Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:42 14.05.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема тъжната истина  
АвторStZ (Нерегистриран)
Публикувано19.02.05 11:23



Не се спряхте да спорите кои сме по-велики - ние или русенците. С бургазлиите спорихте със софиянците спорихте.

Не мислите ли че е глупаво да си затваряме очите за реалните факти? Трябва ли да вярваме на поредните рекламни кампании тип "велика Стара Загора" по медиите?

Ровейки се из нашите правителствени сайтове стигнах до сайта на агенцията по заетостта.

Дотогава почти бях тръгнал да вярвам на митовете за ниската безработица в нашия европейски регион. Не че ми се е струвало така, просто вярвах, че по другите места е още по-зле, един вид даже бях горд от това. Оказа се обаче че съм си живял в щастлива заблуда.

http://www.az.government.bg/elmnt2/e24/b12_2004.htm

Само да ви изброя няколко града с по-ниска безработица:

Благоевград, Сандански, Бургас, Варна, Русе (!) , Габрово, Троян...

Айде за Бургас, Варна и Русе може и така да е. Но градчета като Троян и Сандански, с какво успяват да заангажират по-добре хората отколкото Стара Загора? Освен със селски туризъм и някой друг завод за рязане на дървета. Може би защото циганите там се препитават като дървосекачи вместо да просят по улиците? Обяснете ми!

Чудя се защо общинарите пилеят пари за рекламиране на великата старозагорска земя и хората, живеещи отгоре и. Вместо поне да изкярят некой лев от държавата по тия мерки за временна заетост.

Този въпрос го отправям конкретно към "бойците" от нас - Меча, дроникс, хахо. Какво мислите по темата или отново реалните проблеми ще останат без коментар?



Тема Re: тъжната истинанови [re: StZ]  
Авторsnaiper (Нерегистриран)
Публикувано19.02.05 12:50



Da dosta neprijatna konstatacija!



Тема Re: тъжната истинанови [re: StZ]  
Автор Meчът нa Aвrycтa Tpaянa™ (Always №1)
Публикувано19.02.05 14:10



В този постинг няма и капка истина! Власчето гейтуей пак е сънувал кошмар!

Такъв сайт дори няма! След малко ще ви постна няколко линка в доказателство, че Стара Загора е на 2-ро място по заплати и 2-ро място по ниска безработица само след София! Дори сме на 4-5-то място по цени на имотите за разлика от село Русе където апартаментите са по-евтини от Кърджали даже хахаха




Да не гововорим че община Русе е на 183 място по възможност за човешко развитие !!




Тема Re: тъжната истинанови [re: Meчът нa Aвrycтa Tpa]  
Автор Meчът нa Aвrycтa Tpaянa™ (Always №1)
Публикувано19.02.05 14:38



П.С.

Ето ти истински линкове! Отварящи се...







Русе както винаги е много, много назад при селските градове като Сливен и Кърджали! Стара Загора е сред Варна, София и Бургас!







Тема Re: тъжната истинанови [re: StZ]  
Автор dronix ()
Публикувано19.02.05 22:51



Ами аз съм казвал неведнъж какво мисля, само не знам дали е имало кой да ме чуе.
Конфликтите се поддържат от Русе, които не искат да признаят, че за 15 години още един град ги отнесе.
Най-напред Бургас, а сега и Стара Загора.
Както стана с форума.
За 1 седмица клуб Стара Загора се увеличи с хиляда мнения и буквално обрули клуб Русе.
Същото стана и в действителния живот.
За няколко готини Стара Загора размаза Русе и категорично го измести като петият по големина икономически, търговски, демографски и всякакъв център.



Тема Re: тъжната истинанови [re: Meчът нa Aвrycтa Tpa]  
АвторЮpъп (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 23:44



Мисля, че дори и за Старозагорец е малко нагло да оспорва данни от сайта на Министерския съвет на република България с някакъв скан, качен на фрии хостинг сайт. Че и да твърди, че това е "истинската" статистика.

П.С Относно отварянето: научи се да работиш с copy/paste функциите. Все пак
clipboard и OLE са една от малкото добри идеи на Mircosoft (като ги познавам, сигурно са я свили от някой старозагорец).



Тема Re: тъжната истинанови [re: Юpъп]  
АвторEйжa (Нерегистриран)
Публикувано22.02.05 08:53



Стига сглупости - Русе е най-бедното село според всички статистики!



Тема Re: тъжната истинанови [re: Eйжa]  
АвторЮpъп (Нерегистриран)
Публикувано22.02.05 12:40



Да, а Стара Загора е силиконовата долина на сливенска област. Ако ще си говорим наизуст...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.