Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:30 01.07.24 
Градове
   >> Стара Загора
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Замърсяването не е от ТЕЦ-оветенови  
АвторOт Mapицa-Изтok зaявиxa (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 17:03



Стефка Бонева - еколог на ТЕЦ "Марица Изток 2": В момента работим с не повече от 65% мощност
20:19 ч. 10.07.2005 г.
Старозагорски новини


Не съм съгласна, че топлоцентралите на "Марица Изток" са причина за поредното сериозно обгазяване на Старозагорска област. Ако някой смята така, то трябва да го докаже, при това с неопровержими факти. В момента ТЕЦ 2 работи с не повече от 65% от капацитета си, а не с 85%, както твърдят от РИОСВ. И това може по всяко време да се провери. А дали ще се намали производствената мощност на централата, решават от централния диспечерски пункт и ние се съобразяваме единствено с техните и с министерските разпореждания. Не може да има залпово замърсяване от ТЕЦ 2 Натоварването на "ТЕЦ Марица Изток 2" на 9 юли 2005 г. е било стабилно - между 910 и 927 MW, а блоковете са работили в нормален режим, което изключва възможността за залпово емитиране на замърсители в атмосферата. Посоката на вятъра също не предполага пренос на въздушни маси към град Стара Загора. На 9 юли пунктът за непрекъснат мониторинг на качеството на атмосферния въздух, разположен в с.Полски градец, е регистрирал най-високи концентрации на серен диоксид в 11 часа - 52.7 микрограма на кубичен метър при посока на вятъра 226 градуса, след което, в рамките на няколко часа, постепенно спадат до стойности между 0 и 2 микрограма на кубичен метър: 12 часа - 14.7 микрограма на кубичен метър при посока на вятъра 253 градуса; 13 часа - 10.8 микрограма на кубичен метър при посока на вятъра 186 градуса; 14 часа - 5.5 микрограма на кубичен метър при посока на вятъра 255 градуса; 15 часа - 4.0 микрограма на кубичен метър при посока на вятъра 228 градуса; 16 часа - 0.6 микрограма на кубичен метър при посока на вятъра 205 градуса. Подобно е и положението в предходните дни. В периода 3 юли -9 юли натоварването на централата варира между 850 и 900 MW, а на 8 юли станцията в с.Полски градец през целия ден е отчитала нулеви и близки до нулата концентрации на серен диоксид.
Отдел "Връзки с обществеността" ТЕЦ "Марица Изток 2" ЕАД



Тема Re: Замърсяването не е от ТЕЦ-оветенови [re: Oт Mapицa-Изтok зaяв]  
АвторMapицa Изтok (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 17:03



Статията можете да прочетете тук:





Тема Re: Замърсяването не е от ТЕЦ-оветенови [re: Oт Mapицa-Изтok зaяв]  
АвторMapицa Изтok (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 17:09



На мен ми е изключително интересно как при условие, че в село Полски градец, което е 10 пъти по-близо от СТЗ до ТЕЦ-овете и винаги е било под прякото влияние на Марица Изток, са отчетени 52.7 грама на кубичен метър серен диоксид.

А в същото време в СТара Загора са отчетени над 450 грама на кубичен метър серен диоксид или 9 пъти по-високо количество при 10 пъти по-далечно разстояние?

Полски градец е в непосредствена близост до Марица Изток - най-много на 5 км разстояние.
А Стара Загора е на около 25 км по права линия от най-близкия ТЕЦ.

Кажете ми как става този номер, щото на мен лично ми е много чудно



Тема Re: Замърсяването не е от ТЕЦ-оветенови [re: Oт Mapицa-Изтok зaяв]  
АвторMapицa Изтok (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 17:16



Също ми е много чудно как Марица Изток за 40 години нито веднъж не обгази Стара Загора.

Много странно изведнъж от миналата година започна това "маришко обгазяване".

Има нещо гнило в тази работа...



Тема Re: Замърсяването не е от ТЕЦ-оветенови [re: Mapицa Изтok]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 17:24



Не се чуди толкова! 40 години си имахме АТЗ - мисля, че достатъчно боклуци сме гълтали от него и никой не се е замислял, че и Тец-овете замарсяват въздуха на града.

А не ви ли прави впечатление колко се измени климата в последните 3-4 години ? Обичайния пренос на въздушни маси е от северозапад към югоизток. Сега все по често атмосферата се движи в обратната посока.

За мен няма съмнение, че замърсителят е ТЕЦ !!!

Трябва да се направи нещо. не бива това да продължава!



Тема Re: Замърсяването не е от ТЕЦ-оветенови [re: milen]  
АвторTEЦ (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 22:41



А на теб не ти ли прави впечатление, че преди всяко обгазяване откъм полигона в Змейово се носят гърмежи?
Хайде стига с тези тецове, разни **** само ги използват като прикритие на истинската причина за обгазяването.



Тема Re: Замърсяването не е от ТЕЦ-оветенови [re: TEЦ]  
АвторLego (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 22:55



Около 14 часа следобяд в събота се чуваха взривове на Змейовския полигон... Изводите си ги правете сами!
А за платените статии и репортажи по медиите - също...
А за кмета, който много добре знае откъде идват замърсяванията - no comment
Аз бих питал всички тези хора, които ни убеждават, че са виновни ТЕЦ-овете:
Господа, ами да вземем да затворим и ТЕЦ-овете (след атомната си централа)! Но тогава ако пак има обгазяване какво да ви направим!?
Нямате ли деца, господа журналисти и политици!? Особено старозагорските!?
Стига с тези платени статии! На Змейовския полигон се унищожават военни компроненти. И това го знае всяко дете... Чудно ми е господата журналисти защо нито веднъж не отидоха там да заснемат нещо! Явно никой не им е платил!



Тема Re: Замърсяването не е от ТЕЦ-оветенови [re: Lego]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано12.07.05 08:58



Ок, няма да споря откъде идва облака. В момента съм малко далеч от ситуацията и може би нямам правото на твърда позиция.

Но какво значение има откъде е замарсяването?

Ефекта е на лице, както е на лице факта, че никой нищо не прави ! Не ми се коментират старозагорските "журналисти" - никаква не могат да я свършат.

Решението е гражданско обеденение, зад което да застанат активните граждани на СЗ. Колкото повече, токлкова по-добре ! Ако бях в града със сигурност бих се захванал с това! Нужни са активни протестни дейстия докато не стане ясно къде е проблема и как той ще се реши. Вижте какво правят софиянци. В момента те единствени показват как трябва да се действа. Защо Стара Загора си трае още?



Тема Re: Замърсяването не е от ТЕЦ-оветенови [re: Mapицa Изтok]  
АвторCтaниcлaв (Нерегистриран)
Публикувано12.07.05 09:15



Кое му толкова странното?

Я помисли колко години АЕЦ Козлодуй произвеждаше ток за България.
И помисли колко ток е произвеждала вашата ТЕЦ.

АЕЦ скоро може и да го затворят и тогава цялото производство ще дойде при Вас. Ама да произвеждаш ток с въглища в 21 век ми се вижда най-малкото смешно, нерационално и неекологично.



Тема Re: Замърсяването не е от ТЕЦ-овете [re: Mapицa Изтok]  
Автор Ozzi (ентусиаст)
Публикувано12.07.05 10:18



Е какво ти е толкоз чудно?! Колко са високи комините!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.