Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:37 03.05.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема човешки ресурси  
Авторgabi (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 17:28



някой чувал лие нещо относно магистърска специалност в областта на човешки ресурси в УНСС. аз не съм икономист и ми трябва диплома за реализация в областта на чов. ресурси, а не в личен състав и се чудя доколко обучението в унсс ще задоволи тази моя потребност.
дава ли практически и теоретични насоки това обучение в областта на мотивация на персонал, атестиране, кариерно развитие, обучение и развитие на служители, бонуси и заплащане и т.н.
моля ви дайте ми насоки, обърнах нет-а



Тема Re: човешки ресурсинови [re: gabi]  
Авторgabi (Нерегистриран)
Публикувано16.08.05 11:14



какво става, наистина ли никой не знае дали чов. ресурси или икономика на труда си струват в УНСС



Тема Re: човешки ресурсинови [re: gabi]  
Авторчoвeшkи pecypc (Нерегистриран)
Публикувано17.08.05 11:03



Да ти кажа май нямаш много голям избор що се отнася за България. Като отделна специалност мисля това се предлага само в УНСС и май и в НБУ имаха такава специалност. Трябва да ти е ясно, че където и да отидеш, това което ще има най-голямо значение за подготовката ще си ти и твоето желание за самоподготовка. Никой няма да те вземе само защото имаш диплома по ЧР. ЧР в момента работят хора от всякакви специалности, най-вече икономически. Толкова по въпроса ти дали си струва. В никакъв сллучай не бих казал, че е излишно обаче.



Тема Re: човешки ресурсинови [re: чoвeшkи pecypc]  
Авторgabi (Нерегистриран)
Публикувано17.08.05 12:16



иначе аз също разчитам на самоподготовката, но все пак някакви насоки ми трябват
аз съм зав. психология и голяма част от нещата съм ги разглеждала, но чисто икономическата страна ми липсва и чисто практическите неща, които все пак се надявам да ги получа в УНСС
а и нямам наблюдения върху този университет
благодарности



Тема Re: човешки ресурсинови [re: gabi]  
Автор tedche (баПка)
Публикувано17.08.05 13:23



Здрадсти - нямам наблюдения върху УНСС. Една позната учеше магистърска в НБУ. 3 семестъра е. Около 800 лева на семестър.
Беше сравнително доволна. Имали доста практически занятия, освен това повечето й колеги са от тази сфера и създаде много добри контакти.
Имало доста хонорувани преподаватели от областта, които им изнасяли по една практическа лекция и след това отговаряли на въпроси.
Тя остана доволна. Е тя си и работеше като ЧР и преди де .....



Тема Re: човешки ресурсинови [re: gabi]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано20.08.05 22:17



Ами щом си разглеждала чисто психологичаската страна, значи си минала по-трудната част. Що се касае до икономичсаката страна, има толкова много литература на пазара, че не ти остава нищо друго освен да четеш и да се самоусъвършенстваш.



Тема Re: човешки ресурсинови [re: gabi]  
Автор mery g (непознат )
Публикувано26.08.05 09:57



Да има такава магистратура
Специалността е "Икономика и организация на труда"
Тоест нещо като човешки ресурси ама не точно
Иначе всички са прави, че както в сферата на застрахованетор така и в ЧР работят фсякакви хора, уж с дипломи. Абе по-важно е да си разбират от работата де. Аз съм 4-ти курс тази специалност, и съм доволна за сега, е може да има малко повече практика( но така е във всеки университет), а най-интересното е психологическата част.



Тема Re: човешки ресурсинови [re: gabi]  
Автор mery g (непознат )
Публикувано26.08.05 10:01



Ето ти малко инфо какво се учи в магистратурата на "Икономика и организация на труда"
Срокът за обучение в образователно-квалификационна степен “Магистър” за завършили същата професионална квалификация е година и половина. Те изучават: Управление на човешките ресурси, Индустриални отношения, Трудови стандарти, Демография, Осигурителни системи, Организационно поведение и организационна култура, Управление на заплатите, Социална политика и социално-защитни стратегии, Информационни системи за управление на човешките ресурси, Публична администрация, Управление на осигурителните фондове, Бизнес стратегии и стратегическо управление на човешките ресурси, Застраховане, Предприемачество, Анализ и проектиране на системи за управление на човешките ресурси.



Тема Re: човешки ресурсинови [re: gabi]  
Авторgabi (Нерегистриран)
Публикувано28.09.05 16:14



много ти благодаря. днес си подадох документите за изпит, но малко се изплаших от твоя отговор,защото ми се стори че има голяма част от областите на ТРЗ
ще ходя на изпит но още се чудя



Тема Re: човешки ресурсинови [re: gabi]  
Авторpanova (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 10:50



Zapisa li 4oveshki resursi v UNSS?! Zashtoto az syshto lubopitstvam za tazi magistyrska specialnost ili psihologiq. Az zavyrshih ikonomika i poneje mi e pisnalo ve4e ot neq mi se iska da se naso4a pove4e kym psihologiqta, no neznam dali nqma da sgresha s tova novo poprishte

Ako nqkoy ima pove4e informaciq za distancionnata specialnost Upravlenie na 4oveshkite resursi, neka pishe. Az shte mu byda bezkrayno blagodarna :)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.