Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:14 25.05.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема H2B виза  
Авторcлaдka (Нерегистриран)
Публикувано23.02.06 14:43



Има ли някои които е ходил или ще ходи в САЩ с H2B виза?Конкретно въпроса ми е кое е по-добре да пиша в DS - а че работя или не, че съм завършила семестриално магистратура и ще се дипломирам като се върна ?? Кое е по- добре за H2B виза??



Тема Re: H2B визанови [re: cлaдka]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано23.02.06 23:13



Хубаво е да пишеш, че работиш и да отбележиш, че работодателя те пуска за периода на програмата в неплатена отпуска и после отново ще те очаква на работа.

Представи уверение, че ще се дипломираш като се върнеш.

За всички видове виза за САЩ е добре да демонстрираш силни връзки с родината - собственост, обвързаност с образование, работа, приятели...


За къде ти е Н-2В-то?




Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!


Тема Re: H2B визанови [re: cлaдka]  
Авторmalvina (Нерегистриран)
Публикувано13.03.06 22:22



по-добре е да каже6, 4е работиш



Тема Re: H2B визанови [re: cлaдka]  
Автормaлвинa (Нерегистриран)
Публикувано13.03.06 22:41



пиши ми на e-mail : ge _milena@yahoo.com
Ти взе ли си интервюто?



Тема Re: H2B визанови [re: malvina]  
АвторZlobule (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 23:43



Molia kajete mi ne6to za Alliance Abroad Group (Six Flags New Jersey ) and SW-Bulgaria. Petitsiata mi e gotova no pro4etox tvarde mnogo negativi za tsialata taia istoria s uveselitelnite parkove.Molia ako niakoi e xodil ili e 4uval ne6to za tiax da mi pi6e predi da sam platila i ostanalite pari za viza bilet i t.natatak...

Blagodaria predvaritelno



Тема Re: H2B визанови [re: Zlobule]  
АвторPepa (Нерегистриран)
Публикувано25.03.06 15:26



А ти кога ще си на интервю?
За SW-Bulgaria знам, че по принцип не си доизпипват нещата, но иначе вършат работа.
А заплащането в Six Flags е смехотворно малко и няма овертайм!



Тема Re: H2B визанови [re: Pepa]  
АвторZlobule (Нерегистриран)
Публикувано25.03.06 18:18



6te sam na interview v na4aloto na April.Ve4e platix po-goliama 4ast ot sumata za u4astie v programata no mai 6te spra do tuk.Ve4e probax 4rez SW za U.Kingdom i imam otkaz prez decemvvri za tam i silno se samniavam 4e 6te mi dadat viza za USA sled otkaza mi za U.K. Struva li si izob6to da se xodi v Amerika za 200 S na sedmitsa?Az se nadiavax na tozi overtime...Ti bila li si na raboto za Aliances Abroad i Six flags?



Тема Re: H2B визанови [re: Zlobule]  
АвторPepa (Нерегистриран)
Публикувано26.03.06 15:38



Не съм била в САЩ чрез Aliances Abroad, а чрез друга агенция, но имам познати, които са работили в Six flags - момче и момиче и те казаха, че е пълна мизерия заплащането, още повече, че силния сезон е 3 месеца, а след това и по-малко часове, и по-малко заплащане.А housinga си е същия.Прецени си дали искаш да си на минус...



Тема Re: H2B визанови [re: Pepa]  
АвторZlobule (Нерегистриран)
Публикувано26.03.06 16:32



Mersi za informatsiata . Az okon4ataelno se razubedix be4e da xodia tam, no jalko za parite koito platix ve4e za u4astie v programata i komisionni i zastraxovka...Po-dobre da se spra do tuk otkolkoto da ida i da se iadosvam 5 mesetsa tam...



Тема Re: H2B визанови [re: Zlobule]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано28.03.06 00:31



Само който не чете редовно форума може да се запише в SW за Six Flags




Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!


Тема Re: H2B визанови [re: мaлвинa]  
АвторivSan (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 16:10



zdr!mojesh li da mi kajete kolko pari izliza vsichko do zaminavaneto?



Тема Re: H2B визанови [re: ivSan]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано07.04.06 11:43



$800-1500 такса програма
$100 интервю в посолството
$100-150 застраховка
550-850E самолетен билет
$500+ джобни
____________________________
от ($1500+550E) до ($2250+850E)




Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!


Тема Re: H2B визанови [re: Cherniq]  
АвторCтpaннo (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 22:24



е браво..кефиш ме .
Много точно инфо относно цените.
Аз съм на същото мнение.
Продължаваи с добрата работа и за напред.



Тема Six Flags?нови [re: Cтpaннo]  
Авторtoiko (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 12:53



А може ли някой да ми каже дали мога да отида с оферта за Six Flags, но да не ходя там изобщо.Дали ще имам някакви проблеми?



Тема Re: Six Flags?нови [re: toiko]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано22.11.06 17:37



Не е проблем да не отидеш при работодателя. Но има голям шанс да се обади на имиграционните и да ти канселират визата. И това значи, че оставаш нелегален и има голям шанс да не вземеш повече виза за САЩ. Но също има шанс да не се обади и всичко да е ОК






Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: Six Flags?нови [re: Cherniq]  
Авторtoiko (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 14:53



Да това ми е ясно. Имам предвид дали няма да има проблеми със сошъл скюрити.Дали може да се извади? А ако е канселирана визата могат ли да те депортират?



Тема lifeguard programs?нови [re: toiko]  
АвторLifeguard (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 15:28



ако има някой който е работил като спасител с H2B програма, ще съм благодарен ако сподели впечатленията си!
заплащанията гледам са 8-10$/час, на повечето места има възможност и за овъртайми, което никак не звучи зле


и още един въпрос имам - чувам противоречиви мнения за това дали може да се работи втора работа ако си с H2B.... каква е в крайна сметка истината по тоя въпрос?
който може да помага - благодаря предварително



Тема Re: lifeguard programs?нови [re: Lifeguard]  
Авторstranno (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 22:44



Аз съм бил спасител и сам доволен,
Работата е много лесна. Имах овертиме.
Работех 2 работа вечер в ресторант и съм много доволен.
Гледаи като се запишеш да не те пратят някаде по селянията в NJ.
Всеки разправя колко е готино там,ама за работата е голям един ташак.
Всякакви чволове,паплач и сган има там особено около Атлантик сити.Повечето хора бачкат за колко им дадат.
Препоръчвам ти да си някъде в ДС или Мериленд.
Там е супер готино и няма толкоз много народ да се трепе за 2 работа.

С кои ще ходиш спасител да те ориентирам?



Тема Re: lifeguard programs?нови [re: stranno]  
АвторLifeguard (Нерегистриран)
Публикувано08.12.06 11:21



значи и аз съвсем правилно съм се ориентирал към DC или Мериленд! ами все още не съм решил окончателно към коя компания да се запиша... по принцип си мисля за някоя от по-сериозните като Интеграл, Ориндж, ZIP Travel, за да нямам главоболия..... за Поликонтакт например съм чувал кофти отзиви! ако можеш да ми препоръчаш някоя конкретно ще съм благодарен! значи сумата която ше ми искат за програмата не ме притеснява изобщо - важното е да ми предложат добра оферта с добро заплащане
а ти с H2B виза ли пътува? защото аз сега се дипломирам и искам да замина още март-април да ползвам целия период на визата за работа! интересно ми е колко време продължава сезона за тази работна позиция - спасител? аз доколкото разбрах до началото на септември, а след това кво правим, мен ми се иска да работя до последно - до края на октомври!
и още нещо пич - ако не е тайна колко общо си докарваше на седмица от двете работи?



Тема Re: lifeguard programs?нови [re: Lifeguard]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано10.12.06 15:27



с Н2В нямаш право на легална втора работа, но това не е голям проблем.




Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!



Тема Re: lifeguard programs?нови [re: Cherniq]  
АвторStranno (Нерегистриран)
Публикувано16.12.06 18:23



Е и какво като няма право...мен никои не ме е питал за такива глупости.
Видяха че имам виза и тва беше.
Докарвах си общо към 500-650 седмично.



Тема Re: lifeguard programs?нови [re: Stranno]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано16.12.06 19:37



Някои работодатели наемат с Н2В, други не. Това и аз казвам. Който е искал си е намерил втора работа. Не е проблем.

В кой район си бил и какво си бачкал?
$500-650 е приемливо




Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!



Тема H2Bнови [re: Cherniq]  
АвторLlLA (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 11:38



МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА МИ КАЖЕ КОЛКО ОБЩО ЩЕ МИ СТРУВА H2B ВИЗАТА /БЕЗ ДЖОБНИТЕ/...И АКО НАПРИМЕР НЕ МОГА ДА ПОЛУЧА ВИЗА ЩЕ МИ БЪДАТ ЛИ ВЪЗСТАНОВЕНИ ПАРИТЕ??А НЯКАКЪВ СРОК ЗА КАНДИДАТСТВАНЕ ИМА ЛИ?



Тема Re: H2Bнови [re: LlLA]  
Авторopa (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 13:05



Predpolagam, che samo H2B programata bez dzhobni i samoleten bilet, shte varira ot 900 do 1400(zavisi ot oferta, firma i pak zavisi ot firmata kolko shte ti vazstanoviat, nai-chesto bez depozit $100-$200...)Srokat e dokato ima mesta v petitsiata....



Тема Re: H2Bнови [re: opa]  
АвторMissi (Нерегистриран)
Публикувано07.02.07 16:28



Имам добра оферта за Long Island.

http://job-in-usa.hit.bg/

4 години подред ходя там - мястото е супер. Обадете се.



Тема Re: H2Bнови [re: Missi]  
АвторChapai (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 15:19



Малко повече инфо? И тая страница нещо не се отваря





Тема Re: H2Bнови [re: Missi]  
Авторlvka (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 01:48



Zdraveite, iskam i az da popitam ne6to za H2B programata? Minaloto lqto hodih s J-1, no sega sum posledna godina i re6ih da probvam s H2B.Pritesnqva me dali 6te moga da si namerq vtora rabota s tozi tip viza?Iskam da popitam nqkoi znae li ne6to za 6tata MEINE, po-to4no za Bar Harbor? Ofertata mi e za tam i zatova pitam?I osven tova, ako moje nqkoi koito e hodil s H2B da mi kaje, ako re6a da napusna, vuzmojno li e, predi da mi e iztekal dogovora?Blagodarq vi predvaritelno!
P.S V posolstvoto na intervuto nosqt li se nqkakvi dokumenti, da garantira6 4e 6te se vurne6- imoti i t,n ?



Тема Re: H2Bнови [re: lvka]  
АвторBS (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 12:34



Zdrasti!Iskam da ti kaja,4e kompaniata 6te ti osiguri vtora rabota.Az bjah tam minalata godina i po4ti vsi4ki imahme vtora rabota.No o6te v na4aloto ni preduprediha,4e ako njakoi raboti za drug rabotodatel 6te bade uvolnen.A 6to se odnasja da napusne6 po-rano e riskovano,za6toto poprincip rabotodatelja ti ima pravo da ti zatvori vizata,t.e. stava6 nelegalno.Ne sam sigurna dali go pravjat,no za men e riskovano,osobeno ako njama kade da ide6.No ne se pritesnjavai,sigurna sam 4e 6te ti haresa Bar Harbor.Vse pak minalata godina bjahme okolo 20 balgari i tazi iskame da se varnem 15 ot tjah.Ako ima6 njakakvi vaprosi,s udovolstvie 6te ti otgovorja.



Тема Re: H2B визанови [re: Cherniq]  
АвторBABE (Нерегистриран)
Публикувано11.03.07 09:35



Zdravejte Nqkoj sluchajno da e zaminaval ili da ochakva peticiq za H2B ot Smarttravel...ili voobshte nqkoj da znae neshto za ofertite na Smarttravel??





Тема Re: H2Bнови [re: BS]  
Авторlvka (Нерегистриран)
Публикувано11.03.07 15:04



BS blagodarq ti za otgovora, sega me pritesnqva vizata, mnogo otkazi imalo taq godina. Znae6 li kakvi dokumenti trqbva da pokaja, kato dokazatelstvo 4e 6te se vurna? Dvijima ili nedvijima sobstvenost, pari ili kakvo o6te.Molq ako nqkoi znae i e kandidatstval za H2B da mi otgovori, pls.Blagodarq Vi!!!



Тема Re: H2Bнови [re: lvka]  
АвторBS (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 21:38



Zdrasti,Ivka!Za interviuto minalata godina ne sam predstavjala nikakvi po-specialni dokumenti(samo,4e sam studentka zado4no-uverenie i studentska knijka).Pitah v firmata dali e hubavo da imam njakakav imot i te mi kazaha,4e samo zaradi interviuto njama smisal.Taka,4e ne se pritesnjavai.A 6to se otnasja za otkazite na vizi,az 4uvam postojanno drugata krainost-4e davat na po4ti vsi4ki(dori i na 4-ti kurs J1)Taka,4e spokoino.Sigurna sam,4e i na nas 6te dadat.Za kade ti e ofertata?



Тема Re: lifeguard programs?нови [re: Cherniq]  
Авторalex (Нерегистриран)
Публикувано15.03.07 18:45



Ще ми обясните ли за втората работа.Как работодателя ви може да разбере?

Ако от втората работа ви плащат такси,това проблем ли е?



Тема Re: H2Bнови [re: BS]  
Автор pimkie (непознат )
Публикувано30.03.07 14:19



Здравейте!BS, много се зарадвах като най-накрая попаднах на човек, който е бил в Bar Harbor

Аз също съм се запътила натам- ще работя в Holiday Inn. Искам да те попитам дали, ако отида на 12.06 ще е късно за втора работа? И още нещо- как така компанията осигурява втора работа? Едно момиче от форума ме посъветва да питам за втора работа направо в хотела, но в работната ми оферта пише, че това не е позволено!?



Тема Re: H2Bнови [re: pimkie]  
АвторBS (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 21:14



Здравей,pimkie!С каква виза си ти?Миналата година на всички с H2B ни осигуриха втора работа.А за тези с J-1 има доста жъзможности,защтото града е пълен с хотели и ресторанти.Така че мисля,че няма да имаш проблеми.Ако имаш други въпроси,питай.Ако мога ще ти помогна

.



Тема Re: H2Bнови [re: BS]  
Авторpimkie (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 23:28



Аз съм с J-1, дано да имам късмет, защото докато ми излезе social number сигурно вече ще е края на юни и се притеснявам, че ще е късно

Разкажи нещо за града..........разбрах, че е много красиво и спокойно? А и още нещо- ти докъде си пътувала със самолет и след това какво си хващала, защото аз гледах, че последния автобус от Bangor е в 22:00h, а самолета пристига там в 22:30h и се чудя дали да не пътувам от Boston с автобус?



Тема Re: H2Bнови [re: pimkie]  
АвторBS (Нерегистриран)
Публикувано04.04.07 13:16



Здравей,pimkie!Незнам какво точно да ти кажа за Bar Harbor.Градчето е много малко и спокойно(както знаеш).Както ти писах вчера има само хотели и ресторанти,един клуб(който затваря точно в 1),но става голям купон всеки петък.Хората са наистина много готини.Сигурно знаеш,4е е хладничко през лятото,така че си приготви освен летни дрехи и някой пуловер и по-дебеличко якенце.А за пътуването,незнам как ще е тази година.Но миналата и ние летяхме до Бангор,и нашия самолет кацна късно,но от фирмата ни бяха осигурили нощувка в хотел в Бангор(която беше безплатна) и на следващия ден дойдоха да ни вземат с автобус(пак безплатно).Но ние тогава бяхме цялата група.А тази година като ще пътуваме на няколко пъти незнам как ще е.Дано се погрижат отново по същия начин!!!Не се притеснявай сигурна съм,че много ще ти хареса Bar Harbor и ще си искараш много яко лято.Все пак повече от половината хора,които бяхме там ще се вращаме(ако вземем визи).Ами това е.Надявам се да съм ти помогнала,и не се притесняваи да питаш още.





Тема Re: H2Bнови [re: BS]  
Авторpimkie (Нерегистриран)
Публикувано05.04.07 17:32



Благодаря за отговорите

! Засега друго не се сещам, ако има нещо ще пиша пак



Тема H2B въпроснови [re: Stranno]  
Авторgthewizard (Нерегистриран)
Публикувано11.12.07 16:28



здравейте всички. много се радвам че има толкова хора, искащи и можещи да помогнат със съвет, защото нас българите това най-много ни помага. Искам и аз да попитам нещо сега.... Аз съм студент, завършил семестрялно, остава ми само държашен изпит, работя към една фирма с тр договор от месец и половина, ходил съм през последните три лета с j1 визи, вкл и след 4-ти курс. Въпросът ми е, какъв шанс имам за това лято да взема h2b visa. Много благодаря на всеки който би ми оказал подкрепа и късмет на всички!!!



Тема Re: H2B въпроснови [re: gthewizard]  
Авторv (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 12:22



gledai sega,
tvoia vupros e glupav.
1. Na takuv vapros kakuv ti e shansa moze da otgovori samo US Consul - v tozi forum edva li ima takiva, puk i da ima niama da ti otgovoriat. S takuv vupros mozes samo niakoi "umnik" da te zabludi.
Po skoro vuprosa bi tribvalao da bude ne " kakvi sa mi shansovete za h2b" a " kakvo mislite za h2b sled J1..." Na tozi vapros ste ti otgovoria - mislia che ne e dobra ideia - prosto zastoto h2b vidsite sa mnogo problemni po princip.
Susto taka izglezda che ti po prezumcia si izkluchil veroiatnostta z 4ta J1 visa - tova che si semestrialno zavursil niama znachenie - ako imas status na redovno obuchenie kum momenta na iaviavane za visa - ti si eligible. Predpolagam che ne si shvanal oste che tova koeto se sluchi s horata posleden kurs prez 2006g veche ne se sluchva zastoto sa se promenili pravilata i situaciata. Ochevidno che vsiaka godina ima novi nesta - taka che ne razbiram zasto kato si posleden kurs i semestrialno zavursil prosto ne si otlozis diplomiraneto primerno - a tursis H2b koeto zabelezhi samo izglezda che e alternativa na WAT - no vsustnost izobsto ne e



Тема Re: H2B въпроснови [re: v]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано16.12.07 03:54



семестриално завършилият не е студент редовно обучение



шансове за Н2В - 80% (на янките не им стигат хора)



Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: H2B въпроснови [re: Cherniq]  
Авторv (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 02:33



dobre umniko ... tova za 80% mi haresa. I tova za che na iankite ne im stigat hora. Ti mai rabotis v US Department of labor. Ei aman ot "umnici" razbirachi.

a semestrialno zavursilia - sus sigurnost se vpisva v amerikanskata predstava za "Undergraduade" university student - t.e. moje da kandidatsva za WAT ( dokato ne se diplomira). Estestveno drug e vaprosa ako si otlaga diplomiraneto dve godini dali ste im se vidi seriozen student .. no az pone shansove s procenti nema da se izlagam da davam



Тема Re: H2B въпроснови [re: v]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано18.12.07 02:14



Не е нужно да работиш в DL, за да знаеш горе-долу кви шансове има кандидат.
Ако им стигаха хора нямаше да се чудят как да насърчават студентите да заминават с Джей уанки, а работодатели в САЩ да надигат врява всяка година срещу квотите за Н2В-тата. Надали го правят щот форийн уъркърите са по-добри от местните.


От заяждане смисъл няма. Най-лесно е да ти падна на нивото...
(Дълго време те нямаше...)



Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!



Тема Re: H2B въпроснови [re: Cherniq]  
Авторv (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 01:07



ne se zaiazdam
prosto namiram za tvurde neseriozno da se oceniavat shansove za visa v %ti

argumentite koito predstavias v zastita na tvoiatateza sa tvurde globalni - dori da primem che te sa verni principno to tribva da e iasno che US konsulite oceniavat situaciata v Bulgaria ... st dam sledniia teoretichen primer

v amerika imat nuzda ot 1 milion kominochistachi; v predhodnata godina e imalo 100 000 bulgarski kominochistachi s kominochistacheski vizi ( 100% visa approvals); ot tez 100k 10% sa si smenili statusa s viza za vodolaz; drugi 10% da kazem sa izcheznali i oste 10% sa overstay - ( vurnali sa se po kusno ot dopustimoto) ... tova pravi 30% problemni hora v kategoriata viza za kominochistachi ...

spored teb dali na sledvastata godina visa rate niama da spadne 100 ...na da kazem - chisto teoretichno 70% .... ili ti naistina tvardis che fakta che ima demand na 1 milion kominochistachi ste nakara konsulite da ignorirat statistikata si - i tova pri polozhenie che tezi edin milon kominochistachi mogat da budat meksikanci ili rusnaci i po malko ot 50 drugi darzhavi ...

tova bese edin teoretichen primer, koito mislia nagledno oborva tvoiata prezupcia che ima li demand - znachi pone 80% shans za uspeh ima .... prosto ne e taka - ti ne razpolagas s bazovata statistika za da kazvas na horata kakvi s im shansovete - tova ne e seriozno spored men



Тема Re: H2B въпроснови [re: v]  
АвторBS (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 13:21



Tazi godina 6te ima yako reza4ka za H2B-tata.Nad 35% ne sa se varnali minalata godina,taka 4e koito ima vazmojnost da se zapisva za J1.Te njama da imat nikakav problem,nezavisimo koi kurs sa.A koito se zapisva za H2B da si imam edno naum,4e peticiite ima mnogo golyama veroyatnost da ne izlyazat,zaradi kvotata,koyato nai-veroyatno 6te bade dostignata o6te na 1-2 January.I vse pak USPEH NA VSI4KI

!!!



Тема Re: H2B въпроснови [re: v]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано20.12.07 23:16



Логиката ти е ясна, но в УАТ и Н2В не наблюдаваме процеса в първи период. Като наблюдаваш няколко поредни години движението на коминочистачи от БГ за САЩ и накрая на наблюдавания период не си забелязал фактори, които да променят очертаващите се през годините тенденции, можеш спокойно да дадеш ориентировъчна прогноза за следващия период. Ясно е, че точността няма да е до процент и ще има известно отклонение, но все пак ще остане близка до реалните стойности, които ще се наблюдават впоследствие.
Не знам тази година по-голям процент хора в сравнение с 2006 да са останали нелегално, опитали смяна на статут и т.н.

Ако искаш може да се хванем на бас, че визовата успеваемост на Н2В ще е над 80%.

Примера ти щеше да е по-полезен ако дискутирахме нов тип визи, но не и такива, с които от 10 години заминават хиляди хора.


Въпрос на който аз самият нямам ясен отговор: Защо консулите се напъват да организират срещи със студенти и промотират програмата в случай, че имат 50 алтернативни източника на работна ръка? И тия 50 източника наистина ли са алтернативни?



Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!



Тема Re: H2B въпроснови [re: BS]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано20.12.07 23:18



Тия неща и предните 2 години се говореха. Залагам за нд 80% визова успеваемост на Н2В.


Напълно съгласен, че Джей 1 е доста по-добър вариант за всички, който отговораят на изискванията





Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: H2B визанови [re: Cherniq]  
Авторwofer (Нерегистриран)
Публикувано02.01.08 13:48



Здравейте,
Някой как мога да кандидатствам за H2B в Six Flags, аз миналата година работих там и останах много доволен, да найстина не плащат овъртайм но пък за сметка на това можеш да работиш колкото си искаш, не ти е нужно да търсиш втора работа. много искам тази година да замина пак но незнам как. много ще съм ви благодарен ако помогнете с някакво инфо



Тема Re: Six Flags?нови [re: toiko]  
Авторwofer (Нерегистриран)
Публикувано02.01.08 13:50



здравей,
много те моля кажи ми как си получил оферта за Six Flags пиши ми на jdeianov@gmail.com Предварително ти благодаря



Тема Re: H2B визанови [re: wofer]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано02.01.08 22:40



Ако не е тайна кви пари успя да събереш за едно лято?
В кой Сикс Флагс беше?



Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!



Тема Re: H2B визанови [re: Cherniq]  
Авторwofer (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 19:28



Бях в Six Flags New england и коре доло за два месеца и половина изкарах около 4000$, преди това бях в Флорида но там беше слаба работа, в парка не плащат овъртайм но пък можеш да работиш колкото си искаш, аз сам правил по 90 часа на седмица



Тема Re: H2B въпроснови [re: BS]  
Авторwofer (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 19:32



На 3 Януари 2008 USCIS (Имиграционните власти в САЩ) обявиха, че квотата за H2B работници за предстоящото лято е достигната и няма да приемат повече петиции.

До миналата година в квотата от 33 000 за лятото не влизаха работниците със статут Returning Worker (H2R) – такива, които са имали поне една H2B виза за последните 3 години. За съжаление конгресът на САЩ не успя да гласува навреме закона, с който H2R няма да влизат в квотата. Така тя се запълни със завръщащите се работници и с такива, които одължават престоя си с H2B статут от зимния сезон. Този факт остави почти цялото североизточно крайбрежие без H2B персонал за лятото.

Поради недоволството на стотиците работодатели, изправени пред проблема да бъдат лишени от работна ръка за лятото, в САЩ тече кампания за промяна на закона. Добрата новина е че има надежда квотата да бъде увеличена изцяло или чрез изваждането на H2R работниците от нея.



Тема do 4erniq ,NOV VEKнови [re: Cherniq]  
Авторfantomaz (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 18:50



do 4erniq . ..... Vijdam 4e si svetnat otosno programite i firmite .Za Nov Vek kvo oje6 da kaje6 i po princip ima li kqr ot stajovete ...



Тема Re: do 4erniq ,NOV VEKнови [re: fantomaz]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано24.01.08 23:43



Тия Нов Век-2 са ми много антипатични.
Ква оферта ти предлагат?

За САЩ е трудно да се намери читав стаж в агенция. Ако ще е нещо по-свестно ще трябва сам да си го намериш. Доста трудна работа, но ако стане е супер.
Какво значи кяр за теб?
За мен кяр е ако направиш добър стаж в добра фирма и след това ти помогне да започнеш работа на ниво, доста по-високо от това, на което щеше да започнеш работа ако нямаш този стаж в бекграунда.



Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!



Тема Re: do 4erniq ,NOV VEKнови [re: Cherniq]  
Авторfantomaz (Нерегистриран)
Публикувано26.01.08 12:26



predlagat mi staj v zapadna evropa ,ne e za 6tatite , ne znaqt za koq to4no durjaav bilo , v momenta imali oferta za simens Avstriq , izpratili mi bili dokumentite uj ,no ne se znae dali te 6te udobrqt. Kazaha mi 4e tova se vodela kulturen obmen (toq tip programi ) i 4e za da otida az tam trqbvalo v Bg da doide tehen student su6to na staj . Ima li ne6to vqrno .



Тема Re: do 4erniq ,NOV VEKнови [re: fantomaz]  
Авторfantomaz (Нерегистриран)
Публикувано26.01.08 12:39



I o6te ne6to etq IBC kak sa kato firma gledam nqkvi selskostopanski brigadi sa izkarali naqsno li si s tqh ili ....



Тема Re: do 4erniq ,NOV VEKнови [re: fantomaz]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано27.01.08 22:39



Ако не са ти искали пари, за да ти изпратят документите звучи по-добре.
Не знам за такива програми за културен и стажантски обмен с други европейски страни.

Нямам идея как стои въпроса със селскостопанските стажове и бригади



Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!



Тема Re: do 4erniq ,ofertaнови [re: Cherniq]  
Авторfantomaz (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 18:12



Zdrasti priqtel pak sum az ! Izko4iha mi s oferta za Belgiq za rabota vuv kompaniq TELEVIK , ima6 li predstava izob6to kak e havata v taq strana i ima6 li nqkvi vpe4etleniq ot hora bili tam dali sa dovolni ili ne .



Тема Re: do 4erniq ,ofertaнови [re: fantomaz]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано22.02.08 22:56



Пич, бил съм в Брюксел за един ден и дотам се простира опита ми с Белгия. Нямам абсолютно никаква информация за работата там. Въпросната компания не съм у чувал.

Сори, че не мога да помогна



Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!



Тема Re: H2B въпроснови [re: wofer]  
Авторpezata (Нерегистриран)
Публикувано15.04.08 16:56



дали вече са променили квотата или няма никаква надежда,защото аз все още чакам за петиция и не знам дали от фирмата ме лъжат,а пък 2006 бях с тях и нямах проблеми...Ако имаш някаква информация,моля да я споделиш!



Тема Re: H2Bнови [re: BS]  
Авторbenx (Нерегистриран)
Публикувано08.03.11 11:14



Zdravei iskam da te popitam neshto.Az shte zamina nadqvam se za amerika s h2b.Rabotodatelq koito mi dava vizata mi pravi usluga, no ne se nujdae ot moite uslugi..Spored teb shte si namerq li rabota i imam li pravo naprimer da si smenq rabotodatelq i da rabotq legalno pri nego kato mi se plashta s 4ek 6te imam li nqkakvi problemi?



Тема Re: H2B визанови [re: cлaдka]  
АвторColo (Нерегистриран)
Публикувано26.04.11 15:34








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.