Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:58 17.06.24 
Градове
   >> Стара Загора
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ami naprimerнови [re: ***]  
Автор BgpunkМодератор (стар пинокио)
Публикувано06.01.06 01:18



Да кажем, че и аз съм пратил писмо до Парламента. И какво, ти да имаш отговор? Защото аз нямам.
Хората не ги е страх. Хората са смачкани от всичко друго и нямат време да реагират. Обгазяване, сметка за тока, неплатен наем, не му достигат 2 лева за храна, всичко е фатално. И на кое да реагираш първо?
Ти къде живееш сега?




Тема Re: Ami naprimerнови [re: Bgpunk]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано06.01.06 09:48



Dobre, saglasna sam, che ejednevieto moje bi za niakoi e po-trudno, no KOGATO NESHTO KASAE PRIAKO SOVSTVENOTO TI ZDRAVE I TOVA NA BLIZKITE TI, mislia, che ne moje i ne triabva da se priema prosto kato fakt.
Razbere, ako vie priako zasegnatite, ne predpriemete merki situaziata da se promeni -niama koi drug da go napravi.
Da, poluchih otgovor, v koito se kazva, che shte se vzemat merki ....rutinnia otgovor. Az, razira se prosledih kakvo se pravi. Tova beshe predi 2-3 mesetza, obache. Obgaziavane ima dosta chesto, no kogato e v po-malki kolichestva, ne se useshta ot povecheto grajdani, koeto, obache ne oznachava, che e bezopasno!

Ne chakaite niakoi da doide otvan i da reshi problema! Shtom iskat da pecheliat-da go praviat, no ne za smetka na grajdanite!



Тема Re: Ami naprimerнови [re: ***]  
Автор bratovcheda (спорт)
Публикувано06.01.06 10:14



Слушай сега звездичке ,
Първо ако обичате се регестрирайте, после започнете да пишете на кирилица, а не на проклетата Ви шльокавица.
Не разбрах къде живеете в момента, но където и да е щом не е тук в Стара Загора, кое Ви дава право да коментирате неща от бившия си град след като нямате пряко наблюдение върху случващите се събития.
Обгазяванията със серен диоксид в Стара Загора идват от ТЕЦ1, ТЕЦ2 и ТЕЦ3 Марица Изток. Предприети са мерки и се изграждат нови сероочистващи филтри или и аз не знам точната терминология.
Кое Ви дава право да обвинявате 150 000 живеещи и работещи разумни хора в Стара Загора? Защо си мислите, че знаете и можете повече от тях? Защо си мислите, че не са предприети мерки? Та нали се раздуха проблема на парламентарно ниво още лятото на 2005 г. Нали лично Симеон Сакса излезе по Новините и лично каза че ще се вземат мерки за разрешаването на проблема в Стара Загора.
Не зная къде живеете, но ако видите в София примерно, а това е общовалидно за всеки голям индустриален град, за какъв смог и какви обгазявания става въпрос всеки божи ден, а да не говорим за Ню Йорк, Лондон или Мюнхен. И въпреки това никой софианец не се е върнал да живее на село поради тази причина.
Вие защо не се върнете в любимата си Стара Загора и не помогнете лично за отстраняването на екологичния проблем тук?
Много лесно се говори от Х хиляди километра.
Поздрави от мъглива Стара Загора.




Тема Re: Ami naprimerнови [re: bratovcheda]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано06.01.06 10:48



1-vo: Sledia problema otblizo. Izvestno mi e koi e zamarsitelia i che e neobhodimo izgrajdane na filtri. Samo che izgrajdaneto im NE E ZAPO4NALO, a i edva li niakoga 6te se realizara taka kato bi triabvalo da stane. Pri4inata? Ako naistina si informiran, bi triabvalo da ya znaesh.
2-ro: Ne moje da se govori edno, a na praktika da izliza drugo. Obeshtaha, che dokato ne se nameri priemlivo reshenie na vaprosa, niama da povishavat rabotnia si kapazitet: Da, ama ne! Za6toto prioritetite im sa drugi!
E, sled 14-15 godini niama da imate tozi problem......
3-to: Problemat me interesuva, za6toto vse o6te v SZ ima hora, na koito darja.
4-to: 6tom ti e trudno da 4ete6, ne go pravi
Priyaten den i dano i ti da si doprinesal s ne6to Parlamentat da predprieme niakavi deistvie za reshavane na problema


P.S. Dale4 sam ot misalta da si mislia, che moga pove4e ot grajdanite na SZ (osobeno pri polojenie, 4e sam na hiliadi km). Vajnoto e, 4ovek da ima grajdanska pozizia! Takava ne se nabludava, oache, u mnozinstvoto......



Тема 10хнови [re: bratovcheda]  
Автор zver4o ((недоук))
Публикувано06.01.06 10:50





Аз си знам какво да правя
и си правя к'вот си знам


Тема по т.2 да питамнови [re: ***]  
Автор zver4o ((недоук))
Публикувано06.01.06 10:55



че не съм технически грамотна,
Кога ТЕЦовете работят с повишен капацитет - лятото, или зимъска?
И защо обгазяването беше предимно лятото?


И извън темата - преминавайки привечер пеша през града, да ви е замирисвало на места на кюмюрец?

Аз си знам какво да правя
и си правя к'вот си знам


Тема Re: по т.2 да питамнови [re: zver4o]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано06.01.06 11:20



Logi5no e da rabotiat na takav rejim prez zimata. Viarno e, 5e o6te prez uli ima6e obgaziavane. Ami moje pri4inite da sa drugi, naprimer sashtestvuvashtite filtri vaobshte da ne sa bili v izpravnost. Ne zanm, no mi se struva logi4no tezovete da sa osnosvnia zamarsitel. Pak i nali rezultatite ot prou4vaneto pokazali, 4e te sa izto4nika.

Za kumureza ne moga da kaja ni6to. Moje bi e taka, kakto kazva6. Az oba4e edno vreme jiveeh v tzentara na grada i tova, s koeto sme se otopliavali e bilo el.radiator ili klimatik........elektri4estvo



Тема за резултатитенови [re: ***]  
Автор zver4o ((недоук))
Публикувано06.01.06 12:33



През 1986 год си премълчаха за радиацията, после ни увериха, че тук не е имало. А някой има ли наблюдение върху деца, родени края на 86 и 87 год? В какво да вярваме сега? Каквото им изнася, или каква е истината?

А за отоплението - беше преди време само с електричество, дори има блокове тук, построени без комини. Но сега всеки бобър, покрай който минавам сутрин особено, дими от жар. Не само къщите, ами и в блоковете се топлят на дърва и въглища. Пример: Съсед от V етаж в блока цепи дърва в банята си;
А миризмата я има - особено при влажно или мъгливо време, често се разхождам м/у 18 и 20ч. мирише не само където са къщи, ами и покрай блоковете.
А в моя блок дори от розетката на телефона, която е сложена на коминната колона излиза дим.
И пресен случай сутринта - колегата закъсня да ме вземе, защото ходил за въглища и дърва зад Окръжна болница на борсата, а живее в блок в центъра на града на Патриарха и Столетов. Но си казва, че така му е най-евтино и топло.

Аз си знам какво да правя
и си правя к'вот си знам


Тема ДА НЕ се лъжемнови [re: ***]  
АвторПaньo Дoнeв (Нерегистриран)
Публикувано06.01.06 15:09



На мен ми се струва логично да спрат тецовете докато не сложат филтри на всички комини или където там ги завират.

Но предполагам, че тези от които зависи това им е през хуя дали тецовете пушат или не пушат и за тях си е чиста загуба на пари да слагат филтри. А и тези няма да са 100% ефективни а само част, не знам каква.

Затова хайде да не се самозаблуждаваме и да погледнем истината в очите.

Докато има работещи тецове Марица Изток чист въздух в Стара Загора няма да има в определени дни от годината, когато атмосферните условия предразполагат към концентриране на серен окис,двуокис,триокис и т.н. над Стара Загора.

Затова решението е да спрем тецовете. Въпросът е как? Забравете за методите на парламентарната демокрация. Това не работи в случая. Трябва да се мисли за агитация, барикади, бойкот, и тероризъм.

Бай ви Паня.



Тема Re: Ami naprimer [re: ***]  
Автор BgpunkМодератор (стар пинокио)
Публикувано08.01.06 22:42



Виж драга, напълно уважавам твоето мнение и решение да направиш нещо.
Но разбираш ли, лично аз съм изпаднал в една абсолютна апатия.
Ей така, намираш ме в 22.30, на килограм черен чай, за да мога въобще да си отворя очите, а съм на работа от 7.45 утре.
Каквото и да става, обгазяване, радиация, просто ще затворя очи и ще се радвам, че не се налага да си плащам сметката за тока този месец, тъй като ще умра в този момент.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.