Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:51 25.06.24 
Градове
   >> Стара Загора
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Какво мислите за тревата  
Автор Cliff_Burton (басист)
Публикувано11.11.03 22:18



Здравейте! Първо искам да се извиня, ако темата вече е обсъждана в клуба, но съм нов тук, така че би трябвало да ми е простено
Няколко бързи въпроса:
Не мислите ли, че наказанията за пушене, притежаване и отглеждане на трева за лични нужди са "леко" завишени?
Мислите ли, че тревата трябва да се узакони (така или иначе хората си пушат, а ако се узакони в държават ще влизат данъци)?
Мислите ли, че тревата вреди на организма повече от обикновените цигари или алкохола, които са разрешени?
Засега само това, но се надявам да се получи интересна дискусия...
П.П. Аз самият не пуша, но съм за декриминализиране

PEACE & LOVE


Тема Re: Какво мислите за треватанови [re: Cliff_Burton]  
Автор Bgpunk (Iron Lion Zion)
Публикувано12.11.03 00:28



Относително безвредна / в сравнение с алкохола или тютюна/, никъде не е напълно легализирана обаче.В Холандия има "политика на толеранс", което не е легализация.Нямам нищо против, с уговорката обаче че не препоръчвам употребата и.
Учениците ми масово влизат напушени и за мен е проблем.
И други колеги се оплакват, но не знаят как да усетят.
Познавам прекалено много наркомани, за да приемам наличието на "безвредни" наркотици, обаче всеки има правото да са трови както си иска, нали?
Аз не искам да се тровя, затова нито пуша, пия съвсем съвсем малко...ама това си личен избор...

Да догоним Америка на съветска скорост!


Тема Re: ммммм, добра теманови [re: Cliff_Burton]  
Автор divna (изумително)
Публикувано12.11.03 00:50



дали е обсъждана можеш да видиш ако се разровиш назад в темите, но има ли значение , винаги е актуална и има какво ново да се каже

спринцоваш "няколко бързи въпроса", ето и няколко бързи отговора

Не мислите ли, че наказанията за пушене, притежаване и отглеждане на трева за лични нужди са "леко" завишени?

според мен наказанията за този вид "нарушения" никога няма да са достатъчно високи за потърпевшите и винаги ще са твърде високи за печелещите от това , но за мен въпросът стои по-малко друг начин, тъпото е, че се зарибяват деца, чиято психика е лесно податлива на манипулация и насаждайки им усещането , че употребявайки тревата са по-отракани в очите на връстниците си, те клъвват, а какво мислиш, че получават като потребност, освен самочувствие на безпочвена основа и "душевен комфорт", един стабилен, здравомислещ човек ще посегне ли, че тъй, печели се на гърба на тези деца и родителите им

Мислите ли, че тревата трябва да се узакони (така или иначе хората си пушат, а ако се узакони в държават ще влизат данъци)?
на пръв поглед има резон в това , което казваш, но на втори никакъв.Кой според теб се стреми да плаща данъци, ако би могъл да ги избегне. Ето , хлябът е законна, полезна стока, но колко незаконни фурни има, колко от производитрелите и дилърите ще дръзнат да минат на светло, винаги ще имат и едно наум, че е "преброяване на дивите зайци" и ако след година затегнат режима, познай от кого ще почнат...небъдна работа, друже, не вярвам

Мислите ли, че тревата вреди на организма повече от обикновените цигари или алкохола, които са разрешени?

Един Господ знае, лекар по би могъл да каже , а и всичко е толкова относително, количество , качество, честота на употреба, дали е с "терапевтичен за душата ефект"....

Аз не употребявам, пробвала съм , виждала съм и двете страни и производители и потребители...категорично съм против поне за непълнолетни,

да, нека всеки се трови както ще, но когато това влияе на подрастващите, кой носи отговорността, ако не всички ние, които го допускаме, кой може да огрее на всякъде..

танцувай по ръба на острието



Тема Re: Какво мислите за треватанови [re: Cliff_Burton]  
Автор mark_bg (Анализиращ)
Публикувано12.11.03 01:44



Мите, поздравления за темата, това е въпрос, който не трябва да спираме да дискутираме !

Моето лично мнение е - Твърдо НЕ на тревата и всички дроги. Знаеш много добре, че съм демократ по душа и като екзистенция, но това е твърде много !
Когато знаем колко малко сме живи и колко много ще сме умрели защо ни трябва да бързаме към гроба .
Но въпроса не се заключва само и единствено с продължителността на този или онзи живот, става въпрос и за друго. Правейки или не правейки нещо аз давам пример за правене или неправене на същото, понеже дефинитивно се приема, че няма да избера лошото за себе си. Е как да позволя на този или онзи пубер да демонстрира своя тъп избор на вариант да бъде щастлив пред очите на дъщеря ми да речем !
Разбира се давам си сметка за това че трудно достижимото и е силно желано и че забраната героизира престъпващия повелите и, но днес има толкова други начини човек, да бъде различен или герой, та ми се струва, че това едва ли е достатъчно стабилен довод в полза на легализацията, като средство за отслабване на интереса !

Твърде много на изток - е вече на запад !


Тема Re: Какво мислите за треватанови [re: mark_bg]  
Автор Bgpunk (Iron Lion Zion)
Публикувано12.11.03 02:31



Още една гледна точка...


What a drag it is getting old
"Kids are different today, "
I hear ev'ry mother say
Mother needs something today to calm her down
And though she's not really ill
There's a little yellow pill
She goes running for the shelter of a mother's little helper
And it helps her on her way, gets her through her busy day

"Things are different today, "
I hear ev'ry mother say
Cooking fresh food for a husband's just a drag
So she buys an instant cake and she burns her frozen steak
And goes running for the shelter of a mother's little helper
And two help her on her way, get her through her busy day

Doctor please, some more of these
Outside the door, she took four more
What a drag it is getting old

"Men just aren't the same today"
I hear ev'ry mother say
They just don't appreciate that you get tired
They're so hard to satisfy, You can tranquilize your mind
So go running for the shelter of a mother's little helper
And four help you through the night, help to minimize your plight

Doctor please, some more of these
Outside the door, she took four more
What a drag it is getting old

"Life's just much too hard today, "
I hear ev'ry mother say
The pusuit of happiness just seems a bore
And if you take more of those, you will get an overdose
No more running for the shelter of a mother's little helper
They just helped you on your way, through your busy dying day

Да догоним Америка на съветска скорост!


Тема Re: ммммм, добра теманови [re: divna]  
Автор Cliff_Burton (басист)
Публикувано12.11.03 09:01



Първо едно уточнение. Мислех, че от него нужда няма да има, но няма да се разминем без него. Като имам предвид узаконяване слагам минимална възрастова граница 18 години. Така че който ще ми илиза с аргументи от сорта на "ама те тийнеджърдите", да знае, че няма да отговарям
Сега към въпроса - дивна, ти твърдиш, че:
наказанията за този вид "нарушения" никога няма да са достатъчно високи за потърпевшите и винаги ще са твърде високи за печелещите от това, но замисли се върху факта, че в момента за една цигара можеш да получиш 16 години и това не е условно, докато един човек с хероин се измъква доказвайки, че дозата, с която са го хванали е за лична употреба и е зависим. Освен това дилърите пробутват страшни боклуци, а ако това се узакони всеки ще може да си гледа биологично чиста тревичка вкъщи.
Ще се отнеса малко към Холандия. Та според статистикаите това е държавата с най-малко потребление на хероин на глава от населението
За узаконяването имаш право, но само донякъде. Т.е. колкото и да е див капитализъм в България, все пак се плащат някакви такси върху алкохол и цигари
Сега няколко думи и за вредата.
Един Господ знае, лекар по би могъл да каже , а и всичко е толкова относително, количество , качество, честота на употреба, дали е с "терапевтичен за душата ефект".... , изказано по този начин е вярно, но е вярно също така, че ако изям два килограма шоколад ще ми стане лошо Тук вече разчитаме на трезвата преценка на индивида, който ще пуши... Аз лично не познавам хора, които да са на 20+ години и да се напушват постоянно... По-скоро тези хора използват тревата по този начин, по който повечето от нас използват алкохола, а именно за отпускане и разтоварване след тежка седмица, изпит и т.н.
Надявам се да си се замислила върху някои неща

PEACE & LOVE


Тема Re: Какво мислите за треватанови [re: mark_bg]  
Автор Cliff_Burton (басист)
Публикувано12.11.03 09:12



И ти ли Бруте, пардон Марк...
Точно ти, който пушиш по две-три кутии цигари на ден ли казваш твърдо не на дрогите? Защото не може един мислещ човек (а ти безсъмнено си такъв) да казва твърдо не на всички дроги и в същото време да е роб на своята дрога. Известно ли ти е, че тревата вреди по-малко на белите дробове от тютюна? Явно не, щом заемаш такава остра позиция... Ами разрови се в някой доклад на международната здравна служба... Там ще откриеш интересни неща Виждам, че и ти отклоняваш темата към пуберите... Ами тук и ти и и дивна и всички сте напълно прави... Пуберът не знае какво и защо прави.... Но не е ли за подрастващият организъм вредно също така и пушенето на тютюн, пиенето на алкохол или висенето до след полунощ пред компютър в някаква опушена зала?
Съгласен съм, че човек може да бъде различен по много начини... Един от тях е в момента да си в 15 годишен в България и да не пушиш... Но аз никога не съм изтъквал като довод дайте да я узаконим, че децата да спрат да пушат... От друга страна в Холандия фактите говорят... Там се започва на най-късна възраст от ЕС, почти няма заклети пушачи, а консумацията на твърди наркотици е най-ниска Не казвам, че сме Холандия, но човек може да се замисли върху това...
И накрая да те попита - какво знаеш ти за тревата? Откъде си почерпил своите данни и защо поставяш тревата под общ знаменател дроги (така и трябва да бъде), но не слагаш там алкохол, тютюн, кафе, чай, кока-кола и компютърни игри ако щеш

PEACE & LOVE


Тема Re: Какво мислите за треватанови [re: Cliff_Burton]  
Автор rina (roza)
Публикувано12.11.03 09:31



И не мога да разбера защо трябва да се поощрява и да се узаконява продукт с който последствие самите ние ще трябва да се борим. Алкохола и цигарите така или иначе вече присъстват или доминират в живота ни до някаква степен .Нима не ни стигат ? Клиниките за алкохолици и раково болни не са останали без работа предполагам..Нека не провокираме и комуни за наркомани...защото марихуаната това и прави, колкото и Карбовски да се опитва да я изкара едва ли не като безобидна щипка емфие.И вредата и не е върху физиката толкова , колкото върху психиката. Защо смяташ някой посяга към тревата.....за да види дали няма да се почувства по-добре ?...в това е голямата заблуда.....
...а и ми е много гадно , когато видя край училищата и нет залите младите хора на България да си подават един на друг мизерно завита цигара с марихуана , обвити в сладникавата противна миризма и мечтаят за по-добър живот.

Тревата е за тревопасни!

Нищо ново под слънцето...


Тема Re: хмнови [re: Cliff_Burton]  
Автор divna (изумително)
Публикувано12.11.03 10:55



ама нали не очакваш, че един 14 годишен ще чака да стане на 18 за да опита, а така батко му спокойно ще си държи законно тревичката в къщи, не не твърдо съм против

липсата на контрол ще доведе до неконтролируеми последствия

не съм против да пуши ,който иска, негова воля, но как това влияе на тези които са податливи на чуждо влияние и не съвсем пълнолетни

яд ме е че се въздейства върху тяхната психика в момент, в който не могат съвсем обективно и трезво да взимат решения

и аз на 12 пропуших , точно за да се чувствам "голяма" и за да го видят всички и слава богу на 14 реших да ги оставя заради гласа и спорта и слава богу с китарата сме си първи приятели и до сега

а за хероина, просто трябва там да затегнат положението, а не да отпускат за тревата, аз чак съм потресена , че има 16 год ефективан присъда за трева, нека е 20 за хероин, но като се има предвид колко повече се печели от хероин, а кой печели, който е обвързан с властта, иначе как ще пекне, ще го убият, то кой властимащ ще наруши рахата на работещите за него....

а за трерапевтичния ефект имах точно предвид, което ти си посочил за разпускането, въпреки това на всеки бих препоръчала да поразпусне след убийствено тежък ден със стабилна доза рок енд рол , танц, не тактуване под масата

танцувай по ръба на острието



Тема Re: надушвам каква напушенанови [re: Cliff_Burton]  
Автор divna (изумително)
Публикувано12.11.03 11:12



надушвам каква напушена дискусия ще си направим на следващата среща,

а от теб научих доста интересни неща, които всеки самоуважаващ се човек трябва да знае ако живее в този свят (пълен с трева)

не съм допускала, че ефекта върху дробовете е по малък, но другаде не удря ли повече

абе, като се има предвид , че производството на цигари е развито в такава индустрия, колко печелят производителите гиганти, а държавата, мисля, че акцизът беше 70, т.е. от платени 1 лв за цигари , 70 ст влизат в хазната

така, че тези мастити компании не биха допуснали да спре притока на пари

танцувай по ръба на острието




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.