Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:45 30.06.24 
Градове
   >> Стара Загора
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Един хубав въпрос!  
АвторToнзoc (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 13:45



Нека всеки да каже в какво би искал да инвестира или да се реализира на прага на членството ни в ЕС. Готови ли сме за това предизвикателство и какво още не ни достига, за да реализираме това което желаем!



Тема Re: Един хубав въпрос! [re: Toнзoc]  
Автор Meчът нa Aвrycтa Tpaянa™ (7 eleven)
Публикувано23.02.05 13:54



Според мен България се насища вече от търговски и туристически обекти, т.е. сферата на туризма и търговията не са толкова актуални вече! Аз лично мисля че в момента е актуално производството и сферата на услигите!


Бих инвестирал в производство на детайли за разни машини и коли! Тва е иситината и в момента има изключителен интерес в БГ за тва нещо!


А и в ТРАКИЯ квото и да направиш се ще си на печалба тва не е Северозападнала България...





Тема Re: Един хубав въпрос! [re: Meчът нa Aвrycтa Tpa]  
АвторToнзoc (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 14:00



Да нещата в Северозападнала България.т.нар. Бермудски триъгълник са много зле( Видин, Враца и Монтана). Аз уважавам хората от този регион, защото все пак са българи и никои не е виновен за това къде се е родил. Южна България е нещо друго, съвсем различно. В нея освен че се разраства с бързи темпове туризмът и малкият и среден бизнес, се наблюдават и много по-значителни инвестиции. Аз лично ще се опитам да се заема с консултанска дейност до 2-3 години в областта на персонала и финансите!



Тема Re: Един хубав въпрос! [re: Meчът нa Aвrycтa Tpa]  
АвторToнзoc (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 14:04



Изключително важни са инвестициите в индустриалният сектор. Не говоря за едрото производство като бившия СИВ, а за идеи като твоята. Има много хляб в тази насока! Разбира се идеи много, но за тях се изискват много качества. Дано да успееш в каквато и да е насока!



Тема Re: Един хубав въпрос! [re: Toнзoc]  
Автор Meчът нa Aвrycтa Tpaянa™ (7 eleven)
Публикувано23.02.05 14:10



Услугите и транспортните услуги са също още много слабо залегнали в БГ!

Какво чакат DHL, Fed Ex, UPS, McCollister`s и т.н. Имат един офис в бГ и тва е ! Всеки областен град ще трябва да има според мен до няколко годинки! А ако някой направи БГ вариант по-евтин направо ще разбие кочинката от печалба!





Тема Re: Един хубав въпрос! [re: Meчът нa Aвrycтa Tpa]  
АвторToнзoc (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 14:17



Според мен трябва да се наблегне освен на компоненти за автомобилната промишленост и на самото производство на автомобили. Една Словения се нареди на челните места в тази насока. Масово автогигантите се изнасят на Изток, но явно някои пречи за сега на излаза им към България. С какво отстъпваме на Словения или Турция? Имаме си географското положение, евтината работна ръка и специалисти, които могат да бъдат обучени в по-тесни детайли за кратки срокове!



Тема Re: Един хубав въпрос! [re: Toнзoc]  
Автор Meчът нa Aвrycтa Tpaянa™ (7 eleven)
Публикувано23.02.05 14:21



За сега според мен отстъпваме и на двете държави, но до 2-3 години Словения ще ни диша прахта! Виж за да се преборим с Турция, като условия ще минат поне 5 години!





Тема Re: Един хубав въпрос! [re: Meчът нa Aвrycтa Tpa]  
АвторToнзoc (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 14:27



Много са напред турците в индустрията. На всеки е ясно кои им дава парите. Но ние трябва да се възползваме от членството ни в ЕС. Сега ще е момента и ако не го направим, значи просто не ставаме. А до Словения - 800 Е средна заплата не е за подценяване. Но това се дължи най-вече на манталитета. Иначе по географско положение, курорти и интелектуален потенциал ги превъзхождаме. Трябва да си променим начина на мислене и никой не може да ни спре!



Тема Re: Един хубав въпрос! [re: Toнзoc]  
Автор Meчът нa Aвrycтa Tpaянa™ (7 eleven)
Публикувано23.02.05 14:31



Заплатата няма нищо общо с условията за инвестиции! Трябва двете неща да се разграничат! Словения вече отстъпва, Турция ни е основен конкурент! Друг конкурент е Хърватска, но тя има много кофти територия!!! Разпокъсана и крива работа! Нито само равнини, нито само планини, а сесица!! Тук имаме 2 огромни равнини с големи градове о отделно планински вериги!





Тема Re: Един хубав въпрос! [re: Meчът нa Aвrycтa Tpa]  
АвторToпзoc (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 14:39



Тук малко ще поспорим с теб. Заплатите и икономическия статус на населението са важен фактор за инвестиции. Ти знаеш че съм от Ямбол и ще ти дам пример в това отношение за нашите два града. Първоначално МЕТРО беше запланувано за Ямбол, но след проведение анализи на ивеститорите МЕТРО беше построено в СТЗ, заради по-бързото си развитие, финансови възможности и демографски потенциал. За това мисля че всеки фактор от най-малкият до по-стратегическият е от особено значение в този аспект.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.