Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:31 17.06.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Воден режим-до сериознатанови  
Авторплaмeн (Нерегистриран)
Публикувано22.11.03 17:14



Най-накрая да видя и едно смислено мнение в този форум.Аз отдавна се мъча да поставя и този въпрос .За протестирането е хубаво като идея ,но никой няма да се мръдне от мястото си.Нали знаем колко мързелив и фалшиф народ живее тук.
Ако не беше така,нямаше да ни правят на аборигени с този режим на водата.
Остава да не си плащаме за нещо, което не получаваме .Което е една резонна и нормална реакция,а и това е форма на протест.

Колко пъти да казвам че ние сме страхливи душички,затова и заслужаваме да бъдем тъпкани.
А иначе тук сме много големи "милионери", страхотни "патриоти"'
прекрасни "красавици",
идеални "манекени" , но реалният живот е нещо друго:))))))))))))



Тема Re: Воден режим-до сериознатанови [re: плaмeн]  
Автор divna (изумително)
Публикувано22.11.03 17:29



щом най-накрая си го видял това смислено мнение, то до сега си спал, този въпрос тук във форума отдавна се поставя

самият протест нищо няма да рещи, до сега протест нещо да е решил , освен разход на енергия и популизум , нищо няма

проблем се решава ако направиш така , че да има заинтересовани да го решат, т.е хореата които могат да го решет да имат интерес от това, а ти да можеш да предизвикаш този интерес , иначе можеш да си лаеш колкото искаш и ...кервана да си върви....

мен никой не ме прави на абориген, ние се правим на такива, живеем в свят , които сами градим и никой не ни е виновен
казваш, че плащаме за нещо, което не получаваме, напротив плащаме за това , което сами градим като реалност, за бездействието си ,както се изрзазяваш

аз не съм страхлива душичка, просто сега считам за целесъобразно да хвърлям силите си в друга посока, където виждам реален плод,

и за реалния живот, той не е нещо друго ,както се изрзазяваш, а това което сами си правим "тук и сега"

танцувай по ръба на острието



Тема Re: Воден режим-до сериознатанови [re: плaмeн]  
Автор Cliff_Burton (басист)
Публикувано22.11.03 18:03



Идеята за неплащането е добра, но за съжаление не може да се осъществи... Не може да се осъществи, защото няма как да накараш поне половината граждани на Стара Загора да не плащат. Трябва да се измисли нещо друго, но като виждам колко хора отговарят на темата започвам да губя надежда, че проблемът може да бъде решен. Имам чувството, че самите хора не желаят да им се подобри положението...

Само това за страхливите душички беше излишно... Не е това начинът да накараш хората да се замислят и размърдат.

PEACE & LOVE


Тема Re: Воден режим-до сериознатанови [re: divna]  
Автор Cliff_Burton (басист)
Публикувано22.11.03 18:08



Дивна, щом този въпрос се е поставял отдавна във форума до какво е довело това? Имало ли е предложения как да се оправи положението?
Не ми казвай, че един протест нищо няма да реши, защото точно в момента студентите в нашия университет протестират срещу съкращаване на бюджета с 10% и от 16000 преди два дена 9000 бяха на улицата! Ако от 150000 старозагорци се организират 20000 не ми казвай, че това няма да доведе до накакво развитие!
А ВИК ще има интерес да реши проблема, ако получи финансов удар, т.е. ако предложението с неплащането на Пламен се приеме от болшинството старозагорци...
Съгласен съм с теб,че плащаме за бездействието си, но нали точно за това поставяме този въпрос във форума - за да действаме

PEACE & LOVE


Тема Re: невъзможно [re: Cliff_Burton]  
Автор divna (изумително)
Публикувано23.11.03 01:27



тезата ти не е издържана в две основни точки:

1.несъвмвстимост на казус и решение по метода репликация

2.неидентичност на действащите лица

какво означава това:
1.предлагаш за раешение напроблема модел , който е сработил в друга среда, където условията са коренно различни
това е като да изписваш Риеанол при кашлица, да той помага но в друг случай

с риск да се отклоня малко от темата, това е причината за неуспеха при прилагането на модела за пазарна икономика тук след 1989 г., опитаха се да приложат модел сработил добре в страни на запад, но в други условия, при други обстоятелства,

именно, тук не е Регенсбург,
как ще накараш толква хора да излязат
на едни ще им е студено
други ще са ангажирани с други приоритетни задачи
трети ще гледат сеир
за четвърти това не е проблем (чак пък толкова важен, че да си правят усилието)
за други винаги има будали , които да свършат работата, а те си гледат и поемат готовия плод

и така , колко ентусиасти ще събереш

2.в германия говориш за студенти, а тук кой
и тук студентите доста работа свършиха февруари 1997 г.
но в Стара Загора?

какво е решението според мен щом така критикувам ли?

1111.трябва основно да се изучи средата , в която е ситуиран проблема,
т.е.,
кой е собственик на обекта
кой взима решания за съдбата на обекта (кой коли и беси, може да не е собственика)
кой би имал реална изгода, освен гражданите и ВиК

2222.как да бъде провокиран интереса им към участие в проекта, т.е да се хвърли стръв:
1.трябва да имат реална изгода, финансова облага , за да се хванат на хорото
2.да са запше със златни букви "еди кой си спаси града от безводен режим"
3.предлагай и ти нещо за стръв

3333.да се намерят пари за проекта

4444.да се изработи индивидуален подход към участниците и да се пристъпи към действие, необходимо ще е да има ангажиран координатор

5555.да се упражнява контрол

извод:необходимо е да се ангажират малко, но качествено хора, които си разбират от работата и имат интерес от проекта(иначе ще им хлопа дъската), да бъдат провокирани към участие,да се намерят парите, да се пристъпи към действие и да се упражнява контрол

танцувай по ръба на острието



Тема Re: невъзможнонови [re: divna]  
Автор mark_bg (Анализиращ)
Публикувано23.11.03 03:05



Средата Дивна в която е ситуиран проблема няма какво да и изучаваш - потопена си в нея и дори си малка част от същата, както и всички ние междувпрочем .
Проблема съществува защото има среда където да се развива и обогатява !
Тази симбиоза среда - проблем е логична и непоклатима.
НИЕ НЯМАМЕ ВОДА ЗАЩОТО НЕ ИСКАМЕ ДА ИМАМЕ ВОДА !!!!!!!!!
както казва Аристотел - Роб е този, който принадлежи другимо - той ЗАТОВА
принадлежи другиму !
Разбираш ли робът просто не желае да се обективира като нещо друго освен като това което е ! Ако пожелае той може да постъпи по милион начина за да се проецира като нещо друго - може и труп, но нещо различно от РОБ !
Казах милион начина, но нито един от тях не се родее с някаква външна намеса. До като търсим групичката заинтересовани да ни решат проблема и им хвърляме стръв, не можем да избягаме от опекато на друга групичка от изобщо незаинтересовани !
Не ми е удобно но ще разкажа какво се пишеше във френските вестници по времето когато бяхме на енергиен режим - Когато на българите им спрат тока се радват, че поне имат вода !!!!!!!
Пословичната търпеливост на българина е идеалната среда за развитието на какъвто и да е проблем ! Зная, че някога водният режим ще бъде спомен (за мен той и сега е такъв ) но ние нямаме право и не можем да живеем още години наред така. Ако наистина няма техническа възможност проблема да бъде решен тази или другата година, то поне кметът и ВиК са длъжни да ни обяснят защо това е невъзможно ! Но за целта трябва просто да бъдат попитани от възможно повече хора !

Твърде много на изток - е вече на запад !


Тема Re: невъзможнонови [re: divna]  
Автор Cliff_Burton (басист)
Публикувано23.11.03 11:22



Виж сега дивна, има нещо общо в двете ситуации и то е, че една голяма група хора има общ проблем, който би могъл да бъде решен... Не ми казвай сега, че 97 година само студентите бяха излезли на улицата
Моята основна идея е хората, на които ще им е студено, тези, които ще гледат сеир, тези, които ще са ангажирани с други приоритетни задачи, тези, които чакат будалите да ги оправят, както и всички останали, които ще си стоят по къщите да бъдат колкот се може по-малко! Т.е. трябва ни един МАСОВ протест!
Замисли се какво би станало ако няколко човека отидат във ВиК и поискат информация за водния режим в града... А сега си представи, че тези хора са няколко хиляди... Е, в кой случай ще им се обърне повече внимание?
Т.е. за изучване на средата и на проблема първоначално ще ни трябват много хора! Не става с малцина избрани, защото целият град вече е пропищял от липсата на вода и това е общ проблем!
Интересно ми е само за какъв проект говориш, но вярвам, че ще ми обясниш при първа възможност
След като се установят вече фактите - защо няма вода, какво може да се направи, колко ще продължи и т.н. вече може да се мисли за следваща стъпка... Т.е. ремонт ли ще се прави на тръбите, или ще се докарва вода от някъде. Коя ще е фирмата, която ще се заеме с тези дейности (желателно е тази фирма да се избере с някаква форма на народно гласуване) и т.н.
Хайде със здраве

PEACE & LOVE


Тема Re: невъзможнонови [re: Cliff_Burton]  
Автор divna (изумително)
Публикувано23.11.03 11:43



чудя се дали сега да ти отговоря или довечера, защото сега заминавам за Бачковския манастир и ще ми е припряно, а бих не бих желала да натряскам разни работи насам-натам

да, после ще вляза и ще продължа в редакция тук

тук е мъгливо, но за всички има място под слънцето,
а под сянката само за някои


танцувай по ръба на острието


Тема Re: невъзможнонови [re: divna]  
Автор Bgpunk (Iron Lion Zion)
Публикувано23.11.03 13:31



На какви чудни места ходиш на разходка ти, и що не ни взимаш?

Да догоним Америка на съветска скорост!


Тема Re: Воден режим-Поздрави do Cliff_Burtonнови [re: Cliff_Burton]  
Авторplamen (Нерегистриран)
Публикувано23.11.03 22:24



Поздравявам те за мнението приятелю.
Искам да провокирам хората в този форум по някакъв начин ,но явно още един път се убеждавам за бедните душички "Напълно си прав за броя на участниците тук..Лично аз много пъти съм се обаждал по телефона до ВИК,а и лично 2 пъти съм ходил в управлението да ги питам защо ми спират водата когато си поискат,а те ме гледат като ударени.Затова аз от 1 година вече не им плащам водата ,докато съм на воден режим.Ако това поне половината град го направи, ще видите колко бързо ще се оправи проблема.
А на другите анонимни герои ,искам да кажа ,че това е моето собственно име.Така че друг път да използват по коректно думичката "Провокатор".




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.