Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:52 06.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Правилно. Ама тенови [re: holi_day]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано29.05.18 09:58



Абе, ако трябва да озаптява цял клас ревящи шимпанзета и макаци, разбирам го българският учител.



Тема Re: Правилно. Ама тенови [re: holi_day]  
Автор Inifiniti (Shadowchaser)
Публикувано29.05.18 10:03



Ами това, че не може да си гледа работата докато куп малки дебили се хилят, пускат си чалга по телефоните, замерят се с разни неща и т.н. Не можеш да изгониш ученик, опита да се пише двойка се посреща с вой от директорите понеже им разваля статистиката и делегирания бюджет. Фанатизирани родители го тормозят понеже не оценил както трябва малките кифли и дебили. Явно дебилни и агресивни ученици не могат да бъдат изгонени от училище. Куп климактерични лели в т.нар. инспекторат се чудят как да му отровят живота с глупостите си. И защо да се мъчи? Ако има малко акъл в главата ще се преквалифицира. След като обществото не пази учителя от дебилите, защо той да пази обществото от тях?

Може би...Едва ли...


Тема Re: Правилно. Ама тенови [re: Inifiniti]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано29.05.18 19:32



Така като те чета, все едно описваш джунглата. Много си зависи от учителя. Някои преподаватели в часовете си имат ред и дисциплина, други които ходят само за заплатите, си е хаос.
На образувателната система липсва практиката. Казваш-показваш, така се трупа и опит.



Тема Re: Правилно. Ама тенови [re: ShokoLada]  
Автор Inifiniti (Shadowchaser)
Публикувано29.05.18 21:17



То си е така. Казваш и показваш ако има кой да иска да те чуе. Миналата година в Турция бях впечатлен от училището в едно сравнително малко градче. Няма пушене пред училището, няма диви крясъци, няма "кво ши му ходим на шибанато даскало баце дай ей наблизо има кафенце...". Учениците бяха в униформи и не мязаха на стадо маймуни. Пък таткото да запречи половината улица с джипа си, понеже малкия дебил го мързи да ходи? Ще го линчуват. Защо българския начин на преподаване се хвана в половин африка и азия а умря тук? Защото чалгарщината, простотията и наглостта са несъвместими с образованието. Един колега сподели от ходене на абитуриентски бал снощи - само чалга. След час ми писна и си тръгнах. Върви народе очалгарени



Може би...Едва ли...

Тема Re: Правилно. Ама тенови [re: Inifiniti]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано30.05.18 00:16



Разбирам за какво говориш и аз го виждам, но има наистина много пропуски. Децата са податливи на възприемане на информация и ако тя е поднесена по интересен нестандартен начин, подплатен с практически упражнения, е друго.



Тема Re: Правилно. Ама тенови [re: ShokoLada]  
Автор Inifiniti (Shadowchaser)
Публикувано30.05.18 09:30



Съгласен. Само дето бетонните глави в министерството не могат да го асимилират.

Може би...Едва ли...


Тема Re: Правилно. Ама тенови [re: Inifiniti]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано30.05.18 09:52



Да, всичко идва оттам.
Знаеш ли преди като ходех по родителски срещи колко се бунтувах? В прав текст ги питах учителите защо работят за оглупяването на децата и знаеш ли колко добре ме разбираха, но отговора беше един и същ...това ни е спуснато от министерството.
Не може да има такова препускане по материала..да има на ден по 7 часа, децата да бъдат подготвени по всеки един предмет и да им е интересно, ми то накрая ги хваща апатията..и знаеш ли, май само аз се бунтувах, всички родители мълчаха.
А относно дисциплината...ако се гласува закон за униформите, ако при неизвинени отсъствия глобяват родителите и ако се забрани нета в училищата, нещата сами ще си дойдат по местата...ама в тази държава на никой за нищо не му пука..за съжаление!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.