Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:05 22.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Правописнонови [re: Phillip]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано26.09.19 11:35



хубу


мерси, че писа на Киро, бях в абстиненция, имаш почерпка от мен



Тема Re: Не е така иметонови [re: Phillip]  
Автор mousebuster (Shadowchaser)
Публикувано26.09.19 11:43



Така си е. От един стар милиционерски протокол за произшествие със сина на някакъв заместник шеф на ЦК на БКП. Написано беше "...другаря Той Тоев"

Може би...Едва ли...


Тема Re: понеже не мога да пиша в 40-50нови [re: mousebuster]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.09.19 14:27



Ми хвърлих го вече.



цяла седмица - ах, ох, кво хубаво беше по соца, пък тоя мръсен капитализъм, освен свободно мотаене в чужбина какво донесе - нищо не донесе, само развали.
И откъде ревем по соца - от блага Белгия, мола ви съ.




Тема Re: понеже не мога да пиша в 40-50нови [re: DarkSide]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано26.09.19 15:07



Ясно! Твоето е "жалба за младост" + "на хляба мекото"


Студентския безгрижен живот във всеки строй е готин. През социализЪма мачките бяха и безплатни.
А да дремеш на гарантирано работно място, без да се напъваш и без риск да го загубиш е гот.
Просто не си изпитал на гърба си и обратната страна на нещата.
Не, че аз много съм ги изпитал, но имам известен опит...

В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"

Тема Re: понеже не мога да пиша в 40-50нови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.09.19 15:42



Ти се спукай още повече от яд, щото пък аз живеех 82-84 година на квартира в центъра на София на Иван Асен2 на два крака от Орлов мост в тристаен апартамент без хазаи, като едната стая беше хол за купони, а хазаинът ни беше на 25-6 години, израснал в квартала и като дойдеше да прибере наема, задължително вдигаше 3 дни грандиозен купон с все готини приятели, наематели и техните приятели - ядене, пиене от него. Пък през останалото време си купонясвахме, както дойде и къде ли не по хапартаментите на софиянци, а в разни зачукани крайни квартали като Младост се ходеше само ако има много интересен купон с преспиване. В центъра винаги имаше нещо интересно на два крака разстояние, в краен случай - купон.

А, освен това, всички момчета от тайфата винаги разполагаха с пари повече, отколкото могат да изхарчат и никой не гледаше момичетата в ръцете за пазаруване, плащане на кръчмарски сметки, билети за кино и други, щото беше срамота. Пък аз съм/бях момиче, хич не ми се е налагало да печеля популярност с портмонето си.

Пък после 5 години в Студентски град беше ЕПОПЕЯ.


И като завърших и наех студио в кв. Изток на 2 крака от хапартамента Луканов, се втрещих всъщност колко дърти киселяци живеят в Софията. Ама вече беше 94-95, когато ти вече си броил стинките от заплатата в левчета, пък мен не ме бъркаше инфлацията, щото ми плащаха в долари.

Спука ли се вече от яд, щот ако все още не си, мога да ти разкажа и за новото ми BMW! И не е вярно че ги сменям като носни кърпички, сменям ги средно на 4 години.

Спуках се още като прирева, че за тебе Младост 1,2,3 са били връхтъ на софийския лукс.

А за беемвето размислих - вече не ти завиждам на тиквеното оранжево, защото вчера на нашата улица някой беше паркирал кола, ама не ме питай за марка, хич не ги гледам, в най-страхотния сребристосветлосин цвят, който съм виждала на автомобил. Сега завиждам на него.



Тема Re: понеже не мога да пиша в 40-50нови [re: DarkSide]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано30.09.19 10:34



В отговор на:

Плюсовете за мене (на комунистическия строй) са...




Да, точно така... Затова автомобилите на източния блок са били Юго, Трабант, Вартбург, Москвич и Волга, а на западния – Фолксваген, Порше, Мерцедес, БМВ, Ферари и Ламборгини, и отделни хора са искали да избягат във ФРГ от абсурдите на комунистическия строй и ужаса на ЩАЗИ в ГДР толкова много, че даже са рискували да бъдат разстреляни с автомат или взривени от противопехотни мини.





Тема Re: понеже не мога да пиша в 40-50нови [re: Nuke Dukem]  
Автор mousebuster (Shadowchaser)
Публикувано30.09.19 13:05



Хайде хайде

Това промиването на мозъците е страшна работа Вземи намери книгите на Гюнтер Валраф или филма му - На дъното. Там прекрасно е описан "прекрасният" живот в ГФР. А ГДР-ейците направо си гледаха кефа в сравнение с нас. Няма държава, в която тайните служби да не оплюват строя в другите страни. Въпрос на икономически интерес. На всяка страна и трябва евтина работна ръка.

Може би...Едва ли...

Тема Re: понеже не мога да пиша в 40-50нови [re: DarkSide]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано30.09.19 22:34



И аз не мога да пиша в 40-50. Незнайно защо, някакъв бъг е най-вероятно.

При естествения подбор първи отпадат слугините.

> lipari

Тема Re: понеже не мога да пиша в 40-50нови [re: DarkSide]  
Автор blood9 ()
Публикувано01.10.19 16:26



Няма Цивилизация без религиозна форма на управление.



Тема Re: понеже не мога да пиша в 40-50нови [re: DarkSide]  
Автор ellynora (x)
Публикувано05.10.19 00:30



Днес с изненада установих, че мога само да чета в 40-50. Не разбирам какви промени са правили.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.