Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:48 26.04.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Дарк Сайд  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано14.10.19 22:15



Единица за комплексираност



Пуснах един, единствен, съвсем невинен пост в психиятрията, по темата на розмари...

явно, в много дълбоки дупки съм му бръкнала на уважаемият мУдератор, дарк сайд

Ми, ко да правя, тия с беемветата са ми патетични. Белким, да съм нямала БМВ 10 години

Пък, иначе, радост бе, феерия, машина за пуканки вътре



Тема Re: Дарк Сайднови [re: Trickyy]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.10.19 22:17



Бих му дала и номинация за Модератор на столетието. Сети се, че е, след като не му изнесе на него.
Но няма тема за номиниране. Иначе е сляп и глух при писане на персонални обиди.
Та просто реакцията ще мине за спам



Редактирано от holi_day на 14.10.19 22:40.



Тема Re: Дарк Сайднови [re: holi_day]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано14.10.19 22:50



Сляп и глух! Ей, туй е истината




Лека, холи



Тема Re: Дарк Сайднови [re: Trickyy]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.10.19 23:02



става за политик в такъв случай
ще се грижи само за своите интереси

лекичка



Тема Re: Дарк Сайднови [re: Trickyy]  
Автор mousebuster (Shadowchaser)
Публикувано15.10.19 00:16



Що се връзваш? Двойна доза майнатол!

Може би...Едва ли...


Тема Re: Дарк Сайднови [re: Trickyy]  
Автор DarkSide ()
Публикувано15.10.19 07:45



нищо не съм трил, може някакъв технически проблем да е имало, докат си си писала скъпоценния постинг, пробвай да го напишеш наново



Тема Re: Дарк Сайднови [re: DarkSide]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано15.10.19 08:23



Добро утро.

Ми, не, благодаря. И благодаря за обяснението, все пак.

Редактирано от Trickyy на 15.10.19 08:23.



Тема Re: Дарк Сайднови [re: mousebuster]  
Автор DarkSide ()
Публикувано15.10.19 08:28



Тази сутрин виждам бележка - селяк прост, защо ме триeш, идиот комплексиран и т.н. ... - нямах никаква идея за какво става дума, докато не видях темата тука.

Нормалният, необременен от комплекси човек, когато му изчезне постинг, първо пита какво е станало и дали поради някаква причина постингът му не е изтрит.

A господжата решава директно да изпадне в истерия.





Тема Re: Дарк Сайднови [re: DarkSide]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано15.10.19 08:36



Чакай да се разберем, на мен ако ми изчезне пост и си псувам да знаеш, така че може да те засърби нещо.



Ся аз нормален ли съм, а комплексиран ли съм.


Виж кво, нормално е да се реагира спонтано, тва разбираш ли го,



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Alleks на 15.10.19 08:37.</EM></FONT></P>

Редактирано от Alleks на 15.10.19 08:39.



Тема Re: Дарк Сайднови [re: DarkSide]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано15.10.19 08:45



Къде се научи да лъжеш така





Тема Re: Дарк Сайднови [re: Alleks]  
Автор DarkSide ()
Публикувано15.10.19 09:47



Виж кво, нормално е да се реагира спонтано, тва разбираш ли го,

да попиташ къде и защо ми изчезна постинга е също толкова спонтанна реакция както и да започнеш директно с истериите и обидите - и двете са спонтанни реакции,



оставям те сам да се сетиш разликата в двете спонтанни реакции на какво се дължи



Тема Re: Дарк Сайднови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.10.19 10:09



Тази сутрин виждам бележка - селяк прост, защо ме триeш, идиот комплексиран и т.н. ... - нямах никаква идея за какво става дума, докато не видях темата тука.

Туй от Трикито ли, ве?



Ъпсурд! Нема начин да е чак такава простакела.



Тема Re: Дарк Сайднови [re: lipari]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано15.10.19 10:21



Че, как да не съм, съм бе



Остави го да си лъже наволя



Тема Re: Дарк Сайднови [re: Trickyy]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.10.19 10:22



от години се дърля с дарксайд.
не е стока, ама не лъже за реални събития.



Тема Re: Дарк Сайднови [re: lipari]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано15.10.19 10:27



Съжалявам, но долното, не е написано от мен, още по малко пък, отправено към него в бележка.

селяк прост, защо ме триeш, идиот комплексиран и т.н. ...



Тема Re: Дарк Сайднови [re: DarkSide]  
Автор mousebuster (Shadowchaser)
Публикувано15.10.19 10:42



Всеки си решава сам и се носи последствията от това

Тъй като не ми се е случвало да ме банват или трият нямам наблюдения по въпроса

Може би...Едва ли...

Тема Re: Дарк Сайднови [re: Trickyy]  
Автор DarkSide ()
Публикувано15.10.19 10:45



карах по спомени, извинявам се за неточното цитиране, но смисълът е същия:


От: Trickyy
Получена: 14.10.19 21:19
Що триеш, бе, цървул




Тема Re: Дарк Сайднови [re: DarkSide]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано15.10.19 10:57



Аха, смисълът бил същия

Аз ти посветих специална тема, в която честно и открито те нарекох комплексар. Няма скрито-покрито.

А, цървул, защото все си представям как рипаш у беемвето директно с цървулите. НО! Това е друга социално-политическа тема, в която не искам да навлизам.



Тема Re: Дарк Сайднови [re: Trickyy]  
Автор DarkSide ()
Публикувано15.10.19 11:50



Не разбирам какво те бърка ТЕБЕ как АЗ влизам в МОЕТО беемве. Щот на мен изобщо не ми дреме ти във всеки от вашите ролсройси по какъв тоалет влизаш и колко шофъори, икономи и слуги прислужват на вашето много изискано свръхблагородие.





Тема Re: Дарк Сайднови [re: DarkSide]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано15.10.19 11:58



И на мен не ми дреме за вашето беемве. Ама НА, цяла тема скрихте, като си мислехте, че някой ви иронизира.

Заклевам се, като чавдарче, че дори през ума не сте ми минал тогава





Тема Re: Дарк Сайднови [re: Trickyy]  
Автор mousebuster (Shadowchaser)
Публикувано15.10.19 12:09



Малките чавдарчета са добри другарчета.
Чавдарчето е весело дете, играе, пее, учи се, чете.
Чавдарчето учтиво поздравява, то възрастните хора уважава.



Може би...Едва ли...

Тема Re: Дарк Сайднови [re: mousebuster]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано15.10.19 12:10





Бях чавдарче, също пионерче, другото ми се спести



Тема Re: Дарк Сайднови [re: mousebuster]  
Автор DarkSide ()
Публикувано15.10.19 12:11



малките чавдарчета са прееби другарчета - тва чувал ли си го?





Тема Re: Дарк Сайднови [re: Trickyy]  
Автор mousebuster (Shadowchaser)
Публикувано15.10.19 12:37



Младеж

Мен не щяха да ме приемат в ППО понеже много съм пиел, псувал партията и вършил неприлични работи с партийните секретарки на факултета

Може би...Едва ли...

Тема Re: Дарк Сайднови [re: DarkSide]  
Автор mousebuster (Shadowchaser)
Публикувано15.10.19 12:38



Естествено

Подлизурството, натегачеството и топенето на другарчетата беше важна част от оформянето на димитровската личност

Оттогава не мога да търпя началници, ейчари и прочие паплач която смята, че доносите и гъзоблизството е неотменима част от работната атмосфера на колектива.

Може би...Едва ли...

Тема Re: Дарк Сайднови [re: mousebuster]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано15.10.19 12:56



Мен не щяха да ме приемат в ППО понеже много съм пиел, псувал партията и вършил неприлични работи с партийните секретарки на факултета

Ей, това е личност, която си заслужава да познава човек





Тема Re: Дарк Сайднови [re: Trickyy]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано15.10.19 13:01



Тия дни гледах един филм за Рудолф Нуреев, най-великият балетен талант, в мъжкия балет, дори до днес.

Как само за малко, кагебейците не го убиха. А, човекът искаше само свобода и танц.

Някои моменти от филма бяха много натоварващи. Например, как им събираха паспортите в Париж, като на говеда.





Тема Re: Дарк Сайднови [re: Trickyy]  
Автор mousebuster (Shadowchaser)
Публикувано15.10.19 13:22



В интерес на истината е имало моменти когато политиката е таковала мамата на обикновенните хора където и да са били. Печалния пример с интернираните японци по време на ВСВ в САЩ, истерията насаждана в хората относно социализма - мен в Англия на времето ме питаха дали в България жените са общи и всякаква простотия.

Това е фунция на системата, а тя няма как да съществува без идеология. Един от най-лошите примери които съм чувал беше за насилствената стерилизация в Швеция. Шведите и сега нещо не обичат да говорят за това.

Може би...Едва ли...


Тема Re: Дарк Сайднови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.10.19 13:33



Що триеш, бе, цървул

Цървул е обувка, обичайно носена от селското население и ползвана като синоним на селянин.
Интересно е обаче как ти възприемаш обръщението "цървул":

селяк прост, защо ме триeш, идиот комплексиран и т.н. ...

"Прост селяк" в смисъл на необразован, грубоват и без обноски горе-долу припокрива смисъла на обръщението "цървул". Но "идиот комплексиран" си е изцяло твой прочит и отношение към простия селянин. За тебе е толкова ужасяващо да те заподозрат в простоватост и недодяланост поради скромен съсловен произход, че автоматично асоциираш това с най-презряните за тебе недостатъци - идиотщина и комплексарщина.





Тема Re: Дарк Сайднови [re: mousebuster]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано15.10.19 13:56



Не е само Швеция. В Норвегия е имало една група, наричали са ги татари, какви точно са по произход не знам, може би цигани, не съм се задълбочавала, но са им отнемали децата и са ги стерилизирали.

Да не говорим пък, за времето на ВСВ и много години след това, когато норвежки девойки и жени забременявали от немски войници, къде по любов, къде от изнасилване. Те, били наричани от обществото немски курви, а децата им, копелета. Събирани били в държавни общежития, където да отглеждат копелетата си, и били презряни от обществото.

Никой не говори за това, но се знае.



Тема Re: Дарк Сайднови [re: Trickyy]  
Автор Alice is (Праскова)
Публикувано15.10.19 14:16



На око смятам да си родена около 1980



@}-,-`-

Тема Re: Дарк Сайднови [re: Trickyy]  
Автор DarkSide ()
Публикувано15.10.19 14:18



най-известната от тези деца е ани-фрид от абба



Тема Re: Дарк Сайднови [re: lipari]  
Автор DarkSide ()
Публикувано15.10.19 14:21



мерси за психоанализата





Тема Re: Дарк Сайднови [re: DarkSide]  
Автор Alice is (Праскова)
Публикувано15.10.19 14:23



И на мен ми се е случвало. Писах мнение в един форум и то стоя известно време, няколко пъти го проверявах. Изведнъж изчезна! Поскарах се с модератора, който ми отговори същото.
Няколко дена по-късно си намерих мнението... в друг клуб! Отговор към същия клубар. Аз просто съм се била заплеснала с впечатлението че съм го писала в първия клуб. Очевиден технически проблем



@}-,-`-

Тема Re: Дарк Сайднови [re: DarkSide]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано15.10.19 14:28



най-известната от тези деца е ани-фрид от абба


Да. Точно.



Тема Re: Дарк Сайднови [re: Alice is]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано15.10.19 14:29



Е, айди, ся, подари ми няколко годинки още





Тема Re: Дарк Сайднови [re: Alice is]  
Автор DarkSide ()
Публикувано15.10.19 14:29



благодаря за споделянето, в случая аз не мога да знам какво е станало с постинга й, защото така и не съм го видял - но пък се сещам че вчера се получи интересна ситуация в 40 - 50, където един отговор на филип към мен се показа преди мнението ми, на което той отговаря - продължават да човъркат по сайта и ако са бутнали системното време, постингът й може да е заминал няколко години в миналото или дори в бъдещето, както стана моето мнение и отговора на филип



Тема Re: Дарк Сайднови [re: mousebuster]  
Автор DarkSide ()
Публикувано15.10.19 14:48



Това е фунция на системата, а тя няма как да съществува без идеология. Един от най-лошите примери които съм чувал беше за насилствената стерилизация в Швеция. Шведите и сега нещо не обичат да говорят за това.

има и по-пресни, севернокорейците как ги показваха да плачат по улиците като умря великия им вожд, а пък едни други изгаряха посолства и трепаха хора заради една карикатура

а има и по-незабележими, катo беше истерията със свинския грип, във франция под строй ваксинираха цялото население в момент, когато вече се беше разбрало че вирусът е напълно безвреден - гледах по телевизията как франсетата се редяха на опашки пред училишата за да бъдат инжектирани на конвейер и не вярвах че това е възможно в стрната, прочула се с революциите и неподчиненията си ... после смотолевиха че от ваксината загинали към три хиляди май бяха, нито имаше разследване, нито търсеха виновни за "инцидента"



Тема Re: Дарк Сайднови [re: DarkSide]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано15.10.19 15:06



Точно, когато се появи свинския грип, имах малко бебенце, по телевизията пропаганда до откат, по вестниците, снимки на медицински сестри със сринцовки. Всеки ден звънях в детската служба за новини. Така и не ваксинирах, нито детето, нито мен, за щастие, но ужасът изживян, никога няма да им простя





Тема Re: Дарк Сайднови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.10.19 15:08



каква ти психоанализа, отдавна знам как ти работи мозъкът.
ако от някоя муха не направиш слон, значи си изпаднал в будна кома.





Тема Re: Дарк Сайднови [re: Trickyy]  
Автор mousebuster (Shadowchaser)
Публикувано15.10.19 15:10



Но пък в замяна известна фармацевтична компания си напълни джоба. А срещу дребни рушветчета отговорните чиновници изведнъж ги хвана слепота, глухота и амнезия.

Защо ли толкова е познато и у нас?

Може би...Едва ли...


Тема Re: Дарк Сайднови [re: mousebuster]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано15.10.19 15:21



Навлизаме в сферата на конспиративните теории, затова ще замълча



Не искам да свърша в Зона 51, като някое горкичко извънземно

ПП. Между другото, на тия, дето щяха да нападат Зоната, не им се получи



Тема Re: Дарк Сайднови [re: mousebuster]  
Автор DarkSide ()
Публикувано15.10.19 15:33



Далаварета беше между Глаксо и дабълю еич оу - ако WHO дигне нивото на максималното 6, всяко правителство е длъжно да закупи ваксини колкото му е населението. Съвсем случайно Глаксо се оказа единствения с достатъчно налични ваксини, нищо че те бяха за друг грип и нямаше време да се тества и докаже че стават и за този. Когато се разбра че е фейк, алертът беше на 5, WHO нагло и безочливо го вдигна на 6 за 24 часа, за да могат да се извършат сделките и после до свали на 1 или 0 или колкото там е нормалното. Предполагам че малка българия чинно си е напазарувала дозичките. Тукашното правителство отказа да напазарува 10 милиона ваксини, Глаксо се опита да протестира, но тукашната министърка на здравеопазването (социалистка) им каза в прав текст да си ебът майката щот са гадни империалисти и онези след още малко мрънкане се отказаха да се занимават, щот явно вече се бяха нагушили от френско и немско и решиха че за некви си 10 милиона не си струва



Тема Re: Дарк Сайднови [re: DarkSide]  
Автор Alice is (Праскова)
Публикувано15.10.19 16:13



Транзакции. Участвах в проект където се беше явил подобен мръсен проблем. При комит-ване на множество транзакции към базата се явяваха парадоксални разминавания в таймпстемпс на записите - трябваше точност до стотни от секундата. Системното време си беше ок, сто пъти проверихме. И беше важно да се записват коректните времена, не като тук! Падна кошмарно ровене и какви ли не фокуси да го оправим във вече работеща голяма система. Накрая го решихме малко по бабешки. Един колега предложи по случаен начин изкуствено да се вкарват закъснения от 1-2 десети от секундата за определена група транзакции, това съвсем грубо казано, по-сложно беше вече не помня точно. Друг колега го прецеди през нещо като Монте карло метод, за да звучи по-авторитетно. Естествено аз бяха дала идеята да действаме 'по бабешки', като само видях голям зор да им обясня какво точно значи този подход.
Финално така и не разбрахме точно защо се получават времевите разминавания, но магически изчезнаха. В смисъл пак се явяваха само един-два пъти годишно и клиентите не забелязваха. Чак веднъж на три години когато се прави някакъв изчерпателен одит ли ревизия ли се нарича на цялата база данни със сравнения с бекъпите, изскачаха мизерен процент от тези грешки и СЕОто с лека ръка подписваше протокола, да не го занимаваме с дреболийки.
Радвам се че се отървах от проекта, защото и други мръсни бъгове имаше които още ги борят.



@}-,-`-

Тема Re: Дарк Сайднови [re: Trickyy]  
Автор Alice is (Праскова)
Публикувано15.10.19 16:18



Това искане или твърдение е?



@}-,-`-

Тема Re: Дарк Сайднови [re: Alice is]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано15.10.19 16:22



Много питаш



Любопитството и котката, и френския, и не помня какво още беше, но завъшваше със смърт



Тема Re: Дарк Сайднови [re: Alice is]  
Автор DarkSide ()
Публикувано15.10.19 16:36



и в нашта фирма се е случвало няколко пъти да се ебава репозиторито, веднъж на 5 години горе-долу, от извество време сме на нов вършън контрол и досега да чукна на дърво не е имало загубени комити



Тема Re: Дарк Сайднови [re: Trickyy]  
Автор jumbles ()
Публикувано15.10.19 19:38



хаха

колко и да се напъваш да си навреш крачището в стъклената пантофка Пепеляшка няма да станеш цървулана



Тема Re: Дарк Сайднови [re: Trickyy]  
Автор Chromanin (рак пустинник)
Публикувано16.10.19 11:01



Надявам се знаеш защо правиш това. Или не?...

Смисълът на живота е в удоволствието от абсолютната му безсмисленост.


Тема Хех!нови [re: Alice is]  
Автор Chromanin (рак пустинник)
Публикувано16.10.19 11:30



Всяка една система работи в режим на постоянни грешки. Колкото по-сложна е системата, толкова повече са грешките. Ако някъде в системата се споменава "Майкрософт", броят на грешките нараства лавинообразно. Удивително е че някои системи все пак работят.

В резюме: ако сте под Windows/IIS, преминете към Linux/Apache и по-голямата част от проблемите ще отпаднат.

- Тате, откъде идват бебетата?
- Виж миличък, сега ми е малко трудно да ти го обясня, но ще използвам една аналогия. Представи си че мама е уеб сървър, работещ под IIS, а тати е браузър. В определен момент браузърът изпраща към сървъра малък пакет данни. Девет месеца по-късно, след процес на множество сложни обработки, сървърът изкарва на бял свят резултат, който браузърът дори вече не очаква...
- Девет месеца?!? Тате, а защо мама не работи под Apache?


Смисълът на живота е в удоволствието от абсолютната му безсмисленост.


Тема Re: Хех!нови [re: Chromanin]  
Автор mousebuster (Shadowchaser)
Публикувано16.10.19 13:52



Не е съвсем така. И там магарията с вземане на време от NTP отвреме на време оаква нещата. А разбира се никой не е застрахован от простотии в BIOS и плуване на системния часовник. Личен опит



Може би...Едва ли...

Тема Re: Дарк Сайднови [re: jumbles]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано16.10.19 14:03



и що принцесата, която /не за/спала на грахово зърно, да става пепеляшка





Тема Вероятно е таканови [re: mousebuster]  
Автор Chromanin (рак пустинник)
Публикувано16.10.19 14:35



От 2009-а се броя за по-скоро любител, отколкото профи. Но последните ми впечатления са от уиндоус. По-миналата седмица имахме проблем с протокола за сигурност на Мъниграм на единия терминал. Оказа се че системният часовник бяга с една секунда и сървърът отхвърля токена като невалиден. А гадовете са си направили софтуера да върви само с Internet Explorer и MS Edge, не можеш дори с Хром да влезеш.

Смисълът на живота е в удоволствието от абсолютната му безсмисленост.


Тема Re: Вероятно е таканови [re: Chromanin]  
Автор mousebuster (Shadowchaser)
Публикувано16.10.19 14:41



Познато, имахме същия проблем с Net Safe. Ако няколко пъти в определен интервал времето ти се различава от това на аутентификатора те реджектва и те плюе като мръсен хакер



Софтуеристите дето пишат само за майкрософтски браузери да горят в ада дано! То не че хром и файърфокс са цвете за мирисане. Аз съм стар последовател на нетскейп и браузер за проверки ми е симънки

Може би...Едва ли...

Тема Re: Хех!нови [re: Chromanin]  
Автор Alice is (Праскова)
Публикувано17.10.19 13:39



Ти от практически опит ли говориш или защото така говорят хората - 'махнете М$, сложете Линукс!'

Опитай се средно голяма фирма да ги убедиш да минат предимно на Линукс решения, както фронт-, така и бек-офиса. И не само това, ти с твоя екип да го реализирате от игла до конец и фирмата да е доволна.

@}-,-`-


Тема Re: Хех!нови [re: Alice is]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано17.10.19 13:51



Линукс нали знаеш кои използват

мишките дет се крията и ги е страх да не ги хакнат





Тема Re: Хех!нови [re: Alleks]  
Автор mousebuster (Shadowchaser)
Публикувано17.10.19 14:18



Леко с линукса

Няма ОС дето не може да бъде хакната. А просто за твое сведения - Windows 2000 е писан от юниксаджии - за пръв и последен път в историята на MS. Излиза толкова здрав, че и до момента работи на много места а версиите му като Server и Advanced Server и до момента работят - в НОИ например има куп сървъри работещи на тях.

Майкрософт полага адски усилия после да разкара клиентите от него и не успява докрай. Да не говорим самия джам чий порт е

Може би...Едва ли...

Тема Re: Хех!нови [re: Alice is]  
Автор DarkSide ()
Публикувано17.10.19 14:24



не знам какво наричаш средноголяма - по брой персонал или по оборот - работя в класическа софтуерна фирма, произвеждаща собствен софтуер, ние бяхме на изцяло на Юникс когато линукс още не беше измислен, и до ден днешен 80% от машините ни са на линукс, на уинодус са основно администрацията и счетоводството



Тема Re: Хех!нови [re: DarkSide]  
Автор Alice is (Праскова)
Публикувано17.10.19 14:58



Средна фирма разбирам с 3-цифрено число служители. Може би до около 500. Вече 4-цифрена клони към голяма. Зависи си и от държавата майка де. В едни държави викат голяма фирма на едно, в други на друго.

@}-,-`-


Тема Re: Хех!нови [re: mousebuster]  
Автор Alice is (Праскова)
Публикувано17.10.19 15:05



То на архаичния Уин 3.11 спряха поддръжката немного отдавна. Страшно много неща работеха на него- банкомати, разни измерителни уреди...
Един приятел казва, в богатите държави е срамно да не си сменяш често колата, хладилника, телевизора дори да не са много стари и раздрънкани. Защо да не се пренесе това и на софтуера, въпреки че много години ти върши работа и не ти трябва нова функционалност. Така се опитват да ни мъчат.

@}-,-`-


Тема Re: Хех!нови [re: Alice is]  
Автор mousebuster (Shadowchaser)
Публикувано17.10.19 15:43



И до момента на 3.11 работят куп програматори за коли, принтери и домакинска техника. И няма изглед да се смени. Абе 311 си беше гот, инсталирал съм хиляди такива



Може би...Едва ли...

Тема Re: Хех!нови [re: Alice is]  
Автор DarkSide ()
Публикувано17.10.19 15:44



То на архаичния Уин 3.11 спряха поддръжката немного отдавна.

A стига бе, 3.11 не съм виждал от поне 25 години, да не говориш за XP, тук това е най-архивното все още съществуващо из учрежденията и банките.



Тема Re: Хех!нови [re: mousebuster]  
Автор DarkSide ()
Публикувано17.10.19 15:46



И до момента на 3.11 работят куп програматори за коли, принтери и домакинска техника. И няма изглед да се смени.

стига бе, немам думи направо ...



Тема Re: Хех!нови [re: DarkSide]  
Автор mousebuster (Shadowchaser)
Публикувано17.10.19 15:58



Истината Ви казвам!

Може би...Едва ли...


Тема Re: Хех!нови [re: DarkSide]  
Автор Alice is (Праскова)
Публикувано17.10.19 16:21



може да не си виждал на офис бюра ама на други по-специални у-ва казах
има. И само по интерфейса не можеш позна че е 3.11, защото много може да се промени или редуцира. Казват има още у-ва работещи под най допотопен ДОС. Сега тук се заприказвахме с колегите за това и повечето като теб бяха учудени, докато един каза че е видял наскоро компютър под ДОС управляващ машина за изработване на оптични лещи. В залата настана тишина...

@}-,-`-


Тема Re: Хех!нови [re: Alice is]  
Автор mousebuster (Shadowchaser)
Публикувано17.10.19 17:00



Няма мрежа, която да се сравни по стабилност с досовската. Да не говорим комбинацията от fanless workstations плюс старата интелска 3c509b. В комбинацията се включва и фокспро за дос и си имаш стабилна и немърдащата среда за всякакви задачки. Навремето си писах статистическата програма за дисперсионен анализ под дос и беше трепач!

Може би...Едва ли...


Тема Мъхъм, така е.нови [re: mousebuster]  
Автор Phillip (шпицен кандидат)
Публикувано17.10.19 17:55



Мъхъм, така е. На 3с509 и викахме галено "трикомката". Това е един от хардуерите достоен за залата на славата, ако има такава. Аз си пазя една на ISA шина, как да изхвърли човек такова бижу.



Тогава проблемите евентуално идваха само от хардуера. Епохата на калпавите тайвански реплики и Правец 8/16. Ами, загряваха ли що ли, но периодично си зависваха и тогава ризет. Малкото ИЗОТи като че ли бяха по-държеливи.
Докато читавите скъпарски играчки с ДОС софтуера, някак прекарани през тогавашното ембарго, бяха направо непотопяеми.
А сега сигурно на всеки му се случва нерядко да чува или самият той да възкликва:
"Еееее, к'во пак му станаА на тоа компютър!?"
Без значение дали е с Linux или Windows.

~~~
« Обществената поръчка е като свирен мач. »
Мая Манолова

Тема Re: Мъхъм, така е.нови [re: Phillip]  
Автор mousebuster (Shadowchaser)
Публикувано17.10.19 18:36



Мисля, че беше свързано с калпавия им bios .Мрежа от 17 парчета IBM 286 на 3 комски суич с дос 6.0 хвана рекорд - 856 дена без пипане
И на това нещо се работеше, имаше файлов сървър, мейл сървър, принт сървър .Американците още не правеха всичко в китай

Може би...Едва ли...


Тема Re: Хех!нови [re: mousebuster]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано17.10.19 19:48



линукса е по неуязвим от уиндолса към скриптове и към малваре бубалечки

и шпионски софтуер





Тема Re: Хех!нови [re: mousebuster]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано17.10.19 19:48



линукса е по неуязвим от уиндолса към скриптове и към малваре бубалечки

и шпионски софтуер
на линукса не му трябва антивирусна...





Тема Това, защотонови [re: Alleks]  
Автор Phillip (шпицен кандидат)
Публикувано17.10.19 19:57



Това, защото самите хакери линуксджии са горди и не желаят да се понесе славата на тази ОС като силно уязвима. И стръвно се впускат да пишат зловреден софтуер за омразния Windows, оня гад Бил Гейтс дето толкова сиромашка кръв изпи. Иначе под Линукс е много по-лесно, понеже на всичко има соурс код и документация, вкл. на ядрото.
Има немалко и то балъшки пробиви в корпоративни системи изградени на свободен Линукс. Вече при купешкия (enterprise) Linux e друго.



~~~
« Обществената поръчка е като свирен мач. »
Мая Манолова

Тема Re: Това, защотонови [re: Phillip]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано17.10.19 20:14



Това, защото самите хакери линуксджии са горди и не желаят да се понесе славата на тази ОС като силно уязвима. И стръвно се впускат да пишат зловреден софтуер за омразния Windows, оня гад Бил Гейтс дето толкова сиромашка кръв изпи.


разкри ги



Тема Re: Това, защотонови [re: Phillip]  
Автор DarkSide ()
Публикувано17.10.19 20:39



Иначе под Линукс е много по-лесно, понеже на всичко има соурс код и документация, вкл. на ядрото.

и денят ти редовно минава в четене на документации и рилийз ноти, линуха има 4 основни флейвъра, които се различават по доста неща, едно време у кода пишехме само иф-ове дали е уин или не, а пък сега ако не е уин, следва суич дали е ред хет, дебиан, сентос или федора - луд да станеш направо




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.