Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:06 18.05.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Кой девиз?нови [re: tonzos_justice]  
Автор Meйджъp™ (пън)
Публикувано15.03.05 09:23



У м
Н яма
С тудент
С танал

ли?



You have to adapt to me. If you don't adapt to me, then we will have a verbal fight

Тема Re: Сравнениенови [re: tonzos_justice]  
Автор _bmd (tarikat)
Публикувано15.03.05 10:36



защо не си записал ХТМУ тогава? или излизаш с номера - тогава не съм бил ориентиран какво искам......е сега като си действай...

П.с. темата ме вбесява

.....Flood for fun !


Тема Re: Кой девиз?нови [re: Meйджъp™]  
Автор tonzos_justice (noble)
Публикувано15.03.05 11:11



да покриваха поне 20% от девиза си този университет. Обаче 5000 лв си е гушнал създателят!



Тема Re: Сравнениенови [re: _bmd]  
Автор tonzos_justice (noble)
Публикувано15.03.05 11:14



Стига с глупости. Давам само сравнение. Учил съм това, което съм желал. Слабостите на един университет се разбират, когато се прави съпоставка с други.



Тема Re: До всички студенти и кандидат-студенти от УНССнови [re: tonzos_justice]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано15.03.05 17:00



-1. Представи се ако обичаш

0. Какво значи борба за привличане на студенти?!? Това е борба за измислени специалности и създаване на безработни висшисти. Не, по-добре ги закривайте специалностите.

1. В УНСС бих учил само Стопанско управление и го правя

2. Имам нужда от осъвременена теоретична подготовка. В лекциите нещо заради което си струва да ги посещаваш. Няма смисъл да ми диктуват учебника. Упражнения с цифри, данни, реални случаи...
Бих похвалил Благой Колев(икономическа социология) за интересните лекции които води. Свързва материала с реални случаи с реални фирми... ако не го слушаш губиш.
Също бих похвалил Поля Кацамунска за упражненията й по публична администрация.
Другите при които съм бил са абсолютни мърди.

3. Топ мениджър

4. Ще се търсят специалисти с добро икономическо образование, демек хора завършили в чужбина

5. Дълго за обяснение
Нещо което ме дразни в специалността ми(освен секретарката) е името й. Стопанско управление.... дрън-дрън.... Прекръстят ли я на "Бизнес мениджмънт" ще стане най-желаната специалност в УНСС, сигурен съм.

6. Аграрната икономика могат да я закрият. Тая специалност ми е най-смешна от всички Извинявам се ако има тук някой от тази специалност

7. Могат да направят магистратура по е-бизнес. Само не знам кой ще води лекции


8. Изобщо сега като се замисля се оказва, че цялата система е объркана и трябва да се рестартира и започне от начало.
Икономиката е 80% цифри, сметки.... какъв е този прием с литература, история и география... не ми е ясно.
Ако не се лъжа с изпит по гореизброените предмети може да се влезне в сегашните топ специалности Финанси и Счетоводство. От това по-голям абсурд няма

9. И без това се учат едни и същи неща. Няма смисъл да се влиза директно в някаква специалност. Избора й да става след 2рата година. Хем хората по-ориентирани, хем приема ще става въз основа на това как се справят с икономическите дисциплини.

10. Контрол над преподаватели и асистенти. По счетоводство още не сме имали упражнение, а тая постоянно я засичам из коридорите. Висим, чакаме...никой нищо не казва.

11. Евала за добрия и удобен сайт на университета

12. Безкрайно щастлив ще съм ако препоръките, които дадох по-горе стигнат до ушите на някой от който зависи нещо



Тема Re: До всички студенти и кандидат-студенти от УНССнови [re: Cherniq]  
Автор tonzos_justice (noble)
Публикувано15.03.05 17:44



Ами занимавам се с подобна анкета. Инъче съм завършил "Финанси". Благодаря ти за отделеното време. Мисля, че си отговорил подобаващо и си личи, че си наясно със себе си. Късмет!



Тема Всички да погледнат препоръките на Cherniqнови [re: tonzos_justice]  
Автор tonzos_justice (noble)
Публикувано15.03.05 17:50



В тях има много резон и колкото повече хора с такова мислене, толкова по-добре! Аз имам препоръка всеки преподавател да знае поне един западен език и да може да работи с компютър. На това дали отговарят и 15% от целият преподавателски състав!

Редактирано от tonzos_justice на 15.03.05 17:51.



Тема Re: Сравнениенови [re: tonzos_justice]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано16.03.05 10:45



извинявай, колко човека учет в ХТМУ, колко човека учат в УНСС

според теб, има ли начин да пратиш цял университет на специализация "на запад"?

за стажовете - в българия тепърва предстои създаването на връзка университет-работодател ((ако това изобщо се случи))
докато не се създаде такава, университетът ако ще да си счупи пръстите не може да осигури стаж на хиляди студенти годишно, фирмите просто не щат и да чуят за студенти!

всеки иска човек с поне 3годишен опит в областта... е как става това нещо?

един омагьосан кръг се е заформил и няма излизане от него...


Killer Queen

Тема Re: Сравнениенови [re: hendy]  
Автор Meйджъp™ (пън)
Публикувано16.03.05 19:31



за стажовете - в българия тепърва предстои създаването на връзка университет-работодател ((ако това изобщо се случи))

Това вече плахо се осъществява в някои университети посредством съвместни програми с фирми и предприятия. В УНСС също се опитват да правят нещо чрез центъра за развитие на кариерата. Но като цяло всичко е на доста ранен етап.
Идеята ми е, че повече практическо обучение (+ стажове) трябва да се осигурява на студентите, не толкова суха теория, която всеки по-инициативен може да си набави от няколко посещения до най-близката библиотека, да не говорим колко по-разнообразни и по-пълни източници от учебника на професора/доцента има в Мрежата. Не става въпрос за специализации "на запад", ами за най-обикновено практическо приложение на теоретическите знания. Аз затова седя само ан лекциите, на които преподавателят говори със собствения опит в съответния бранш, а не диктува побрани цитати от учебника си.

Иначе като стана дума за прословутите изисквания от обявите "минимум 3-години стаж", какво видях онзи ден в една обява, чета почти дословно: "Търсим стажанти с поне 2-години стаж в съответната област"... Аааа? :о



You have to adapt to me. If you don't adapt to me, then we will have a verbal fight

Тема Re: Сравнениенови [re: Meйджъp™]  
Автор tonzos_justice (noble)
Публикувано16.03.05 20:58



Така е брат ми. И не се пенсионират дедковците-теоретици, до гроб са в този ВУЗ. За тях некролога значи пенсиониране. Гадно е, но е истина! Ако някой каже ама, новия, закон, хм ще стават гостпрофесори. Споко, вратички си има много!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.