Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:21 18.05.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема МНОГО ВАЖНО !нови  
АвторПPOTECT (Нерегистриран)
Публикувано02.02.04 16:45



Следното което ще прочетете е от изключително важно и съдбоносно значение, както за 3-те потърпевши от глупостта и неразбирането на някои народни представители града, а именно Ст. Загора, Плевен и Благоевград, но така и за сигурността и развитието на цялата ни родина България.

Става въпрос за скандалното решение на парламента относно новите области за планиране, които ще се финансират от Европейският Съюз.

Парламентът с лека ръка отхвърли логичното териториално деление, при което всеки голям и развит икономически град ще има своя област за инвестиционно и инфраструктурно планиране, а именно това да са областите с центрове: Благоевград, София, Пловдив, Ст. Загора, Бургас, Варна, Русе, Плевен и Видин- т. е. 9 области. Депутатите приеха вариант със 6 области и така 3 от най-големите и развити български градове, като Ст. Загора (151 хил. д.), Плевен (122 хил. д.) и Благоевград (69 хил.д.) останаха без област за планиране- т. е. все едно провинции на други български градове. Не е ли абсурдно например град, като Видин който е доста по-слабо развит икономически и доста по-маък да бъде такъв център?!

Гражданското общество създаде граждански комитет по случая и подаде жалба в парламента преди повече от 20 дни, но не бе чуто. Мнозина депутати също предизвикаха парламентарен скандал отразен и от медиите през отминалата седмица, като се обявиха против това дискриминиращо и потъпкващо човешките права и демокрация глупаво териториялно деление, но и те не бяха чути, въпреки дори чуждестранният отзвук на проблема от възмотени страни членки на ЕС.

За съжаление гражданското общество, което в нормалните Европейски държави е със солиден и популярен глас, тук в България бива потъпквано и унизено от интересите на някои депутати и министри, като например министъра на регионалното развитие г-н Валентин Церовски от гр. Русе, който е член на НДСВ.

Докога в България нещата ще се решават от некадърни политици?!
Това е наш граждански дълг, дълга на Българите патриоти, да променим глупавото решение на господата депутати, дискриминиращо близо 1/4 от българите по унизителен начин!

Само заедно и с общи сили можем да успеем да протестираме и променим това несправедливо и за 3-та града решение!!!

Затова този пост е постнат в клубовете и на 3-та потърпевши града. Той трябва да достигне до всеки истински българин, за да може на
20 Февруари 2004 г. петък в 14:00 часа да излезем заедно до фонтана пред народният театър “Иван Вазов” в София и да протестираме мирно пред Министерството на Р. България. Поканени са и всички национални медии.

Ако не можете да дойдете лично до София, изпратете това до всеки ваш познат тук в София и му кажете колко сериозен е проблемът и нека той да събере всичките си познати и да дойде!!!!

Аз вярвам във вас, както и че справедливостта ще победи!

От протестиращите граждани на Ст. Загора, Плевен и Благоевград



Тема ВРАЦАнови [re: ПPOTECT]  
АвторBpaчaнин (Нерегистриран)
Публикувано02.02.04 17:11



Здравейте. Тук съм съгласен с вас. Враца също е потърпевш град. Не може Видин да е център на Северозападния район. Враца го превъзхожда както по големина така и по икономическо развитие и въобще по всички показатели. Това мисля, че е ясно на всички. Не знам защо са избрали Видин, от съжаление ли от какво ли, но това е една много голяма несправедливост. Ще организирам мои приятели и ще отидем да протестираме на 20-ти.
Сигурно ли е мястото и часа?



Тема Re: ВРАЦАнови [re: Bpaчaнин]  
АвторПPOTECT (Нерегистриран)
Публикувано02.02.04 17:26



Абсолютно!
Ти също си прав... това трябва да се преразгледа от депутатите отново!
Ела и вземи колкото можеш повече хора!



Тема Re: ВРАЦАнови [re: ПPOTECT]  
АвторBpaчaнин (Нерегистриран)
Публикувано02.02.04 17:36



Доколкото знам е гласувано само броят на районите да е 6. Центровете на тези райони ще се определят допълнително, но не знам на коя дата. Дано да е след 20-ти за да има смисъл протеста.



Тема Re: ВРАЦАнови [re: Bpaчaнин]  
АвторПPOTECT (Нерегистриран)
Публикувано02.02.04 17:46



След 20 ще е. По-важното е да се увеличат областите на 9, зада може делението да е справедливо!



Тема Re: ВРАЦАнови [re: ПPOTECT]  
Автор Van Co (непознат)
Публикувано02.02.04 17:49



Добре, аз например съм съгласен и ще отида на 20 пред театъра. А нещо трябва ли да се носи, като знаме или плакат?



Тема Важно е присъствиетонови [re: Van Co]  
АвторПPOTECT (Нерегистриран)
Публикувано02.02.04 21:22



Ами аз лично няма да нося такива. Но пък ще присъствам това не е малко.



Тема Re: МНОГО ВАЖНО !нови [re: ПPOTECT]  
Авторeysticker (Нерегистриран)
Публикувано02.02.04 21:45



Аз съм от Кяазанлък и мисля че сте прави и не трябва да се допуска Пловдив да е центъра на областа.
А в нета намерих това:

Да бъдат обособени шест района за планиране предвижда текст от законопроекта за регионалното развитие, приет на второ четене от Народното събрание. Центровете им ще се определят от Министерския съвет.

Районите се формират на основата на области в зависимост от географското им разположение, икономическото им развитие, броя на населението им и перспективите за развитие. В Северозападния

район ще влизат областите Видин, Враца и Монтана, в Северния централен - Русе, Велико Търново, Габрово, Плевен и Ловеч, а в Североизточния - областите Варна, Търговище, Шумен, Разград,

Силистра и Добрич. Югоизточния район за планиране ще обхваща областите Бургас, Сливен и Ямбол, Южния централен - Пловдив, Кърджали, Хасково, Пазарджик, Смолян и Стара Загора, а в

Югозападния район ще са областите София, Софийска област, Кюстендил, Благоевград и Перник.

Депутатите отхвърлиха предложенията на народни представители от различни парламентарни групи градовете, от които са избрани, да станат центрове на районите за планиране. Не бяха приети и предложенията районите за планиране да бъдат девет.



От не го става ясно че областнбите центрове още не са уточнени!

Казанлък е с вас! Аз съм студент в София и ще отида на протеста.



Тема Re: МНОГО ВАЖНО !нови [re: ПPOTECT]  
Автор rina_ (роза)
Публикувано02.02.04 22:46



По време на изборите партиите си организираха транспорт да си извозват симпатизантите до конгресите и разните му подобни мероприятия.Сега не могат ли общините ,в които се надявам все пак да има заинтересувани по този въпрос и да им пука на нашите общинари дали Стара Загора ще е център или не , и да предложат алтернативен вариант на гражданите , които могат и желаят да се включат в този протест . Все пак си е друго да се снима как се тръгва от градовете и че , това е общоградско мнение , а не на самодейци некви .Ако знаете мен колко ме е яд всеки път като дават по ТВ ..времето и никога не се изписва Стара Загора ..ама като си имаме се........кадърни управници.....какво лоби , какви пет лева....в парламента, лукови глави..

Суета на суетите, всичко е суета . И няма нищо ново под слънцето !


Тема А пък за времето е направо кощунствонови [re: rina_]  
АвторПPOTECT (Нерегистриран)
Публикувано03.02.04 08:59



А пък за времето е направо кощунство!!!

Решил съм да им пратиме на тези от ТВ открито писмо, което да съдържа нещо от сорта:

Здравейте г-н Петър Янков,

Имам една голяма молба с логичен аргумент към вас и поверената Ви телевизия, която с огромно удоволствие гледам всеки ден.
Моля Ви да включите гр.Ст. Загора в прогнозата за времето. И без това на картата на прогнозата за времето не е показан нито един град от централна България. Нека това да бъде Ст. Загора все пак това е град със следните статистически и географо-исторически характеристики:

1. Ст. Загора е 5-ят по големина български град със 152 хил. души население, според всикчи демографски проучвания за 2003 г.

2. Ст. Загора е 2-ят по стандарт български град само след
София, според най-новите проучвания за 2003 г.

3. Ст. Загора е 4-ят български град по фактор “възможност за човешко развитие” само след София, Варна и Бургас, според проучвания на ООН за 2003 г.

4. Ст. Загора е най-древният български град с повече от 8000 г. история, град по-древен от цивилкизациите от Шумер и Акад, както и 2 пъти по-древен от древните Атина и Константинопол.

5. Ст. Загора се намира на важният кръстопът между столицата София и най-голямото българско пристанище Бургас, както и между Бяло море и река Дунав (най-прекият път между тях).

Въобще аз смятам, че това е град с големи перспективи и мисля че, заслужава да бъде включен в прогнозата за времето на bTV. Даже бих добавил, че е почти недопустимо да липсва. Надявам се да разбирате важността на това за моите съграждани които иначе биха гледали новините на други ТВ канали далеч по-непопулярни от bTV.

Благодаря Ви за вниманието!

**** ****, Ст. Загора


Това е написано до шефа на БиТиВи, мо иначе не знам може да се изпрати и до някой вестник, като ТРУД или 24 Часа те обичат такива писма май!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.