Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:37 30.06.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Стадиона на ФК “Берое”  
Автор Meчът нa Aвrycтa Tpaянa (Cornholio)
Публикувано16.11.04 15:02



Не заслужава ли ФК “Берое” по-добър стадион? В смисъл стадионът е започнат като стадион на световно ниво, но полувината не е довършен. Ако южната полувина/дъга се изгради като северната такава, то стадионът по нищо няма да отстъпва дори на “Герена” и “Армията”…

Не трябва да се забравя, че този стадион се е изпълвал с по над 40 хиляди души на финалните мачове на “Берое”! Дори тази седмица на мача с “ПФК Левски”, в съвсем не решаващ мач стадионът събра над 7 хиляди зрители.

Берое е един от най-старите и силни отбори на България, създаден 1916 г., бивш шампион и носител на купата на България, в момента играе в ZAGORKA - “А” професионална футболна група.

Тази седмица научавам и то познайте откъде от 2 чужди медии и една софийска, а не от старозагорска за мое най-голямо учудване, че към стадиона проявява интерес холандско-белгийски консорциум, който ще строи най-вероятно писта за “Формула 1” край Сливен на стойност 200 млн. евро от средата на следващата година.

Същият този консорциум проявил отначало интерес към “Летище Ст. Загора”, тъй като то е най-близкото бивше гражданско летище до бъдещата писта за “Формула 1” с цел концесия. В момента летището е само транспорто за карго полети.

Бъдещата писта за “Формула 1” и летището са по трасето на бъдещата магистрала “Тракия”, което означава че тези 35 км. разстояние ще могат да се минават за не повече от 20 минути, което за тях е много изгодно. В протвен случай София и Бургас са на стотици км., а и централна България изпитва и без това нужда от летище.

…та тези пичове в последствие някой от СЗ ги светнал, че стадион Берое е добра бъдеща инвестиция и те проявили силен интерес към концесия и на стадиона. Дотук тва което знам по темата свършва…

Но защо в СЗ никой не коментира това? Нито една медия не обели и дума? Кво става? Данеби да си пазят общинарите стратегическите обекти в града за техните хора? Питам!

Мирът е изписан върху острието на Мечът на Августа Траяна!


Тема Re: Стадиона на ФК “Берое”нови [re: Meчът нa Aвrycтa Tpa]  
Автор bratovcheda (спорт)
Публикувано19.11.04 11:44



Човече, направо ми настръхна косата!!!
Как Формула 1, 200млн , Летище, Белгийци, стадион ??!!!
Аз сякаш не живея в Стара Загора и България. Къде ги четеш тези работи. Дай повече инфо. (линкове, вестници ....)
Много ми е чудно че никой не пише в тази тема!!!
10% от това което си написал да е вярно, би трябвало да предизвика огромен интерес от всички медии и не само тях.




Тема Re: Стадиона на ФК “Берое”нови [re: bratovcheda]  
Автор Meчът нa Aвrycтa Tpaянa (Cornholio)
Публикувано19.11.04 12:50















Информация за това има на сигурно 200 сайта просто чети!

Мирът е изписан върху острието на Мечът на Августа Траяна!

Тема Re: Стадиона на ФК “Берое”нови [re: Meчът нa Aвrycтa Tpa]  
Автор bratovcheda (спорт)
Публикувано19.11.04 14:33



Да прочетох, благодаря за линковете. Трябва да съм бил махмурлия този ден.

Това е доста амбициозен и дори грандиозен проект. Ако започне да се осъществява, ще съм първия доброволец там, особено ако могат и да ме назначат ще бъде велико. То и без друго това ми е работата - нови проекти и внедряване на нови изделия в производство,а и съм луд "фен" на автомобилните състезания и въобще на автомобилите.

За стадиона. Значи стадион Берое е конструиран в този си вид за о/о 24 хил седящи места за кандидатстването за провеждане на Олимпиада, която така и не се е провела в България.(ако някой си спомня може да добави коя година)
Ако си спомняш преди наколко години "спонсор" на ФК"Берое" стана за кратко една турска фирма (.......) Точно тези турци започнаха "богоугодното" дело по ремонта на стадиона и по-точно поставянето на седалки. Не знам дали посещаваш стадиона, но аз гледам да ходя на повечето домакински мачова на беройци, та мисълта ми е че и до ден днешен централните "средни" трибуни са неизползваеми понеже са подготвени за слагане на седалки, но така и не са сложени. Причината, доколкото знам аз, е че седалките не отговаряли на изискванията на ФИФА или БФС и аз не знам за чупливост(здравина) и незапалимост и е преустановено слагането им. Турците не изкараха и половин сезон, но поне седалките или 3/4 от тях останаха,та дори и лесно запалими.
Достатъчно е да се инвестират не толкова големи суми, за строителство на нови трибуни и т.н. , но поне да довършат съществуващите седалки и да ги продължат и зад вратите, да се ремонтират и подновят залите вътре и да се ИЗПОЛЗВАТ ....

уффф не ми се пише повече

Много работи трябва да се направят за града, хората и спорта, но няма големи заинтересовани фирми за целта. За справка виж Ловеч, Бургас и т.н.



Тема Re: Стадиона на ФК “Берое”нови [re: bratovcheda]  
Автор Meчът нa Aвrycтa Tpaянa (Cornholio)
Публикувано19.11.04 17:12



Taka си е без инвестиции в спорта няма резултат в развитието му. Все пак влязохме в А група тва е добре. От тук нататък отборът трябва да има прогрес!

Надявам се тази писта на Формула 1 наистина да се появи в скоро време. СЗ ще е само на около 50 км от нея.

Само магистрала Тракия да е готова догодина и ще може да караме до пистата с подобна скорост от тези във формулата...

Мирът е изписан върху острието на Мечът на Августа Траяна!


Тема !!!!нови [re: Meчът нa Aвrycтa Tpa]  
Автор mf (смешко)
Публикувано20.12.04 16:19



абе как може да пишете такива глупости !!!! Този проект е провал само ей таива като вас могат да се радват.
1.В момента има 3 чакащи писти за календар на ф1 Истанбул 2005 сезон,Москва не се знае кога и Дубай
2.Писта се решава дали ще има от Бърни Екълстон собственика на ф1
3.В България не може да се РЕКЛАМИРАТ ЦИГАРИИИИИИИИ ето това означава провал!!!!



Тема Re: !!!!нови [re: mf]  
Автор Meчът нa Aвrycтa Tpaянa (Cornholio)
Публикувано21.12.04 14:39



Абе що да са глупости? Важното е парите да се връткат здраво!


И да не я направят тази писта, остави сливналии малко да помечтаят!

Мирът е изписан върху острието на Мечът на Августа Траяна!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.