Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:31 01.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема понеже не мога да пиша в 40-50нови  
Автор DarkSide ()
Публикувано25.09.19 09:08



и да опонирам на Ламби в темата му за възхвала на утопичния капитализъм, затова да взема да го направя тука:

значи Ламби чете по някакви книги отпреди 100 години и лее суперлативи по капитализъма на теория, по която теория всеки е свободен да ИЗБИРА да работи където си иска, когато си иска и при когото си иска, и също така е свободен да ИЗБИРА да стане работодател, да си наема десетки, стотици и хиляди работници и да стане милионер - като последното го е повторил поне 20 пъти в онази тема, явно това му е детската мечта - като е напълно ясно че това всичкото е само книжна теория, защото дори самият Ламби няма вид да работи в банката, само защото е напълно свободен да си избира къде му се работи (на банките им се носи славата на кофти работодатели, щот държат всичко много строго, пък плащат малко), нито пък има вид на милионер, направо да му се чуди човек що си губи времето кат чиновник в някаква си тъпа банка, ами не е ИЗБРАЛ да станe милионер и собственик на поне десетина банки.



докато при комунизма, пак на теория, хората нямат абсолютно никакъв избор и не могат да станат работодатели, да не говорим за милионери, обаче той забравя че при социализма имаше големи заводи и предприятия, които си имаха директори, които директори бяха също като работодатели, можеха да си наемат на работа когото си пoискат и да стъжнят живота на когото си поискат, имаше партийни секретари, които имаха властта и влиянието на капиталистическите индустриалци и мултимилионери, защото реално парите не играеха при соца, там важна беше единствено властта - и естествено, при социализма тези привилегировани позиции бяха резервирани за комунистите, също както и при капитализма привилегированите позиции са резервирани само за капиталистите, a не за всеки, противно на утопичното описание, давано от ламби

сиреч на практика принципна разлика няма - при социализма има комунистическа върхушка, която си прави каквото си иска, приема си закони и по тях управлява обикновените хора, като ги лъже че те са свободни и живеят в най-готиното възможно общество, а при капитализма има капиталистическа върхушка, която си прави каквото си иска, тя приема закони, по които управлява обикновените хора, като ги лъже че са свободни и живеят в най-готиното възможно общество

Редактирано от DarkSide на 25.09.19 09:20.



Тема Re: понеже не мога да пиша в 40-50нови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано25.09.19 09:35



А, стига, бе!
Още ли не можеш да пишеш в 40-50???
Хем Филип лично си препоръча услугите да ти съдейства с бележка до Киро.
Хем си модератор в друг ВИП клуб, лично ръкоположен от Киро, демек, "наш човек с връзки".

И тъй да зависнеш "неоправен" след доброволните ангажименти на поне двама - Филю ти обеща, пък аз направо постнах драмата ти в 40-50???

Сега ще направя за тебе - непомолена - още нещо, което проработи за друг клубар. Ще пусна бележка на админа и едновременно ще пиша във Въпроси и помощ за твоя проблем. Нова тема в 40-50 няма да пускам, щото Киро ме обича точно колкото ти мен, че и отгоре, и ми трие темите.

А ТИ В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ И ПО НИКАКЪВ ПОВОД НЕ МИ БЛАГОДАРИ ЗА ТОВА, ЧЕ НА СВОЯ ГЛАВА ТИ ПОМАГАМ. ЩЕ ПОВЪРНА, АКО ГО НАПРАВИШ!



Редактирано от lipari на 25.09.19 09:38.



Тема Писах на Киретонови [re: DarkSide]  
Автор Phillip (шпицен кандидат)
Публикувано25.09.19 09:43



Писах на Кирето за твоя милост и за Снежанка още вчера на обяд. Не знам защо се бави.



~~~
« Три милиарда цигулари! »

Тема Re: понеже не мога да пиша в 40-50нови [re: DarkSide]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано25.09.19 10:31



а ти би ли искал да живееш в онази система, без всички възможности, които си получил със смяната на тапетите, като няма принципна разлика?
и аз не мога да пиша там все още



Тема Re: понеже не мога да пиша в 40-50нови [re: DarkSide]  
Автор mousebuster (Shadowchaser)
Публикувано25.09.19 10:49



Всяка система с организирана върхушка лъже хората за собствени ползи и изгоди. Така е било още от първобитно време, когато на вожда и шамана се е падало най-хубавото. Дали ще се нарича президенство, парламент, събрание, придворни или каквото и да е смисълът е същия. Будалите работят а върхушката си гледа кефа. Явно чисто човешка черта на самоорганизиране



Може би...Едва ли...

Тема Е, те това е много йезуитски и коварен въпрос,нови [re: snowprincess]  
Автор Phillip (шпицен кандидат)
Публикувано25.09.19 10:46



Е, те това е много йезуитски и коварен въпрос, Снеже! Етиката повелява да не се задава на умерено до силно дезориентираните организми на тема "социализъм-капитализъм".



~~~
« Три милиарда цигулари! »

Тема Re: понеже не мога да пиша в 40-50нови [re: snowprincess]  
Автор DarkSide ()
Публикувано25.09.19 10:56



а ти би ли искал да живееш в онази система, без всички възможности, които си получил със смяната на тапетите, като няма принципна разлика?

точно за това е темата, че след като не съм от привилeгированата класа, то бих предпочел социалистическата уреденост и чистота през осемдесетте пред капиталистическата разруха и мръсотия в момента - докато ламби се изживява като част от привилегированата днешна клaса и от тази висота ми опонира че сега било по-добре за него от преди, а пък уникалната ме изкарва духовно задръстен, щот не съм можел да оценя свободата на съвременната капиталистическа система да си пътуваш където си искаш - поради което отново се налага да отбележа, че свободата е за капиталистите, които имат парите да си пътуват където си искат, също както комунистите от социалистическата върхушка имаха свободата да си пътуват на воля и си го правеха

според опонентите ми, мога да предпочитам социализма само ако съм бил част от комунистическата върхушка, докато аз не съм бил от тях и въпреки това предпочитам социалистическото битие като обикновен човек пред днешната съвременна реалсност също в ролята на обикновен човек - докато те сравняват свременен милионер с тогавашен бачкатор в завод и казват - сега милионерът господин петров е свободен да си прави каквото иска и да си пътува на воля, а редовият дрyгар бай пешо е бил принуден да бачка на струга и не е имал право никъде да пътува - защо не сравняват да речем синчето на някой от членовете на политбюро с днешен безработен на средна възраст от село дивдядово - синчето на другаряТ бай пешо от политбюро си пътуваше навремето където си иска, докато днешният безработен господин петров е свободен само да виси в кръчмата и да се налива с ментета



Тема Re: понеже не мога да пиша в 40-50нови [re: DarkSide]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано25.09.19 11:37



човек избира между две злини по-малката, а не си поръчва най-хубавото от двете неща
би ли предпочел социалистическата уреденост и чистота, но да ти вземат имотите
можеш ли да почнеш от нулата, без переспектива да възстановиш каквото и да е



Тема Re: Е, те това е много йезуитски и коварен въпрос,нови [re: Phillip]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано25.09.19 11:41



понякога се чувствам много гадна
знаеш ли, Филипе, като закараш коня до водата как да го накараш да пие вода?



Тема Re: понеже не мога да пиша в 40-50нови [re: snowprincess]  
Автор DarkSide ()
Публикувано25.09.19 12:02



би ли предпочел социалистическата уреденост и чистота, но да ти вземат имотите

въпросът ти е некоректно поставен - ти питаш би ли избрал червена ябълка, ама половината да е гнила, без да уточняваш алтернативата - ако умирам от глад и алтернативата е нищо друго, то тогава бих я избрал




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.