Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:06 13.06.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Китаистика?нови [re: Xpиcи]  
Авторheat (Нерегистриран)
Публикувано20.06.03 13:42



eto az u4a kitaistika, hubavo 4e proqvqvash interes:))
izpitite ti sa skoro, reshavai kak iskash da si podrejdash specialnostite, imai predvid 4e kitaistikata e s visok bal, za da vlezesh oshte na 1vo klasirane ti trqbva nad 5:50 ( shtoto si momi4e), i perfektna diploma ( koeto si znaesh), na 2ro 3to bala pada dokam 5:25:)))
ina4e super interesno e da se u4i, vqrno e 4e filologiq kato filologiq ne ti garantira nishto, no tva ne e "komersialna" filologiq, i imenno zatova e vyzmojna dobra realizaciq, zashtoto kitai ne e kato nikoq druga strana:))
samo ne razbiram zashto iskash da u4ish to4no tova, znaesh li kakvoto i da bilo za kitai? ami tva zasega, 4akam otgovor:)



Тема Re: Китаистика?нови [re: heat]  
Автор Xpиcи (ненормалница)
Публикувано20.06.03 18:32



Благодаря за отговора!
Както споменах и по-горе, все още май не съм се ориентирала съвсем какво точно да следвам, но китаистиката ми изглежда много интересна, а пък и искам да се науча да пиша йероглифи Иначе за Китай знам само "ориз със зеленчуци" и "пиле в сладко-кисел сос"
Шегувам се, иска ми се да науча и нещо повече за китайската философия, за китайската медицина - все пак са най-древните в света...



Тема Re: Китаистика?нови [re: Xpиcи]  
Авторheat (Нерегистриран)
Публикувано21.06.03 03:26



znam li kakvo da ti kaja:))) az sam v kitai v momenta, i vervai mi, po4ti nikoi ne qde nito sladko kiselo pile, nito oriz sas zalen4uci:)) taka 4e tova kato poznanie za kitai otpada:)) ne si misli syshto taka 4e yeroglifite sa interesni, v kraina smetka s tqh samo se zapisvat neshta:) pitai vse pak neshto i reshavai byrzo:))



Тема Re: Охнови [re: Xpиcи]  
Автор AC (Болен ум)
Публикувано21.06.03 06:03



be ti se probvai
shte se iznenadash kolko neshta se sluchvat s uporstvane i opiti...

v Germania e prekrasno :)))
v smisul... poluchavash dobro obrazovanie na niska cena (v povecheto sluchai)... 100-150 dollara na semestur taksa ne moje da se sravniava s parite deto az plashtam... a te sa na mnogo po-dobur i liberalen rejim ot nas...

taka che probvai :)



Тема Re: Китаистика?нови [re: heat]  
Авторlaoshi (Нерегистриран)
Публикувано21.06.03 07:39



koi si bre,priyatel4e?kade u4ish?pozdravi ot shanghai,tongji daxue



Тема Re: Китаистика?нови [re: laoshi]  
Авторheat (Нерегистриран)
Публикувано21.06.03 10:38



s tebe shte govorq dove4era v 8, "laoshi"



Тема Re: Китаистика?нови [re: heat]  
Автор Xpиcи (ненормалница)
Публикувано21.06.03 13:13



Я кажи как е в Китай, ти там ли следваш? Интересно ли е и струва ли си според теб?



Тема Re: Китаистика?нови [re: Xpиcи]  
АвторCнeжи (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 13:23



Здравей, Хриси!

Аз завърших преди броени дни семестриално английска филология.

Бих искала да ти кажа, че наистина безработни филолози няма (или са много малко). Почти всичките ми колеги започнаха да работят от 2 курс и реализацията (особено в София) е много добра. Всички "всезнайковци", които говорят за филолгиите с пренебрежение, са в огромната си част комплексари, които не знаят нито един чужд език, а именно езикът е този, който ти отваря вратите към широкия свят и добрите перспективи за работа.

Кандидатствай Китаистика, щом това искаш, дори и да не ти хареса ще се обогатиш с нещо. Пък после ако искаш кандидатствай в Германия и виж и там как е. Ако не опиташ от всичко ще съжаляваш, времето е пред теб.

А работа има, не се бой. Цял живот имаш да работиш, сега учи това, което на теб ти харесва, а не това, което някой друг смята за престижно.



Тема Ако някой евентуално учи китаистика...нови [re: Xpиcи]  
Автор Firefox (lazy wizard)
Публикувано24.06.03 17:46



... може ли да ми кажете, дали на български има нещо от книгата на Съма Циен, още повече главите касаещи царство Цин?

Won't you pour me one more of that sinful
Old Janx Spirit...


Тема Re: Китаистика?нови [re: Cнeжи]  
Автор AC (Болен ум)
Публикувано25.06.03 08:54



i kvo te kara da mislish che horata koito gledat s prenebrejenie na filologiite sa kompleksari i ne znaiat nito edin ezik... obosnovi mnenieto si...

ot takiva znaeshti kato... haide da ne kazvam teb, no kolegiteti, sledvat raznite "umnosti" s prevodite deto gledame po televiziata i kinoto...

kak Lord of the Rings stana Vlastelina na prustenite shte mi obiasnish li... shtoto s podobni umnosti e pulno ot "uchenite" ni filolozi i prevodachi...

P.S. My Lord sigurno znachi Vlastelino moi...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.