Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:58 17.06.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Standarta na jivot v SZ  
Авторvapros (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 09:06



Dovolni li ste ot nachina, po koito jiveete v Stara Zagora. Kak opredeliate standarta si ? Ima li realna bezrabotica v grada i kolko spored vas e tia?

Prosto malko prouchvane.....blagodaria:)



Тема Re: Standarta na jivot v SZнови [re: vapros]  
Автор Бизи (новак)
Публикувано26.07.04 14:19



Харесва ми да си живея в Зарата.
Стандарта е висок,защото заплатите са ниски.
Тежко на тези, които не работя или работят само колкото да си плащат сметките..Да не говорим и за скритата безработица..онези,които не са се регистрирали.
Ох,беднички сме повечето..въпреки,че не ни липсва самочувствие да се пишем към средната прослойка...


Всъщност ,ако това е сериозно може да повторя отговорите си
сериозно



Тема Re: Standarta na jivot v SZнови [re: Бизи]  
Авторvapros (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 16:26



Absoliutno seriozno e!

Iskam da razbera prichinata za nalichieto na 50 obiavi za turseshti rabota i 100 obiavi predlagashti rabota.

......i kazvame che ima bezrabotica!?

Tova e lichno prouchvane. Vseki koito ima interes neka otgovori.
Blagodaria predvaritelno:)



Тема Re: Standarta na jivot v SZнови [re: vapros]  
Автор 3apaлия (тракиец)
Публикувано26.07.04 19:03



По отношение на пазара на труда тук е отчайващо положение - мнение, базирано на личен опит. Имам предвид заплащане на труда и разнообразие на обявите за работа. Отделно е мисленето на самите работодатели, които в повечето случаи са толкова консервативни, че едва ли ще прокопсат, като влезем в ЕС. Само един пример - търсят администратор за нов хотел с висше образование и два западни езика?!?!? За 200-250 лв.?!?

Впечатлението, което си си създал/а от обявите в Бизнес Поща не е реално - разгледай обявите една по една и ще видиш, че де факто става въпрос за разносна търговия, сервитьорки, шивачки, миячи по автомивки... Тук-таме нещо друго. Има привлекателни позиции в каретата на частните трудови борси, но там пък искат да си платиш, за да се регистрираш и да ползваш базата им данни...

Но определено за човек, млад човек, който иска да се развива и да печели добре за труда си, тук няма шанс. Ако е без връзки и вътрешна инфо - хептен. В София дори само като мислене са на светлинни години от тук.



Заралия

Няма нищо по-красиво от пламъчето на радостта в очите на една жена...


Тема Re: Standarta na jivot v SZнови [re: 3apaлия]  
Авторvapros (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 20:38



Blagodaria ti za mnenieto po vaprosa.
Az sam ot Stara Zagora , no jivea v Sofia. Pochti vsiaka sedmica si idvam po rabota i imam vazmojnost da razgovariam s priateli po tezi temi. Ujasiavam se ot fakta che goliama chast ot tiah sa absoliutni negativisti.
Chestno kazano ne vijdam prichinata! Stara Zagora e edin ot malkoto jivi gradove v Bulgaria i horata triabva da izpolzvat tazi prednina. Ne sam saglasen che e po dobre da se stoi bez rabota otkolkoto da se raboti za 200 leva. Viarno nekvalificirana rabota , no vse pak rabota - vremenata sa takiva.
No si absoliutno prav za misleneto - tova e problema tuk. I mi se iska chas po skoro povecheto hora da go razberat, da razberat che problema e u tiah. neshtata sa takiva kakvito sami si gi napravim.
Iskam Stara Zagora da varvi napred i horata sa tezi, koito triabva da durpat.

Puskam tazi tema(neshto kato anketa) za da precenia doniakade kakuv e procenta na pozitivno misleshtite hora.

Ste sam blagodaren na vseki, koito dade iskren otgovor na vaprosa.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.