Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:56 22.09.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: ТОВА Е ВАЖНО !!!нови [re: mark_bg]  
Автор Florian ()
Публикувано12.12.03 09:11



Марк, с малка грешка си относно подреждането на градовете по големина, но това няма никакво значение.
По-важното е, че във вашия регион има икономически колоси като Пловдив и Бургас. И СЗ, въпреки цялото ми уважение, няма как да е регионален център
А това, че градът ви бил развит - може и така да е. Е, хайде сега - Севлиево като е най-развитият град в България - дай да го направим център на Северна България. Или Созопол или Несебър като са мноооог, много стари - да станат център на мястото на Бургас. Нелепости са това.
СЗ няма как да е регионален център, ако регионите са 6.....

Ето как виждам аз шестте евро региона:
1. Югозападен - столица София - включващ Сф, СО, Пк, Кн, Благоевград.
2. Тракия - столица Пловдив - включващ Пд, См, Пз, СЗ и т.н.
3. Югоизточен - столица Бургас - включващ останалите околобургаски области.
4. Северозападен - столица Враца - северозападна БГ
5. Мизия - столица Русе - Централна Северна БГ
6. Добруджа - столица Варна - Силистра, Добрич, Варна, Шумен

На марш, на марш, на марш, с Генерала наш
В бой да летим - враг да победим!


Тема А защо драги ми Флориан?нови [re: Florian]  
АвторзaФлopиaн (Нерегистриран)
Публикувано12.12.03 09:52



Защо след като Ст. Загора е географския идеален център на южна Българая и има по-добри икономически показатели от Пловдив не е център на икономическата зона? + това не си разбрал тук не става въпрос за област , а за икономическа зона така че цялото ти писане е било безсмислено.
Има и още 2 варианта- или област Тракия да има и източна и западна както е в германия със саксония...или да се появи най накрая важната и най голяма област от едно време ОБЛАСТ ЗАГОРА...но тя не изнася на много хора и това е тъпото и неразумно бг управление...не се прави това което ее най-правилно...



Тема Re: ТОВА Е ВАЖНО !!!нови [re: Florian]  
Авторgat3way (Нерегистриран)
Публикувано12.12.03 09:54



Florian, mark_bg визира едно проучване на Алфа Рисърч по БТВ. Едва ли знае истината за това проучване. Алфа Рисърч има много поводи да мрази Русе - един основен повод е че доц. Павлов от Русенския (преподава статистика) на миналите избори направи прогноза която се оказа с 90% по-точна от тази на А.Р. Което се раздуха по медиите - някакви студенти са по-големи професионалисти от самите социолози блабла...затова и Русе отпадна от плановете на Алфа Рисърч. Гадно, гадно ;)



Тема Re: А защо драги ми Флориан?нови [re: зaФлopиaн]  
Автор Florian ()
Публикувано12.12.03 10:14



Не съм географ, но да твърдиш, че СЗ е център на Южна БГ е смешно.
Някои от показателите на града ти може да са по-добри от пловдивските, но разбери, че Пловдив си остава голям град с голяма икономика. Много по-голяма от вашата.
Севлиево, като е с по-добри показатели от Сф, да стане ли столица!?
Пък да се разделя тракия е тъпо - дай да разделим и Добруджа тогава, а? Направи справка колко са големи германските провинции.

На марш, на марш, на марш, с Генерала наш
В бой да летим - враг да победим!


Тема Re: А защо драги ми Флориан?нови [re: Florian]  
Автор mark_bg (Анализиращ)
Публикувано12.12.03 22:52



Драги Флориан,

за да видиш, че Ст. Загора е център на Южна България не е необходимо да си географ а просто да не си сляп.
Севлиево има два завода за кранове и санитарна керамика и това го прави града с най - малка безработица, но не и града с най-добра икономика.
Да съизмерваш Севлиево със Стара Загора е като да сравняваш кон с кокошка
Областното разделение може да копира църковното, което почива на традиции и е издържало проверката на времето.
Виж картата на църковните метрополии
А лично аз мисля, че областта Загора такава каквато е била би трябвало да си бъде отново възстановена.
Жалко е, че в България има склонност да се образуват области с центрове не по географски ( все пак до тази област трябва да може да се ходи лесно и бързо ) или икономически признаци, а в зависимост от това къде са родени в момента управляващите.
Сети се за недоразуменията - област Разград и област Хасково
Бъди здрав !

Твърде много на изток - е вече на запад !


Тема Драги mark,нови [re: mark_bg]  
Автор Florian ()
Публикувано13.12.03 11:19



Да, беше недоразумение Разград да е областен център на Русе и имено затова считам, че СЗ не бива да бъде областен център на Пловдив. Църковното разделение по никакъв начин не може да се свързва с икономическото райониране.
Може СЗ да е бил град от някаква регионална значимост преди хилядолетия, но в последните поне 1500 години като център на Южна България се е обославил град Пловдив. Не случайно, в новата ни история, османците го назначават за столица на Източна Румелия. И не случайно, преди доста време, бащата на Александър Македонски е имал специално отношение към Пловдив. Всички тези исторически препратки, съчетани с факта, че Пловдив е най-големият град в Южна България, с най-голяма икономика, с най-добра инфраструктура, в близост до значимите Пампорово, София и Свиленград, го правят естествен лидер на Южния Централен Регион.
Просто не виждам вашето място в тази постановка. Бургас е лидер на изток, Пловдив в центъра, София на запад...
Жалко за СЗ, защото знаеш как ще бъдат разпределяни структурните фондове на ЕС за изоставащите региони (т.е. всички български региони). Пример - дават Е50млн. на Пловдивски регион. Управителят (който е майна) ги разпределя така:
- 20 млн. за доизграждане на магистралата Пд - Шипка
- 10 млн. за инфраструктурни проекти в гр. Пловдив
- 18 млн. за развитие на малкия и среден бизнес в гр. Пловдив
-
-
- Е250 за закупуване на екипи и топка на вече общинския отбор Берое

Наистина - жалко за вас

На марш, на марш, на марш, с Генерала наш
В бой да летим - враг да победим!


Тема Драги Флорианнови [re: Florian]  
Авторбъpkaтe (Нерегистриран)
Публикувано13.12.03 12:38



Ти май бъркаш ОБЛАСТ със ИКОНОМИЧЕСКА ЗОНА!



Тема Re: ТОВА Е ВАЖНО !!!Florianнови [re: gat3way]  
Автор mf (смешко)
Публикувано14.12.03 00:06



Здравейте на всички :)) Лично се надявам Ст.З да стане център на Южната Зона лично аз съм спокоен,че ще стане тaка. А сега за юзер Флориан.
Fлориан обори ме !!!
1.Единствения град по време на Великата Римска империя ,който е можел да сече собствени монети е бил Августа Траяна (СТ.З) мисля ,че исторически Полпудева не превъзхожда Ст.З
2. И К О Н О М И К А - ЕДИНСТВЕНИЯ РЕГИОН В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ В КОЙТО СЕ РАЗВИВА ВСЯКАКЪВ ВИД П Р О М И Ш Л Е Н О С Т
3.Ще ти изброя малко фирми, които са доста известни в национален и международен мащаб, и които в пловдив не може и да съществуват : Мини Марица Изток - бъдещето на България за ЕС след като затворят АЕЦ това е единсвената фирма която може да прозвежда суровина за ток; Брикел ЕАД ; Арсенал Ад; ТЕЦ Марица Изток 2; Енергийна компания МАрица Изток 3 (без последните в Пловдив няма да има топло и светло); Дерони ООД; Кълвача АД; Маркели АД; ПиЕсАй АД спирам че няма място . Инвестициите
в енергетика до 2006 година в област Ст.З се очкават да надхвърлят 1.2 МИЛИАРДА ДОЛАРА( USA) до момента са около 500 млн САМО .
Всички виждате ПиЕсАЙ как строят магистралата и всички видяхме пловдиската Пътища АД как се справя.

Айде и Весели Празници!

Споко прекалено много $$$$ има в Стара Загора че да ни изпреварят майна майна хихихик



Тема Re: Re ALIENS: Who’s that bitch ass nigga?нови [re: zagorian_boy]  
Авторgat3way (Нерегистриран)
Публикувано15.12.03 12:06



Давай рап-стар генгста крю-зара мадафака! А така обясни им на гадовете кое гето е най-якото мадафака! Хип-хоп културата на зарата над сичку мадафака! Да правим мишиту заралия йо йо йо!



Тема ТОВА Е ОЩЕ ПО-ВАЖНО !!!нови [re: mark_bg]  
АвторCA (Нерегистриран)
Публикувано27.12.03 15:37



Тъжно е това , но изход има . Познаваш ли думата "ПАТРИОТ", чувал ли си за нея ? Ако чувстваш че сърцето ти се свива когато видиш " Неправдата " , а там е правосъдието и алчността , тогава значи, че е дошло времето да се оттървем от робството си в собственната си страна . Изходът за единомислещи е само един , обяви се срещу системата с всички средства , цената е много голяма, но си заслужава . Това е от мен за теб !
В момента се саздава нещо много голямо ( СА ) ---- СПЕЦИАЛНА АРМИЯ

Пиши ми!

special_army@abv.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.