Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:28 07.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Ааааа...нови [re: Chromanin]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано06.11.18 22:53



Пак прекалено сложно, за нещо толкова просто..
Между обвиняван и поета вина има огромна разлика..
Хроманин, ти кога за последно обвини някого и защо? Не говоря той или тя, дали е приел/а вината..
Остави вината..говорим за обвинението..
Оплитането и воденето на мисълта в лабиринтите на психологията, философията и езотериката в повечето случай е безсмислено говорене, един вид губене на време, но мен ме интересува друго..кога човек обвинява и защо..ама в земната реалност
и никога няма една и съща грешка..
т.е. кое наричаш грешка?



Тема Какво сложно иманови [re: ShokoLada]  
Автор Chromanin (рак пустинник)
Публикувано07.11.18 08:06



в един толкова кратък текст? Ти си написала много повече думи за да ме убедиш че написаното от мен е сложно



Човек обвинява когато мисли, че другият носи вина. Когато знаеш че вина по принцип няма, защо би искал да обвиняваш когото и да било? А да обвиниш другиго за собствените си проблеми е бягство от отговорност.

Грешка е решение или действие, предприето с добри намерения и очакване на позитивен резултат, но довело до негативен такъв. Когато деятелят е предварително наясно, че дейстивето му ще причини някому вреда и въпреки това го извършва, това не е грешка, а злодеяние. И в двата случая смисъл от обвинения никакъв. Има смисъл единствено последствията да бъдат понесени безусловно и в пълен размер.

Смисълът на живота е в удоволствието от абсолютната му безсмисленост.

Тема Re: Какво сложно иманови [re: Chromanin]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано07.11.18 11:27



Има смисъл единствено последствията да бъдат понесени безусловно и в пълен размер.
Хайде да се върнем в земната реалност..такива думички като безусловно, не съществуват. Безусловна е само Любовта към Бога, ама пак не точно, защото ако молиш за нещо и стане си благодарен, а ако не стане му се ядосваш...: )))
Аз правя нещо с условие, че то като стане, ще се получи един какво си..иначе какъв е смисъла въобще да се прави?
Грешките дават опит..нищо друго и пак е относително..защото дадено нещо направено сега, никога не е като дадено нещо направено утре...Времето и Пространството са в непрекъснато движение и всеки миг е уникален..и всяко нещо, води до друго нещо..
Например искам шоколад сега, ако го получа ще съм доволна и щастлива, ако го го получа утре...едва ли ще съм..щото утре може да искам сладолед..
Отплеснах се..: )))
Но не точно...щото ако получа шоколада сега...когато искам, ще съм доволна и щастлива, ако е утре..днес ще ми е криво...т.е. условието за шоколада е сега!..за да съм щастлива...: )))
Хроманино, понякога вкарваме разума си в красиви и безполезни неща, които товарят яко..а всичко е толкова просто..
Имам очаквания, имам условия..отсреща човека ако е честен също ги има..и ако се срещнат очакванията настъпва споделянето..доверието..



Тема Ееееех, очакванията...нови [re: ShokoLada]  
Автор Chromanin (рак пустинник)
Публикувано07.11.18 13:55



Когато очакванията се срещнат се случва разминаването



Като в това старо стихче, което помня незнайно откъде:

Гара Разделна

На Разделна ще се разделим
и като два насрещни влака
ний пътя си ще продължим
там, дето никой не ни чака.


Зная че изобщо не си съгласна, но да имаш очаквания е гаранция че ще имаш и разочарования. Последно - шоколадче или сладолед? И как предпочиташ - с палмова или хидрогенирана мазнина?

Смисълът на живота е в удоволствието от абсолютната му безсмисленост.

Тема Re: Ееееех, очакванията...нови [re: Chromanin]  
Автор Alleks (just a man)
Публикувано07.11.18 14:22



Охооо и поет

много ромонтика имало в теб, а аз си мислех само артистче



Тема Re: Ееееех, очакванията...нови [re: Chromanin]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано07.11.18 14:54



Когато очакванията се срещнат, започва хармонията..баланса и погледа в една посока..
Разбира се, че ще има и разочарования..това е част от живия живот..
А може и фрапе..всичко което искаш и го имаш навреме е нещото, което доставя удовлетворение..обещанията в бъдещето, приказките за бъдещето си остават само илюзии..натъпкани в главите ни..
Не искам ферари утре, искам кола, може и лада, но сега!
А и ми е ясно че никой не може да ми даде това което ти друг обещава...щото между обещанията и земната реалност приликата е една манипулаторска мисъл и съответните изказани думи!...



Тема Re: Ееееех, очакванията...нови [re: Chromanin]  
Автор Alleks (just a man)
Публикувано07.11.18 16:03



Последно - шоколадче или сладолед? И как предпочиташ - с палмова или хидрогенирана мазнина?

МЪЖ бе що питаш изобщо та се излагаш, това звучи като да ти купя ли или не
или го правиш или не!

пп Глей как се прави!

Редактирано от Alleks на 07.11.18 16:05.



Тема Re: Ееееех, очакванията...нови [re: ShokoLada]  
Автор Alleks (just a man)
Публикувано07.11.18 16:12



Шоко никво фрапе!
За теб виртуално шоколадче и сладолетче позволих си аз да ги избера.



придружени с
а реалните знаеш, отново ще ги имаш подкрепени с прекрасни емоции!



Тема Re: Обвиненията...нови [re: ShokoLada]  
Автор tirtirlin (рекордьор)
Публикувано07.11.18 17:30



в какво най-често обвинявате другите и защо?






Сичките са прости.

Бах таа планета, как цял живот по умен от мен си не видех !





Тема Re: Ееееех, очакванията...нови [re: Alleks]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано07.11.18 17:43



Мммм...добър избор!
Целувки и от мен..



пп добре де, фрапето го отлагаме за лятото..: )))..сега червено вино..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.