Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:50 09.06.24 
Градове
   >> Стара Загора
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема 10 милиарда ЕВРО инвестиция в Стара Загора!!!  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано22.03.05 19:11



Ето тази инвестиция вече "разбива кочинката"! 10 милиарда ЕВРО си е повече от 2 пъти ДЪРЖАВНИЯ РЕЗЕРВ НА БЪЛГАРИЯ!!!


Стара Загора отново е в челните места по крупни инвестиции в ЕВРОПА, като това ще бъде най-голямата инвестиция на зелено в една административна единица в Централна, Източна и Югоизточна Европа за всички времена до момента!!!








По милиард евро инвестиции на година в "Марица Изток" чака Севлиевски до 2015 г.


"Десет милиарда евро инвестиции се очакват в следващите 10 години в "Марица Изток" и тема № 1 днес е бъдещето на целия комплекс, а не миналите му проблеми. Това заяви в понеделник министърът на енергетиката и енергийните ресурси Мирослав Севлиевски на среща с представители на местните синдикати.

До месеци се очаква да бъде приключено финансирането на проекта ТЕЦ "Марица изток" 1 за изграждане на две нови мощности на стойност над милиард евро, а постепенно се преодолява и закъснението в ТЕЦ "Марица изток" 3, стана ясно на срещата.

Работата в мини "Марица изток" е зависима от двете дружества. Така министър Севлиевски обясни закъснението с близо 250 хиляди тона добив на лигнитни въглища в трите източномаришки рудника. Той обяви, че подкрепя концесия за държавното дружество мини "Марица изток", която ще определи правилата за работа в него. Няма причини дружеството да не получи концесията за добив на въглища, но това не бива да се свързва с бъдещата собственост на фирмата, заяви Севлиевски.

Приватизацията в ТЕЦ "Марица изток" 2 и мини "Марица изток" не е на дневен ред, защото първото дружество е в забранителния списък за приватизация, каза още министърът.

Продажбата на Мини "Марица Изток" е една доста политическа тема, която ще става още по-политическа понеже идват парламентарни избори, коментира енергийният министър. Няма промяна по отношение на приватизацията на това дружество. Всички словосъчетания, че утре, вдругиден или по-вдругиден ще се случи приватизацията са неверни. Те просто лъжат, ако го казват. В мините трябва да се случва модернизация и по-добра ефективност, каза Севлиевски Той допълни, че министерството само не може реши това, трябва да има обща воля.

На срещата синдикалните лидери настояваха за подкрепа при подписването на колективен трудов договор с новите работодатели в комплекса и припомниха, че срокът на последния договор изтича през м.юни.

Севлиевски заяви, че не иска да се ангажира с предизборни обещания и препоръча работа при пазарни условия в отделните дружества в комплекса. Той подчерта, че не дели енергийните дружества на частни и държавни и предпочита превантивния диалог със синдикатите."


Очаквам кометнтарите с нетърпение!






Тема Re: 10 милиарда ЕВРО инвестиция в Стара Загора!!!нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Авторcd (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 20:04



Horata ot desetiletiq pravqt AEZ ............samo na6te hrantutnizi TEZ-ove 6te stroqt. Da ni trovqt za po 20-tina goidni i posle kato svur6at vugli6tata da se nalaga da gi zatvarqt. Me4o kato svur6at vugli6tata ot mari6kiq basein otde 6a gi zemate. Po nerentabilno ne6to ot tezovete v ujna bulgariq prosto nqma. I ti tvurdi6 ,4e si golqm businessman. Sme6en si! tiq raboti tolkoz li ne gi vijda6...... Dai mi 5 snosni pri4ini da se stroqt tezove kato imame edin AEZ i edin na 90% postroen( Belene).



Тема Re: 10 милиарда ЕВРО инвестиция в Стара Загора!!!нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор Cлaв (новак)
Публикувано22.03.05 20:04



Поправям те..

Това не е инвестиция в Стара Загора, а в старозагорска област :)
Точно така както инвестиция в Пампорово, не е инвестиция в Пловдив.



Тема Re: 10 милиарда ЕВРО инвестиция в Стара Загора!!!нови [re: cd]  
Автор Cлaв (новак)
Публикувано22.03.05 20:07



Абе, CD...

Важното е парите да се въртят

Остави го Мечко да се кефи на инвестицията. Те ще дишат мръсния въздух :)



Тема Re: 10 милиарда ЕВРО инвестиция в Стара Загора!!!нови [re: cd]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано22.03.05 20:14






1. Как така реши, че няколко ОГРОМНИ корпорации, които ще инвестират в комплекса 10 милиарда ЕВРО /= 20 милиарда ЛЕВА/ ще си хвърлят парите на вятъра, като се има в предвид мнението на скрит зад анонимен ник, напомнящ ми ретро технологии за оптични информационни носители



2. Въглищата в т. нар.Маришки басейн могат да електроснабдяват Бъллгария / само те без АЕЦ, ВЕЦ и т.н/ повече от 170 години с 4 % годишен ръст на потреблението за всяка следваща година






Тема Re: 10 милиарда ЕВРО инвестиция в Стара Загора!!!нови [re: Cлaв]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано22.03.05 20:23






Няма понятие Старозагорска област, а ОБЛАСТ СТАРА ЗАГОРА, така че много ясно се изразих с кратката версия на израза, като дори съм споменал още в 1-ят ми пост, че става въпрос за административна единица!!!



Като е в областта т.е. на 30-ина км кво от тва?? Така ли?


Само дето в комплекса и сега работят 50% стариозагорци / т.е. 10 000 души от СЗ само/, като вземат по над 700 лева дори до 1300 лева, което е доста над средните за страната 380 лева нали?


Отделно при инвесътициите участват ГЛАВНО фирми изпълнители, складове за строителни материали и т.н. главано от региона т.е. на 90% от Стара Загора!!!



Колкото до чисттата след 1,6 години сме в ЕС и ще влезнатв сила строгите европейски норми! До 2009 година ТРЯБВА ВРЕДНИТЕ ЕМИСИИ ДА СЕ СВЕДАТ ДО 5 % от сегашните, което е равно на по-чист въздох от софийския такъв да речем!







Тема Re: 10 милиарда ЕВРО инвестиция в Стара Загора!!!нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор Cлaв (новак)
Публикувано22.03.05 20:39



Мечко,

Нещо не ти разбрах тънкия намек за анонимния ник.

Ако забелязваш не съм казал старозагорски ОКРЪГ, а старозагорска ОБЛАСТ.
Забелязвам също че езиковата ти култура е на много ниско ниво и се заяждаш за глупости.

От сега нататък ще приемам всички инвестиции в нашата област за инвестиции в гр.Пловдив.. мале, мале... колко интересно ще стане.

Ама се чудя защо не написа и нещо за съкровището в Пловдив.. То е ясно че си го прочел във вестника.

Но интересно защо така си се хванал за тоя ТЕЦ. И защо не отговори на оня преди мен. Дай ми добра причина да се инвестира в ТЕЦ. Не можеш да ми дадеш. Или най-много да започнеш да ми даваш някакви тъпи причини от типа че това е поминък за Стара Загора и региона

Истината е АЕЦ. По-евтино, по-чисто. Те като пуснат тая в Белене пак ще си говорим.


Хайде, кажи нещо повече за съкровището от Пловдив... Разбрахме вече че стандартът в Стара Загора бие Бевърли Хилс



Тема Re: 10 милиарда ЕВРО инвестиция в Стара Загора!!!нови [re: Cлaв]  
Авторcd (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 21:13



Kakto kazah......AEZ Belene e postroeno na 90%. Ako nqkoi ne vqrva moje da otide da vidi. Si4ko e napraveno. Trqbva samo da se po4istqt plo6tadkite i da se slojat reactorite. Az tiq 10billlion euro dokato ne gi vidq da pristigat ne mi se vqrva. Te i turzite 6tqha da stroqt ne znam si kuv qzovir ama se vidq kolko go postroiha. A 6to se otnasq do tova ,4e vugli6tata 6teli da stignat za 170 godini e prosto smehotvorno. V Bulgariq nqma rudnik s takuv kapazitet.



Тема Re: 10 милиарда ЕВРО инвестиция в Стара Загора!!!нови [re: cd]  
Автор Cлaв (новак)
Публикувано22.03.05 21:27



Той е имал предвид ДонБАСС и КузБАСС в Русия



Тема Re: 10 милиарда ЕВРО инвестиция в Стара Загора!!!нови [re: cd]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано22.03.05 21:44







Как преценихте, че е по-евтино да внасяме скъпия руски уран и после да им връщаме прескъпо ядреният отпадък, вместо да си произвеждаме ток с предостатъчните за 150 години въглища край Гълъбово??


А ако руснаците ни откажат приема на ядрените отпадъци?? Много забавно би било да пускаме отново ядрените отпадъци в контейнери на дъното на Черно море, като едно време през 70-тте! Лятото на 1977 год., когато "братушките" не можаха да ни приемат отпадъците и нашите умни политици заповядаха да се изхвърлят край Варна!!!


АЕЦ Козлодуй е ВРЕДЕН ЗА БЪЛГАРИЯ!!!







Та какъв е изводът Германия се отказва от АЕЦ енергия и се насочва към ТЕЦ-ве, ВЕЦ-ове, Ветрогенератори и т.н

А гановците още си мечтаят за АЕЦ!!

Друго нещо хората вече започват да строят ГЕНЕРАТОРИ С ТЕРМОЯДРЕН СИНТЕЗ а ние още тъпчем в ИСТОРИЯТА НА ДРЕВНОСТТА, Защо??

Защото трябва група хора да взима по 1000 лв. на месец без да работи затва!

Най-забавното е че точно служителите на АЕЦ Козлудуй казват че е опасен и безполезен!


Вижте мнението на народа от Европа на този сайт:




Там ЕВРОПЕЙЦИТЕ дават следните проценти против АЕЦ - 73.1%, а за - 26%!!!

Ако някой ден стане нещо като Чернобил с Белене или Козлодуй, цяла България че и Румуния и Сърбия ги отпиши. А при положение че България подкрепи войната в Ирак, твърде вероятно е терористи да се опитат да взривят някоя атомна централа. То докато не се случи, нищо не е чак толкова страшно. Ама трябва да се мисли а не да се псува.



Приятен ден!






Тема Re: 10 милиарда ЕВРО инвестиция в Стара Загора!!!нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Авторcd (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 22:23



Obraz. Po-evtino ot qdrenoto govorivo edva li ima. Moje da go kupim i ot Rusiq i ot Kanada ne e problem . Za suhranenieto su6tata rabota. Za termo qdren synthesis ti qvno vuob6te ne razbira6 za kakvo stava vupros.... Za Germaniq prosto ne mi govori kato ne znae6. V momenta ne samo ,4e ne se otkazvat ot AEZ ami se glasqt i da stroqt horata ,za6toto razbraha ,4e ot ekologi4bna gledan to4ka TEZ e ujas. Ina4e mi e intersno tiq ogromnite komini kato po4nat da pu6at v zagoreto kakvo 6te stane....... i osobeno po ravnoto starozagorsko pole deto kakto ti kazva6 "vetrove ne vi duhat". Samo sujalqvam ,4e zaradi glupazi kato tebe i o6te nqkolko kato tebe zqlo plovdiv 6a strada barabar sus svestnite hora v Stara Zagora.

PS i ne mi govori glupost za neznam kakvi si evropeiski normi ,6toto tova sa fantasmagorii i pak 6a s pu6i mnogo.



Тема Re: 10 милиарда ЕВРО инвестиция в Стара Загора!!!нови [re: cd]  
Авторcd (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 22:27



A i za mnenieto na evropeizite vuob6te da ne mi govori6. Te i ponqtie si nqmat ot KOzlodui. Znam 6toto sum sred tqh i da ne zabravqme ,4e i AZ SU EVROPEEZ. A ti si znae6 ,4e si4ki evropeizi v BG si iskat Kozlodui da ne se zatvarq......samo takiva kato tebe ....



Тема ТЕРМОЯДРЕН СИНТЕЗ И ТЕЦ ТОВА Е ВАЖНО ЗА БЪЛГАРИЯнови [re: cd]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано22.03.05 23:44



3 и 4 блок на АЕЦ "Козлодуй" трябва да бъдат изведени от експлоатация ВЕДНАГА - причината е липсата на пасивни системи за аварийно охлаждане, както и това че херметичните боксове не са оразмерени за повишено налягане, а и струйно-вихровите кондензатори едва ли са подходящо решение,според мен.


Дано все по често да се говори за термоядрен синтез и термоядрена енргетика,а защо не и за анихилационна енергетика в България...



ТЕХНОЛОГИЯТА НА ДЕЛЕНЕ НА АТОМНОТО ЯДРО С ЦЕЛ ОТДЕЛЯНЕ НА ЕНЕРГИЯ Е МНОГО РЕТРО !!!!

БЪДЕЩЕТО Е НА ТЕРМОЯДРЕНИЯ СИНТЕЗ!!! Да не говорим че една централа от такъв тип е ОТНОСИТЕЛНО БЕЗОПАСНА 100-ци пъти повече от малък АЕЦ дори!!


С една такава централа ще се захранва цяла Европа! Е вярно че ще струва близо 200 млрд евро, но пък във Франция вече се прави проекта на пътрвата таква! До 10-15 год. ще я има и тогава нашият/нашите АЕЦ-и стават излишни! Кой ще връща заемите за тях? ТИ ЛИ?


Подкрепям тъй нареченото "горенето на въглища ", защото е по-безопасно за момента в България, т.е. докато го има АЕЦ-а винаги има опасност / не трябва да се забравя че в България повече от полувината ТЕЦ-ве / като бройка, не като продукция/ работят с мазут все пак!!


А за това кой от нас си ЧЕШИ ЕЗИКА ще се разбере след по малко от 1-2 години когато най-накрая се закрие този ПРОКЛЕТ АЕЦ!!


Тогава ще бъда радостен че най-накрая разумът ще е взел превес!






Тема Татювутунови [re: Meчът нa Bepeя™]  
АвторGuitarist_ (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 00:03



Знайкаш ли ти колко струва 1 тон въглища и колко киловата(смешно е да говорим за един тон и мегавати) прави тва в един ТЕЦ? А знаеш ли колко струва една касета ядрено гориво и за колко мегавата стига? А знаеш ли каква екологична катастрофа носят ТЕЦовете? А ходил ли си в Девня?



Тема Колко е радиационният фон край АЕЦ-а?нови [re: Guitarist_]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано23.03.05 00:24



Абе аз това дето го знайкам ми е достатъчно, за да разбера колко по-важен е комплексът Марица изток, от колкото АЕЦ-а!!!

Ами ти знаеш ли, че хората, които са ЗА АЕЦ Козлодуй, не защото наистина разбират от енергетика и екология, или, защото милеят за АЕЦ-а, а защото никъде другаде няма да получават толкова лесни, големи заплати, купони за безплатна храна и облаги.

Там все още се работи, както по времето на социализма.
Ето един малък пример: докато в останалата България хората плащат по 50 ст. за билетче в автобуса, цялото козлодуиско население и от околните села се вози безплатно. Роми / над 3000/ от Ломско и Монтанско са на помощи от Козлодуи.Но, те пък преизбират кмета.

И още нещо понеже казахте, че ТЕЦ-ът замърсява въздуха: радиационния фон в Козлодуй и дори в самата АЕЦ е средно 0,141 микросиверта на час, но в Плевен и другите населени места на юго-изток от 180 метровите комини на АЕЦ е над 0, 152 мк.сиверта, за морската част на река Дунав е 0, 151 мк. сиверта!

Какво ще кажеш за данните? Или и тях ги слагаш при статистиките на НСИ?? :))






Тема Първо почети физика и после говори с мен за числа!нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
АвторGuitarist_ (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 02:21



Първо, моето момче, радиацията не се мери в микросиверти а в м.св/час. Ако не намираш разлика, значи това, което приказваш си нямаш 'ептен понятие от него. Няма да се ангажирам да ти обяснявам ЗАЩО на някои места е по-висока радиацията, а на други- по-ниска, но ще ти дам данни, където според твоята логика, пловдив трябва да е под пряко въздействие на р. Дунав и на АЕЦ-а ни. Но се оказва че не е така. Относно самите числа, които си публикувал, ето истинската актуална информация към 09:00 ч. нa 22.03.2005 г. за изминалите 24 часа(http://www.bnsa.bas.bg/gamma_back/index_bg.html):
София 0.11
Варна 0.08
Пловдив 0.14
Плевен 0.07
Русе 0.07
Велико Търново 0.08
вр. Петрохан 0.08
н. Емине 0.09
Оряхово 0.07
Козлодуй 0.13
Зарата ???

Та как ще дадеш обяснение? Може би има таен подземен канал, който специално за да качи радиационния фон на Пловдив, минава през града А защо ли Русе е с най-ниско ниво на Радиация? може би щото сме толкова мутирали, че поглъщаме радиацията

Все пак, за да има яснота и хората да разбират числата, е необходима т.нар. референция (най-вече за такива като теб). Това е даден интервал в който една стойност е "добра". От същия сайт, под картата на БГ пише, че за територията на Република България естественият радиационен гама-фон е в границите от 0,06 до 0,60 µSv/h

Признаваш ли се за невеж И по тази тема? Или искаш да ти изнеса лекция по физика относно µSv/h, защото определно има МНОГО теория зад тези буквички, която съм сигурен, че си нямаш понятие за нея. Но нека го кажем с прости думи(за прости хора)- докато си чел тва, в момента си доста по-радиоактивен от един домат, израсъл в чернобил.



Тема Re: 10 милиарда ЕВРО инвестиция в Стара Загора!!!нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
АвторЧичkoAтoм (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 08:04



Без да искам да те наричам "грую", ама повече от половината Франция все още кара на ядрени централи. А термоядрения синтез определено е перспективна технология, но все още от реакторите изтичат едни лайна, такито дребни, без заряд, неутрино му викат, `щото още не знаят кокво представлява всъщност. Германия верно е цялата във вятърни турбини (ама то иначе няма как, виждал си какво представлява рурската област отгоре) , Унгария също, ама намери толкова вятър в Бг. Или, може би, някоя супер тайна агенция от САЩ ( в която работят само старозагорски учени) ще инвестира няколко трилиона в планетарно моделиране на старозагорска област, за да докарат вятър до там. Може и Тихия океан да ви пуснат, за да станете съвсем Калефорния на Стария континент.



Тема Re: Първо почети физика и после говори с мен за чинови [re: Guitarist_]  
АвторDaxx (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 08:17



Китарист, без да ми се обиждаш, ама МИКРОСИВЕРТИ ми звучи точно като тая единица дето я посочваш...

Меча все една казва мегаватчаса, а ти да казваш МВтЧ :)

Иначе за другото те подкрепям!



Тема Re: 10 милиарда ЕВРО инвестиция в Стара Загора!!!нови [re: Cлaв]  
Автор droпixМодератор ()
Публикувано23.03.05 08:25



Слав, поправка.
Пампорово не е в пловдивска област, а в смолянска.
Така, че сравнението не е удачно



Тема Re: 10 милиарда ЕВРО инвестиция в Стара Загора!!!нови [re: cd]  
Автор droпixМодератор ()
Публикувано23.03.05 08:31



АЕЦ Белене е построен на 70%, а не на 90%.
Как само се изразяваш: всичко е готово, само трябва реакторите да се сложат.

Ами реакторите са най-важната и най-скъпата част от една атомна електроцентрала
Без тях все едно нищо не е направено.

Аз съм твърдо за атомната енергетика!
Наистина тя е най-евтина и най-икономична.

В България е имало идея да има 3 АЕЦ-а - в Козлодуй, Белене и Свищов.

За съжаление в Свищов нищо не е направено и няма план да се прави.
Но поне задължително трябва да се дострои АЕЦ Белене!
И да се отворят отново затворените блокове на АЕЦ Козлодуй!



Тема 10 милиарда ЕВРО инвестиция в Стара Загора!!!нови [re: Guitarist_]  
Автор droпixМодератор ()
Публикувано23.03.05 08:43



Guitarist_, и ти не си съвсем прав.
Марица Изток 2 е най-мощният ТЕЦ в стараната с мощност 1360 МW.
Втори по мощност е ТЕЦ Варна с мощност 1200 МW.
За сравнение големите блокове на АЕЦ Козлодуй имат мощност по 1000 МW - 5 и 6 блок.
А малките блокове на АЕЦ Козлодуй - от 1 до 4 имат само скромните 440 МW мощност.



Тема Re: Първо почети физика и после говори с мен за чинови [re: Daxx]  
АвторGuitarist_ (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 08:44



има огромна разлика м/у 2те единици- все едно да сравняваш километър и км/ч. А иначе единицата за радиация Е такава. Има и няколко други, но в сайтивете използват тази.



Тема Къде съм споменал изобщо мощността на АЕЦа? :)нови [re: droпix]  
АвторGuitarist_ (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 08:47



? Никъде не съм коментирал "колко й е голяма" на която и да е централа



Тема пост фактумнови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор зakoнът (Master)
Публикувано23.03.05 09:53



Прочетох внимателно всичко и коментарите.
И едните са прави и другите, и едните са криви и другите.
Това за ТЕЦ срещу АЕЦ е безсмислено, същото като за бездомните кучета. Все някой ще вади аргументи за и против.
Не съм специалист по тази тема, но специално за мечката:
ами Япония от много години изкупува ОТРАБОТЕНО ЯДРЕНО ГОРИВО, което си е чист бизнес. За какво го използват не знам, може да са измислили някаква нова технология за използването му. Иначе самия бизнес с отработено ядрено гориво е много як, но тук се намесват не само икономически фактори.
За 10 млрд euro,
блажени са вярващите
щастливи са глупците.
Идват избори, в следващите няколко месеца до изборите очаквайте целия свят да прояви желание да инвестира тук, в България.
Иначе аз обичам, когато се говори за пари да се говори в минало време - получих си заплатата, а не ще си получа заплатата, инвестираха 10 млрд, а не ще инвестират.
Ако наистина се инвестират 10млрд аз лично ще съм много доволен тъй като това е инвестиция и за цялата страна, но дотогава...
А иначе тези 10 млрд как ще се възвръщат и на чий гръб не знам, ако може някой по-запознат да обясни колко струва един кВч, колко е себестойността му, ще се повиши ли цената и т.н. Обаче нека да пише човек който е запознат наистина.

Редактирано от зakoнът на 23.03.05 10:16.



Тема Re: Първо почети ТИ!!!нови [re: Guitarist_]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано23.03.05 11:50



Ти ще ме скъсаш от смях! Нещото, в което ме набеждаваш, че не съм прав ПРОПАДА, затова си запази думата НЕВЕЖ за теб, защото е хубаво първо да се научиш да четеш преди да почнеш да даваш акъл на хора, които са с претенциите на бъдещи доктори на техническите науки! Ясно??


Значи ти казваш:

Първо, моето момче, радиацията не се мери в микросиверти а в м.св/час. Ако не намираш разлика, значи това, което приказваш си нямаш 'ептен понятие от него.


При условие, че аз ясно съм дефинирал мерната единица, която е далеч от твоите представи, което не само аз открих още на пръв поглед! Ето виж колко ясно съм дефинирал мерната единица в поста, с чийто отговор ти стана за смях ОТНОВО!!!


Виж и замълчи:


И още нещо понеже казахте, че ТЕЦ-ът замърсява въздуха: радиационния фон в Козлодуй и дори в самата АЕЦ е средно 0,141 микросиверта на час, но в Плевен и другите населени места на юго-изток от 180 метровите комини на АЕЦ е над 0, 152 мк.сиверта, за морската част на река Дунав е 0, 151 мк. сиверта!



С ЧЕРВЕНО СЪМ ТИ ОТБЕЛЯЗЪЛ НЕЩОТО, КОЕТО НЕ СИ ВИДЯЛ ЯВНО, или по невнимание, или за да имаш повод да се заяждаш!







Тема ИСТИНАТА- СЗ транспортен, културен и енергиен ц.нови [re: зakoнът]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано23.03.05 12:12



Само енергийният комплекс ТЕЦ Марица Изток край Стара Загора и то без бъдещите инвестиции в размер на 20 милиарда лева или 10 милиарда евро в момента дава близо 40% / точно 37,12 % към 15.12.2004 год./ от електроенергията на България!!!



Тази инвестиция ще я има СЪС СИГУРНОСТ и не е ПРИКАЗКА ОТ 1001 нощ, като "магистралата" с две ленти в Русе след затварянето на хилядниците / реакторите по 1000 МВт/ на АЕЦ Козлодуй, комплексът Марица Изток ще дава близо 60% от електричеството на страната, а след инвестицията ще продължи да ги дава тези 60% дори след появата на ААЕЦ БЕЛЕНЕ, който ще дава 30% по първоначални планови разчети!!



Т.е. за в бъдеще Стара Загора става енергийен център от европейско значение, защото Стара Загора ще управялва областта с най-голям електроизточник на Балканите!! Всичко това заедно с транспортните перспективи пред града на липите, през който минават 3 от 5-тте пан-европейски сухопътни транспортни коридора, ще направи Стара Загора крупен икономически жентър на България! Да не забравяме, че скоро градът ще е свързан със София и Бургас с магистрала Тракия, Летище Стара Загора ще бъдде дадено скоро на концесия и ще се възообновят полетите до София и Варна, а и Стара Загора е пресечна точка между най-мпрекият път между Букурещ и Бяло море и магистралния път София- Черно море!


Някои явно започват да се страхуват за позициите на техните родни селища и затова почват да плюят мен и Стара Загора градът, който в момента заема 2-ро място по заплати и БВП, но скоро ще заема 1-во място по БВП с оглед инвестицията от 20 МИЛИАРДА ЛЕАВА ЗА 10 години!!!







Тема Re: ИСТИНАТА- СЗ транспортен, културен и енергиен ц.нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор droпixМодератор ()
Публикувано23.03.05 12:17



За всичко съм съгласен, освен за полетите до Варна и София.
Прекалено са близо, за да бъде рентабилно.
Помисли си само по магистрала Тракия до София с кола ще се стига за 1 и 40 мин.
Толкова ще бъде и със самолет, като имаш предвид превоза до летище Стара Загора, времетраенето на полета до София и после превоза от летище София до центъра.



Тема Re: ИСТИНАТА- СЗ транспортен, културен и енергиен ц.нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор зakoнът (Master)
Публикувано23.03.05 12:21



Мече, не се нервирай де
нервността е признак на несигурност, а ние си искаме стария Меч, авторитетен, умен, абе и много други работи.



Тема Re: ИСТИНАТА- СЗ транспортен, културен и енергиен ц.нови [re: droпix]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано23.03.05 12:26



Едно време имаше полети:

Стара Загора-София
Стара Загора-Варна
Стара Загора-Видин
Стара Загора-Русе/Силистра


А и ти казвам, какво четох скоро. Пишеше, че летищата в Стара Загора, Горна Оряховица и с. Щръклево край Русе ще бъдат дадени на концесия на швейцарски консорциум и т.н.



Между другото много правилно му го каза на онзи русенец, че Стара Загора е троен ХЪБ на оптичните магистрали в България, докато Русе е двоен конвенционален ХЪБ!!!


В момента правя дисертация на тема "проекта ДОН в България" или диджитал оверлей нетуър ин Булгейриа!








Тема Re: ИСТИНАТА- СЗ транспортен, културен и енергиен ц.нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор зakoнът (Master)
Публикувано23.03.05 12:29



Ти дисертация ли правиш или слагаш колчета!?!?



Тема Re: ИСТИНАТА- СЗ транспортен, културен и енергиен ц.нови [re: зakoнът]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано23.03.05 12:39



Правя дисертация, като я подготвям за теза! А това, че съм по бизнес в Гърция какво те засяга??


Ако ще пише нещо по темата давай, ако ще разводняваш темата ще помоля модератора да те три!


Ням бееее... аз съм пич!


Споко и чупи гипса!







Тема Re: ИСТИНАТА- СЗ транспортен, културен и енергиен ц.нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор зakoнът (Master)
Публикувано23.03.05 12:50



Aaaaaa, интересува ме!



Тема ИСТИНАТА- СЗ www.chambersz.com/econ2005/demogr.htmнови [re: зakoнът]  
Автор зakoнът (Master)
Публикувано23.03.05 12:58



Истината

Редактирано от зakoнът на 23.03.05 13:02.



Тема Стара Загора > Русе + Гюргево + с. Щръклево по БВПнови [re: зakoнът]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано23.03.05 13:09



ха ха ха

Сигурно те е яд, защото русенския ТЕЦ, е като капка в океана спрямо старозагорския най-голям БГ ТЕЦ комплекс Марица Изток и то преди инвестицията от 20 милиарда лева !



Еми кво да се прави явно Русе не е перспективно място, като Стара Загора!Иначе как ще си обясниш, че всички инвестират в Стара Загора и БИЛЛА и т.н., а в Русе никой?? Защо имате 1 хипермаркет, а СЗ има 5?? Защо в СЗ ще се инвестират 20 милиарда лева, а в Русе и 5 милиона не можете да направите инвестиции за година!






Брей ами то русенският направо не се вижда деа!





Тема червената звездичканови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор зakoнът (Master)
Публикувано23.03.05 13:21



хахаха
кефиш ме като се ядосаш, голям сладур.
За завиждането, ами не завиждам, производството на тец-овете не е твое нито на СЗ нито на който и да е град, а на цяла България.
И все пак Русе си има тец, докато СЗ няма.
На картата която си дал, ами СЗ има една цвъкната звездичка и нищо друго.
А за това че повдигаш спора Рс-Сз си е твой проблем.
Аз харесвам всичко де е БЪЛГАРСКО.
П.С. За разлика от теб
А, сега видях, ами Казанлък има червена и синя звездичка за разлика от стара загора, прави си изводите

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от зakoнът на 23.03.05 13:28.</EM></FONT></P>

Редактирано от зakoнът на 23.03.05 13:29.



Тема Re: Стара Загора > Русе + Гюргево + с. Щръклево по БВПнови [re: зakoнът]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано23.03.05 13:30



Ами да ТЕЦ-а, който е за топлофикация /основно/ за СЗ е малък, но 2-та най-големи БГ ТЕЦ-а са отново в Стара Загора /област/ на 30 км. са! Дори 3-ят по фголемина ТЕЦ съвсем скоро пак ще е в СЗ!!!


Има разлика между ТЕЦ-ове предназначени главно за ток и ТЕЦ-ове предназначени главно за топлофикация, вуъпреки, че всеки ТЕЦ дава и двете, но е важно основното предназначение!



Не аз повдивгнах въпроса, а и въпрос няма, защото Русе не може и да се сравнява с кв. Зора в Стара Загора, пък камо ли с целия град!





Тема Re: Стара Загора > Русе + Гюргево + с. Щръклево по БВПнови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Авторgat3way (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 13:36



Mechko, kakav e tozi TEC za toplofikacia, kato v StZ niama parno be momche :)

Kakvi sa tia shturotii pak :)



Тема Ех, зора зоранови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор зakoнът (Master)
Публикувано23.03.05 13:37



хихихихи
не качвай кръвното мече!Ще вземе да получиш я инфаркт я инсулт, още млад си, дет се казва още жълто имаш край устата.
И като са тецовете на 30 км от сз какво? Ако ще и да са в центъра на сз хич не ми пука, нали имам ток! Охлювчето ми сладко!
Що не вземе да спреш тока на Русе?хахахахаха
А, и благодаря за рекламата, Русе туй, Русе онуй, ама нали Русе бе!



Тема Стара Загора е енергиен център!нови [re: зakoнът]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано23.03.05 13:48



Само от Стара Загора /града не областта/ 10 000 души работят в този комплекс и вземат заплата между 700 и 1 300 лева месечно!!! После ще станат 15- 20 000 и градът ни няма да има 5 пъти повече хипермаркети от Русе, а 10 пъти повече!


Много ясно парите въртят Света, не случайно уча в САЩ, а не в консервативната Зап. Европа, която е със затихващи функции спрямо САЩ в пъти!






Тема Re: Стара Загора > Русе + Гюргево + с. Щръклево по БВПнови [re: gat3way]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано23.03.05 13:56



Стара Загора си има и парно и газ и т.н. Въобще всичко си има! Тва не е крайграничен беден град, а най-големият централно разположен български град! Така, че си стой в Мусагеница и трай!






Тема Re: Стара Загора е енергиен център!нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор spec (член)
Публикувано23.03.05 14:03



Вземи се събуди, Мечо...
Нямах намерение да вземам думата по тази дискусия, защото вече сме ги говорили нещата.
Какво ти пречи АЕЦ? Това , че го продадоха за жълти стотинки и комисионни тебе грее ли те? Като махнат и 3 и 4 блок, с колко ще се повиши цената на тока у нас? Щото един "експерт", нещо около правителството вегетираше преди време, та чух, че нямало връзка между затварянето на блоковете и цената на тока.
З амилиардите на Севлиевски... По-добре нищо да не беше казвал. Както той, така и политическата сила , която представлява / Новото време - ако не знаеш/, се оказаха хората, на които за нищо не може да се вярва. Спавка - правителствената и парламентарна криза преди не много време... Второ - някой много ясно каза, че сме преди избори. А - както знаем, най-много се лъже преди избори ислед война. Пази боже да слушаме лъжи по втората тема, въпреки, че и сега ги слушаме след оакването на любимите ти САЩ в Ирак. Трето - Севлиевски е възможно най-некомпетентния човек в това правителство. В сравнение с него Нина Чилова си е експерт. А и тя все пак има някакъв интелект.
За какво ти трябва тази глупост? Севлиевски казал, медиите разнесли - това им е работата. Теб какво те топли?



Тема Re: Стара Загора е енергиен център!нови [re: spec]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано23.03.05 14:22



Виж сега, понеже теб те уважавам много за разлика от повечето, плюещи тук, затова се съгласявам, че предизборната политика е кофти нещо, но ти знаеш, колко компанииподадоха документи за РАЗВИТИЕТО комплекса! Знаеш и АЕС купувачите на фалиралия ЕНРОН и т.н.


Според теб може да не са 10 милиарда евро и според мен няма да са точно толкова, но аз съм сигурен, че поне 8 млрд евро ще бъдат, защото имам много добра представа от перспективите на комплекса!


Нима вярваш, че всичко е на 100% празни приказки?? Тва е смешно... Това, че доскоро не се инвестираше в ТЕЦ-овете там, е защото още не беше сигурно дали комплексът попада в т. нар. "забранителн списък за приватизация на обектите с национално значение от 1-ва степен"!!!


Чакам отговор!






Тема Re: Стара Загора > Русе + Гюргево + с. Щръклево по БВПнови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор lachistein (нещо си там...)
Публикувано23.03.05 14:29



Щастливи нелепости.Обиди на килограм.


Хората открояват характера си най-добре с това ,което намират за смешно.



Тема колапс в сзнови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор зakoнът (Master)
Публикувано23.03.05 14:30



хахахаха
ще взема да копна е тва:
благодаря ти за рекламата, за Русе, всяко споменаване ме кефи!
та да не го пиша всеки път след някое твое словоизлияние.
Ами ако искаш и 100 000(сто хил.) души да работят там, пак хич не ми пука.
Нещо май не разбираш човешките ценности!И други работи не разбираш!Казва се зависимост.Това, че икономиката и благосъстоянието на един град зависи от едно предприятие, направо ми е мъчно като си помисля какво може да се получи.

Редактирано от зakoнът на 23.03.05 14:35.



Тема Re: Стара Загора е енергиен център!нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор spec (член)
Публикувано23.03.05 14:39



В "забранителния списък" е само ТЕЦ-2 и мините, доколкото знам. По приватизацията на тецове 1 и 3 се работи доста време.
За 10-те милиарда - според мен това е мнение на човек, който със сигурност утре няма да е министър. Още повече, че е достатъчно безотговорен да говори каквото си иска. Както и всеки решава обаче да му вярва ли...



Тема Re: Стара Загора е енергиен център!нови [re: зakoнът]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано23.03.05 14:42





Най-точно се нарича СИМБИОЗА- взаимозависимост!!! Стара Загора осигурява административната част и по-голямата част от работната ръка, а комплексът работното място! От това печели цялата област, но помисли за инвеститорите, които вече знаят за бъдещата финансова и трудова мощ на Стара Загора и веднага предприемат инвестиции в града, който управлява бъдещата най-богата областв България! Естествено, че ще изберат Стара Загора пред околните градчета или пък крайграничните бедни такива!


Резултатът е ясен. Стара Загора ще става все по богат икономически и финансов център, който ще бъде все по-силен притегателн център за малдите българи от цяла България!!!


Колкото и да ви е яд русенци тва няма да се промени и след време ще се смеете на глупостта си!






Тема Re: Стара Загора е енергиен център!нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор зakoнът (Master)
Публикувано23.03.05 15:07



Благодаря за рекламата, колкото повече споменаваш Русе толкова по ме кефиш!
Като четох писанието ти и амен амен да си помисля че няма да споменеш нещо за Русе,за малко да ме разочароваш!
хахахахаха
не мога да спра да се смея, вие да нямате сключен брак т'ва де сз и теца?Супер сладур!!!
ама си готин!!!
РсУзС_Е



Тема Re: Стара Загора е енергиен център!нови [re: зakoнът]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано23.03.05 15:25



Много жалко!


Явно нямаш и капка култура, след като ти казах да не пишеш ако не е по темата, а ти го правиш!






Тема Re: Стара Загора е енергиен център!нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор зakoнът (Master)
Публикувано23.03.05 15:47



Крадеца вика дръжте крадеца!!!


Дръжте крадецааааааааааааааа....
Защо не спомена......, ох сърцето ме заболя,
от твоята уста думата ... е направо балсам за моите уши!
моля те, кажи я!!!



Тема Re: Стара Загора е енергиен център!нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
АвторGuitarist_ (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 15:47



Ами присъствието на коментар за Град Русе във всяко твое писание не е ли вън от темата и изобщо от форума на СтЗ? Аз направо имам чувството, че си някой сдухан Русенец, дето са го изпъдили от Града и затва сега всяко нещо, което каже трябва да сравнява с Русе и то така, че да излезе, че в Русе е по-зле.

Зарата е почти колкото Русе и в икономически и в популационен аспект. Да ползвате Русе за референция е тъпо, щото е съвсем малко над вас. Що не се сравнявате с големите градове, като претендирате, че сте такъв- Варна, Бургас, София, Пловдив....... село долно нанагорнище ;)

А между другото ела някой път към Русе Сити и съм доста убеден, че ще се извиниш за тва, което си плямпал досега, щото съм сигурен, че ще кажеш "малиии тва метро най-голямата сграда, която съм виждал" И е така- не е с 1-2 щанда с 1 телевизор :) Айде дерзай!



Тема Re: Стара Загора е енергиен център!нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Авторgat3way (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 15:54



Mechko, da ti zadam niakolko vyprosa s povishena slojnost:

Na kolko herz-a e promenlivia tok, generiran ot Marica-Iztok 1 i 3? Na kolko herz-a promenliv tok rabotiat domashnite abonati i industrialnite moshtnosti v BG? Na kakva chestota bachkat v niakoi sysedni dyrjavi, za koito iznasiame tok?

Znaesh li che niama izmislen efektiven nachin da se promeni chestotata na promenlivia tok pri golemi moshtnosti i naprejenia - kolkoto byrzo se vyrteli lopatkite v turbinite na centralata tolkova si ostava...

Zamisli se za geopoliticheskata situacia i za niakoi otdavnashni vrajdi m/u nai-golemia energien iznositel v Europa i niakoi ot tezi nashi sysedi?

Zamisli se zashto tochno amerikanci investirat v tazi TEC, zashto ne primerno nemcite ot RWE ili EON, kakvi eventualno sa otnosheniata mejdu amerikancite i proslovutata ni sysedka i t.n

Zamisli se kakva chast ot prihodite ot iznosa na tok shte ostanat v BG.

Zamisli se zashto BG pravitelstvoto proqvqva takyv uporit inat v izgrajdaneto na AEC-Belene, sled kato se izgrajdat takiva ogromni moshtnosti v Marica Iztok?

Zamisli se dokolko amerikancite dyrjat na ekologiata, sled kato niamat navika da podpisvat povecheto dogovori za vredni emisii.

Nikoi ne e otrichal che tova e edna prekrasna ikonomicheska vyzmojnost za Starozagorskia i Haskovskia region.

Nikoi obache ne iska da kaje kakvi grozni ambicii i celi sa zalojeni vyv vsichko tova.

Nikoi ne se naema da dade nqkakvi osobeni ekologichni garancii...a lignitnite vyglishta sa vyzmojno nai-zamyrsqvashtite, s golqm procent siara, otdelqt nai-mnogo azotni oxidi i t.n...

Opredeleno ne e moq rabota da davam mnenie zaslujava li si ili ne...no mislia che tezi neshta triabva da bydat razglaseni na obshtestvoto a ne onzi nahuinik deto osven che vkara suma ti deca v zatvora zaradi 1 masur v djoba i deto sega e ministyr na energetikata, bez da ima nikakvo obrazovanie po vyprosa, da obqsnqva kak edi kyde si shtqlo da se investirat 10 miliarda euro...egati bezsramnoto mazane.

Ta Mechko sega hvani, porazrovi se iz google i se obrazovai malko. Moje i da sglobish kartinkata.

Oshte si malyk i gledash na vsichko ili kato cherno ili kato bialo. Defakto vsichko tova sa otenyci na sivoto. Ama kvo da ti obqsnqvam ima vreme da go zagreesh.

Aide chao,bate :)



Тема платено съобщениенови [re: gat3way]  
Автор зakoнът (Master)
Публикувано23.03.05 16:04



Не очаквай да ти отговори, това са въпроси с повишена трудност за мечката.
А когато човек защитава една теза толкова сляпо, казвайки как цъфтим та чак преливаме, а не взема под внимание аргументите които са против - то какво може да се каже за такъв човек - най-вероятно защитава нечии интереси - идват избори...

Редактирано от зakoнът на 23.03.05 16:16.



Тема Re: 10 милиарда ЕВРО инвестиция в Стара Загора!!!нови [re: droпix]  
Автор Cлaв (новак)
Публикувано23.03.05 16:16



Дроникс, от кога има смолянска област? Не ме разсмивай..

Умишлено не спорих и за радио Канал Ком.. Това че има в името си КОМ не значи нищо.. И аз мога да си направя радио ШИПКА.. на ШИПКА ли трябва да се намирам?

Вземи картата и виж от къде до къде е пловдивска област и после ще говорим



Тема Re: платено съобщениенови [re: зakoнът]  
Авторgat3way (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 16:19



Nikakvi interesi ne zashtitava, malyk e oshte i za tova da zashtitava tezi v koito ne viarva. Prosto e mladej s ideali :)



Тема Re: платено съобщениенови [re: gat3way]  
Автор зakoнът (Master)
Публикувано23.03.05 16:24



Мисля, че си прав(а)!
Никой не би дал на мечката пари за каквото и да било, защото тези пари са си хвърлени на вятъра, а и не знае как се защитават интереси!
Затова приемам, че е Prosto e mladej s ideali :)


Редактирано от зakoнът на 23.03.05 16:25.



Тема Re: 10 милиарда ЕВРО инвестиция в Стара Загора!!!нови [re: Cлaв]  
Автор droпixМодератор ()
Публикувано23.03.05 16:24



Смолянска област има от 1 януари 1999 г. след разпадането на голямата пловдиска област, просъществувала от 01.01.1987 г. до 31.12.1998 г.

Смолянска област е наследник на смолянски окръг, образуван през 1959 г.
Включва общините Смолян, Девин, Доспат, Чепеларе, Златоград, Рудозем, Мадан и може би още някоя община.



Тема Re: Стара Загора е енергиен център!нови [re: gat3way]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано23.03.05 18:13



Добре батенце!


Ти за някви си 50 Hz в обществената мрежа на НЕК и ЕРД и готов да изпишеш 2 страници с шрифт 3!


Жалко! Мислех те за по-умен, макар и подло да лъжеш обикновено! В ТУ не те ли начуиха на нещо?? Ама и Тошко 3-ката ли не те научи да смяташ бе деа, че винаги ме питаш!


Ами аз ако те питам за сидеричния период на въртене на Земята преди 3.4 млн. години кво ще кажеш а? Тц тц тц! Гола вода си бате!


А случайно да знаеш, че в бизнеса случайни неща няма??? Щом ще инвестират 10 милиарда ЕВРО, значи региона предполага печалба от 100 милиарда евро! Никой няма да инвестира без поне 10 кратна печалба!


Къде мислиш ще отидат поне 10 % от всички пари?! В общинарите, областните управители и фирмите изпълнителки от региона на СЗ!!!







Тема Re: 10 милиарда ЕВРО инвестиция в Стара Загора!!!нови [re: droпix]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано23.03.05 18:52



Дроникс, защо отговаряш на хора, които не заслужават отговор??


Те ти говорят за "война с прашки", а ти им даваш "професорски отговори"!



Замисли се отговаряш на хора, които ти говорят, че няма полза от 20 милиардова инвестиция в Стара Загора / в лева/, твърдят, че Пампорово е в област Пловдив, при условие, че не е и никога няма да бъде и т.н.


И защо не триеш обидните теми? Заключи темата, в която ме обиждат лично!




Не че ми пука, но за да направиме мръсно на децата!






Тема Re: 10 милиарда ЕВРО инвестиция в Стара Загора!!!нови [re: droпix]  
Автор Cлaв (новак)
Публикувано23.03.05 20:34



Интересно....

Смолян не бил в Пловдивска област.
Дроникс, Смолян не е в Пловдивска област, колкото и Канал Ком е видинска станция.

Звучиш уверено и убедително, но неправдоподобно



Тема Re: 10 милиарда ЕВРО инвестиция в Стара Загора!!!нови [re: droпix]  
Автор мaнaфчe (нимфоманче)
Публикувано23.03.05 21:30



Дроникс, защо им се вързваш???

Не виждаш ли, че нарочно те дразнят!
Осъзнай се и накажи всички, които нарочно те дразнят!

Не трябва да си толкова добър.
Защото те са зверове и ще те изядат.
Не виждаш ли???



Тема Re: 10 милиарда ЕВРО инвестиция в Стара Загора!!!нови [re: Cлaв]  
Автор мaнaфчe (нимфоманче)
Публикувано23.03.05 21:35



Много добре знаеш, че Дроникс е прав!
Ама умен човек сред тъпанари, трудно може да се задържи, щото завистливото стадо иска да го събори!
Дразниш го нарочно!
И ти си тъпанар явно.

Смолянска област



Не мога да разбера за какво го правиш?
Какво ще спечелиш????

Дроникс, до теб, отвори си очите!
Трябва да си безкомпромисен с тези хора!
Те прекрачват всички граници, държат се по най-отвратителния начин!
Затова с добро нищо не можеш да постигнеш!
Хващай тоягата и бой по всички, които нарочно те дразнят!



Тема Re: 10 милиарда ЕВРО инвестиция в Стара Загора!!!нови [re: мaнaфчe]  
Автор Cлaв (новак)
Публикувано23.03.05 21:46



Манафче,

В действителност смолянска област имало..
За това не бях прав, но мисля че никой по никакъв начин не съм нагрубил. А ти точно това правиш.
Така че преразгледай твоето отношение към останалите.
Малко успокой топката



Тема Хаханови [re: Meчът нa Bepeя™]  
АвторGuitarist_ (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 21:55



Тогава заклеваш ли се, че щом направят инвестицията(дори да се окаже, че не е 10млрд а 10лв), ще си преместиш бизнеса с колчетата в СтЗ Аз като гледам единственото колче с което имаш нещо общо е това, с което са те били толкова, че си станал толкова ненормален



Тема Плюете СЗ, защото ви е яд, че е развит град нали?нови [re: Guitarist_]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано24.03.05 09:24



Уффф явно верно си яко тъп!


Мислех, че само се правиш на такъв! Сумата е 20 МИЛИАРДА ЛЕВА ИЛИ 10 МИЛИАРДА ЕВРО!!!


1-та фаза по развитието на комплекса вече е факт и в него се инвестират 1-те 2,5 млрд лева... После ще има още 7-8 фази по 1-2 млрд лева...



Такава инвестиция в Северна България не може да се сумира и за 50 години! Може би за тва те е яд. За сравнение само ти казвам, че хотел Хилтън в София го построиха за 21 млн. евро държавни и частни пари!


А това са 20 млрд евро или 1000 пъти почти колкото цената на Хилтън в София!





Тема Ne be prosto ti se podigravame...нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано24.03.05 09:49



...shtoto si go zaslujavash, malyk myj :-)

Spice extends life,spice expands consciousness.Spice is vital to space travel.Travel without moving.


Тема Re: Плюете СЗ, защото ви е яд, че е развит град нали?нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор зakoнът (Master)
Публикувано24.03.05 10:17



Коментирай!



Тема Re: Плюете СЗ, защото ви е яд, че е развит град нали?нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Авторpox (Нерегистриран)
Публикувано24.03.05 10:21



Ясенчо стига низа глупости де.



Тема Re: Плюете СЗ, защото ви е яд, че е развит град нали?нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Авторcмяx (Нерегистриран)
Публикувано24.03.05 12:03







Тема Мухаханови [re: lachistein]  
АвторGuitarist_ (Нерегистриран)
Публикувано24.03.05 13:35



Ти пък къде си тръгнал да се обиждаш :) Ама вече май много хора почнаха да ги вземат на подбив и да им се подиграват и не могат да удържат товара ;) Почнаха нещо да се изнервят и да пишат яростно, или пък да не пишат



Тема 20 милиарда ЛВ шаля-ляля-ляля Х 5 пъти...нови [re: Guitarist_]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано24.03.05 18:26



Забавно ми е да гледам, как се сдухват разни тарикатчета при мисълта, че техните селища и 1% от само 1-на инвестиция в СЗ няма да имат за 100 години!


Много забавно!


ГОТ МИ Е








Имате големи зъби и малко мозък от там идва проблемът!


ГОТ МИ Е




Тема :)нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
АвторGuitarist_ (Нерегистриран)
Публикувано24.03.05 19:14



Толкова ни е яд, че като минем из форума и след това не можем да спрем да се хилим :) То ти още малко ще изкараш стара загора с по-големи капитали от Европа



Тема Re: :)нови [re: Guitarist_]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано25.03.05 10:52



Е от Европа не е, то няма как и да е, след като СЗ е част от нея!

Виж от 28 БГ области със сигурност след тази инвестиция област СЗ ще бъде областта с най-голями инвестиции! Дори в момента СЗ е 2-ра по БВП само след София, но не забравяй, че в София са регистрирани повечето големи фирми, като МТЕЛ, БТК, БНТ, БТВ и т.н.






Тема Раздвижване :))нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано25.03.05 11:50



Хайде другите! Раздвижете темичката ми!!!

Заспахте ли??



Stara Zagora The 5-th Biggest Bulgarian City




Тема Не може :)нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
АвторGuitarist_ (Нерегистриран)
Публикувано25.03.05 11:54



Сега си почиваме от смях! А ти през това време сканирай разни статии, че да сме "сигурни" във "вярността" на "фактите" ти



Тема СЗ над всичко!нови [re: Guitarist_]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано25.03.05 12:24



Хайде де! Заради мен...






Stara Zagora The 5-th Biggest Bulgarian City




Тема Re: СЗ над всичко!нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Авторfucker (Нерегистриран)
Публикувано25.03.05 12:28



Jasene ti si bolen mozuk be



Тема Re: СЗ над всичко!нови [re: fucker]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано25.03.05 12:32





Глупаво, глупаво...


Преди ми викахте, че съм Иван Георгиев, после Ясен Петров, сега пък Ясенчо , а в действителност съм Милен С. Рангелов!






Stara Zagora The 5-th Biggest Bulgarian City




Тема Re: СЗ над всичко!нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Авторfucker (Нерегистриран)
Публикувано25.03.05 12:35



i redovno preskacash do USA nali?



Тема Re: СЗ над всичко!нови [re: fucker]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано25.03.05 12:40



Да карам докторат в САЩ!


Ще те помоля да пишеш по темата, иначе ще бъда принуден да те трия!






Stara Zagora The 5-th Biggest Bulgarian City




Тема Re: СЗ над всичко!нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор@ (Нерегистриран)
Публикувано25.03.05 12:48



Na teb maloumniko trjabva tikvata da ti se iztrie



Тема РазЕНтоение на личносттанови [re: Meчът нa Bepeя™]  
АвторGuitarist_ (Нерегистриран)
Публикувано25.03.05 12:49



Ако се разтърсиш из форумите, има поне 2-3 места, на които си писал, че си признаваш кой си по имена и по години... и всичките места казват различно :) Вземеш да си избиеш колчето от главата ли

Иначе- Русе(град)- 180000, СтЗ град- 160000 като броим всичките цигани в катуните около града :) иначе ЧИСТО 100000 сигурно сте хахаххаха



Тема Re: РазЕНтоение на личносттанови [re: Guitarist_]  
Авторfucker (Нерегистриран)
Публикувано25.03.05 12:52



aide de trii me



Тема СЗ форевър! :)нови [re: Guitarist_]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано25.03.05 13:04



No comment!



ЦИТАТ:

"Столица: София - 1 188 000 жители
По-големи градове: Пловдив /350 000 жители/, Варна /300 000 жители/, Бургас /200 000 жители/, Стара Загора /150 000 жители/, Русе /140 000 жители/, Плевен /120 000 жители/ "



Stara Zagora The 5-th Biggest Bulgarian City




Тема Re: СЗ форевър! :)нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Авторvlado (Нерегистриран)
Публикувано25.03.05 13:12



Ahahah me4i me4i.Tozi sait kolko pati 6te go dav4i6 o6te?Nali zarata be6e 200000?Ogledai se za oficialni saitove i prozri istinata bastune!Za6to kato ste 5-ti grad vav vsi4ki golemi BG poratali samo za SF,PLV,....Ruse ima informacija i regionalini novini,a va6eto selo go njama?Otgovorimi me4o



Тема Re: СЗ форевър! :)нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано25.03.05 13:18



Mechko i bulgarskia ti kuca, i angliiskia ti kuca, i mnogo pyti sym zabelqzval che se pravish na mnogo kompetenten sys povyrhnostni poznania v dadena oblast i mnogo pyti sym zabeliazval da si izmisliash vsiakakvi gluposti iz forumite.

Kogo ochakvash da ti poviarva? Znaesh li kolko ti se smeeh kato vlizashe s 2-3 razlichni nicka i si komunikirashe sam?

Otkakto se poiavi ti i tvoite priqtelcheta-keleshi, nai-razumnia ot koito v momenta e moderator na tozi forum, ottogava se pochnaha i prodyljavat tia absurdistanski sporove Rs vs Stz. I dokato ne sprete da vlizate v clubovete niama da prestanat. Zatova az, kakto i mnogo drugi hora, goliama chast ot tiah starozagorci, shte se pogrijim dostypa vi do clubovete da byde otriazan, provokativnite vi temi da bydat triti i sys typite sporove da se priklyuchi. V imeto na bezproblemnoto syshtestvuvane na dvata cluba - na Ruse i Stara Zagora shte napravia vsichko vyzmojno za da se vystanovi predishnia statut. I ne samo az.

A na vas s dronixcho, manafcho, kalyfcho i etc vi preporychvam niakoi den da otkriete istinskata si identichnost, istinskite si celi i istinskite si chustva. V kraina smetka puberteta e vremeto za tezi tyrsenia, kato ne ti doide navreme nikoga niama da ti doide....

Spice extends life,spice expands consciousness.Spice is vital to space travel.Travel without moving.


Тема Re: 20 милиарда ЛВ шаля-ляля-ляля Х 5 пъти...нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор lachistein (нещо си там...)
Публикувано25.03.05 15:59



Мноо ти е гот.Много си повърхностен.


Мноо ТИ е гот...

Хората открояват характера си най-добре с това ,което намират за смешно.



Тема Re: 20 милиарда ЛВ шаля-ляля-ляля Х 5 пъти...нови [re: lachistein]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано25.03.05 21:28



Абе циркът е пълен!


Stara Zagora The 5-th Biggest Bulgarian City




Тема Нещо за размисълнови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано27.03.05 19:55



Понеже някой спомена, че било по-скъпо да се произведе електроенергия от ТЕЦ, от колкото с АЕЦ, аз искам да му кажа, че това наистина е така, но само ПРИ РАВНИ И ИДЕАЛНИ УСЛОВИЯ!!!


В България те не са такива разбира се, защото уранът е прескъп внос от Русия, а въглищата са ни на готово и са до комплексът Марица Изток, да не говорим за прескъпото съхранение на ядрените отпадъци в Русия...


В останалите страни с атомни електроцентрали е възприет коефициент на трудова заетост 0.4 човека/мегават то положението в Козлодуй е следното:

4блока х 440MW = 1760MW

2 блока х 1000MW = 2000MW

Общо:3760MW

3760MW : 0.4 = 9400човека

В момента в АЕЦ Козлодуй работят около 5500човека.Според това което твърдиш излиза, че за да достигнем коефициената на трудова заетост на другите страни с атомни централи трябва да назначим още 4000човека.






Тема Re: Нещо за размисълнови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор Axиeв (форумархеолог)
Публикувано27.03.05 20:09



Оказа се,че освен с българския и със смятането си зле!



Тема Re: Нещо за размисълнови [re: Axиeв]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано27.03.05 23:36



МНОГО ТОЧНО И ЯСНО СЪМ СЕ ИЗРАЗИЛ, А ПРОБЛЕМЪТ, ЧЕ НЕ СИ ВИДЯЛ ДУМАТА "ОКОЛО" В ИЗРЕЧЕНИЕТО СИ Е ТВОЙ!






Тема Re: Нещо за размисълнови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор Axиeв (форумархеолог)
Публикувано27.03.05 23:47



В останалите страни с атомни електроцентрали е възприет коефициент на трудова заетост 0.4 човека/мегават то положението в Козлодуй е следното
3760MW : 0.4 = 9400човека
Защо делиш,а не умножаваш бе младеж?????
......1504 човека,ако и това въобще да не ме интересува!



Тема Еййй тая математика :))))))))нови [re: Axиeв]  
АвторGuitarist_ (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 00:51



Айде за сметките нямам коментар, ама от кой просташки вестник си намерил толкова абсурдна зависимост- от къде на къде персонала в един АЕЦ ще зависи правопропорционално от мощността на блоковете?!?!?! Не мислиш ли, че за един реактор от 5000МВ ще трябват по-малко хора отколкото за 20 реактора по 250МВ? :) За да не се затрудниш 250 * 20 = 5000 Между другото ти виждал ли си някога на живо истинска АЕЦ? Имаш ли си изобщо и най-елементарна идея колко сложно съоръжение е това :)



Тема Re: Нещо за размисълнови [re: Axиeв]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано28.03.05 09:59



1. Това което съм сметнал, беше дадено от един потребител, който си изтри мнението, а пък аз исках да му покажа, че не е прав...


2. Ами при такива сметки, като твоите се защитава моята теза пич! Те показват НЕЕФЕКТИВНОТО ПРОИЗВОДСТВО НА ТОК ОТ АЕЦ КОЗЛОДУЙ!!! Т.е. трябва да се освободят около 4000 души, за да се произвежда конкурентно електричество, а това в АЕЦ-ът ни е невъзможно!







Тема Еййй начи няма да поумнееш :)нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
АвторGuitarist_ (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 12:25



Само споменаването на такъв абсурд, че АЕЦ е неизгоден начин за добив на енергия на фона на другите известни методи те прави да изглеждаш меко казано тъп! :) А да не говорим, че се опитваш да изкараш ТЕЦа по-добър метод! Извади си чуждестранни материали и виж как хората по света гледат как да се отърват от ТЕЦовете си, щото това е възможно най-мръсната и неефикасна методика за получаване на енергия(ако не ме лъже паметта КПД на парна машина е между 10 и 20 процента!). А ако не вярваш, ела в Русе, ще те разведа из ТЕЦа- ние си имаме електроцентралка, но ще видиш какво зло е това!



Тема Яко тъпо парче си май, за да ми отговориш таканови [re: Guitarist_]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано28.03.05 19:46



Яко тъпо парче си май, за да ми отговориш така и то без дори да прочетеш малко поне!







Тема ИНВЕСТИЦИЯТА ЗАПОЧНАнови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано31.03.05 11:26



ИНВЕСТИЦИЯТА ЗАПОЧНА! :)






"Изграждането на заместваща мощност в ТЕЦ Марица-изток 1 ще започне през юни

сряда, 30 март 2005

Изграждането на заместваща мощност на територията на ТЕЦ Марица-изток 1 ще започне през юни, съобщи в Стара Загора генералният директор на проекта в американската компания “Ей И Ес” Матю Бартли. По време на своето посещение в региона той ще се срещне с ръководството на енергийния комплекс Марица Изток, с областния управител и с кмета на Стара Загора.


До началото на юни ще приключат преговорите с 4 банки за финансиране на проекта-допълни Матю Бартли. Стойността на инвестицията е 1 млрд. 42 млн. евро. Съгласно договора с главния изпълнител на проекта – Алстом Пауър- около 200млн. евро ще бъдат усвоени от български фирми - подизпълнители. 3 хиляди души – повечето от тях българи -ще бъдат ангажирани в строежа на новата електроцентрала.


Пускът на първи блок се очаква в средата на 2008-ма година. Не повече от 200 души ще бъдат заети с експлоатацията на заместващата мощност. Нямаме намерение да задълбочаваме екологичните проблеми в региона - увери Матю Бартли. “Ей И Ес” възнамерява да изгради депо за отпадъчен гипс от сероочистващите инсталации на новата централа, което да отговаря на световните екологични стандарти.

Агенция Фокус "








Stara Zagora The 5-th Biggest Bulgarian City





Тема Re: ИНВЕСТИЦИЯТА ЗАПОЧНАнови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано01.04.05 10:41



Хайде де!


Не може да нямате мнение по тема за 20 милиарда лева ПРЯКА инвестиция в Стара Загора и за още 20 милиарда лева вторична полза в рамките на 10 години!






Тема Re: 10 милиарда ЕВРО инвестиция в Стара Загора!!!нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано04.04.05 15:50



Хоп, горе! Мдааа


Хайде всички такава инвестиция в Северна България няма да има никога!


Докажете кво значи южняшката аристократична кръв, дала дори името на Европа и личности като Орфей!







Тема Re: 10 милиарда ЕВРО инвестиция в Стара Загора!!!нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано07.05.05 18:32



Хоп, горе! Мдааа


Stara Zagora, the 5-th biggest Bulgarian city

Тема Re: 10 милиарда ЕВРО инвестиция в Стара Загора!!!нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано08.05.05 15:09



Кой ми избута темата назад??





Stara Zagora, the 5-th biggest Bulgarian city


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.