Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:28 17.05.24 
Градове
   >> Стара Загора
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Обгазяването  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано16.08.05 12:52



ЕТО ТОВА ПУСКАМ ВЪВ ВСЕКИ ФОРУМ ,В КОЙТО СЕ СЕТЯ, АКО ИСКАТЕ copy-paste i ПОМАГАЙТЕ,ЧЕ СЕГА СЪМ НА РАБОТА ДО 7

Извинявам се,че пиша за нещо което няма нищо общо с темите тук,но все пак мисля,че здравето е над всичко!!!Вчера за пореден път обгазиха Ст.Загора , отдавна се разбра,че е от ТЕЦ"Марица Изток",които работят на пълни мощности,за да продават ток в Турция и хич не им пука,че тровят хората...Очевидно в тая смешна държава никой не си върши работата, затов ВИ МОЛЯ да ги подсетим....

Ето няколко мейла, факса и телефона:
Мин. на Енергетиката: факсове +359 2 980 76 30 , +359 2 988 1443
мейл за сигнали за корупция (кмета прикрива марица изток за замърсяванията, така че не жалете никого, пишете) anti_coruption@doe.bg

Мин. на околната среда и водите
сигнали за екологично замърсяване на тел. 02 9888 205 , 048 1222
имейл feedback@moew.goverment.bg
връзки с обществеността - Жанет Атанасова , тел. 02/940 6231 , факс 02/988 5913

Аз мисля да пратя към стотина мейла и някой друг факс
ПИШЕТЕ!! ОБАЖДАЙТЕ СЕ!!!! НЕ ГИ ЖАЛЕТЕ!!!!



Тема Re: Обгазяванетонови [re: Aз]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано16.08.05 14:21



Да, фактите показват, че Марица Изток е замърсител на града и региона. И в същото време активисти на АТАКА (на които явно някой им плаща) подклаждат версията, че полигона замърсява града. Някой има интерес обществото да се дезинформира и не се назовават фактите.

Затова нека всички старозагорци и хора от региона заявят категорична позиция по въпроса! Това мълчание не ми харесва и не го приемам! Ако трябва ще се прибегне към форми на гражданско неподчинение, но ситуацията не бива да се търпи повече! Какво сме тръгнали да се оплакваме, че живеем зле, след като елементарните си човешки права не можем да защитим!



Тема Re: Обгазяванетонови [re: milen]  
Автор lutarМодератор (Don Cheater)
Публикувано18.08.05 18:17



ти явно наистина разполагаш с малко факти.
аз имам и документални кадри от каде идва и на каде отива с анализ на въздуха от независими източници а не еколозите които обслужват нечий интереси. Също така с спътникови и метеорологични снимки и карти.

Но що ли да ти обеснявам на теб като че ли от теб зависи това дали да спре обгазяването или не.



Тема Re: Обгазяванетонови [re: lutar]  
Автор Fx. (познат)
Публикувано18.08.05 19:12



И какво показват твоите карти бе Лутър, че ми е много интересно. Да не би да кажеш сега че полигона е виновен.



Тема Re: Обгазяванетонови [re: Fx.]  
Автор lutarМодератор (Don Cheater)
Публикувано18.08.05 19:39



няма да го кажа защото мога да го докажа.



Тема Re: Обгазяванетонови [re: lutar]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано19.08.05 00:24



Аз също мога да ти предоставя достоверна информация. Сателитните снимки от спътник на НАСА , който така добре е уловил димката от ТЕЦ-а, че по-добре от това няма накъде! И не само само...
Айде стига вече да спорим - мисля, че е ясно на 1000% кой замърсява.



Тема Re: Обгазяванетонови [re: milen]  
Автор spec (ентусиаст)
Публикувано19.08.05 09:13



Някак прекалено удобно е Милене... Тези в ТЕЦ-а трябва да са луди, при това пресиране на общественото съзнание че вината е в тях, да продължават да обгазяват. В един от случаите бяха обявили, че ТЕЦ-овете работили на 50-70 процента от мощностите си... Само че е имало периоди, когато - през 80-те години, се работеше на пълна мощност, всичко се изнасяше и встраната имаше режим на тока. И Стара Загора не бе обгазявана, поне не по този начин. Така, че има нещо друго, не са ТЕЦ-овете... Според мен.



Тема Re: Обгазяванетонови [re: spec]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано19.08.05 09:46



Добре де, кое е това друго нещо, което пуска димки над цялата област? Обгазявания е имало и преди. Просто тогава нямаше такива системи за мониторинг, а и бяхме свикнали с ароматите на АТЗ-то.

Освен това в последните няколко години са на лице явни промени в климатичните условия, които също оказват влияние.

А на тия тикви от ТЕЦ-овете да не мислиш че им пука за общественото мнение? Бутат яко пресована пръст с мазут, правят ток и го продават на далавера. Ще им запука когато се събере маса народ и им блокира работата.

За мен фактите са неуспорими. Главен виновник за мръсотията е ТЕЦ! Ако има и други дай да ги видим кои са.



Тема Re: Обгазяванетонови [re: milen]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано19.08.05 09:50



От лошия русенски опит мога да ви кажа че с протести и тормоз няма да спечелите нищо...ние навремето и Екогласност имахме и комитет по спасяването на Русе, вдигахме протести (а преди 89 да вдигаш протести си е прецедент не знам) и кво ли не там, но румънците (майка им даеба) продължиха да ни тровят, докато преходът към пазарна икономика не съсипа проклетия им завод. Извода е, че трябва да накарате замърсителя да понесе загуби. Блокирайте пътя до ТЕЦ-а, като почнат да губят пари ще се сетят, че не могат ей така да ви тровят. Успех.



Тема Re: Обгазяванетонови [re: gat3way]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано19.08.05 10:23



За съжаление Русе обра негатива на онзи строй, в който трудно можеше да се протестира, а и ефекта от протестите беше почти никакъв.
Сега, 15 години по-късно ситуацията е различна. Аз вярвам, че може да се стигне до бързо решение на проблема. Блокира се за една седмица достъпа на работниците (автобусите) до ТЕЦ-овете и те умират прави!
Сега им е по изгодно да плащат глоби за вредните емисии, отколкото да сложат филтрите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.