Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:04 02.06.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Нека ви разкажа за.......нови  
Автор Cнeжaнka (мнителна)
Публикувано02.04.02 13:39



....овчедушието старозагорско.....
Всъщност, тук няма да споря. Може би това си е просто типично българска черта, и бедните старозагорци не са виновни, че и те спадат към нацията българска, но така или иначе, случката си е факт ....
Отивам аз онзи ден, като коректен и смирен данъкоплатец, да си нося данъчната декларация....
Знаете за какво става дума, предполагам, когато крайният срок наближава, и всички изведнъж са се втурнали да "разчистят" сметките си с държавата...
Народ, та се не трае....
Дотук добре. Заставам аз с видимо недоволство на опашката, и започвам да дразня мърморещите чичковци и лелки, че всъщност не се подават тук декларации, защото никъде на вратата няма бележка, че във въпросната стая се извършва гореспоменатото свещенодействие... Е,стествено, правех това от скука, а и с намерение да развеселя малко намръщените скомруци, от които се състоеше калабалъка. Както и предполагах, спечелих си само групово сумтене и премляскване.....
По едно верме обаче, обстановката се раздвижи от един младеж, които цъфна отнякъде и с радост уведоми опашкаджиите, че в пощата, на еди-кое си гише срещу скромната сума от 25 ст. се подават декларации и няма кьорав човек.
Видимо зарадвана от атрактивния факт, моя милост със засилка изхвърча от данъчното и се запъти кам пощата. Разбира се, аз бях единствения човек, който повярва на тази "еретична" информация. Останалите хорица само се спогледаха, измърмориха нещо от сорта "ама наистина ли, ама вярно ли ..." и пр., и продължиха послушно да стоят на завоюваните си с толкова зор и чакане места на опашката....
И следва продължение....
Цъфвам аз в пощата и чак не мога до повярвам, че наистина лелката с усмивка ми прие декларацията, че нямаше хора и т.н. Общо работа за 3 минути....
И понеже съм си съвестна старозагрока, аз се върнах в данъчното, за да потвърдя на нещастните чакащи души, че "снесената" от младежа информация е вярна, и че наистина може да се свърши с цялата работа за по-малко от десет минути....
Просто се опитах да им направя добро.....
Разбира се, тази ми констатация беше посрещната с типичното марморене и пуфтене...
Дори един чичко, от тези с най-дълъг стаж на опашката , ми каза: "Момиче, аз от два часа и 45 мин.съм опашката и непрекъснато идват такива като теб да пускат подобни фалшиви информации.... Ако ви слушах, досега щях да съм си загубил реда! И Бог знае кога щях да си подам декларацията... нямаме време ние да вярваме на такива като тебе...!"
Това изявление беше посрещнато с всеобщото одобрение на всички от опашката, която междувременно се беше увеличила с още десет души.....
Аз само се усмихнах и им пожелах приятно сумтене.....

А лелката в пощата и до ден днешен продължава тихо и кротко да си приема декларации, и там продължава да няма опашка.....

Какво, не вярвате ли?!
Отидете и проверете!
:)))



Тема Абе пиле шарено...нови [re: Cнeжaнka]  
Автор Eди ()
Публикувано03.04.02 00:34



ти от небето ли падаш ?
Този номер с пощата минава от години , а що се отнася до овчедушието и т.н. не си ли свикнала вече . Те това си е то - нашата мила родна картинка. Никой никому не ВЕРВА дори вече и на ЦАРОТ. Всеки си мисли че искаш да го прецакаш , не че често не е наистина така , но за съжаление такова време настана.



Тема Re: Абе пиле шарено...нови [re: Eди]  
Автор Cнeжaнka (мнителна)
Публикувано03.04.02 01:09



И кво сега, да се примирявам ли...?! :(



Тема Re: Абе пиле шарено... [re: Cнeжaнka]  
Автор Hoвaroдин (все същия)
Публикувано03.04.02 11:23



Требе повече тенис да играеш...



Тема Re: Абе пиле шарено...нови [re: Hoвaroдин]  
АвторCнeжaнka (Нерегистриран)
Публикувано04.04.02 10:25



Ами ти откакто ме би като шкембе у дувар и аз не смея да играя вече... :)))



Тема Re: Абе пиле шарено...новагодино..нови [re: Hoвaroдин]  
Автор rina (roza)
Публикувано04.04.02 15:26



я кажи..тениса ли колкото ските го играеш..или ските ..колкото тениса..да знам, че може и да ви видя колко сте добри !!



Тема Re: Абе пиле шарено...новагодино..нови [re: rina]  
Автор Cнeжaнka (мнителна)
Публикувано04.04.02 16:18



Ми аре де, провери ме :)
Аз от кога ти се надам :)



Тема Re: Абе пиле шарено...нови [re: Cнeжaнka]  
Автор Eди ()
Публикувано04.04.02 23:23



Направи нещо ако можеш , с удоволствие ще те подкрепя с каквото мога , но честно казано вече съм си позагфубил илюзиите ! По - лесният вариант е да не обръщаш внимание на такива неща - не че е много правилно но такъв е живота.



Тема Re: Абе пиле шарено...нови [re: Eди]  
Автор Cнeжaнka (мнителна)
Публикувано04.04.02 23:48



Благодаря за съвета :((



Тема Re: Абе пиле шарено...новагодино..нови [re: Cнeжaнka]  
Автор rina (roza)
Публикувано05.04.02 13:38



Снегурочка.....за кое ..за ските ли..или за тениса.??!!! никога няма да те разочаровам.. кажи само часа и мястото на срещатаи гледай какво става там съм...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.