Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 10.05.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Китаистика?  
Автор Xpиcи (ненормалница)
Публикувано09.06.03 12:28



Здравейте!
Искам да попитам дали някой тук следва китаистика и какво точно се учи в тази специалност. Предполагам, че се изучава китайски език, но всъщност не ми е съвсем ясно, така че, моля ви, обяснете ми!



Тема Re: Китаистика?нови [re: Xpиcи]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано16.06.03 00:05



Къде я има тази специалност?

В ЦИЕК май няма самостоятелна специалност (освен ако напоследък са направили).
Ако трябва да сме точни, китаистиката освен китайски трябва да включва сериозна подготовка по културата на Китай (като се наблегне на философията, изкуството и историята).
За китаистиката не знам, но в индологията получават повърхностни знания по тези въпроси (съотнесено към Хиндустан, де).

В японистиката положението е горе-долу същото...

Просто в СУ се готвят може би добри филолози, но не и познавачи на културата на съответните страни.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Китаистика?нови [re: Black Wolf]  
Автор suede (минаващ)
Публикувано16.06.03 10:50



С нетърпение очаквах някой да отговори на темата на Хриси, въпреки, че мен ме интересуват именно филологиите, запознат ли си? Какво точно се учи? зслужава ли си? Незнам какъв конкретен въпрос да задам, но моля те сподели ако имаш впечатления!!!



Тема vapros, ne otgovorнови [re: suede]  
Автор AC (Болен ум)
Публикувано16.06.03 17:49



cheta i se chudia, zashtoto nikoga ne sum go razbiral. kakvo vi podtikva da iskate da uchite filologia?

az moga da se setia tochno tri neshta deto mogat da se praviat s filologia:
- prevodach
- prepodavatel
- vunshno ministerstvo

Prevodach moje, ma purvo kolko rabota shte ima ne e sigurno, posle da uchish cialo vishe za celta mi se struva neseriozno. Po-dobre idi za edna godina v taia strana i nauchi ezika na miasto.

Prepodavatel - da uchish drugi hora da stavat kato teb... tova s izkluchenie na raznite "komersialni" ezici kato angliiski, nemski, frenski, italianski, ispanski, i ruski ne e iasno kolko shte e turseno... kurs po swahili edva li shte razvalnuva mnogo hora oshte poveche che povecheto govoreshti go govoriat i english (primerno).

Vunshno ministerstvo - sichko hubavo ma vruzkite tria sa ti ebati debelite... i da ne sa ti na obuvkite. Sigurno za opredeleni ezici ima tursene i v NSS i NSO ma i tam pochvaneto na rabota e dosta trudno.

Ta ei tova sa moite suobrajenia da ne razbiram zashto vi e pritriabvalo da uchite filologia. Ne e li po-dobre da spestite vreme i pari i da se zapishete na niakoi ezikov kurs.

...may your death come quickly...


Тема Re: vapros, ne otgovorнови [re: AC]  
Автор suede (минаващ)
Публикувано16.06.03 22:35



A mi nali za towa sym pusnala i tema: za da precenq koe e po-dobre, a do towa -zasto to4no! tova, ami zastoto taka mi haresva, moje pyk da ima hora , koito iskat da u4at nesto razli4no ot tova, koeto iskash ti, tolkova stranno li ti izglejda????



Тема Re: vapros, ne otgovorнови [re: suede]  
Автор AC (Болен ум)
Публикувано16.06.03 23:20



eeee uchete kakvoto iskate
az prosto si pitam
da, stranno mi e, no v tova niama nishto losho.
prosto se chudeh kakvi sa vi motivite.

...may your death come quickly...


Тема Re: Китаистика?нови [re: suede]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано17.06.03 14:18



Учи се езика и литературата на съответната страна. Езиковата подготовка е добра, (мисля си - не съм специалист).

Във всеки случай да се занимаваш с която и да е чужда култура без добро познаване на езика е невъзможно...
Страхувам се, че китаистиката у нас не е комплексна изтоковедска дисциплина, а "просто" филология...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Китаистика?нови [re: Black Wolf]  
Автор suede (минаващ)
Публикувано18.06.03 04:25



Благодаря ти, но все пак, моля те разкажи по- подробно! ти какво учиш? Може би ме интересува, не толкова какво се учи по-принцип, а как това наистина става и дали се получава, дали не те тормозят със сухи глупости и т. н.(знам че от теб зависи какво ще научиш, но все пак), какви са личните ти впечатления(ако имаш такива), ще съм много блгодарна ако отговориш



Тема значинови [re: AC]  
Автор Xpиcи (ненормалница)
Публикувано18.06.03 14:49



Виж сега, аз не смятам, че висшето образование ще ми помогне да си намеря работа - виж за пример шейсетте хиляди безработни висшисти в държавата. Още повече, че опитът на мои близки, които отдавна са се дипломирали показва, че човек почти никога не се занимава с това, за което е учил. Да не говорим за абсурдните ситуации, когато учиш за лекар, а ставаш шофьор (вярвате или не, но точно това се случи с един мой съсед). Та според мен следването трябва да ти даде най-вече една по-широка обща култура, допълнителни познания за хората, света и човешките взаимоотношения като цяло - защото именно това те подготвя за бъдещия ти живот, а не, например, умението да изчисляваш данък общ доход или каквото и да е там, което се учи в т. нар. модерни и перспективни специалности, за които всички се натискат.
А пък най-добре можеш да си разшириш мирогледа, като изучаваш нечия чужда култура. Най-малкото откриваш цял един нов свят и трупаш познания за нещата, около теб. Поне такова е моето виждане



Тема Re: Китаистика?нови [re: Black Wolf]  
Автор Xpиcи (ненормалница)
Публикувано18.06.03 14:54



Благодаря ти за отговора , вече си мислех, че никой няма да ми отговори



Тема Re: значинови [re: Xpиcи]  
Автор suede (минаващ)
Публикувано18.06.03 18:40



Браво Хриси! Моето мнение е, че абсолютно правилно си се насочила, важното е да учиш, каквото искаш, а не това, което се очаква да ти донесе някаква "реализация", защото истинска реализация ще имаш само ако правиш това, което ти харесва нали, говоря от опит



Тема Малко ми е трудно...нови [re: suede]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано18.06.03 23:19



...да отговоря! Уви, доста отдавна отлетяха хубавите студентски години...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Абре, АС...нови [re: AC]  
Автор snobar (zoonpolitikon)
Публикувано19.06.03 00:38



кво те боли кой, кво учи...
Аз се бех изплашил да не си записал и ти китаистика


A conclusion is the place where you got tired of thinking.


Тема mi te problemite sa dva...нови [re: Xpиcи]  
Автор AC (Болен ум)
Публикувано19.06.03 02:52



za tova che sa bezrabotni horata

edinia problem e che sichki sa se izfurlili da stavat vishisti... sledovatelno uchat specialnosti deto ne gi interesuvat i ne im se otdavat i za koito niamat motivacia...

a vtoria problem, spored men, sa hora deto uchat specialnosti za koito niama rabota... viziram raznite filologii.

a posle se chudime shto imalo bezdarni bezrabotni doktori i shto imalo hora zavurshili ezika na bushmanite deto niamalo kvo da praviat...

i ne sum suglasen che sledvaneto e za da ti dava obshta kultura... zaradi takova mislene sichki sa se iurnali da stavat vishisti... shtoto e vapros edva li ne na prestij... obshta kultura se uchi v gimnazia... ne v universitet... v universitet te uchat na tova deto mislish da go pravish cial jivot. ma dokato ne stane dostatuchno skupo i universitetite ni shte sa na nivo obshta kultura... ei tova e

ne obvurzvam nikoi s mnenieto si... prosto go izraziavam... nito shte te spra nito shte te nakaram da uchish neshto drugo... prosto diskusia da pada

...may your death come quickly...


Тема Re: Китаистика?нови [re: Xpиcи]  
Авторmnemozina (Нерегистриран)
Публикувано19.06.03 07:32



ami sega i az da otgovorq direktno na vyprosa na Hrisi v na4aloto...sega zavyrshvam 1-vi kurs kitaistika, vlqzoh uj po syshtite syobrajeniq kato Hrisi /obshta kultura, razshirqvane na mirogleda i t.n/, ama vsyshtnost vlqzoh, zashtoto ne znaeh kakvo iskam da pravq s jivota si...po princip 90% ot ucheshtite filologiq sa takiva...neorientirani xaxaxa ...ne che tova e losho de.....i kakvo stana...ami po syshtestvo: uchi se ezik, no ne dostatychno, a kitajskiqt si e ebati ezika vse pak, zaslujava poveche vreme...za smetka na tova 1 semestyr se uchat razni obshtoobrazovatelni predmeti - pylna glupost, no studentite ot SU edva li shte se uchudqt....2 semestyr se zahvanahme qko s istoriq, ezik, literatura na Kitaj i kursa mi /kojto do tozi moment beshe namalql na polovina :) se prevyrna v neshto kato sekta - absoljutno vsi4ki se sbyrkaha i vmaniachiha po Kitaj, ne se govoreshe za nishto drugo... predi da vlqza se interesuvah mnogo ot izto4ni filosofii, no ve4e taka mi e oprotivqlo vsi4ko...zabelqzvam u kolegite si leko pojyltqvane na kojata...moje bi tezi, koito uspeqt da zavyrshat 4 kurs shte bydat 100% kitajci...xexexe....lichno az nqmam takova namerenie i zaminavam da ucha informatika v germania...kakyv skok, a? :)...prosto....Hrisi, ako sluchajno vlezesh kitaistika, predaj molq te na gl.as.Veselin Karastojchev /veroqtno shte ti prepodava po fonetika/, che literaturata ne e predmet, 4an budizmyt ne e interes i ezikyt e sredstvo, a ne cel....
uffff...ne me razbirajte pogreshno...specialnostta e dobra, syshtestvuva edva ot 10 godini i malko hora uspqvat da zavyrshat->ima rabotni mesta, prosto....trqbva da imash opredelena naglasa...akademichna, a ne praktichna, da si gotov da se posvetish izcqlo, da umeesh da prinadlejish kym obshtnost ...takiva neshta...ako si takava, Hrisi ,davaj - ot lichen opit moga da ti kaja, che pisaneto na jeroglifi po cqla nosht dejstva mnogo prosvetlqvashto :PPPPP uspeh!



Тема Re: mi te problemite sa dva...нови [re: AC]  
Автор Xpиcи (ненормалница)
Публикувано19.06.03 16:23



Вярно е, че всички искат да са висшисти, лошото е, когато си абсолютен некадърник, но си плащаш, за да влезеш, след това си плащаш, за да си вземеш изпитите, а най-накрая си плащаш, за да се дипломираш. След като не ти се учи - какво правиш тогава в университета?! Много грешиш като казваш, че висшето образование не ти дава обща култура, напротив! Говорила съм с хора, които имат средно образование и с хора, които имат висше и разликата просто е от небето до земята! Друг е въпросът, че тези, които си плащат си остават тъпи, дори и в супер елитни университети да следват! Всичко е до човека!И не знам защо смяташ, че за филолозите няма работа - аз лично не познавам нито един безработен филолог, но за сметка на това познавам много безработни, които са завършили публична администрация и политология. Стига да имаш акъл в главата, винаги можеш да си почнеш частен бизнес, в който езиковите ти умения ще ти вършат работа!

Редактирано от Xpиcи на 19.06.03 16:27.



Тема Охнови [re: mnemozina]  
Автор Xpиcи (ненормалница)
Публикувано19.06.03 18:57



Благодаря ти много за отговора!
Права си, че всъщност наистина не съм съвсем ориентирана. Пет месеца ходих на курсове по биология и химия, защото уж щях да кандидатствам медицина, после реших, че ще кандидатствам само в Германия, защото си издържах изпита ТестДаф, после реших, че не е за мен и че ще кандидатствам тук връзки с обществеността, сега пък мисля за китаистика...Накрая май никъде няма да приемат и ще има да се чудя какво да правя...

Редактирано от Xpиcи на 19.06.03 20:11.



Тема Re: mi te problemite sa dva...нови [re: Xpиcи]  
Автор AC (Болен ум)
Публикувано20.06.03 02:25



ne sum kazval che ne ti dava obshta kultura
kazah che e redno universitetskoto obrazovanie da ti dava profesionalno obuchenie a ne obshta kultura

poviarvai mi ima hora deto nikoga ne sa hodili na uchilishte i pak imat poveche obshta kultura ot dosta vishisti...

ami zavurshi ti edna iranistika i posle shte te pitam kade shte rabotish i kvi golemi pari shte izkarvash...

bezrabotni ima siakakvi... ma tova ot napuni da sme sichki vishisti... nai-drazneshteto e tova za koeto i ti spomenavash... che ima hora deto niamat nikakva predstava kakvo iskat da praviat s jivota si deto se butat po universitetite i posle niama miasto za hora koito sa sigurni che tochno opredelena specialnost shte uchat...

az taka edno vreme kato kandidatstvah i se nagledah na razni deca ot kvi li ne gimnazii na pichk*vci deto se zoreha da vleznat v UNSS... i poneje na main@ si guzinina e po-lesno da imash visok uspeh... seshtai se posle koi vlizashe i koi ne...

taka ili inache... otdalechihme se mnogo ot temata... uspeh s kvoto reshish

...may your death come quickly...


Тема Re: Охнови [re: Xpиcи]  
Автор AC (Болен ум)
Публикувано20.06.03 02:26



idi v Germania...

...may your death come quickly...


Тема Re: Охнови [re: AC]  
Автор Xpиcи (ненормалница)
Публикувано20.06.03 13:06



Да де, ама министерството забърка такава каша с дипломите на нашия випуск, че в крайна сметка германците май няма да ни ги признават - то като нямаме среден успех и оценки от матури за къде ли сме...



Тема Re: Китаистика?нови [re: Xpиcи]  
Авторheat (Нерегистриран)
Публикувано20.06.03 13:42



eto az u4a kitaistika, hubavo 4e proqvqvash interes:))
izpitite ti sa skoro, reshavai kak iskash da si podrejdash specialnostite, imai predvid 4e kitaistikata e s visok bal, za da vlezesh oshte na 1vo klasirane ti trqbva nad 5:50 ( shtoto si momi4e), i perfektna diploma ( koeto si znaesh), na 2ro 3to bala pada dokam 5:25:)))
ina4e super interesno e da se u4i, vqrno e 4e filologiq kato filologiq ne ti garantira nishto, no tva ne e "komersialna" filologiq, i imenno zatova e vyzmojna dobra realizaciq, zashtoto kitai ne e kato nikoq druga strana:))
samo ne razbiram zashto iskash da u4ish to4no tova, znaesh li kakvoto i da bilo za kitai? ami tva zasega, 4akam otgovor:)



Тема Re: Китаистика?нови [re: heat]  
Автор Xpиcи (ненормалница)
Публикувано20.06.03 18:32



Благодаря за отговора!
Както споменах и по-горе, все още май не съм се ориентирала съвсем какво точно да следвам, но китаистиката ми изглежда много интересна, а пък и искам да се науча да пиша йероглифи Иначе за Китай знам само "ориз със зеленчуци" и "пиле в сладко-кисел сос"
Шегувам се, иска ми се да науча и нещо повече за китайската философия, за китайската медицина - все пак са най-древните в света...



Тема Re: Китаистика?нови [re: Xpиcи]  
Авторheat (Нерегистриран)
Публикувано21.06.03 03:26



znam li kakvo da ti kaja:))) az sam v kitai v momenta, i vervai mi, po4ti nikoi ne qde nito sladko kiselo pile, nito oriz sas zalen4uci:)) taka 4e tova kato poznanie za kitai otpada:)) ne si misli syshto taka 4e yeroglifite sa interesni, v kraina smetka s tqh samo se zapisvat neshta:) pitai vse pak neshto i reshavai byrzo:))



Тема Re: Охнови [re: Xpиcи]  
Автор AC (Болен ум)
Публикувано21.06.03 06:03



be ti se probvai
shte se iznenadash kolko neshta se sluchvat s uporstvane i opiti...

v Germania e prekrasno :)))
v smisul... poluchavash dobro obrazovanie na niska cena (v povecheto sluchai)... 100-150 dollara na semestur taksa ne moje da se sravniava s parite deto az plashtam... a te sa na mnogo po-dobur i liberalen rejim ot nas...

taka che probvai :)



Тема Re: Китаистика?нови [re: heat]  
Авторlaoshi (Нерегистриран)
Публикувано21.06.03 07:39



koi si bre,priyatel4e?kade u4ish?pozdravi ot shanghai,tongji daxue



Тема Re: Китаистика?нови [re: laoshi]  
Авторheat (Нерегистриран)
Публикувано21.06.03 10:38



s tebe shte govorq dove4era v 8, "laoshi"



Тема Re: Китаистика?нови [re: heat]  
Автор Xpиcи (ненормалница)
Публикувано21.06.03 13:13



Я кажи как е в Китай, ти там ли следваш? Интересно ли е и струва ли си според теб?



Тема Re: Китаистика?нови [re: Xpиcи]  
АвторCнeжи (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 13:23



Здравей, Хриси!

Аз завърших преди броени дни семестриално английска филология.

Бих искала да ти кажа, че наистина безработни филолози няма (или са много малко). Почти всичките ми колеги започнаха да работят от 2 курс и реализацията (особено в София) е много добра. Всички "всезнайковци", които говорят за филолгиите с пренебрежение, са в огромната си част комплексари, които не знаят нито един чужд език, а именно езикът е този, който ти отваря вратите към широкия свят и добрите перспективи за работа.

Кандидатствай Китаистика, щом това искаш, дори и да не ти хареса ще се обогатиш с нещо. Пък после ако искаш кандидатствай в Германия и виж и там как е. Ако не опиташ от всичко ще съжаляваш, времето е пред теб.

А работа има, не се бой. Цял живот имаш да работиш, сега учи това, което на теб ти харесва, а не това, което някой друг смята за престижно.



Тема Ако някой евентуално учи китаистика...нови [re: Xpиcи]  
Автор Firefox (lazy wizard)
Публикувано24.06.03 17:46



... може ли да ми кажете, дали на български има нещо от книгата на Съма Циен, още повече главите касаещи царство Цин?

Won't you pour me one more of that sinful
Old Janx Spirit...


Тема Re: Китаистика?нови [re: Cнeжи]  
Автор AC (Болен ум)
Публикувано25.06.03 08:54



i kvo te kara da mislish che horata koito gledat s prenebrejenie na filologiite sa kompleksari i ne znaiat nito edin ezik... obosnovi mnenieto si...

ot takiva znaeshti kato... haide da ne kazvam teb, no kolegiteti, sledvat raznite "umnosti" s prevodite deto gledame po televiziata i kinoto...

kak Lord of the Rings stana Vlastelina na prustenite shte mi obiasnish li... shtoto s podobni umnosti e pulno ot "uchenite" ni filolozi i prevodachi...

P.S. My Lord sigurno znachi Vlastelino moi...



Тема Re: Китаистика?нови [re: AC]  
АвторCнeжи (Нерегистриран)
Публикувано30.06.03 16:40



Здравей АС,

1. Аз не мога персонално да отговарям за некадърни преводи (които изобилстват), но на Lord of the Rings нищо му няма, поне на заглавието. Lord може да бъде както "властелин", така и "господар" (което явно имаш предвид в My Lord), разликата е в регистъра.

Не съм чела превода на книгата на български, чувала съм забележки относно него, но самият текст е твърде сложен е изпълнен с множество алюзии, митологични фигури и отпратки към различни култури, за да мине който и да е превод без забележки.

2. Учените ни филолози и преводачи обикновено НЕ произвеждат некадърни преводи, произвеждат ги онези, които си мислят, че могат да се занимават с това. Докато издателства продължават да наемат ученици от езикови гимназии и да им плащат по левче на страница, качеството на преводната литература няма да се подобри.

3. Убедена съм, че филилогическите специалности изискват по-особена нагласа от страна на студентите и определено не са за всеки. Популярното мнение, че накрая излизаш "само" с един език, е невярно. Именно езикът те прави една класа над останалите (независимо дали си филолог или не) и понеже много от българите имат комплекс, че "когато е трябвало" не са научили чужд език, на повърхността избиват най-долни страсти и завист. Усещала съм го на гърба си и от страна и на близки хора, уверявам те, че не е приятно.

Надявам се това да е достатъчно задоволителна обосновка за изказаното от мен мнение.



Тема Re: Китаистика?нови [re: Cнeжи]  
Автор AC (Лош)
Публикувано01.07.03 00:23



poviarvai mi ima hora koito znaiat ezici bez da sa uchili filologia prez jivota si... ucheneto na filologia ne e beleg za genialnost...

v kraina smetka izliza che chovek koito znae ezik i v sushtoto vreme e uchil druga specialnost e niakolko klasi po-visoko ot koito i da bilo filolog... tova e izvoda koito si pravia ot prikazkite ti...

vij, ne iskam da te zasiagam, no nai-malkoto puk znaeneto na ezik te pravi velika... ne moga da se otturva ot chustvoto che tova se opitvash da ni dokajesh... kolko sa veliki filolozite...

P.S. po sushtata prichina poradi koiato niama da prevedesh v Bibliata Lord kato Vlastelin, a kato Gospodi ili Gospodario, mi se vijda neredno Lord of the rings da e Vlastelina na... dumite si imat i connotation osven denotation... i kato govorim konkretno za knigata te mai prustenite imat poveche vlast nad choveka otkolkoto obratnoto... ta taka ili inache... zadulbah

по-нов и по-лош...


Тема задълба, данови [re: AC]  
Автор Firefox (Iron Raven Ward)
Публикувано01.07.03 00:54



"Властелинът на Пръстените" си има доста добър превод, който, както се опита да намекне и момичето, е трудно, да не кажа направо глупаво, да се критикува, без да се вземе впредвид цялата рамка на контекста на самата история.

Самата творба е от такова естество, че при превода й не може да се изхожда от същите съображения, които биха вълнували един преводач на новини, например.

Конкретния превод, който се обсъжда, е този на Любомир Николов и като цяло, запознатите със спецификата на толкиновото творчество, в болшинството си го оценяват като изключително добър във връзка с трите основни аспекта: художественост на превода, достоверност/придържане към оригинала и, не на последно място, следване указанията на самия автор, по отношение на правилното предаване на творбата му (Джон Толкин е оставил изрични указания относно превеждането на Властелина и останалите произведения, на чужди езици).

Предложеният от теб вариант "Господарят на пръстените", мека казано "стърже" като звучене и повече или по-малко избива на буквализъм. Смисълът който е вложен при озаглавяването на книгата на английски и самата история напълно позволяват да се употреби по-благозвучния вариант, който е избрал и Л. Николов, като се запази и известното двусмислие на заглавието, което може да се отнася както до Пръстена-Властелин*, така и до създателят и господарят му.


----
* - Забележката за властта на пръстените над хората, а не обратното не е особено подходяща, доколкото смисълът на заглавието, не касае някаква личност владееща пръстен, а пръстен властващ над други (пръстени) и носителите им ("Единствен пръстен ги владее.").

WE LIKEE THA MOOOON!


Тема eto koi imal 6-ci po literatura v 6-ti klasнови [re: Firefox]  
Автор AC (Лош)
Публикувано01.07.03 08:34



ti zadulba oshte poveche i mi zvuchish kato 6 klas tema po literatura...

vlastelina ako ne sturje... zdrave da e... plastelina po prustite da go beshe prevel... nai-hubavo

nujno e samo da poglednesh programata na kinata i shte vidish za kakvo govoria:
How to Lose a Guy in 10 Days stana Как да разкараш гаджето си за 10 дни
Deep Blue stana Мръсно Синьо
Anger Management stana Психотерапия
National Security e Ченгета без значки
My big fat Greek wedding stana Моята голяма луда гръцка сватба
Phone Booth е Телефонна клопка

be vuobshte kvo da si govorime... svobodna interpretacia po pregovor na opisanie po reprodukcia na zle fokusirana fotografia... s takiva specialisti ot bransha nikoga ne bih si gubil 5 godini da ucha filologia...

по-нов и по-лош...


Тема Re:нови [re: AC]  
Автор Firefox (Iron Raven Ward)
Публикувано01.07.03 09:34



Не ми казвай, че през цялото време си говорил за филма, щото няма какво да обсъждаме тогава :)

пп: при това ти неподготвено изказване, алтернативата на formal talk-а беше да те напсувам; искаш да те напсувам ли?

ппп: ЕСТЕСТВЕНО, че имам 6 по литература :). Във 6-и и всеки друг клас.

I need someone really bad...Are you really bad?

Редактирано от Firefox на 01.07.03 09:38.



Тема бе това не е кой знае какъв поводнови [re: Firefox]  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано01.07.03 13:37



зо гордост, шъ знайш....

...е come il fiume
giungerai a me...


Тема Re:нови [re: Oлмaши]  
Автор Firefox (VengeanceAvatar)
Публикувано01.07.03 15:38



не е и повод за срам

I need someone really bad...Are you really bad?


Тема Тоя диалог плаченови [re: Firefox]  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано01.07.03 16:27



за някаква награда -ама не знам кой дава награди за диалози ...
Пулицър ? Оскар ?

...е come il fiume
giungerai a me...


Тема Re: Тоя диалог плаченови [re: Oлмaши]  
Автор Firefox (VengeanceAvatar)
Публикувано01.07.03 18:04



ако тва са възможностите, няма да капризнича :)...

I need someone really bad...Are you really bad?


Тема само дето ще трябва да янови [re: Firefox]  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано01.07.03 20:17



споделиш, нали се сещаш ?

...е come il fiume
giungerai a me...


Тема hehehehehe e nameri s kvo da me plashishнови [re: Firefox]  
Автор AC (Лош)
Публикувано01.07.03 20:35



za filma govoria prez cialoto vreme... knigata dori ne sum ia chel, shtoto niamam jelanie.

vij, mnogo e lesno da mi govorish prazni prikazki... nepodgotveno izkazvane... smiah... ti kak si se podgotvil... ia po-dobre me napsuvai mi ne me zanimavai s tvoite neobosnovani dovodi

по-нов и по-лош...


Тема Re:нови [re: AC]  
Автор Firefox (VengeanceAvatar)
Публикувано01.07.03 22:10



пич, ако ми говориш за правилен превод на Толкин, само въз основа на това, което не си проспал от филма, просто хОди се стреляй - материята е толкова обширна, че опита ти прилича на размисъл за морето, въз основа на наблюдение на чаша с вода.
Не всичко става по индукция, сори :) И има неща, по-дълбоки от общата култура - още по-сори :) Що се отнася до това как съм се подготвила... в твоя случай - очевидно по-добре. :D

I need someone really bad...Are you really bad?


Тема Re:нови [re: AC]  
Автор suede (минаващ)
Публикувано02.07.03 02:58



"ae hodi se grumni s tupanarskata ti zagubeniashka filolojka nadmennost koiato pochiva na niakolko godini prekarani v sofiiskia... mnogo dobre znam kakvo uchite i kakvi umnici izlizate... "
Не ги знам какво учат и какви излизат, но ти с изказванията си определено не правиш реклама на твоя университет, където и да е той! Момичето те сложи в малкия си джоб, явно не си разбрал, защото ако беше досега да си си замълчал



Тема Re:нови [re: suede]  
Автор AC (Лош)
Публикувано02.07.03 04:50



hehe blagodaria za zagrijenostta

s koe me sloji v malkia si djob? s tvurdenieto che filozite sa edna po-klasa po-dobri ot sichki drugi hora... hehehehehehe... znam 3 ezika poveche ot vas genialnite filolozi... tui che shte chakam da stanete edna klasa nad nas ne ucheshtite filologia

aide... spokoistvie i zdrava hrana... uchete si filologiite kolkoto iskate.

по-нов и по-лош...


Тема Re:нови [re: AC]  
Автор Firefox (VengeanceAvatar)
Публикувано02.07.03 07:42



Не съм филоложка. "Надменна" информатичка съм.
Нямам никакво отношение към спора ви за филологията - не ме е**.
Включих се към репликата за Толкин и както се вижда - бях напълно права. Това ми е достатъчно. (Но раздразнението ти е приятен бонус :D)

I need someone really bad...Are you really bad?


Тема именнонови [re: suede]  
Автор Xpиcи (сумасшедшая)
Публикувано04.07.03 19:21



АС достатъчно се изложи вече...

Hasta la Victoria Siempre



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.