Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:06 27.04.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Сън на гладнонови  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано07.01.18 12:01



Сигурно на всички ви се е случвало да сънувате от ония подробни и мъчително натрапчиви сънища.

Снощи ме болеше глава, хапнах набързо оскъдно парче от вегетарианска пица с половин чаша бира и си легнах рано. Сутринта засънувах странен сън. Аз съм в хотел по бизнес пътуване. Много приличаше на един 4-звезден в Амстердам, в който често отсядам. Усещах мъчителен глад, което си беше вярно.Слязох първо да си дам дрехи и бельо на пране, както правя обикновено при по-дълги пътувания, защото не обичам да мъкна много багаж. Не си взимам и любимата пижамка, понеже по хотели спя чисто голичка. Дадох ги дрехите в един найлонов плик,а те ми върнаха друг празен. После отидох в ресторанта за сутрешна закуска на шведска маса, която в този хотел е винаги разточителна.
Неизвестно защо налитах само на портокали и варени яйца, като яйцата ги режех на две и ги мажех обилно с люта горчица. Сдъвках и малко кори от портокалите, понеже мой познат вманячен на тема нови подходи към здравето, ми беше казал, че били много полезни. Усещането ми за глад доби съвсем други измерения.

В този момент усетих да става голям гаф! В бързината като съм дала дрехите и бельото за пране, всъщност съм облечена само... от кръста нагоре! Срам!!!
Добре,че моята маса беше близо до шведската та можех някак да претичвам незабелязано и да си допълвам чинията с портокали и яйца във все по-напълващия се с хора ресторант. На всичкото отгоре трябваше да бързам и за бизнес среща, а гладът ми не минаваше. Срам не срам, по-лошо нямаше как да стане, отидох до шведската маса и безпардонно мушнах в плика за пране един голям още ненарязан кекс и няколко яйца. Салонният управител ме изгледа страшно... от кръста нагоре и мен ме хвана още повече срам, но станалото станало...

Като вървях бързо към асансьора да се прибера стаята, се зачудих как този скъп хотел има толкова много гости, с които се разминавах и те ме гледаха възмутено. Но гледаха предимно стърчащия от плика кекс. Добрах се до стаята на осмия етаж в препълнен асансьор и вече сълзите ми рукнаха от срам и неудобство.
Заоплаквах съдбата си, че ще и изпусна бизнес срещата, защото прането ми ще стане чак към обяд и нямам никакво задоволително обяснение.

Тогава се сетих, че долу до лобито има магазин за сувенири и също за дрехи и обувки. Обаче първо си отхапах стабилно от кекса, но както се сещате гладът ми не намаля.
Слязох долу колкото да разбера понеже нали днес е неделя и магазинът за дрехи отваря чак в 9,а не в 8 като през делнични дни. Седнах зад една ниска масичка в лобито да не се виждам много, запрелиствах някакво скучно списание на холандски език и се ядосвах, че не съм си взела и кекса и яйцата, за ди си доям.
Изведнъж се зарадвах! Просветна ми, че след като е неделя, то каква бизнес среща може да има! Объркала съм се била утре ще е и ми олекна поне в това отношение.

Най-после стана 9 часа и отвориха магазина. Тогава пък се сетих, че кредитната ми карта е останала в чантата ми в стаята. Хайде обратно пак горе по познатата схема, вече малко претръпнала. Сега поне не се възмущаваха от съдържанието на плика, който не беше с мен. Взех си картата и с по-ясна евристична мисъл реших да се загърна с хавлиения халат, който предоставяха от хотела. Но камериерките вече го бяха взели и него за пране и в банята имаше само една оскъдна кърпа за ръце! Беше изчезнал и пликът с провизиите!
Взех си един бърз душ за да се поуспокоя и обмисля следващите си ходове.
Запасах се как да е с кърпата и като се правех, че точно съм излязла от фитнеса, слязох в магазина. Там вече съвсем изтрещях и му хвърлих здраво пазаруване, облякох се от глава до пети, без да обръщам внимание на страшните хотелски цени.

И още една гениална идея ми дойде, да отида пак в ресторанта да се наям като хората. Така облечена с нови дрехи може да не ме познаят, че вече съм закусвала, невинаги щракват хотелската карта на компютъра. Както и стана! Салонният управител изобщо не ми обърна внимание. Налетях на шведската маса, но там почти нищо не беше останало! Само няколко корички хляб, мазен холандски салам и чай. Нямаше нито портокали, нито яйца!
И се събудих...



ad infinitum ...


Тема Re: Сън на гладнонови [re: Alice in WL]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано07.01.18 17:05



Казват, че сънищата с неудобна голота са отражение на някакъв неизяснен конфуз от реалността. Както гладът те е тормозил докато спиш.

На мен любимото ми е да засънувам, че издирвам спешно тоалетна. Даже спейки нещо в мен се сеща да изкрещи, че нененене, още спиш, първо стани!!

Много хубаво разказваш, видях те направо как обикаляш настървена!



Тема Re: Сън на гладнонови [re: Bezsynna]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано07.01.18 19:00



Споделих съня, защото беше ярък и подробен, а като се събудих ме напуши голям смях. Обикновено спя дълбоко или поне не си спомям сънищата, евентуално откъслечни смътни сцени. Не бойте се, няма да отегчавам сега клуба с мои сънища.


За глада ми е ясно. Вечер преди лягане гледам нито да съм се натъпкала, нито да съм гладна, но снощи нали не ми беше добре и нямах сили да хапна нормално, само да се тръшна да спя.
Чудя се какъв ли може да е конфузът от реалността? Насочи ме малко с примери.

Това с търсенето на тоалетна и аз съм го сънувала ефетктно. Веднъж ми се присъни, че английски лорд ме е поканил в летния си замък, може би с надеждата да ме свали. Аз го попитах по телефона изрично дали ще ме сваля, да знам дали да нося от любимите си презервативи и играчки, които той едва ли ще има точно такива, а той се закле в майка си и леля си че няма. Само ще ми предложи изискана вечеря до камината в голямата зала, разходки из пищната му градина, езда ... на коне имал предвид. Настани ме в отделна разкошна стая. Точно ме бяха докарали направо от летището с Ролса и много ми се пишкаше. Попитах слугата, който ми донесе багажа в стаята, къде е тоалетната. Той ми обясни много сложно и подробно и едвам разбрах, че никак не е близо и лесно да се стигне. Помолих го да ме заведе, защото сигурно ще се объркам в тоя огромен лабиринт. Той каза 'йес мем' и ме поведе, но беше възрастен и ужасно бавно ходеше. По едно време изчезна, сякаш се изпари! Аз останах сама в тия безкрайни коридори и нямах никаква идея нито как да стигна до тоалетната, нито да се върна в стаята, където имаше огромна саксия с фикус. Тогава май се събудих и не се бях подмокрила. Отидох до любимата си тоалетна, като се радвах, че не живея в замък.


ad infinitum ...


Тема Re: Сън на гладнонови [re: Alice in WL]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано07.01.18 19:19



1. Не яжте корите на портокалите, лимоните и мандарините, смятам, че са вредни, защото ги третират с бои. Много химия би изяла с такива кори.

2. Сънят - притесняваш се някаква твоя тайна да не излезе на показ.

Редактирано от Lucky Eva на 07.01.18 22:43.



Тема Re: Сън на гладнонови [re: Lucky Eva]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано07.01.18 19:55



Много си сериозна!
Знам за корите, но нали беше на сън, там често няма никаква логика и здрав разум.
Имам няколко тайни. Най-лесното е да взема да ги споделя тук в клуба, че да не сънувам повече сънища с такъв мъчителен глад?



ad infinitum ...


Тема Re: Сън на гладнонови [re: Alice in WL]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано07.01.18 20:31



Гладът е ясен, заради това, че си си легнала полугладна.



Тема Re: Сън на гладнонови [re: Alice in WL]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано07.01.18 21:38



Абе направо ти завидях. Така чудесно цветно и подробно като приказчици си сънувах, а напоследък само бързам и като скоча нищо не помня.

Какви примери пък ти. Ми де да знам. Просто усещането, чувството за неловкост, за недовършеност. Аз моите емоции си ги сънувам - облечени са в някаква невярна, нереална ситуация, но като чувство са верни. И си мисля, че е така и за другите хора. Не че вярвам в тълкуване на сънища, да не помислиш. Някакъв ми личен извод по мене си. Пък в крайна сметка като проследи човек сюжета, става ясно, че не ти пука особено от това, че си гола - щом още в ресторанта не дръпна покривка да се увиеш, ми се миткосва по етажите безгащна - значи може нищо реално конфузиращо да ти няма.





Тема Re: Сън на гладнонови [re: Alice in WL]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано07.01.18 21:51




изчетох го
голямо гладуване и гологъзене



Тема Re: Сън на гладнонови [re: Alice in WL]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано07.01.18 22:48



Не е нужно да ги споделяш тук. Просто ти носят вътрешна несигурност. Не знам как да се разреши това, защото не знам за какво се отнася, а и не съм специалист. Може би някой психолог би могъл да те посъветва как да постъпиш, за да се отърсиш от този душевен дискомфорт.



Тема Re: Сън на гладнонови [re: Bezsynna]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано07.01.18 23:09



Ако си била в подобен уж тежкарски хотел, ще знаеш, че особено на масите за закуски няма покривки, а някакви малки хартиени, които не стават за обличане. И това косвено ми е отразено в съня.


Не са като снежно белите покривки в ресторант Алон Дюкас в Париж, с които можеш да се омотаеш като ханъма. Не че съм била там, а и знам, не работи в неделя.


ad infinitum ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.