Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:00 28.04.24 
Градове
   >> Стара Загора
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Стара Загора е Глобулски граднови  
Автор droпixМодератор ()
Публикувано05.04.05 19:39



Доста хора напоследък коментираха защо в Стара Загора нямало да има най-напред GSM от трето поколение и се изказаха много глупости.

Истината за това е съвсем различна.
Истинката справка за развитие на един град е броя на мобилните телефони в града.
Под това се разбира всички постоянни абонати с адрес Стара Загора и всички предплатени услуги (прима, b-connect), закупени от търговската мрежа на Стара Загора.
И по този показател Стара Загора категорично води Русе.
В Стара Загора има сумарно 74 000 абоната на двата GSM оператора.
В Русе те са 67 000.
Т.е. Стара Загора води с около 11% Русе по този показател, който е най-важния при определяне на развитието на телекомуникациите в даден град.
По същия начин Стара Загора води Русе и в стационарните абонати.
В Стара Загора има 70 000 абоната на БТК, а в Русе те са 65 000.
И по двата типа телефони Стара Загора води, което е доказателсво за по-голямото развитие на града и по-големите доходи на населението.

Но тук има много интересен факт.
В Стара Загора има много повече абонати на Глобул отколкото в Русе.
В Стара Загора 54% от абонатите на GSM са на Мобилтел.
А в Русе те са 76% от всички абонати на GSM в града.

Сметнато в цифри това означава:
40 000 абонати на Мобилтел в Стара Загора
51 000 абонати на Мобилтел в Русе.
Т.е. в Русе хората, които са на Мобилтел са с цели 11 000 повече или са с 27.5% повече.
И въпреки, че старозагорци имат много повече пари за разговори и говорят доста повече от русенци, все пак не могат да компенсират тази 27.5% разлика в полза на Мтелските абонати в Русе.
Реално Мобилтел печели 6-7% повече от русенските си абонати спрямо старозагорските, защото в Русе говорят много по-малко, заради ниските доходи на населението.

От това се интересува Мобилтел!
Тези няколко процента са решаващи за предвиждане на евентуалната по-голяма печалба в Русе.


Нещата при Глобул стоят по съвсем различен начин.
Старозагорските абонати на Глобул са 34 000.
Абонатите на Глобул в Русе са едва 16 000.
Т.е. Глобул има два пъти по-малко абонати в северния град.

Така, че в Стара Загора двете компании работят в реална конкуренция.
И това за в бъдеще ще даде предимство на града за развитие на високите технологии в мобилните комуникации.



Тема Re: Стара Загора е Глобулски граднови [re: droпix]  
Автор Bgpunk (Varlam Aravidze)
Публикувано05.04.05 19:51



Така, че в Стара Загора двете компании работят в реална конкуренция.
И това за в бъдеще ще даде предимство на града за развитие на високите технологии в мобилните комуникации.

И ако ми кажеш къде не работят в реална конкуренция? Ще съм ти зверски признателен...



Тема Re: Стара Загора е Глобулски граднови [re: droпix]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано05.04.05 19:54



От пишещите тук аз следвам телекомуникации, а и съм инженер, за което се ЗАКЛЕВАМ ДА УМРА АКО ЛЪЖА и ви казвам, че Стара Загора ще е един от най-първите 5 града в България в които ще има 3 G, дори преди София / знам го от източник/, също 1-ят град извън Сф с мрежа на БТК- МОБАЙЛ също е СЗ / изпробвана още през Август 2004 год.!!!


СЗ е 5-ят град по брой клетки на Глобул, Мтел, БТК-Мобайл...

Общо 167 клетки, за сравнение Глобул има 70 клетки в София!!!





Редактирано от Meчът нa Bepeя™ на 05.04.05 20:21.



Тема Re: Стара Загора е Глобулски граднови [re: Bgpunk]  
Автор droпixМодератор ()
Публикувано05.04.05 19:55



Ми под това се разбира развитие на търговската мрежа, откриване на сервизни центрове, подобряване на мрежата и т.н.
Градовете с много голямо предимство на Мтел не са толкова привлекателни за Глобул и не подобряват толкова бързо услугите.

Това имам предвид.



Тема Re: Стара Загора е Глобулски граднови [re: droпix]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано05.04.05 20:03



поредното заяжаден...

Абе, момче, не Ви ли писна на теб и Меча да пълните клуба си с простотии?

Какво значение има къде колко абоната има на ГлоБул и МТел?
И от къде взимаш тази информация?
Мисля че на служителите на операторите не е разрешено да разпространяват подобна информация.

Или е поредната измислица?

Повечето хора са на предплатени карти. Ти на това ли му викаш стандарт?

Скоро бях чел във вестника, че България е на 2-ро или 3-то място по мобилни телефони. Баси... какъв повод за гордост... няма какво да ядеш, няма какво да облечеш и обуеш.. но иначе имаш телефон за 500-800 лева. И на това ако не му се вика болестно състояние...

Поредно доказателство, че българинът е изтъкан от комплекси - телефони на празен мях, безброй титли за научна дейност... комплекси, комплекси... кой колко взимал, колко скъпи били имотите и наемите... колко хипермаркета имате....

Баси, спрете се

Тази година завод за полупроводници, догодина завод за цели проводници


Тема Re: Стара Загора е Глобулски граднови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор Bgpunk (Varlam Aravidze)
Публикувано05.04.05 20:04



а и съм инжинер,
Откога в Първо Мъжко в Раднево тече тази мащабна програма по ограмотяване на пациентите?
Време ти е да умираш няколко пъти поред май, кълнеш се като "дърта циганка".



Тема Re: Стара Загора е Глобулски граднови [re: Bgpunk]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано05.04.05 20:06





Ще ме счупиш от смях!







Тема Re: Стара Загора е Глобулски граднови [re: droпix]  
Автор Bgpunk (Varlam Aravidze)
Публикувано05.04.05 20:13



Е ти по какво разбираш, кога един град е приоритетен за единия или другия оператор?
И не мислиш ли, че прекалено свободно жонглираш с данните, правейки безмислени изводи. Знаеш ли на мен колко ми е важно дали Глобул или Мтел?
Точно никак. Имам 2 телефона и две карти.
До тук спирам.
Тази 3Г мрежа е далечна работа, апропо, знаеш ли, след няколко милиона години Слънцето ще избухне. Взел ли си мерки?
Можете ти, Манафа, Зара Фенка и Меча да се скриете в някое подземно скривалище. И докато вие тримата по мъжки /макар, че така обиждам леко Манафа/ бистрите СЗ, Зара Фенка може да ви пере чорапите и да ви бърше лигите по замиращата /тогава съвсем никаква, вероятно/ индустрия.




Тема Re: Стара Загора е Глобулски град [re: droпix]  
Автор lachistein (basileus)
Публикувано05.04.05 20:15



Какви ниски доходи?К'ви пет лева(както си е думата)?
Маргинализирай причините(каквито и да са те), защото третото поколение GSM ще бъде приютено първо в Русе и чак после евентуално в Стара Загора..

Коронацията предстои.



Тема Re: Стара Загора е Глобулски град [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор Bgpunk (Varlam Aravidze)
Публикувано05.04.05 20:18



Споко, още има. Инжинерче.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.