Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:13 01.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: ShokoLada]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.11.17 21:21



защото банките в България предлагат нещо, което се размива в мъгла.
Никва мъгла, банките винаги са правили това.


няма отговори на моите въпроси, защото никой ги няма.

Ми не е така, напъни се малко в морето от информация



а на теб какъв ти е проблема като питам нещо?
Твърде много проблеми имам за да те сложа и теб на главата си. Давам ти пример, че и ти като оня психолог с браковете приказваш различно от каквото правиш. Имало информация, ми да не ходят на училище тогава. Има домашно училище в щатите, виждал съм такива деца. Изпадат в паника като се наложи да са сред хора, но аз пък вярвам в бъдещето в което ще сме всъщност доста самотни.

Защо един Учител не обучава децата по всички предмети? И защо детето трябва да знае всичко, което му се преподава от различни хора?
Децата в училище се подготвят за служители, това. Да се научи на срокове и че е по-важно да предаде нещо колкото и нищожно но навреме вместо нещо перфектно но след дедлайна.

Дават им се различни предмети за да могат да видят дали нещо им е интересно, щото френдовете във файзбук няма да се сетят да си сложат на стената закона на Ом. За кой възрасти говорим тук, щото до 4ти клас не е ли си една учителка за всичко? По-нагоре са отделни, щото учителите се предполага да са учили как се преподава конкретна дисциплина, не е един и същи начинът на представяне на информацията по физика и по литература.



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано16.11.17 22:58



Никва мъгла, банките винаги са правили това.
Учудвам ти се колко си смел да говориш за неща, за които не си запознат отвътре.
Гарантирам ти, че в никой друга държава банките не правят това, което в България. Прекалено много съм навътре в ипотечното кредитиране, за да знам.
Ми не е така, напъни се малко в морето от информация
по-скоро трябва да се обърна към гадателите...
Имало информация, ми да не ходят на училище тогава.
ти четеш ли какво ти пиша? Къде казах, че не трябва да ходят на училище? Говорих за ролята на Учителя в училището.
Децата в училище се подготвят за служители, това
за бели роби нали..да се подчиняват и изпълняват, без да мислят
Да се научи на срокове и че е по-важно да предаде нещо колкото и нищожно но навреме вместо нещо перфектно но след дедлайна
и пак не!...децата не бива да се учат да правят нещо заради срокове, а нещо което си заслужава, да получат похвала поощрение..да почувстват награда за труда си.
По-нагоре са отделни, щото учителите се предполага да са учили как се преподава конкретна дисциплина, не е един и същи начинът на представяне на информацията по физика и по литература.
Предполага се? Ама учителите са много, а ученикът е един..и трябва да попива информация от сумати места, да се прибере в къщи, да пише домашни, да учи за другия ден уроците...или викаш нека им..те трябва да затъпяват от информация..наблъскана и неосъзната..въпросът е да учат!
Май няма какво да кажа повече..и ще започна да се повтарям, а е излишно...



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: blood2]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано16.11.17 23:04



Не! Отговарям в твой стил и начин.



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: ShokoLada]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.11.17 23:28



Учудвам ти се колко си смел да говориш за неща, за които не си запознат отвътре.
Гарантирам ти, че в никой друга държава банките не правят това, което в България. Прекалено много съм навътре в ипотечното кредитиране, за да знам.


Ми такъв съм си, не се учудвай. Не съм гледал какво си писала днес в темата за Ламби, но вчерашният ти въпрос е под квалификациите на човек който е навътре в кредитирането.

и четеш ли какво ти пиша? Къде казах, че не трябва да ходят на училище?
Ти осмисляш ли какво пиша. Това беше извод от размишленията ти, че в училище няма какво да се научи. Защо да ходят тогава?

за бели роби нали..да се подчиняват и изпълняват, без да мислят
Именно. А ако се намери и някой дето му сече пипето, той ще се оправи да не е бял роб.

и пак не!...децата не бива да се учат да правят нещо заради срокове, а нещо което си заслужава, да получат похвала поощрение..да почувстват награда за труда си.

С това съм съгласен, но животът е друг.

информация..наблъскана и неосъзната..въпросът е да учат!
Наблъскан е разсад, какво ще узрее не е сигурно, но е по-добре от плевели. Някой може се окаже не обича чушки, ми няма да гледа тогава, ще си полива доматите. Обаче да не е пробвал чушки е като днешната хранителна индустрия - не слагаме фъстъци никъде щото има алергични, което на практика завишава процента алергични щото организмът не се приучава да реагира. Вярващият в тесният специалист е човекът който е бял роб, това е човекът който ще викне бърза помощ да му смени спуканата гума





Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано16.11.17 23:46



А ако се намери и някой дето му сече пипето, той ще се оправи да не е бял роб.
Как ще му сече пипето, като той въобще не знае че има пипе, защото досега е бил заливан с чужди мисли, с информация и той е свикнал всичко наготово?
Цифров, наистина не ви разбирам. Всички виждаме образователната система как направо агонизира, как нещата се изкривяват и какво се получава...а вие продължавате да я защитавате.
Само едно не мога да разбера, не се ли осъзнава, че опитните зайчета са нашите децата, че живота на едно дете много зависи от детството му, от училището..от спомените натрупани през този период. Или викаш..който има пипе..да мисли, да ама трябва да му се покаже че има пипе, защото сега ги правят да нямат такова.
И пак се забравя практиката...а тя е в основата човек да може.



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: ShokoLada]  
Автор mousebuster (Shadowchaser)
Публикувано17.11.17 08:48



и пак не!...децата не бива да се учат да правят нещо заради срокове, а нещо което си заслужава, да получат похвала поощрение..да почувстват награда за труда си.

Ужасно грешно твърдение, резулататът от което е купища осакатени и умрели деца. Точно поради това сумати деца измряха и се осакатиха в битови инциденти и катастрофи. Тази глупост възпитава децата в липса на мислене, игнориране на реалността и очакването, че като се забъркат в някоя каша някой ще дойде да ги извади оттам. Да ама не!

Да изброявам ли? Случая с автобуса в Лим, многбройните катастрофи с коли в които малки пикльовци и дрисли се правят на велики и свършват в ковчег а до тях родителите им се сополивят в стил Що така бе Миме, падналия от недосторената медицинска академия, студeнтите дето бяха изгоряли на разклона за Пазарджик и т.н.

Един ден чакайки да си сменя гумите слушх как някакъв 18 годишен дебил обясняваше на друг като него, че Аудито му имало такива въздушни възглавници че при челен удар с 200 нямало нищо да му стане. Попитах го дали е наясно, че при тази скорост инерцията ще му извади мозъка през ушите независимо от възглавниците. "Детето" спечели конкурса за най-тъп и празен поглед на деня. Спрях да пътувам нощем след като бях свидетел на катастрофа къдет куп учиници взели БМВ-то на бащата на единия се бяха размазали в дърво и чаках повече от час следователите да оберат частите развърляни по асфалта.

След година видях същото преди нова загора ама през деня. Главата на шофьора с кормилото беше се закачила на дърво от другата страна на пътя. Мамин златен 16 годишен дето винаги са му удовлетворявани капризите. Според крясъците на родителите виновно било дървото... Да, дървото дето им служи вместо глава...

Да продължавам ли?

Може би...Едва ли...


Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: mousebuster]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано17.11.17 12:05



Не.
Стана ми ясно, че с това отношение към децата и младите, няма как да стигнете до разбирателство и да ти позволят да ги научиш на нещо, защото ще получаваш от тях същото, младостта не е порок, а знанието и не прави безсмъртни.
Това са трагедии, светла им памет на починалите.
И продължавам да твърдя, че доброто отношение, похвалите, поощряванията и даването на доверие в аванс са начините да достигнеш до някого.
Но това е мое мнение.



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: ShokoLada]  
Автор blood2 ()
Публикувано17.11.17 12:07



И какво ти е мнението за сайта ми?



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: ShokoLada]  
Автор Infinitoid (Shadowchaser)
Публикувано17.11.17 12:28



Разбирателство има, когато и от двете страни имат желание то да бъде постигнато. Ако едната страна е учена, че всичко и се полага и отговорност не носи дори и с най-добри намерения, това не води до нищо добро. Въпрос на гледна точка е кой как си възпитава децата. Но въпрос на факти е този, който е отгледал мамино детенце да си поеме отговорността а не да я търси в обществото, училището, лоштие хора де не си чупят краката на угаждат на "детето", дърветата, лошото време и т.н. Край на дискусията.

Може би...Едва ли...


Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: blood2]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано17.11.17 12:34



не видях там контакти/обратна връзка




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.