Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:42 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: _bmd]  
Автор Meйджъp™ (пън)
Публикувано14.03.05 20:14



Взимам си 2-3 книжки от библиотеката (книжарницата), прочитам ги с желание и считай, че теоретично ще съм много по-подготвен отколкото някой некролог на два крака да ми диктува пасажи от скапания си учебник.



You have to adapt to me. If you don't adapt to me, then we will have a verbal fight

Тема Re:нови [re: tonzos_justice]  
Автор _bmd (tarikat)
Публикувано14.03.05 20:17



и аз

.....Flood for fun !


Тема Re:нови [re: Meйджъp™]  
Автор _bmd (tarikat)
Публикувано14.03.05 20:18



считаш ли, че с 3 книжки си готов за всичките практически проблеми?!??

.....Flood for fun !


Тема Re:нови [re: _bmd]  
Автор Meйджъp™ (пън)
Публикувано14.03.05 20:20



считам, че и с 20 няма да съм готов.



You have to adapt to me. If you don't adapt to me, then we will have a verbal fight

Тема Re:нови [re: Meйджъp™]  
Автор _bmd (tarikat)
Публикувано14.03.05 20:25



а така - сигурен съм, че като прочетеш един нормален обем от съответната проблемна област в която ти и аз и всеки един който смята да се развива и като иде на стаж след подготовката е тогава ще му трябва време само да влезне в час с техническата реализация. А не като иде на стаж и видиш ли тогава се сети и почне да чете и хоп каруцата пред коня

.....Flood for fun !


Тема Re:нови [re: _bmd]  
Автор Meйджъp™ (пън)
Публикувано14.03.05 20:29



така е.
става въпрос, че при нас се залага само на теоретичната подготовка, а за практическата - всеки да се оправя както намери за добре. аз тази теоретическа подготовка мога да я постигна без да стъпя на лекции, само прочитайки нужната литература. защото в момента едва ли има и 10% преподаватели, от които можеш да научиш нещо повече, от това което диктуват от учебника си.
като се замисля май само за една диплома следваме.



You have to adapt to me. If you don't adapt to me, then we will have a verbal fight

Тема Re:нови [re: Meйджъp™]  
Автор _bmd (tarikat)
Публикувано14.03.05 20:54



основната част лежи на плещите на студента....

.....Flood for fun !


Тема Re:нови [re: Meйджъp™]  
Автор fairy_eyes (момиче)
Публикувано14.03.05 21:07



Вярно е!!! Преподават ни изцяло само суха теория, която нямаш и идея на практика как изглежда и ако ти се наложи да го свършиш някой ден това нещо във фирма или банка, ще си казваш само "Абе аз това май го учих...." и няма да ти е останало нищо в главата! Учим разни портфейли, отчети, методи за оценки...ама как ги учим - с по 3 изречения за всяко. А на упражнение, вместо да го видиш как ще изглежда в действителност и как да го създадеш, повтаряш отново казаната в час теория....най-вероятно, защото асистента и той само нея си е назубрил!
Имах един предмет - Планиране - супер много ме кефеше, защото е приложимо в много области....ама какво се получи? Изписах пак половин тетрадка суха теория със сигурно 20 метода и без да сме направили и едно упражнение как с реални данни и цифри се прави това нещо. Накрая на изпита, трябваше да решим 3-4 вече КОНКРЕТНИ задачи (обемисти и за 60 мин!)!!!! Е, аджеба,това поне не можеше ли да го видим и преди това? И аз ако ги знаех тези неща, щях да си бачкам като финансов мениджър някъде.... Не че не изкарах пак 6ца с яко въображение по тези задачи, ама не е там въпроса....
А и стажовете наистина са наложителни, от 2ри курс нататък според мен....както е по други университети и специалности...

А за "ректора", аз съм Финанси, 2ри курс....и това ми беше специалността на 1во място сред желанията!



Тема Re:нови [re: tonzos_justice]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано14.03.05 21:58



едвам се сдържам да ти кажа, че си мухльо

...и твойта майка също!


Тема Сравнениенови [re: fairy_eyes]  
Автор tonzos_justice (noble)
Публикувано15.03.05 02:21



И аз съм завършил това. Към твоя постинг мога да допълня следното. Нека да вземем едно ХТМУ. В нашите очи не е реномиран университет, защото ние сме горди от тези четири букви УНСС. Но там им осигуряват специализации на Запад стига студентите да са мотивирани и да покриват определени изисквания. Едва ли не те задължават да отидеш в западен университет и да трупаш практически знания. Е, този измислен девиз на УНСС ще ме топли в сънищата ми след малко.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.