Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:18 01.05.24 
Градове
   >> Стара Загора
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема 3 martнови  
Авторemo (Нерегистриран)
Публикувано02.03.04 13:03



Hora, utre e 3 mart, neka koito ima nacionalen flag da go okachi na vidno miasto.
A koito niama takuv sreshtu 5-6 leva moje da si kupi.
Kraino vreme da se posabudim malko:)



Тема Re: 3 martнови [re: emo]  
Автор divna (изумително)
Публикувано02.03.04 17:30



аз преди години бях толкова "за"тази идея, така бях надъхана за флаг и т.н, демонстарции за национално самочувствие

но с времето забелязах, че това с границите и деленео на територии съвсем не се връзва със света такъв какъвто ми се иска да бъде

нямам нищо против хората да са рзалични, то в това е смисъла, всеки да е уникален и да дава нещо на света , което друг не може да даде, да внесе своята радост и смях , да изстрада своите болки

защо трябва да показвам аз на датчаните(например) колко съм повече от тях, може би съм по-умна от някои, може би има такива датчани, които са по-добри творци от мен, нека всеки дава каквото има и може

дори са ми смешни американците , живеят в самозаблудата колко са велики, най-силното оръжие на политик е може би да внушии непобедимост у "овцете", за да приспи бдителността им и не му бъде търсена сметка

не искам да показам, че съм нещо повече от някой друг, искам да мога да бъда себе си, да се развивам ...

смях , светлина

та за азнамето, виждан смисъл, само в това, че би следвало да се вдихне всеобщия дух и самочувствие, с които да дойдат сили да бъдем добри

аз ще сложа (но не в демонстрация на величие(не искам да сме--най-великите, а по-добри от това, което сме били), а с надежда да всея колорит и живец наоколо)

танцувай по ръба на острието



Тема Re: 3 martнови [re: divna]  
Автор Van Co (cornholio)
Публикувано02.03.04 20:08



Е не така де... и аз съм за Свят без граници, но да си патриот е гордост за всеки интелигентен човек!

БЪЛГАРИ ЮНАЦИ! - не се ли сещаш за тази хубава песничка?




Тема Re: не, не мислянови [re: Van Co]  
Автор divna (изумително)
Публикувано02.03.04 20:35



не, не мисля

всеки интрелигентен човек трябва да вярва в себе си , да знае какво иска и да действа по въпроса , а ако не знае какво иска , значи е влюбен, какво по-хубаво от това

танцувай по ръба на острието



Тема Re: не, не мислянови [re: divna]  
Авторkoлkoтo-тoлkoвa (Нерегистриран)
Публикувано03.03.04 00:53



Ох, що ли не мога да се почувствам по-специално...по-българка или по- някаква на 3-ти март?!?!?!?
сигур щот не съм много интел... както там си я пишете тази дълга думичка
Утре съм на работа и не ми пука за историците дет ще се изкажат компетентно по всички медии
Мамка му!



Тема Re: 3 mart [re: emo]  
Автор sisip (нахален)
Публикувано03.03.04 01:45



е четох, четох .... и никъде не прочетох... че това е национален празник и е повод за национална гордост ... явно гордостта я няма :((( което е много жалко
а на национал нихилистични изказвания съм се наслушал

а за гордостта че сме постигнали независимостта си като нация и народ и сме се възродили като държава след пет века защитаване на "българщината" и не сме се претопили ... а сме една шепа хора
а за духа на хората и за това, което като дума надали го има езиците на другите "възрожденство"

споменава се европа ... но самия европейски съюз защитава самосъзнанието и културната идентичност на нациите, които влизат в този съюз

а ние имаме и идентичност и самосъзнание и гордост !

нека се чувстваме Горди Българи, и честит Ви празник !

...на обикновенните хора им е трудно да живеят с богове!


Тема Re: 3 martнови [re: sisip]  
Авторkoлkoтo-тoлkoвa (Нерегистриран)
Публикувано03.03.04 02:21



тъй ами.... не даваме ние разни непознати да ни настъпват...ма наште може да ни тъпчат, тъй ли?!?!?!?
Що да съм горда.... щот вървя към пропаста и не мога да се спра завлечена от преяли празнодумци?!?!?!?!!?!?!?!?!??!
Всички сме неблагодарници ...много горди на 3-ти март и много унизени през другата неголяма част от годината ..... уфффф, че леко се ядосах....
Направо го виждам Левски как чете и се радва, че сме горди овчици



Тема Re: 3 martнови [re: emo]  
Автор GLOBUL (познат)
Публикувано03.03.04 03:24



Аз съм българче!
Иван Вазов

Аз съм българче и силна
майка мене е родила;
с хубости, блага обилна
мойта родина е мила.

Аз съм българче. Обичам
наште планини зелени,
българин да се наричам –
първа радост е за мене.

Аз съм българче свободно,
в край свободен аз живея,
всичко българско и родно
любя, тача и милея.

Аз съм българче и расна
в дни велики, в славно време,
син съм на земя прекрасна,
син съм на юнашко племе

Нека се научим да тачим празниците си!!!



Тема Re: 3 martнови [re: divna]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано03.03.04 03:47



Ти си невероятна другарко дивна,трудовете маси те разбират ,ти говориш мъдри слова ,които стигат до народни душа.
Много е смешно парадирането на патриотизъм.И днешните демократи съвсем на американщина го обърнаха-папагалщина и стадна еуфория -пълни смешници и демократически маймуни.
Скоро гледах един хубав български филм (със Ст.Данаилов) "Търновската царица" по разказ на Емилиян Станев.Ставаше дума за балканската война и тихия но величествен подвиг на обикновенните хора .Народа масово се записва доброволци,извършва чудеса от храброст,главната героиня също заминава на фронта мед. сестра-доброволец, а разни демократични парвенюта си плащат да ги освободят от армия, и по цели нощи изнасят пламенни патриотични речи по кръчми и кабарета и веят български знамена ,конечно :) Те тва си е баш демократичната "интелигенция".
А на този светъл празник нека да си спомним как се освободихме от европейско-турското робство и отдадем почит на загиналите за нашта свобода -храбрите руски войни и български опълченци.Великата и несъкрушима майчица Русь ни освободи веднъж от турско ,втори път от фашистко,а сега ще ни освободи и от демократическо робство.
Ура!



Тема Re: 3 martнови [re: emo]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано03.03.04 03:51



ами ти кат си такъв патриотин що пишеш на тази циганска азбука,ам? Първо се научи да пишеш на българска азбука.Впрочем на този празник се развяват българо-руски знамена.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.