Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:22 14.06.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Значи София трябва да е с 6-цифрени телефонинови [re: dronix]  
Авторxaxo (Нерегистриран)
Публикувано16.02.05 22:38



Ами то по тая логика София трябва да е с 6-цифрени номера.
След като София има 500 000 абоната, 6-цифрените телефони оригуряват 800 000 абоната. Значи на нашата китна столица изобщо не са и необходими тези грозни девятки отпред!



Тема Re: Телефонните номера в Стара Загора?нови [re: TAfricanski]  
Авторпeпe (Нерегистриран)
Публикувано17.02.05 13:40



да



Тема Re: Значи София трябва да е с 6-цифрени телефонинови [re: xaxo]  
Автор dronix ()
Публикувано17.02.05 13:43



Напълно си прав. Наистина и на София не са и необходими 7-цифрени телефонни номера.

Според мен градовете в България трябва да бъдат подредение така:

София - изцяло 6-цифрени телефони.
Пловдив - 7 петцифрени централи и 7 шестцифрени централи
Варна - 7 петцифрени телефони и 5 шестцифрени централи
Бургас - 7 петцифрени централи и 2 шестцифрени централи
Стара Загора - 7 петцифрени централи и 1 шестцифрена централа

Всички останали градове трябва да бъдат с 5-цифрена система, а градовете с под 25 000 абоната да комбинират с 5-цифрени и 4-цифрени централи и т.н.

По този начин ще се запълнят комбинациите от телефони.
Не както е сега. Например в град Русе действат централи 22, 28, 44, 46, 82, 84 и 88. Дори и тези действащи централи не са запълнени.
А всички останали централи са празни.
Ако набереш нещо с 3, 5, 6, 7, 9 и останалите централи от 2, 4 и 8 ще ти дава заето.
Не може 90% от централите да бъдат празни (както е в Русе) и въпреки това да се продължава увеличаването на цифрите на телефонните номера.
Това е много тъпо!



Тема Re: Значи София трябва да е с 6-цифрени телефонинови [re: dronix]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано17.02.05 21:12



Ръкавицата е хвърлена, двамата погазихте молбата ми.

Според мен пък трябва да престанеш да лъжеш и да даваш некомпетентни мнения!
Да се прави в един град номерата да са с различен брой цифри е глупаво, понеже ще доведе до сериозни затруднения. Не знаеш колко цифри да очакваш, от което следва обърквация.
Аз предлагам в Русе напълно да се махнат телефоните. Тогава ще сте доволни всичките 4-5 "екстремно умни", "природно интелигентни" и "безкрайно добре обучени" комплексирани старозагорски местни шовинисти, които пълните дира с простотии!
Сега малко да оставим глупостите настрана. Моят телефонен номер е 27****, което означава, че има централа 27. Ти не си я посочил. Има и централа 45, защото номерът на баба ми е 45****. За централа 23 съм сигурен, понеже номерът на другата ми баба е 23****. Общо взето това, което си написал, е очевидно измислено в момента. Това е причината в случая да те обвиня в лъжа.
Тъй като - по мои наблюдения (нямам претенции уйчото на зълва ми да е градинар на близък приятел на техник в БТК) - в Русе, при промяната на аналоговия телефонен пост в цифров, винаги първата цифра се заменя с осмица и това е единствената промяна в номера, твърдя, че въвеждането на шестцифрени номера в Русе е било ненужно в момента, в който е направено (началото на деветдесетте), но сега дава възможност за предсказуемост при промяната, което е много важно! Спомнете си промяната в кодовете на мобилните оператори - нямаше сътресения, понеже се знаеше принципът. Още повече, че сега БТК в Русе не е ограничена и смело раздава чифтове по новите блокове, които да стоят свободни и да очакват свързването на нови постове, за да става това лесно, бързо и евтино, без да се притиснява, че комбинациите от цифри може да се свършат. Тъпо би било да се създаде система с брой комбинации, равен на броя постове, защото това автоматично се явява като пречка пред по-нататъшното развитие. И пак ще се стигне до увеличаване броя на цифрите.
Има ли област, в която не си компетентен?

П.П. По моето скромно мнение, което нямам претенции да е меродавно, ти си тъп. Или по-точно не си тъп, но просто се имаш за гений.



Тема Re: Значи София трябва да е с 6-цифрени телефонинови [re: TAfricanski]  
Автор Meчът нa Aвrycтa Tpaянa™ (Always №1)
Публикувано17.02.05 21:21



Аз като телекомуникационен инжинер, завършил магистратура с отличен по специалността ми ще ви кажа да замъчлите всички, защото говорите пълни глупости с извинение!




Тема Re: Значи София трябва да е с 6-цифрени телефонинови [re: TAfricanski]  
Автор dronix ()
Публикувано17.02.05 21:24



Ок, може и да съм сбъркал.
Вместо 28 централата е 27, и вместо 46, централата е 45. Това няма никакво значение!

Аз не съм от Русе. В случая говорих за телефоните, които съм виждал по вестниците и по Топ тв преди няколко години.
Но това не променя нищо.
Изводът от темата ми не се променя.
В Русе обърквация не може да има, понеже 5-цифрената система е напълно достатъчна за града, както написах по горе!!!
Също да направя една поправка. Не 10%, а само 8% запълненост има Русе с 6-цифрените телефони.
Защото 6-цифрената система осигурява 800 000 поста, а в Русе има само 65 000.
Ако можеш да смяташ раздели 65 000 на 800 000 и виж колко процента се получава! Нали си там от няква забутана русенска математическа гимназия. Може поне на това сложно действие деление да са ви научили!



Тема Re: Значи София трябва да е с 6-цифрени телефонинови [re: dronix]  
Автор Meчът нa Aвrycтa Tpaянa™ (Always №1)
Публикувано17.02.05 21:28



Всчъщност проблемът идва от там че трябва да има резерв от голям брой номера! Не забравяйте, че когато си смениш номера ти дават нов, а старият не се дава на никого, т.е. се губи!


До 5-6 години и Стара Загора и Русе както и всички градове над 100 хиляди ще имат 7 цифрени телефони! София ще има 8 и 9 цифрени! Гаранция ви давам! Разбирам какво говоря защото съм учил телекомуникации 12 години!




Тема Re: Значи София трябва да е с 6-цифрени телефонинови [re: dronix]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано17.02.05 22:56



Хех, мойто забутано МГ... Добре, аз нямам претенции да съм от най-елитното даскало в МГ, както се изразяваш ти. Ти ги разбираш всички работи, което значи, че ще се осланям на твоето мнение безрезервно.
Като не си от Русе, не говори за Русе! И защо смяташ, че щом по ТОП няма телефон с 23, това значи, че в Русе няма номера с 23? Много интересно в твойто супер яко даскало не учите ли логика... Ся ми правиш една индукция тука, ама индукцията в общия случай не води до верни резултати!
Аз пък пиша за всички градове, на които ти препоръчваш да си сменят номерата! Не само за Русе. А БТВ кое е най-добре ще кажат специалистите, каквито, колкото и странно да ми се струва, работят в БТК! И те са преценили...
А в случая ти си объркал делението, щото аз твоите любими проценти не съм коментирал. Не знам и откъде си си измислил тези 800 000 номера де. Като махнем първите 100 000 номера от 1 000 000, стават 900 000 комбинации. Остава всичко от вида: 144***, 145***, 150***, 160***, 166*** и т.н., всяко от които е по хиляда комбинации. Но това на са всички номера от вида 1***** => шестцифрената система дава повече от 800 000 комбинации. Но нейната употреба прави възможно да си извикам такси на телефон 8111, а не на телефон 811111. И още една камара гъдели...
И пак за процентите - според данните, които даваш (в чиято точност искрено се съмнявам!), 8,125% от постовете в Русе са заети. Което означава, че пътят пред развитието на Русе е свободен!
Ако тия работи ставаха с просто деление, нямаше да има катедри по тва... Обаче всеки прави това, което може. Ти като можеш само да делиш, продължавай. Може и да откриеш какво е било фундаменталното значение на числото Пи в търговията с Швепс в края на седемдесетте и началото на осемдесетте години в България...



Тема Re: Значи София трябва да е с 6-цифрени телефонинови [re: Meчът нa Aвrycтa Tpa]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано17.02.05 23:00



Ама изобщо ли не го дават повече на никого?! Това е глупаво. Не може ли след 2-3 години пак да влезе в обръщение?
Мечо, ама все пак не е хубаво да са толкова много цифрите!!!



Тема 8 ФАКТУРИЕЛнови [re: TAfricanski]  
Автор Meчът нa Aвrycтa Tpaянa™ (Always №1)
Публикувано17.02.05 23:06



Не е приятно да са толкова много цифрите, но няма друг технически начин все още! В САЩ поне имат и букви в номерата ама тук сме още на цифри само!


В София има вече 8 цифрени номера! Хайде вие двамата от МГ-тата нали сте математици сметнете колко прави 8 фактуриел! Число сигурно в пъти над броят на всички софиянци, но е необходимо!


Аз съм много компетентен по тази тема така че не пишете глупости от МГ-тата! Там ви учат да смятате с примери, а аз съм професионалист и си разбирам специалността! Надявам се и вие вашата затова чакам фактуриелчето сметнато!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.