Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:24 27.04.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Започнах уроци по рисуваненови  
Автор DarkSide ()
Публикувано11.01.18 13:05



Започнах да взимам частни уроци по рисуване.

Досега почти не бях рисувал, не обичах да рисувам сериозно, на бял лист от блок и с молив ... предимно си драсках с химикалка ... досега на няколко пъти опитвах сам, накупих си блокове и моливи, обаче проблемът в рисуването ми беше, че успявах да нарисувам някой детайл много добре, или да хвана прилика, ако е портрет, но после имах огромни проблеми с останалите части - в крайна сметка се отказвах или изтривах всичко около това, което ми харесваше, защото ме беше страх да не загубя постигнатото.

Реално проблемът е бил психологически - страх да не сгреша.

Учителката ми каза, абе какво ти е грижа - това е само хартия и молив, греши колкото си искаш, колкото повече грешки направиш, толкова повече ще се научиш!
И наистина, така си е, какво толкова - грешиш - триеш, грешиш, отгръщаш нов лист и продължаваш ... все някога ще се получи нещо що-годе прилично !



И така ... започнах смело да правя грешки ... най-интересното стана, когато учителката ме накара да рисувам с лявата (недоминираща) ръка ... излезе сякаш с нея мога да рисувам по-добре, отколкото с дясната, въпреки, че едвам държа молива, верно, детайли не мога да правя с лявата ръка, но пък общия силует и позиционирането в пространството става много по-добре, всичко напълно естествено си идва на мястото ... тя го обясни с различните полукълба на мозъка, че рационалното полукълбо пречи на артистичното да се изяви и те кара да рисуваш както си мислиш, че трябва да е, а не както го виждаш.

Чалъмът е да се използват силните страни и на двете полукълбета, а не да се оставят да си пречат едно на друго.




Тема Re: Започнах уроци по рисуваненови [re: DarkSide]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано11.01.18 13:20



Подкрепям те.
Спомням си ти преди се беше разписал, книга някаква. Явно си човек, който понякога се запалва с идеята, че нещо смислено ще му осмисли живота.


Щом учителката е такава, да те кара да рисуваш с лявата ръка, то пък ти от своя страна можеш да и събереш очите като предложиш да рисуваш с краче.


ad infinitum ...


Тема Re: Започнах уроци по рисуваненови [re: DarkSide]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано11.01.18 13:50



Много се радвам когато някой се занимава с нищо извън необходимото за работа, за радост на сърцето.

Все по-добре да ти се получава! Аз опитах да си намеря група за стандартни танци, всички школи пишат, че преподават, а активни групи има само за латино.



Тема Re: Започнах уроци по рисуваненови [re: DarkSide]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано11.01.18 13:52



супер....амааа така не става...давай твои картини да гледаме....: )))

пп аз като рисувам и измислям нови растения и животни....: ))) абе истински творец съм!...: ))))



Тема Re: Започнах уроци по рисуваненови [re: Alice in WL]  
Автор DarkSide ()
Публикувано11.01.18 14:09



Пък ти се беше разписала че си безумно красива, но затова пък богата и преуспяла във всички области на живота.


Явно си човек, който си няма нищо смислено, което да му осмисли живота. Щом си такава, постоянно да се чудиш с кого как да се заядеш, защо не пробваш да ни събереш очите, като напишеш нещо автентично.




Тема Re: Започнах уроци по рисуваненови [re: Bezsynna]  
Автор DarkSide ()
Публикувано11.01.18 14:11



Това ми е следващото в списъка - някакви танци. Ще чакам началото на учебната година.





Тема Re: Започнах уроци по рисуваненови [re: ShokoLada]  
Автор DarkSide ()
Публикувано11.01.18 14:14



не са картини, а рисунки ... не са за рамкосване и показване за събиране на овации, а за кеф лично мой ... поне засега ... освен това докато рисувам обичам да си пиша разни неща където има свободно място върху листа ... става доста нетрадиционно





Тема Re: Започнах уроци по рисуваненови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано11.01.18 14:18



чудесно!
направо си за завиждане, че ходиш на курс. още повече, че преподавателката ти явно има интересени методи на развитие чрез развихряне


рисуването е едно от най-добрите занимания, които аз признавам
преди 2-3 вечери едва се сдържах да не осъмна с маслени бои до ушите



Тема Re: Започнах уроци по рисуваненови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано11.01.18 14:31



купи няколко клипс-рамки
задължително да са с антирефлексно стъкло, за да няма отблясъци
и наистина слагай рисунките в рамките и тогава поглеждаш и ги виждаш с други очи - виждаш ги по-различно - в цялост или пък детайл, който не си забелязал...
тези рамки за рисунки и графики са най-добре
нямат профил като контур отстрани, по твое желание оставяш бяла ивица като паспарту
не са скъпи
примерно с обикновено стъкло за формат А4 са ок.4-5 лв, а с антирефлексно - може би 9 лв

щях да забравя
купи си фиксатор
струва около 10 лв за флакон
има и по-скъпи
като рисунката ти е готова - напръскваш я и я оставяш на равна повърхност
след време не избелява рисунъка, а и листа/рисувателния картон или което там ползваш, сякаш не пожълтява от светлината




п.п. допълвам


Редактирано от holi_day на 11.01.18 16:00.



Тема Re: Започнах уроци по рисуваненови [re: DarkSide]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано11.01.18 14:37



еее...просто ти предложих да покажеш рисунките си...ама щом не щеш..добре.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.