Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:32 21.06.24 
Градове
   >> Стара Загора
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема СтароЗагорцииии!!нови  
Автор Щ-3O4 (Щука)
Публикувано10.07.05 22:28



Току що гледам по БТВ, че пак сте обгазени!
Но откъде-никой не казва!
Поради какви причини-никой не казва!
Никой не взе интервю от кмета! Никой не отиде до Тецовете!!!
Какво Ви говори това!?
Пак някой нагло лъже, пак някой не си върши работата!
Какви са изянленията на Гражданската защита, къде са!
А, сиктър бе!
Търсете истината-причините!
Къде е РИОПС-а, къде са санкциите!?
От кой котел, от коя централа, какво се гори, къде са филтрите!?
Кой ще даде официално обяснение?
Какви мерки се вземат и утре да не стане същото!?
АМАН!



Тема Re: СтароЗагорцииии!!нови [re: Щ-3O4]  
Автор divna (Siren)
Публикувано10.07.05 23:01



ами аз още след първото обгазяване от новата серия...разбрах, че е от ТЕЦ-овете....то н емисля, че има от къд другаде да е и без да ни го кажат.....нито е за първи път , едва ли ще е за последен.......

и по рано са обяснявали...че като ставало някакво завихряне ..ди къде си в атмосферата.......

по скоро...от кого зависи да се вземат мерки и какви мерки би следвало да се вземат

има разни изчисления че е по-изгодно да се плащат глоби , от колкото да се строят "предпазни съоръжения"

може би разни санкции и изисквания при влизане в ЕС може да ги принуди да се вземат в ръце

танцувай по ръба на острието



Тема Re: СтароЗагорцииии!!нови [re: divna]  
Автор Щ-3O4 (Щука)
Публикувано10.07.05 23:11



Серни окиси извън БДС се отделят в изходящите газове при горени на ГОРИВА (какви ли?) съдържащи сяра извън БДС, или при изключително некачествено горене. Във торото силно се съмнявам! Хората в ТЕЦ-овете са си специалисти. Кой знае какви лайна горят. Освен това къде са филтрите? Кой трябва да ги сложи, кой даде разрешение за експлоатация така? А нали знаете какво става като сярата се съедини с водата!?! Я някой химик да каже каква кисилина се получава! И глупаците от БТВ говорят: Хубаво, че падна дъжд!
H2SO4
Прането Ви ще почне да се къса

Мисля, че КМЕТА или Директорите на централите Ви дължат абяснение. Пред регионалните радия, кабеларки и журналисти!?


Редактирано от Щ-3O4 на 10.07.05 23:27.



Тема Re: СтароЗагорцииии!!нови [re: Щ-3O4]  
Автор Бизи (член)
Публикувано11.07.05 08:53



най-удобното обяснение е разбира се ТЕЦ

абе преди 10 години пак имаше ТЕЦ...ама хайде отколешните заралии да кажат имало ли е такова обгазяване тогава ???! Че къде-къде повече работещи предприятия имаше тогава...така ли тогава атмосверата не е знаела как да се движи, че да донесе обгазяване на града

Тецове!!! Глупости!!
Да не говорим, че напоследък един от тях не гори въглища, а мазут...не следва ли тогава газа да е тъмен?!
Аааа...и оная простотия, която се върти по БТВ... най се дразня, когато видя на репортажите излизащата пара от водните кули на фона, на което тече коментар за замърсяване....абе хора това е ПАРААА!



Тема Държачи на микрофони!нови [re: Бизи]  
Автор Щ-3O4 (Щука)
Публикувано11.07.05 09:00



:-)
Ми пара разбира се! Това не са кумини, а кондензаторни кули! (водоохладителни кули)
Сутринта пак по БТВ слушах малко кмета, но източника, причината-пак не чух да я назовава...

Журналисти!


Редактирано от Щ-3O4 на 11.07.05 09:19.



Тема Re: Държачи на микрофони! [re: Щ-3O4]  
Авторkиpил (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 10:35



Като му разправях на верейския меч , че с тия марици и тия "инвестиции" там ще има да се тровите до сто и едно и обратно той най-нагло почна да ме нарича обгазен влах и да ми се смее.



Тема Re: СтароЗагорцииии!!нови [re: Щ-3O4]  
Автор spec (ентусиаст)
Публикувано11.07.05 11:30



Проблема едва ли е "Марица Изток"... Въпреки, че не е изключено.
Може би съм писал по-рано. През август в столичен всекидневник мина инфо, съвсем кратко, че по договор с Гърция и Турция се унищожават техни боеприпаси тук... След това нещата бяха отминати.
Не знам до колко е вярно, но е доста вероятно.



Тема Re: СтароЗагорцииии!!нови [re: spec]  
Автор Бизи (член)
Публикувано11.07.05 12:12



тоя вариант с полигоните е доста по-приемлив...
едва ли такава концентрация може да "дойде" от 60 км и да направи такава димка...защото замърсяванията от "мариците" са повече пръх и радиация, отколкото дим.





Тема Re: СтароЗагорцииии!!нови [re: Бизи]  
Автор spec (ентусиаст)
Публикувано12.07.05 12:52



И аз мисля така, а най-важното е, че упорито се крие... Това намирисва винаги на военщина.



Тема Re: СтароЗагорцииии!! [re: spec]  
Авторммм (Нерегистриран)
Публикувано12.07.05 13:45



ами стига сме си чесали езиците, ами да отиваме днес на площада и да искаме оставката на кмета. Хора иначе няма начин.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.