Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:55 24.06.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 8 мартнови  
Автор divna (изумително)
Публикувано07.03.04 10:18



Привет и днес!!!

Има толкова "За" и "Против" 8 март


Вие как възприемате този празник

аз го харесвам, без да мисля как се е започнало и как е протичал на времето
просто повод за по-необичайно изживяване


на този ден бих искала да поздравя и всички мъже, защото мисля, че една жена се чувства истински жена , тогава , когато има истински мъж до себе си

танцувай по ръба на острието



Тема Re: 8 мартнови [re: divna]  
Автор DARK DEVlL (unindentified)
Публикувано07.03.04 12:27



Като цяло мразя комунизма, но празникът е хубав, като идея въпреки произхода му. Защо пък да не се празнува на тази дата? Ако на някои не им харесва да кажат по-добра дата, но със съображенията за това и да започнем да купуваме цветя тогава!



Тема Re: ммммммммнови [re: DARK DEVlL]  
Автор divna (изумително)
Публикувано07.03.04 19:56



всичко дяволито ми харесва

танцувай по ръба на острието

Редактирано от divna на 07.03.04 20:00.



Тема Re: 8 мартнови [re: divna]  
Автор Пoлъp (пилигрим)
Публикувано07.03.04 19:58



Наистина има различни мнения....
Ето и моето :

Самата идея, че мъжете са ЗАДЪЛЖЕНИ да ДЕМОНСТРИРАТ обич и уважение към жените/ЖЕНАТА на една точно определена дата (няма значение как е избрана) за мен е дълбоко порочна.......

Ако мъжът обича жената..... ако жената е обичана от мъжа..... тогава всички дни са празници......... със съответните признаци на обич и внимание......

Във всички останали случаи, говорим за обществено стимулирано лицемерие.... това от морална гледна точка......
От икономическа, мисля че нещата са повече от ясни !

И ако трябва малко да хиперболизирам, моля :
" Най-малко обичам жените на 8 март... защото вниманието не може да бъде ИЗИСКВАНО ! "

И освен това, смятам, че една истинска жена , която има до себе си истински мъж...... изобщо не я интересува календара...

"Only those who risk going too far, can possibly find out how far one can go...." - T. S. Eliot


Тема Re: 8 мартнови [re: Пoлъp]  
Автор divna (изумително)
Публикувано07.03.04 20:26



да си призная очаквах такова мнение

не мога да кажа, че по принцип не съм съгкасна, но по принцип звучи твърде общо, а би следвало да съм по конкретна

може би защото твърде емоционално приемам всака нарочена дата за "символичен празник"

аз не чувствам нещата задължителни и демонстративни

може би заащото съм жена и никой не очаква от мен да правя протоколно неща , за да не обидя някого

за обичащите се мъж и жена , кой би оспорил, но къде няма бури и дъжд, не грее вечно слънце, ще ни изгори

а това е повод за особен, extra магнетизъм

нима на тази дата не сияем повече, не сме по-женствени и ... е, аз поне се чувствам така , нещо подсъзнателно ме предразполага и пак и днес и утре бих обичала любимият мъж, но точно на 8 март никой не може да ми отнеме този заряд

на 1 март чувствате ли се длъжни да подарите мартеница на всеки или на рожденния ден да поздравите всеки

всеки би следвало да има доблестта да избере на кого какво и колко, или ако не доблест играят интереси


все пак за мен "празникът" е чудесен, просто защото е празник

танцувай по ръба на острието



Тема Re: 8 мартнови [re: Пoлъp]  
Автор reader (dead)
Публикувано07.03.04 22:42



Само един въпрос към теб, Полър. Бих се радвала, ако ми отговориш честно.
Кажи ми - ти би ли дръзнал да НЕ поздравиш жената, която обичаш, утре, само защото е осми март? Жената, която значи всичко за теб, която е в мислите ти денем и нощем, по всяко време (приемам, че има такава). И ако отговорът е да, защо? Имайки предвид мнението ти за празника.

If you're leaving, close the door. I'm not expecting people anymore.


Тема Re: 8 мартнови [re: divna]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано08.03.04 04:33



Честит Осми Март прекрасна другарко.
Впрочем някои жени заслужават да имат по 365 дена празник в годината.А през високосните по 366.
:)



Тема Re: 8 мартнови [re: divna]  
Автор Пoлъp (пилигрим)
Публикувано08.03.04 09:41



ЧЕСТИТ ПРАЗНИК !!!

Има ли обич, има слънце и бури...има животворен дъжд и убийствен град.... има всичко......
И единствено непоколебимата решителност да бъдеш с някого може да те кара да търсиш мостовете, дори когато нещата изглеждат безнадеждни.....

Бъди щастлива... не само днес.....

"Only those who risk going too far, can possibly find out how far one can go...." - T. S. Eliot


Тема Re: 8 март [re: reader]  
Автор Пoлъp (пилигрим)
Публикувано08.03.04 09:59



ЧЕСТИТ ПРАЗНИК !!!

Ами мисля да ти доставя радост ... защото ще ти отговоря съвсем честно... по ми е лесно така.....

Разбира се, че НЕ бих дръзнал....
И бих поздравил не само ЖЕНАТА.... а и жените, които присъстват по един или друг начин в живота ми !

И за да изпреваря обвиненията в лицемерие, ще се опитам да обясня ЗАЩО.
Но ще започна малко по-отдалеч.
Аз обичам панираните пилешки хапки. Но когато отида на риболов, на кукичката закачам червеи (примерно)...

Аз ще поздравя заради начина по който жените разбират и приемат празника.....
Щом за вас това има стойност - ще получите каквото пожелаете :-)))))

Защото ако поздравиш, това не означава кой-знае какво.....
Но ако НЕ поздравиш..... това се тълкува достатъчно еднозначно.....

Достатъчно честен ли бях ?

"Only those who risk going too far, can possibly find out how far one can go...." - T. S. Eliot


Тема Re: 8 мартнови [re: divna]  
Автор Van Co (cornholio)
Публикувано08.03.04 10:50



За или Против е без значение! Важен е поводът, зада се напием и купим цветя на гаджетата!

На всикчи жени в клуба честит празник!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.