Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:38 30.06.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Безработица и заетост  
Автор Бизи (минаващ)
Публикувано07.12.04 11:53



Интересно ми е какво е съотношението на безработните и заетите хора в Стара загора. Естествено, не официалната статистика. Аз на няолко пъти споменах, че е добра всяка дейност, която открива нови работни места... и все пак.
Оказва се май, че е безкрайно трудно да се намери някаква работа, с която да се докарват доходи над 200лв. / всъщност над 120-150 лева дори/





Тема Re: Безработица и заетостнови [re: Бизи]  
Автор Bgpunk (Mile Voli Disko)
Публикувано07.12.04 15:20



Доходите са доста зле. Без някои изключения, плаща се малко.
Е, всеки се спасява сам. Ама познавам магазинерки, дето са 2х дни по 20 часа почти и два почиват и на тази схема получават по 160 лева. На ръка, без осигуровки.



Тема Re: Безработица и заетостнови [re: Bgpunk]  
Автор Бизи (минаващ)
Публикувано07.12.04 15:47



именно...
безхаберието на служите, в чиято юрисдикция е проверка на подобни случаи насърчават частиците да се отнасят по този "робовладелески" начин спрямо работниците си, а липсата на алтернатива принуждават хората да са съгласни да бъдат "роби" ..
и къде тук е демокрацията и свободата?!
Всъщност свободата, за която толкова бленувахме се оказа омагьосания кръг, в който се поставихме сами...
Свободни сме да пътуваме - но нямаме нужните средства, за да го направим.
Свободни сме да изразяваме мнението си - с времето си заживяхме в говорилня.
Свободни сме да ......
/е, не се сещам за друга свобода, която и преди си нямах /



Тема Re: Безработица и заетостнови [re: Бизи]  
Автор Bgpunk (Mile Voli Disko)
Публикувано07.12.04 15:56



Добро утро...сега ли го разбра това нещо?



Тема Re: Безработица и заетостнови [re: Бизи]  
Автор bratovcheda (спорт)
Публикувано07.12.04 16:21



Не съм съгласен. Нещата не стоят чак толкова зле колкото ги изкарвате. 120-160 се плаща на магазинерка в хранителен магазин и то за 8 часа работа, в най-лошия случай за 12.
Всички останали нискоквалифицирани длъжности са около и над 200 лв., което също си е много малко:
Сервитьорки - ако са поне малко кадърни чисти над 200лв
Бензинаджии и газаджии - над 250лв.
Работник на линия за асемблиране - 180-220
.........

За квалифициран и високо-квалифициран персонал заплатите са от 250-1000 лв.
Не е безкрайно трудно да си намериш работа стига да нямаш ти някакви невъзможни изисквания. Гъвкавост :) Много зависи и от възрастта разбира се. Младите хора много по-лесно се ориентират и намират работа.
Нещата не са черно-бели - Сиви са.
Успех



Тема Re: Безработица и заетостнови [re: bratovcheda]  
Автор Bgpunk (Mile Voli Disko)
Публикувано07.12.04 18:02



Стряскащ факт е, че има места, дето заплатите са по-ниски. Имах път до Шумен и Велико Търново, там цените са по-ниски, ама и заплатите са в дъното на таблицата съвсем.
Не разбирам как след няколко години всичко ще ни се изравни с Европа.
По цени сме в Париж, по заплати в Ангола.



Тема Re: Безработица и заетостнови [re: Bgpunk]  
Автор spec (член)
Публикувано08.12.04 07:49



Ами политиците ни отдавна са в Европа - и като доходи и по другия начин. Т.н. "елит" , чиито интереси те обслужват - също. Оставаме някъде около 90 и няколко процента. Спасяваме се както можем. Кърпим положението и това е. На моменти си мисля, че живеем в две Българии. Едната - която е в устата на политиците ни и тази в която сме ние...
Преди време Андрей Райчев обяви "края на прехода". Резултата - 5 процента свръхбогати, 5-6 процента богати. Останалото - под чертата.
Е, в този смисъл разбирам носталгията у много от хората по времето от преди 15-тина години...
Апропо - Честит 8 декември! На всички бивши , настоящи, а и бъдещи стенти! Весело изкарване на тези, които днес празнуват!



Тема Re: Безработица и заетостнови [re: spec]  
Автор Bgpunk (Mile Voli Disko)
Публикувано08.12.04 09:00



Честито..и на теб..
Положението го кърпим, ама нещо взе да свършва конеца.
Има едно изчерпване на ресурса на търпимост у хората около мен.
Мизерията взе да ги чупи, вместо да ги прави по-силни.



Тема Re: Безработица и заетостнови [re: bratovcheda]  
Автор Бизи (минаващ)
Публикувано08.12.04 13:30



ок..
аз съм позитивен човек и се опитвам да гледам на живота си философски...
е, хайде..ето ти един казус
абстрахирай се от това, че може да се отнася за конкретен човек..
правим една извадка...

жена, 35г, среднист-счетоводител, 16 години стаж - 4 по специалността,ексел,уорд,счетоводни програми, "без език", "без връзки"
давай да видим...освен за магазин или пазарска маса за къде другаде става

Всъщност като послепис..
това дали става или не се разбира в първите месеци, но дали някой въобще би наел подобен човек...още повече,ако има деца, а недай си боже е самотна майка...

Редактирано от Бизи на 08.12.04 13:53.



Тема Re: Безработица и заетостнови [re: Бизи]  
Автор bratovcheda (спорт)
Публикувано08.12.04 13:55



Оперативен счетоводител, във всички по-големи фирми има и често търсят.
За главен счетоводител не става понеже няма завършено висше и не може да подписва годишните приключвания. Има и много счетоводни къщи, да пробва и там. Като начало да се запише в ТБ М****. Аз лично от там си намертих работа. Първоначална РЗ 200-250 + осигуровки на 170 ама тя си знае по-добре нали е счетоводителка.
Момичето е младо, какво като е самотна майка. Тъкмо това е показателно че е оправна



Тема Re: Безработица и заетостнови [re: spec]  
Автор Бизи (член)
Публикувано08.12.04 13:57



веселко....
обаче по официалната статистика инфлацията за страната за тази година е едва 2%!!



Тема Re: Безработица и заетостнови [re: bratovcheda]  
Автор Бизи (член)
Публикувано08.12.04 14:03



все си мисля, че става дума за фантастика, или в най-добрия случай за някъде в цивилизацията...
какъв опертивен счетоводител!!!?
и къде са тези "големи фирми"??
за счетоводни къщи да не говорим, защото наскоро мой познат с висше и английски започна с хиляди уговорки в една такава като оперативен на заплата 200 с удръжки...
а, ти или си късметлия или имаш нужните познанства

п.п...извини ме, нищо лично...




Тема Re: Безработица и заетостнови [re: Бизи]  
Автор bratovcheda (спорт)
Публикувано08.12.04 14:32



Ами имам си и от двете по малко
Не е фантастика има страхотни предложения от време на време. Наистина си трябва малко късмет.
Всичките ми познати работят и то за над 350 лв чисти, с изключение на любимата ми, но тя е учителка ... (е все пак говоря за висшисти)



Тема Re: Безработица и заетостнови [re: bratovcheda]  
Автор Бизи (член)
Публикувано08.12.04 16:03



менно...вишисти!

идеята беше за една проста счетоводителка...
ама както и да е...

а,тами агенция М******!?... добре би било да метнеш един адрес на valia70@abv.bg




Тема Re: Безработица и заетостнови [re: Бизи]  
Автор bratovcheda (спорт)
Публикувано09.12.04 10:03



Не исках да прозвучи като реклама
виж тук http://www.mirajbg.com/
има поне 4-5 подходящи обяви в Стара Загора
Успех



Тема Re: Безработица и заетостнови [re: Бизи]  
АвторMilen (Нерегистриран)
Публикувано09.12.04 10:51



Чета мненията по темата и си мисля........ "Аз ли криво виждам нещата или те самите са криви" ??
Е, не съм съгласен че няма работа за над 200 лева. В момента не живея в Стара Загора, но почти всяка седмица съм там по работа. Незнам как изглежда града във вашите очи, но според мен си е супер. Това, което ми прави лошо впечатление е пораженческото мислене на много хора. Аз мился че има много възможности, които не се използват. Защо се чака някой някъде и някога да предложи 8 часов работен ден и 1000 лева начална заплата?! За разлика от ония времена, към които много от вас се връщат с носталгия сега няма таван за кадърните и предприемчивите хора!

Обръщам се към всички - Хора, вземете съдбата си в своите ръце!



Тема Re: Безработица и заетостнови [re: Milen]  
Автор spec (член)
Публикувано09.12.04 14:29



Добре, може и да си прав...
Но имаш ли идея как се издържа, ако си точно с висше образование, близо година и половина без работа?
Или както по-горе стана дума - сама жена с дете или деца? И без работа.
Всеки знае себе си. Хайде обаче старозагорци да не са най-големите пораженци в мисленето. Достатъчно е човек да гледа горе-долу реално на нещата и да бъде достатъчно отговорен и пред себе си и пред другите. Едва ли може да се пробие толкова лесно, това обаче се научава с времето. С житейския опит. И т.н.
За носталгията - тя , едва ли е по времето отпреди. Носталгията е по пропилените възможности. Защото за 15 години България можеше да стане аптека - в смисъла на чистота и ред. Както го направиха в Чехия, Полша и т.н. А не Капалъ-чаршито, което е сега.
За този преход бе пожертвано едно поколение. Знаят го и го разбират тези, които днес са на - между 30 и 40 години. Просто отписано поколение, това може и да е нормално при всеки преход. Само че това поколение създаде още едно и на това новото някой трябва да му обясни защо си струва да бъде тук, а не в някоя друга точка на света.
А да обясниш тези неща е доста трудно. Особено когато някой е жертвал илюзиите и шансовете ти. За собствена употреба.
Говоря глобално, не за себе си конкретно. Никой все пак не ме е упълномощил да бъда пресаташе на поколението ми. Със сигурност за тези неща всеки има своята преценка, вероятно и аз не съм прав за някои от тях. Приемам всички мнения до момента - вкл. и на тези , които не са съгласни с мен. Как беше: Не приемам мнението ти. Но съм готов със зъби и нокти да се боря за правото ти да го изкажеш...



Тема Re: Безработица и заетостнови [re: spec]  
АвторMilen (Нерегистриран)
Публикувано10.12.04 08:29



Разбирам и уважавам позициата ти. Естествено че има частни случаи, които поддържат правилото за изключенията. Няма да коментираме самотните майки с деца. Но какъв е проблема на хората с висше образование? Аз лично имам приятели, които бързо си намериха работа. Вярно, не по специалността, но какво значение има това в крайна сметка. Ако говорим, че сме в преход и става дума за оцеляване, то се оказва, че варианти има. Ама има и нещо друго а именно : "Как така, аз сам с учил незнам си колко време, не мога да работя какво да е !!!" Колко хора от СЗ имат села, земя и т.н. Ама нали е обидно да се върнат там откъдето са тръгнали и да оставят "комфорта" на порутения жилищен блок!
Малко хора опитват и търсят собствената си реализация със собствените си сили. Вярно, трудно е. Но дори и да не успееш ще кажеш "Е, аз поне опитах да направя нещо" 5% са тези, които опитват 95% се оплакват и пиат по 10 кафета на ден без да са пробвали нищо!
Аз съм от въпросното поколение м-у 30-40, но не смятам живота си за отписан! Не го смятат и позитивно настроените хора в БГ, колкото и малко да са те. Знам, че ако нещо може да се промени то зависи само от мен! И колкото повече хора излезнат от "душевния комфорт" на песимиста толкова по-добре за тази държава!
За сажаление, приятелю (позволи ми да те наричам така) незнам кога ще стане това. Иска ми се да вярвам, че поколението след нас ще бъде новото поколение на България. И това може да стане ако семейството и обществото започне да изгражда ценности у децата, така както беше по времето, когато ние бяхме малки - едно от позитивните неща на онази система, не мога да не призная.

Айде със здраве




Тема Приветствия :)))нови [re: Milen]  
Автор Бизи (член)
Публикувано10.12.04 13:03




Всяко правило има изключение, но не трябва изключенията да създават правила...за съжаление в Родината става точно така ...
Що се отнася до това ..."назад към природата.." -ДА, но..
Нека поразсъждаваме...
У дома получаваме 2 заплати и работим земя под аренда...е, вече няма да работим земя, защото 10години се мъчихме нахалост...Няма пари в Селското стопанство или в животновъдството...или поне няма за парашутисти като нас с орало и мотика
След това позитивизъм нямаме право да губим, защото имаме деца...и...

"И това може да стане ако семейството и обществото започне да изгражда ценности у децата, така както беше по времето, когато ние бяхме малки - едно от позитивните неща на онази система, не мога да не призная. "

е, чудесно....само дето аз съм по 12часа на работа, баща им от работа на нивата.... ВЪЗПИТАНИЕ?! Училището ?!? или...?!?!

Е.... май се оказах атериалист, а иначе вярвам в това.....

"Не се стремете към красота, тя може да ви измами,
не се стремете към богатство. Стремете се към някой, който ви кара да се усмихнете, защото е нужна само една усмивка, за да превърнете мрачната нощ в светъл ден. "



Тема Re: Приветствия :)))нови [re: Бизи]  
АвторMilen (Нерегистриран)
Публикувано10.12.04 19:47



"Не се стремете към красота, тя може да ви измами,
не се стремете към богатство. Стремете се към някой, който ви кара да се усмихнете, защото е нужна само една усмивка, за да превърнете мрачната нощ в светъл ден. "

Звучи много добре, но май не е достатъчно.



Тема Re: Приветствия :)))нови [re: Milen]  
Автор Bgpunk (Mile Voli Disko)
Публикувано12.12.04 11:46



Е, понякога идва деня след това и той е по-лош и от ноща.



Тема Re: )))нови [re: Bgpunk]  
Автор Бизи (член)
Публикувано13.12.04 08:12



...само дето нощта е липса на слънчева светлина...
а, онова, което е лошо е плод на съзнанието ни и на това, че обществото ни е наложило някакви правила за добро и лошо ...
/придържайки се към философията на ОШО(примерно) се питам как да обясня на съзнанието си, че се заблуждава по отношение на ниската температура в дома ми или на очите ми,че се заблуждават по отношение на празния хладилник /



Тема Re: Приветствия :)))нови [re: Milen]  
Автор Бизи (член)
Публикувано13.12.04 08:20



хайде още нещо да те попитам.... понеже виждам, че си знаещ човек
Не ми е ясна логиката на следната история...
Можещ и знаещ човек се преназначава в група с нискоквалифициран труд - това е понижаване в длъжност...нали?!
На негово място се търси друг със същите изисквания, на които отговаря той.
Обяснението е, че е толкова знаещ и можещ, че от него има нужда именно там, където го изпращат, но като редови...
Това означава ли, че можещите и знаещите трябва да работят двойно,защото го могат, а онези по неможещите - на тях трябва да се помага ..
е, тая логика не я разбирам...обясни ми




Тема Re: Приветствия :)))нови [re: Бизи]  
АвторMilen (Нерегистриран)
Публикувано13.12.04 13:42



Чакай, чакай...много сложно го завъртя нещо. Почти да не те разбера:)

Можещие и знаещеите решават нещата сами за себе си. Не е нужно да чакат нечия благословия.
Минаха ония времена с измисленото "равенство" между трудещите се.

Вярно, и сега все още субективни фактори оказват влияние върху пазара на труда, но там където сме се запътили (щем или нещем) и където ще кацнем много скоро, нещата ще се определят наистина от това кой колко може. Никой работодател няма да си позволи лукса да държи некадърници само защото са му симпатични примерно.

Аз съм оптимист за кадърните хора в България. Има много такива!



Тема Re: Приветствия :)))нови [re: Milen]  
Автор Бизи (член)
Публикувано13.12.04 14:12



е, кадърни има много, разбира се!!!
само дето....ако на онзи..кадърния...който изпращат там, където има нужда от неговите знания реши, че това не му е изгодно ще му е нужно време и сили да се доказва отново на ново място....
а, що се отнася до логиката на работодателя....оня момент с конфеденциалността на инфото някак си е чисто измиване на ръце...
" Дръж го на тъмно, за да му е ясно ! "
май-май



Тема Re: )))нови [re: Бизи]  
Автор Bgpunk (Mile Voli Disko)
Публикувано13.12.04 14:25



Ошо няма отношение към празния ти хладилник.
Празният ти хладилник също няма Ошо измерение.
Философията е прекрасна, но не храни. Не работиш ли?



Тема Re: Безработица и заетостнови [re: Бизи]  
Автор 3apaлия (тракиец)
Публикувано17.12.04 20:09



Не знам какви са пропорциите. ;)

Факт е обаче, че трудно се намира работа в СЗ, и то за повече от 150-200 лв.. От друга страна - както някой бе споменал по-горе - ако човек е млад, с гъвкаво мислене, упорит, с качества - винаги има шанс. Въпрос на късмет. Важното е да се търси! :) И да не поддава на натиска на работодателя - колкото и неприятна да е ситуацията навън. :)



Заралия

Няма нищо по-красиво от пламъчето на радостта в очите на една жена...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.