Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:49 04.07.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Стар албумнови [re: avramov]  
Автор Axиeв (уморен)
Публикувано28.05.05 19:57




Ето я снимката,макар,че вече я има в една тема на Меча,който пък я взе от една моя тема от друг форум,но това няма никакво значение в случая - тук и е мястото.
Колкото до качването...натискаш долу в лентата IMG ,копираш линка между скобите и готово!
Църквата е "Св.Димитър",а хубавата висока сграда е сегашното родилно(тогава - Сосковата болница,ако не се лъжа)
До колкото знам, това са снимки на Историческия Музей и станаха популярни от билбордовете в града и един календар в ограничен тираж(работа на Четъшки).
Ама е хубава пущината и снимка,а?!Кой е обаче фотографа,историята мълчи,засега.



Тема Re: ...нови [re: Axиeв]  
Автор Bgpunk (стар пинокио)
Публикувано28.05.05 20:48



И аз доста се позамъчих, докато разбера това какво е. Липсват много от сегашните ориентири.



Тема Re: ...нови [re: Bgpunk]  
Автор Axиeв (уморен)
Публикувано28.05.05 21:25



Освен двете посочени по-горе,се вижда част от Строителния техникум.....
...и сградата на северозападния ъгъл на кръстовището на "Столетов" и "Цар Иван Шишман",която разкрасяват в момента.Няма я Езиковата,но за нея - друг път.....



Тема Re: Стар албумнови [re: Axиeв]  
Автор avramov (_________)
Публикувано28.05.05 21:47



Интересно е че града е до 9ти септември, нататъка..нищо.

То и навремето баба ми и дядо ми като са живели до казармите след БКП-то си е било направо извън града......



Тема Re: Стар албум [re: avramov]  
Автор Fallen_Angel (ReBornArchdevil)
Публикувано28.05.05 22:10



За огромно съжаление всичи "стари" градове са социализирани след 9-ти - кой повече, кой по-малко...

И Стара Загора, и Пловдив, и Бургас (румелийски градове) успяват да запазят духа си и самобитността си (до известна степен) благодарение на "малкото" насищане със селяни, за разлика от една София да речем, която е "залята" от селяни, към територията на столицата са присъединени 23 (!) села и селищни образования...

Да не говорим за безумните идеи от 50-те години, кошмарните бетонни години на масово наливане на бетон къде ли не и прочие мизерии...

do NOT click



Тема Re: Стар албум [re: Fallen_Angel]  
Автор Axиeв (уморен)
Публикувано28.05.05 22:17



Ангеле, в случая става дума за улица....получават се такива недоразумения
ул." 9-ти Септември".сега - "Патриарх Евтимий" е остта север - юг на Стара Загора..........
А аз не зная кое е Джендем тепе.....,такива ми ти работи.............



Тема Re: Стар албум [re: Fallen_Angel]  
Автор avramov (_________)
Публикувано28.05.05 22:20



Много си прав, въпреки че аз говорих за бул"9ти септември" че дотам се е разпростирал града

А относно бетона - ненавиждам го.....



Тема Re: Стар албум [re: Axиeв]  
Автор Fallen_Angel (ReBornArchdevil)
Публикувано28.05.05 22:20



Карай де, фактологична грешка, но по същество мисля, че съм прав...

"Джендем" е онова със железницата, а се казва "джендем" защото навремето е било "ехеее, в джендема", т.е. далеч извън града :)

А сега отвъд Джендема има цял квартал...

do NOT click



Тема Re: Неделя в Стар албум [re: Axиeв]  
Автор Axиeв (уморен)
Публикувано29.05.05 10:38



Неделя е,време за почивка....кой на планина ,кой на гръб пред телевизора,кой с децата в парка.......
...а там,в парка - люлки,пързалки........
Ето ви и една снимка с такава тематика:



Колко от вас ,като деца са си играли на този самолет и къде беше "кацнал" той???
А може би вашите родители са играли там?

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Axиeв на 29.05.05 10:39.</EM></FONT></P>

Редактирано от Axиeв на 29.05.05 10:41.



Тема Re: Неделя в Стар албумнови [re: Axиeв]  
Автор Axиeв (уморен)
Публикувано29.05.05 21:50



Не харесвате черно-бели снимки........добреее
Ето ви една мноооого цветна


....и лесно разпознаваема....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.