Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:58 28.09.24 
Градове
   >> Стара Загора
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Отново пак ...нови  
Автор mark_bg (Анализиращ)
Публикувано04.03.05 23:53



Убиха наш войник в Ирак !
До кога това правителство ще продължава да изпраща войниците ни да умират за чужда кауза ?!!!
И по- важното е до кога ще се правим, че това не ни засяга !
Няма ли някой поне едно макар и малко митингче да спретне !

Твърде много на изток - е вече на запад !


Тема Re: Отново пак ...нови [re: mark_bg]  
Автор Fallen_Angel (RebornArchdevil)
Публикувано05.03.05 00:18



Има време до изборите, тогава ще има митинги, спокойно... Което и правителство да беше, щеше да ги прати там.

do NOT click



Тема Re: Отново пак ...нови [re: Fallen_Angel]  
Автор indra (macondo)
Публикувано05.03.05 00:47



да ти изброя ли всички правителства, които изтеглиха военните си контингенти от ирак в последната една година? или сам ще се справиш със съответните информационни източници?

esto no es tan simple como parece


Тема Re: Отново пак ...нови [re: indra]  
Автор Fallen_Angel (RebornArchdevil)
Публикувано05.03.05 00:51



Някъде да е споменато за "чужди" правителства? Да ти напомням ли, че всички политически сили в парламента се подписаха ЗА изпращането на контингент там или сама ще се справиш със съответните информационните източници?

Нещо друго ме човърка мен - как така стана, че в ІV батальон има хора от първия? Нали ужким първия беше най-силно поразен - защо отиват пак там? Някой кара ли ги?

do NOT click



Тема Re: Отново пак ...нови [re: Fallen_Angel]  
Автор indra (macondo)
Публикувано05.03.05 09:40



"Което и правителство да беше, щеше да ги прати там." - да се споменава някъде националност?

казус преди закуска (можеш да ми отговориш и на живо следобяд; не че на умряло е възможно):
ако А иска да предаде някакво съобщение (под съобщение разбирам всяко съзнателно направено изказване или писание) на В и В не го разбере, кой е отговорен - А или В?


esto no es tan simple como parece


Тема Re: Отново пак ...нови [re: indra]  
Автор Fallen_Angel (RebornArchdevil)
Публикувано05.03.05 11:59



Според зависи :) Казуса не е решим без допълнителни подробности...

Марк визираше българското правителство - както и аз :)

do NOT click



Тема Re: Отново пак ...нови [re: Fallen_Angel]  
Автор mark_bg (Анализиращ)
Публикувано06.03.05 20:16



Спомена, че всяко правителство би ги изпратило там

Да така е, но това не пречи на нацията да изрази своето мнение, така както правят много други !
Дразни ме, че първо бяхме русофили после германофили, после съветофили а сега сме американофили !
А народа си е същия просто шепа хора ни обявяват за такива или други !
Знам, че го правят в името на това - да живеем по-добре, но съм длъжен, а си мисля и Вие да кажа своето мнение и е особенно престъпно, че в момента по конституция всички имаме това право, но не го упражняваме !
Защо все още не упражняваме правото си ( колкото и мъгливо, недифинирано
и трудно упражнимо да е то ) да поискаме референдум !?
Ако по-голямата част от народа поиска да се бие за каузата на този или онзи, то аз като част от това общество ще се съглася , но не искам и не мога да приема, че това или онова недоразумение наречено министър председател да изпраща сънародниците ми да мрат !!!
Всички знаете колко печално завършват за нас почти всички войни, после казват този или онзи е виновен - а НАРОДА къде е бил народа тогава !!!!
И ако преди 90 години е било трудно хората да контактуват и ако е било лесно да бъдата манипулирани, то сега това не е така !
В миг бих могъл да кажа на стотици хиляди какво предлагам, какво мисля и какво искам ! Това сега го може всеки или почти всеки.

ЗАЩО МЪЛЧИМ ТОГАВА !!!!

Твърде много на изток - е вече на запад !


Тема Re: Отново пак ...нови [re: mark_bg]  
Автор Bgpunk (Varlam Aravidze)
Публикувано06.03.05 21:43



Марк, моето лично мнение е следното:
Единици са тези, които отиват в Ирак за да се борят за това да живеем по-добре. Момчетата са там за да могат да нахранят семействата си. И да имат някакъв старт в живота.
Никой от тях не вярва в бла-бла-тата на политическата прослойка. Война, за да бъде достигнат мир. Война, за да спасим света от тероризъм.
Трънки....
Те са там, за да си купят апартаменти, за да могат да си позволят да имат деца, за да плащат обучението си. Или година да поживеят нормално.
Една приятелка ми разказва за войник, купил апартамент в техния блок.
Събрали се съседите на маса, естествено, темата за Ирак дошла.
-" Е, уби ли някого? Война е..." попитал с желание да узнае повече един от съседите.
Тя каза, как никога не е виждала по-ужасен поглед в очите на човек и по-тъжна и неловка тишина на масата.
За едни това е война в името на доброто, за други това е просто нов апартамент. С алуминиева дограма, пълен хладилник и климатик.

Нямаме място там. Ама съвсем нямаме място там.



Тема Re: Отново пак ...нови [re: mark_bg]  
Автор Augusta Traiana Sword™ (7 eleven)
Публикувано06.03.05 21:55



Ще ме извинявате пацифистите ама тази война освен, че е полезна за Света е полезна и за България! Аз бях и съм твърдо ЗА нея!


Нима за толкова много години не се е родил по сособен човек за лидер от Саддам??? До кога светът ще търпи лидери като Кадафи и Саддам?? Те са боклуци и вредят не само на техните държави, но и Света!





Тема Re: Отново пак ...нови [re: Augusta Traiana Swor]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано06.03.05 22:01



как можеш да казваш че си ЗА ВОЙНА, независимо за каква, войната си е война в която се избиват хора, ти си болен мозък бе.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.