Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:07 22.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Специалното отношение  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано08.11.17 18:31



една хаотична тема
за специалното отношение и индивидуален подход
ето


изгледах го и грам не можах да се засмея дори на мисълта, че после може и регенерат да се прилага
но от друга страна - няма депресии
зает си в реалния живот с някакви все важни ти неща - да си осигуриш покрив и храна, дрехи и обувки, да можеш да си осигуриш елементарни неща за преживяване...
и някаква удовлетвореност да има от всичко, което си направил с ръцете си или постигнал с находчивост и сръчност
т.е. всеки ден си велик в собствените си очи, защото се справяш, оцеляваш, побеждаваш някакви препятствия - само твои, но всяко едно от тях важно и решаващо за някакъв момент и част от живота ти

току някой бленува казармата като удачен превъзпитателен метод
моето виждане е, че задължително човек трябва да сменя драстично средата и начина си на живот поне за 3 дни в годината
и не се брои екскурзията до някоя забележителност или почивката в спа хотел с глезотийки
да се брои само като истински излезеш от света си
май не са случайни онези формати "сървайвър", "мис пепеляшка", "смени жената", "брадъровци", "ферми" и подобни със смяна на живота си с нечий или смяна на средата
но ако няма показност, ако човек го прави, за да може сам да осмисли живота си, би било полезно далеч повече от позирането веднъж, режисирането втори път преди за капак "продуктовото позициониране"
и седи някой на мекия диван, нагъва чипс и се учи от живота с гледане
и може да анализира безкрайно и във варианти

каквото и да кажете тук и да не е по темата - ще е разбираемо

и, понеже съседните в съседните теми имаше нещо за писма до дядо коледа, ще пиша до мен си - през 2018 г. поне 1 нощ ще спя на открито. поне тая екстремност да опитам аз, да видят планинарите, че и аз мога

българин минал над 4 хил км и номерът на обувките му се увеличил с 1 - краката му пораснали

не си е изгубил 5 месеца от живота си, а ги е изживял с пълната гама усещания и възприятия

кога последно усетихте грапавината на кората на дърво?
не, че това е решаващо
но ми е пак е някакъв ориентир за досега с природата
преди няколко години 2 приятелки от белорусия ми гостуваха и като видяха камъни в реката, се събуха, запретнаха крачоли, нагазиха във вода и не можеха да се нарадват на камъняците, защото при тях камъните няма

специално отношение към себе си е и да си дадеш възможност да се удивляваш
на такива и други неща
без да ти дреме как изглежда отстрани и без сам себе си да самонаблюдаваш и анализираш

ако някой чете този ред, значи че чете отзад напред



Тема Хехе, "пълната гама усещания "нови [re: holi_day]  
Автор Phillip (Пучдемон)
Публикувано08.11.17 19:18



Холи_дай> не си е изгубил 5 месеца от живота си, а ги е изживял с пълната гама усещания и възприятия
кога последно усетихте грапавината на кората на дърво?


Аз пък не съм си загубил 24 (двадесет и четири) месеца от живота си, защото бяха точно такива, "пълната гама усещания". В родната казарма през най-хубавите ми години!



И грапавина на дърво, ръмбавост на чакълестата земя върху, която да спя в подгизнала от дъжд палатка, газене в дълбока и гъста кал, в студ, в пек и.т.н.
Не, не съм бил кашик, но достатъчно се наситих на "пълна гама усещания" от този сорт. Ах, да, не можах да се насладя на пойните птички, понеже бяха заглушавани от изкряскваните команди на шапкарите.

~~~
Малко почивка на сигнатурата.


Тема Re: Специалното отношениенови [re: holi_day]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано08.11.17 21:32



усмихна ме с тази тема...: )))
сетивността прави човека жив..но я позагубихме, в момента я откривам отново..: ))



Тема Re: Специалното отношениенови [re: holi_day]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано08.11.17 21:35



Не разбрах тъжбата. Възхитително е, доскоро ползвали кора, а вече усвоили авангардни материали. Ако си в режим "горките", не са, както ние не бяхме по комунизма. Виж го този, удоволствие да видиш някой харесва това което прави, с мерак бичи в живота. Мерак, много малко хора останаха с това. Колко европееца познаваш коит с мерак живеят?

едит, забрай си видиото.

Редактирано от h1685614@trbvm.com на 08.11.17 21:35.



Тема Re: Специалното отношениенови [re: ShokoLada]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано08.11.17 21:39



Бе като ги гледам колко са чуствителни из интернета, тия ако им се падне моя даскал по пеене са дотам, ще кажат Белене било балнеосанаториум. С пергела бой по дланите, по гъса, скубане на бакембардите и косата на врата, а речника!?!, фатмаците щсе засрамят.



Тема Re: Специалното отношениенови [re: holi_day]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано08.11.17 23:02



Точно си спомнях за промените. На човек, който не е преживявал драстична промяна, може и да му трябва драстична промяна. На мен изобщо не ми. Ще ми хареса да спя в тиха хижа без хора и телефони, но за почивка, никакво себеоткриване и величайшия няма да вложа.

Няма никакъв смисъл човек да ходи да гушка дървета и да си топи крачетата в река, ако не умее да се радва на живота. А ако умее да се радва, не е задължително да бяга, да се цепи, да се изолира и да си търси екстремни възбудители, за да се чувства жив и добре. Еднопосочно го гледам, сигурно за някого има смисъл. Аз също харесвам да съм навън, цяла година работих в гора, мога да оценя разликата с града, но цялата тая сърдечна поезия ако не му е дадена на човек, гората няма да му я даде. Човекът с големия преход не е станал внезапно различен - той си е бил приключенец, само временно се е спънал в необходимите битовизми да поработи и да си осигури гърба за скиталчеството и те ти го - променил се бил. Ми не е от пътуването, той е прекрачил граница преди това.

Ако не е достатъчно хаотично, ще ми се намери и още.





Тема Re: Хехе, "пълната гама усещания "нови [re: Phillip]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано08.11.17 23:34



вместо по 3 дни в годината, казармата явно наведнъж дава такива незабравими усещания, че рядко някой, който е бил там не разказва


но сега птичките и природните гледки май ги наваксваш с разходки с велосипед
много хубаво, ако е така



Тема Re: Специалното отношениенови [re: ShokoLada]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано08.11.17 23:36



и ти мен с отговора ти
няма друго място, където да пишеш налудничави неща и да ги възприемат за нормални


откриване и преоткриване, чудесно

неща, които няма как да разкажеш, но е достатъчно да се усмихваш мислейки за тях



Тема Re: Специалното отношениенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано08.11.17 23:42



няма тъжба
хаотични размишления
има и такива хора
писах, писах, писах и... изтрих
има и такива



Тема Re: Специалното отношениенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано08.11.17 23:45



редно е да пуснеш твое изпълнение за онагледяване ефикасността на тези методи


току се пренаписват учебниците
може да се ползва този опит
само да не е с обратен знак
учителят да ги изтърпява тези "процедури"
докато не се научи да рапира, никакво оставяне на мира



Тема Re: Специалното отношениенови [re: Bezsynna]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано08.11.17 23:55



интересно и достатъчно хаотично


хем съм съгласна, хем нюанси има на това, хем няма как да възразя
пък и не смея да се пошегувам, защото темата ме вълнува, макар да ми е така неподредена в главата

но поне всеки да трябва да отработи по 1 ден на 5г. в болница като санитар - това не би било ли било полезно
или ако е задължително, няма да е ефективно
даже би водило до неосъзнат протест ли
мани - някакъв диктатор спи в мен



Тема Re: Специалното отношениенови [re: holi_day]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано09.11.17 00:06



друго в посока специално отношение

често някой настоява с него да се отнасят по специален начин, различно отколкото към другите
ок
но в някои ситуации това си е удобно и никой няма възражения
в други - не толкова

но като цяло, изразеното специално отношение не е ли някаква форма на това да постъпиш по начин, по който би се възприело добре или зле - при такива очаквания

не е ли като сам да режисираш собствени постъпки



Тема Re: Специалното отношениенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано09.11.17 00:13



покрай линка, който си ми оставил, изгледах още
но големи сръчковци, не само с ръцете, но и с краката
наистина си ми трябва оборудване поне с менгеме, трион, пили, длета


но струг - не
не ми харесват струговани симетрични елементи



Тема Re: Специалното отношениенови [re: holi_day]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано09.11.17 00:21



Аз кво да кажа като всичките духовни откривателства ми се виждат лигни и глезотии, произлезли от нищоправене и скука. Мога веднага да си нашамаря пример за опозиция и да се кръстя гадна, но няма да доведе до друго мнение.

Искам общественополезен труд. Децата да се водят да помагат от училище. Големите като запас - определен брой дни годишно доброзорци някъде където има нужда. Болници, озеленяване, обществена кухня.

Липсата на кръжоци, екскурзии и бригади затваря децата в тясна среда. Растат без виждане на друго. Те вече така отрасналите деца са големи хора. Дали знаят какво върши един санитар е под съмнение.

А като цяло - въобще не съм убедена, че включвам какво те вълнува, говоря си и си мисля мои си работи.



Тема Re: Специалното отношениенови [re: holi_day]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано09.11.17 00:59



често някой настоява с него да се отнасят по специален начин, различно отколкото към другите

Аз съм обременена от обратното. Не искам специално отношение, а получавам. Дали прекалено ще ме ядат или без нужда ще ме щадят, все мисля, че е заради знамето, а не заради мен. Не мога да мисля в момента извън клубен контекст - тук съм, чета те, специално отношение, гаден модератор, автоматично ми дойде. Оуфф. За отношенията из живота - утре. Че заспах.



Тема Re: Специалното отношениенови [re: holi_day]  
Автор M1l1tary M1nD (ɡoʊl&)
Публикувано09.11.17 02:43



Много мразя да се отнасят по специален начин с мен. Означава, че ще искат нещо.

...and that\'s all just fine as long as you got something to salute, huh?


Тема Re: Специалното отношениенови [re: holi_day]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано09.11.17 06:27



Нищо не съм разбрал, винаги е било така, и няма да мога да го променя, а и не искам вече. Въобще не съм проумял, че верно за специалното отношене темата ти. Аз никво го не видях, никъде в темата. Има го написано, да, но то къв човек си ти дето мислиш, че каквото се казва това се има предвид? Колко пъти в живота ти се случи това, нещо се каже и е това дето се е казало? Сигур на пръсти се броят.

За себе си размишлявам, вие сте ми действително скучни. Сещам се Финтрола, секи ден открива нещо човека, кога се сети казва и на нас какво е открил, ново усещане, нова банда, нов грък. И какво? Той спря ли да е Финтрола? Няма и да спре. И аз няма да спра да съм цифровия, независимо колко се пробвам да разбера. Темата не е за специалното отношение, не го виждам никъде в темата и спрете да говорите за него!!!


[плеззззз]



Тема Re: Специалното отношениенови [re: Bezsynna]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано09.11.17 08:15



всичките духовни откривателства ми се виждат лигни и глезотии, произлезли от нищоправене и скука
тук не съм съгласна

четейки го в цялост, защото няма как да си опознала всички
но пък съм съгласна, че ти се виждат и го тълкувам като "изглеждат ми"


нищонеправенето от учителите
част от ваканцията през лятото са в училищата. отиват колкото да се мярнат, после по 1 кафе с колежките и се прибират доволни
отпуската им е 56-58 работни дни. като се махнат междусрочните и сезонните ваканции, поне месец през лятото се водят, че работят, зачита им се педагогически стаж без да има ученици в училищата
е, къде го има това
на кое друго работно място

доброволчеството никакво го няма също
да свършиш нещо безвъзмездно все повече се приема като наивност и глупащина
видимо ценностите се променят и няма лошо, ако е към по-добро
но без горното с духовните практики и осъзнаване, няма как да е по друг начин



Тема Re: Специалното отношениенови [re: Bezsynna]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано09.11.17 08:24



събудих се много рано
изтягах се в леглото и през телефона прочетох мненията с удоволствие
като ей така - бродиш си из галактиката и хоп попадаш на подобни небесни тела

. сигурно е някакво такова отношението. прелетява покрай тях. за частица от секундата сте тет-а-тет. кратко време, но ценно

Благодаря на включилите се в темата.

и да се преименува сополиво на Безсънчовци не в Сиатъл, ще му подхожда
и няма да ми пречи, ама изобщо смяната на името и няма да подозирам, че е заради специално отношение, в твоя чест
и без това писането е 24ч. и не се разбира вече кога е ден, кога нощ



Тема Re: Специалното отношениенови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано09.11.17 08:32



и аз така.
пък и да не искат си имат нещо наум, може и предубеденост някаква
и не мога да се начудя как пък други много държат да си извоюват специално отношение
понякога ме е яд на мене си, че като искам да кажа нещо, не мога да го синтезирам в 1-2 изречения
какво толкова ме плаши категоричността - не зная
даже позавиждам на хора, които гледат в 1 измерение, а не като моето изкривено разтълкуване - ами ако така, ами ако иначе...
и да грешат, храс-прас, свършват там каквото е съгласно собствените си разбирания, не му умуват много
ако съм съдия, ужас би било - ще са най-дългите дела да търся скрити мотиви или дето се казва "под вола - теле"



Тема Re: Специалното отношениенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано09.11.17 08:43



закачкоооууу
в част от написаното най-добре ме разбра шоколадка
вие сте ми действително скучни.
пък на мен аз съм си скучна, щото си ги зная хаосите в главата
но мненията по тая моя объркана тема, чета с удоволствие
чак внимавам да не оспамя темата си с линкове с песнички
от което следва, че вие сте ми интересни,
което ми е достатъчно
извратено форумно удоволствие
много прилично при това
ама реши човек да е сериозен, то пък му се шегуват насреща
как да не се възмутиш?!

какво е някаква си тема - провикване в гората, при което ти е интересно ехото, което ще се върне
holi_day

101010168561401010

trbvm.com
trbvm - съкращение на трябвам ли е - без гласните
верно ми трябваш, с всичките там букви и цифрички



Тема Re: Специалното отношениенови [re: holi_day]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано09.11.17 10:39



Специалното отношение е отношение с две значения. Първото, когато е с подмолна цел, а второто може да се приеме като жест на внимание. И в двата случая те кара да се чувстваш неудобно.



Тема Хайде сега! Едно око видяха у сиромаханови [re: holi_day]  
Автор Phillip (Пучдемон)
Публикувано09.11.17 11:22



Холи_дай> нищонеправенето от учителите

Едно око видяха у сиромаха и него искат да му го извадят!



Явно нямаш представа от непривлекателността на учителския труд и неадекватното му заплащане. Само с 1 ден да намалят отпуска им и съвсем ще изчезнат. Ти тогава ще писнеш, че "няма кой да изучи децата ти", та после да си намерят "добра работа".

~~~
Малко почивка на сигнатурата.


Тема Аз па ви предлагам по-достъпно изпитаниенови [re: holi_day]  
Автор Phillip (Пучдемон)
Публикувано09.11.17 12:19



Аз па ви предлагам по-достъпно изпитание, няма нужда да се бие път чак до страни като блага Канада. Пътешествие по коритото на Перловска река от извора до устието! За ваше улеснение: изворът и се намира на около 200м сев.западно от началото на ски влек Черни връх по права линия, а Перловската свършва като се влива в Искъро на около 500м югозападно от идеалния център на с. Негован. Общо 27км разнообразен път, природа и др.
Ето, направих ви и

.
Има и интересно предизвикателство поне на едно място. Реката прецепва през парк резиденция Бояна, не знам как ще се мине там. На добър път!

~~~
Малко почивка на сигнатурата.


Тема Re: Специалното отношениенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано09.11.17 12:27



Бъркаш понятията... сетивността няма общо с драмата, истерията, агресията и т.н.
чувствата също...
а твоя даскал, толкова е бил даскал...има толкова начини чрез които да направи часовете си интересни...агресията, драмата и т.н. са просто признак на безсилие.



Тема Re: Специалното отношениенови [re: holi_day]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано09.11.17 12:32



неща, които няма как да разкажеш, но е достатъчно да се усмихваш мислейки за тях
абсолютно!..а и не е нужно да се разказват..защото те топлят теб...
а откриването и преоткриването са част от живота, въпросът е дали ще им се даде шанс..


но наистина те разбирам прекрасно..: )



Тема Re: Специалното отношениенови [re: holi_day]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано09.11.17 13:31



Тези негри са убийци на обувната промишленност.






Тема Re: Хайде сега! Едно око видяха у сиромаханови [re: Phillip]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано09.11.17 14:40



тук не позна, имам достатъчно ясна представа
но кажи ми как да се издам сега, че едното ми образование е техническо, но другото - точно педагогическо и имам 5г. педагогически стаж
после каквото и да напиша, ще се смята за професионално изкривяване
това, че имат добри синдикати е отделен въпрос
и не са толкова зле, ако харесват работата си
но в повечето случаи, както успяват да помогнат на децата да не обичат да ходят на училище още в 4-ти клас, така и са допуснали да изгубят най-важното за професията им - вдъхновението за нея

да се опрем на добрата стара математика
знаеш ли, че за "Учителска длъжност в прогимназиален и гимназиален
етап по български език и литература, математика,
чужди езици, информатика, информационни
технологии, майчин език, теория на професията,
специализирана подготовка в областта на изкуствата" има 648 часа като норма преподавателска работа.
копнато ето оттук , за да не съм голословна.
да видим, ако го разпределим през годината равномерно как би изглеждала картинката
годината има 52 седмици
делим 648ч. / 52 седм. = 12,5 часа/седмица
делим отново на броя на дните в работната седмица
12,5 ч./с. : 5 дни = 2.5 часа/дневно
като вземем предвид, че техният работен час е 40 минути
2,5 ч/дн. са 100 астрономически нормални минути т.е. ако не ползват отпуск, а разпределим часовете на този учител, то той има 1 час и 40 минути среднодневно работа с децата
е? как ти изглежда математиката?

дори да няма отпуска и ваканции за децата, той би работил ежедневно 1 час и 40 мин и после почивка
къде го има това съотношение между работа и почивка?
да, зная, че им дават време за самоподготовка, която после ще е с неясен резултат
примерно спортистът се подготвя за състезанието, но там резултат има или няма, а и негов
а техният е съвсем неизмерим, но все по-видим като въздействие и ефект



Тема Re: Аз па ви предлагам по-достъпно изпитаниенови [re: Phillip]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано09.11.17 14:43



хубаво предизвикателство
ще се огледам за далеч по-лесен маршрут
и компания за през нощта на открито,
че като почнат да жужат комари...
ще е страшно



Тема Re: Специалното отношениенови [re: ShokoLada]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано09.11.17 14:45



ми да



с тези червени никове с тролчо, започващи със SSSSS и червени
сте като съученици с еднакви шапки



Тема Re: Специалното отношениенови [re: Secret face73]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано09.11.17 14:48




чак, чак
има много скъпи ръчноизработени обувки,
но от клипа с автомобилните гуми като материал да са постигнали
отлично съотношение между цена и здравина
и абсолютно специален подход с вземането на мярка,
а не универсални номера




Тема Много си приказлива! Аманови [re: holi_day]  
Автор Phillip (Пучдемон)
Публикувано09.11.17 15:16



Много си приказлива и псевдоубедителна!



Холи_дай> той би работил ежедневно 1 час и 40 мин

Само с децата, да. Но ти тенденциозно не слагаш времето за подготовка на урока, което се препоръчва да е като абсолютен минимум поне колкото продължава часът. Ами подготовка и проверка на контролните на 6 паралелки по 30+ ученика два пъти месечно? Ами досадните педагогически съвети, оперативки и методически семинари поне веднъж месечно? Както и попълването на безкрайната документация в извънучебно време и като класен ръководител регулярните посещения по домовете, някой път и в твърде отдалечени квартали вечер, с транспорт за своя сметка. Воденето на ученици "в насипно състояние" на някакво извънкласно мероприятие и.т.н.
Да, калпавите учители рядко сядат преди урока да си го подготвят и карат от години в стил "като латерна", ама няма да се равняваме по тях нали?

~~~
Малко почивка на сигнатурата.


Тема Re: Специалното отношениенови [re: holi_day]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано09.11.17 15:26



Добро утро, някой е писал снощи от моя профил, може и ракия да е пил от моя профил





Тема Re: Много си приказлива! Аманови [re: Phillip]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано09.11.17 15:33



Но ти тенденциозно не слагаш времето за подготовка на урока, което се препоръчва да е като абсолютен минимум поне колкото продължава часът

да бе прочел третия ред, броено отдолу нагоре защо не го слагам
имам го предвид,
но дори да го добавим, както държиш,
дори да е като време точно толкова, колкото работата, пак
1ч 40мин + 1ч 40мин = 3 ч 20 мин

но ти оценяваш ли факта, че ако са 6 паралелки и преподава в тях един и същ предмет, че подготвя 1 урок, а не 6 различни урока
т.е.
ако има на ден часове с децата 2,5 учебни часа, както пресметнахме
за да има 6 часа
това са понеделник 3 часа
вторник 3 часа
в един и същи клас, в различни паралелки
и нима ще 6 учебни часа е времето, което отделят за подготовка?

за останалото в детайли ли да ти пиша
Ами подготовка и проверка на контролните на 6 паралелки по 30+ ученика два пъти месечно?
подготовка? а знаеш ли, че даже се продават едни като учебни тетрадки с контролните в тях, примерно 10 теста вътре, родителят купува, дава на учителя, като дойде времето за писмено препитване, къса учителят листовете за тест №1 и ги раздава, нито измисля задачите, нито ги пише на дъска, нито мултимедия го е затруднила да подготвя...

Ами досадните педагогически съвети,
колко пъти в годината - 3

оперативки и методически семинари поне веднъж месечно?
в работно време, платено от работодателя квалифициране

Както и попълването на безкрайната документация в извънучебно време
даже разпределенията се продават готови, учителят само ги преписва, не ги измисля. ако живееш с учителка и ти се оплаква, че е много трудно. не е. особено, ако не влага творчество, си е механична дейност


и като класен ръководител регулярните посещения по домовете, някой път и в твърде отдалечени квартали вечер, с транспорт за своя сметка.
това в кой век беше?
никога не ме е посетил класен ръководител вкъщи. а теб?

Воденето на ученици "в насипно състояние" на някакво извънкласно мероприятие и.т.н.
1 път в годината
а учител, който знае, че негов ученик има изява, и не се трогва да отиде да види как се представя на състезанието или конкурса, защото не му се плаща за това, пък после олелия до небето какво неуважение проявяват учениците



Тема Re: Специалното отношениенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано09.11.17 15:35



и търсеше салата или поне някоя мацка за мезе
така разкрихме, че обича котки и стана ясно, че е Алф





Тема Re: Хехе, "пълната гама усещания "нови [re: Phillip]  
Автор Infinitoid (Shadowchaser)
Публикувано09.11.17 17:03



Пропусна да кажеш за зимните лагери на Мараш, където при -23 се спеше в двуместна палатка с кофража.

Удоволствието да ядеш със скороста на Флаш Гордън иначе ще ти замръзне яденето в канчето.


Красотата на замръзналите дрехи и чорапи.

И удоволствието на летните лагери на Шабла, където жегата, изпарениията от блатата и милиардите комари само внасяха колорит.

А на Холи бих и пропръчал разходка в Пукуя над Връца и Рая на Мазохиста до Русе. Ще и стигнат впечатления за години напред



Може би...Едва ли...

Тема Re: Специалното отношениенови [re: holi_day]  
Автор Infinitoid (Shadowchaser)
Публикувано09.11.17 17:07



Важното е на човек да му е кеф! Тогава ще има и отношението. Ако не му иде отвътре все тая. А за Беларус не си права. Има си в реките камъни и още как



Може би...Едва ли...

Тема Продължаваме дискусиятанови [re: holi_day]  
Автор Phillip (Пучдемон)
Публикувано09.11.17 17:12



Добавям и родителските срещи. Няма родителска среща, която като почне от 18ч, да не продължава поне до 21-22ч. с много късане на нерви с родители с непокрити амбиции за тъпичкото си отроче.



А защо тенденциозно махна междучасията? То ти стига да да стоиш в у-ще на ден 2 междучасия по 10 мин и едно голямо 20 на този ужасен грохот, съпоставим с летище, няма нужда да преподаваш.

Относно 6-те "еднакви" паралелки, то нали знаеш в общия случай има един много умен, един много тъп клас и останалите средна работа. Нали не ми казваш, че трябва да го изкарам на конвейра урока по един и същи начин във всички тези паралелки?

За подготовката на контролни може и да е така, ами проверката? Да турим 1мин. на контролно, което е оптимистично, прави 200мин. за 6-те паралелки! А се губи много повече време в поне половината работи, заради ужасно нечетливия почерк на изпитваните, драскали, мазали, дописвали. Даже някои с по-красив почерк, но хитри и понеже не са сигурни някак така го написали решението двусмислено, че човек трябва много да внимава и да си отваря очите на четири. И отгоре на това трябва да се хванат и дословно преписалите от по-малко тъпи съученици.
Освен това не трябва да са еднакви контролните за всичките паралелки, защото след първото вече нататък и останалите паралелки светкавично научават решенията, което допълнително забавя проверката. Цял трилър си е проверката на контролни.

А относно общия брой уч. часове годишно, които трябва да се проведат годишни за получаване на заплатата, поне при мен (математика), а и по още няколко от смислените предмети и преди и сега липсваха достатъчно учители, та се налагаше да взимам почти още толкова часове отгоре, т.нар. лекторски, които ми се плащаха нещо къде 2.20 на час.

В крайна сметка ти искаш да наложиш скандалното впечатление, че учителите отиват в 7:30ч на работа и някъде преди 11 са си вече по къщята. Да, не е плътен 8 часов раб. ден, но не и е толкова потресаващо по-кратък. А двата месеца ваканция са някаква мизерна компенсация за скъсаните нерви, похабените гласни струни и намалелия от грохота слух.
Ако е толкова сладка учителската професия, заради "късото" (според теб, но да не спорим повече за него) работно време, защо почти във всяко училище има свободни места за учители и все се мрънка, че не достигат и стават все по-малко?

~~~
Малко почивка на сигнатурата.


Тема К'ви комари!?нови [re: holi_day]  
Автор Phillip (Пучдемон)
Публикувано09.11.17 17:18



К'ви комари!? Истинските себеоткриватели се отдават на подобни изпитания през зимата, когато няма комари.



~~~
Малко почивка на сигнатурата.


Тема Така си бешенови [re: Infinitoid]  
Автор Phillip (Пучдемон)
Публикувано09.11.17 17:23



Така си беше, само имената са различни, но усещанията са подобни. Ти си бил "на море", а аз "на планина" (за протокола, Рила).



~~~
Малко почивка на сигнатурата.


Тема Re: Така си бешенови [re: Phillip]  
Автор Infinitoid (Shadowchaser)
Публикувано09.11.17 17:28



Мараш е до полигона в Ново Село

Изкарах там три прекрасни лагера зимите на 84/85 даже имахме стрелба с Волхов и стандартните пукалки с танковете и ГРАД.

А Шаблата беше кеф. Стрели, Игли и надупчения ферибоот Варна-Иличовск

Може би...Едва ли...

Тема Re: Така си бешенови [re: Infinitoid]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано09.11.17 17:34



Гугъл не знае какво е "Пукуя над Връца", може ли помощ?



Тема Re: Така си бешенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Infinitoid (Shadowchaser)
Публикувано09.11.17 17:43



Пещера, намира се близо до село Паволче точно над Враца. До нея се стига по един отвратителен сипей а тя представлява пропаст, дъното на която е покрито с езеро и кал



Може би...Едва ли...

Тема Re: Така си бешенови [re: Phillip]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано09.11.17 17:51



Не знам що се оплаквате толко от тая казарма. Имаше един гей, на него действително му беше трудно, мечтаеше да е домакиня, до печката да посреща мъжа си вечер.

Заспах под крилото, миг17. Снег до пояс, караул на стоянката. Писна ми, кой ще ги открадне тия самолети, те с по 10 летателни часа до бракуване, седят за по една мисия ако турците нападнат. Изкопах дупка и влезнах под едно крило, отдолу даже трева имаше. Топло, уютно, и заспал там. Събудих се като в американски филм в средата на действието, буркани, фенери, войска, офицерски състав, сички ме дират, те това е специално отношение.



Тема Re: Така си бешенови [re: Infinitoid]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано09.11.17 17:52



Не я разбирам тая работа с пещерите, като да е закърняло това древно влечение в мене.



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: Phillip]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано09.11.17 21:56



Добавям и родителските срещи. Няма родителска среща, която като почне от 18ч, да не продължава поне до 21-22ч. с много късане на нерви с родители с непокрити амбиции за тъпичкото си отроче.
доста преувеличаваш. кой е този родител, който седи 4ч. на родителска среща? направо ми го дай с име и адрес, да отида да го поздравя тоз човек, щото е единствен в страната ни. ако родителската среща е почнала в 18ч, училището вече е отдавна заключено и в 20ч. учителките са залепени за телевизора си вкъщи

А защо тенденциозно махна междучасията? То ти стига да да стоиш в у-ще на ден 2 междучасия по 10 мин и едно голямо 20 на този ужасен грохот, съпоставим с летище, няма нужда да преподаваш.
моята обедна почивка смята ли ми се за работно време?
иначе, че няма нужда да преподават е така, направо да им плащат само вредни за престоя в сградата. добра идея! даже при поне 30 % от педагогическите специалисти и сега се изпълнява

Относно 6-те "еднакви" паралелки, то нали знаеш в общия случай има един много умен, един много тъп клас и останалите средна работа. Нали не ми казваш, че трябва да го изкарам на конвейра урока по един и същи начин във всички тези паралелки?
по-горе нарече учениците "тъпи отрочета", тук цели паралелки вече са тъпи
е, след като децата тръгват повечето можещи да четат и знаейки числата до 10, защо след няколкогодишен престой в училище, при толкова квалифицирани кадри, изведнъж децата са вече тъпи, че и класовете. кой не си е свършил работата, а е получавал заплата?


За подготовката на контролни може и да е така, ами проверката? .................... Цял трилър си е проверката на контролни.
да, не е лесно. по другите предмети - също.
но не възразяват училите на възможността за по-ранно пенсиониране


А относно общия брой уч. часове годишно, които трябва да се проведат годишни за получаване на заплатата, поне при мен (математика), а и по още няколко от смислените предмети и преди и сега липсваха достатъчно учители, та се налагаше да взимам почти още толкова часове отгоре, т.нар. лекторски, които ми се плащаха нещо къде 2.20 на час.
и се оплакваш от лекторските? от възможността за допълнителен труд със същата квалификация, на същото работно място?

В крайна сметка ти искаш да наложиш скандалното впечатление, че учителите отиват в 7:30ч на работа и някъде преди 11 са си вече по къщята. Да, не е плътен 8 часов раб. ден, но не и е толкова потресаващо по-кратък.
Аз махнах умишлено, както се видя и отпуската, за да получим средномесечно число, което би се сравнило с това на работещи на друга работа
ето за съпоставка - при същите условия, без отпуск:
8 часов работен ден
12 месеца в годината х 21 работни дни средномесечно = 252 работни дни
8 ч х 252 работни дни = 2016 часа

сам съпостави със:
1 ч. и 40 мин., и да се разсипеш от добавки на часове -
1 ч. и 40 мин. за подготовка на уроци, както ти държеше, че е по препоръки,
0 ч. и 30 мин. за проверки на контролни всеки ден и
0 ч. и 30 мин. ежедневно за работа с родители
пак ще стигнем до 4 ч. и 40 мин.
даже няма да приспадам патронни празници, спортни полудни, грипни ваканции и прочие

фактите са си скандални, а не написаното от мен


А двата месеца ваканция са някаква мизерна компенсация за скъсаните нерви, похабените гласни струни и намалелия от грохота слух.
когато написах, че учителите доста време прекарват лятото в училище без да са в отпуск, а децата са във ваканция и че могат в това време да се занимават с кръжоци и други от сорта, което спомена Безсънна, ти го пропусна край очите си
1 учител до 4-ти клас колко отпуска има според теб


броим учебните дни 160 до 30-ти май
и понеже взехме календара за 2017/2018 уч.г., редно с точност да вземем не 252 работни, както е в общия случай, а 249 работни дни, както за 2018 година, за да сме коректни спрямо учителите
та от 249 работни дни изваждаме 160 работни дни на 1 начален учител
и какво получаваме: разлика = 89 работни дни,
а учителят има право на 56 работни платен годишен отпуск или 57, или 58 по Колективен трудов договор, щото много вредна професия им се отпускат още по 1-2 да отдъхнат
значи вадим от получената разлика от 89 дни полагащия се отпуск 56 или 58 дни
хайде от нас да мине, нека са 58
89 - 58 = 31 работни дни, което е месец и половина в календарно измерение
от тези 31 работни дни, една седмица от 5 работни дни им оставяме да подредят класната стая, ще приспаднем и 5 дни за избор на учебници
ок
31 - 10 = 21 работни дни, което си е точно 1 месец този учител е на работа без да работи, а получава заплата и няма време да направи нещо с децата, щото се труди усилено
21 работни дни открадното време всяка 1 година
къде го има това
и няма как да ме опровергаеш, защото фактите са такива
не са мои измишльотини, нито нещо преекспонирам
математик си смятай
та продължаваме сметките от елементарната, а не висша математика
има 58 дни отпуск + 21 откраднати дни отпуск = 79 работни дни
една трета от годината не работни
и после децата са тъпички по твои думи

и защо е заслужил 79 работни дни да са му отпуск
пак да смятаме от НАРЕДБА № 4 от 20.04.2017 г. за нормиране и заплащане на труда /Обн. - ДВ, бр. 34 от 28.04.2017 г., в сила от 01.01.2017 г.; изм. и доп., бр.
76 от 19.09.2017 г., в сила от 01.09.2017 г.
гледаме колко е преподавателската норма на този същия начален учител
Приложение № 1 към чл. 4, ал. 11
(Доп. - ДВ, бр. 76 от 2017 г., в сила от 01.09.2017 г.)
Минимални норми преподавателска работа на педагогическите
специалисти
3.3 Учителска длъжност в начален етап - 21 часа седмично
160 работни дни на този учител делено на 5 работни дни са 32 учебни седмици
32 учебни седмици по 21 часа седмично са 672 учебни часа
672 учебни часа делено на 160 работни дни са 4,2 учебни часа дневно
нека да е и така, няма проблем
4,2 учебни часа си си 168 минути
плюс междучасията още 50 минути
плюс 120 минути да си подготви материали и уроците
плюс работа с родители всеки ден по 30 мин
общо 368 минути
делим на 60 минути, за да видим колко часа са
6 часа и 8 мин. работа на ден
ае докарахме го на твоята
но сега да видим що ме обвини, че едва ли не ходят на работа в 7,30 и в 11ч се прибират
ми след като този начален учител има 4,2 учебни часа на ден,
в колко свършва според теб, като почне в 7,30
в 11,10 или в 12,00 ч
целият следобяд е негов - има време предостатъчно


Ако е толкова сладка учителската професия, заради "късото" (според теб, но да не спорим повече за него) работно време, защо почти във всяко училище има свободни места за учители и все се мрънка, че не достигат и стават все по-малко?
заплатите преди бяха ниски
сега спрямо други сектори не са така зле
но преди бяха нископлатени, но имаше много достойни хора в системата
сега учат тройкаджиите педагогика
същите тези, по твои думи "тъпички" възпитаници на системата, ще учителстват тепърва
да са ни честити
и те са резултат не само от грижите и амбициите на родителите си,
но и в значителна степен - интелектуалното им израстване е резултат от труда на учителите, а после и на преподавателите им в университетите

мога да пиша и още, ако не ти се е завило свят от "математика"



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: Phillip]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано09.11.17 22:05



поне при мен (математика), а и по още няколко от смислените предмети
смятай, че това умишлено го пропускам
както учителите, като чуят псувня от ученик, внезапно оглушават
даже няма да го определя, защото никак няма да ти хареса
няма и да те питам кои са смислените предмети
спестявам си отговорите ти

онзи ден учениците в 6-ти клас в училище Х попитали учителката си по БЕЛ г-жа У какво е значението на думата "анаграма"
отговорът й - вижте в гугъл
доста изморителен
не е могла, като не знае, да отложи - в следващия час ще ви обясня с пример
гугъл - помощник-учителят на новото поколение учители

факти
грознички, но факти



Тема Re: Специалното отношениенови [re: holi_day]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано09.11.17 22:18



Да, прабаба ти само с духовни практики е станала човек.



Тема Виж сеганови [re: holi_day]  
Автор Phillip (Пучдемон)
Публикувано09.11.17 22:25



Виж сега, нямам сили и време да те изчета цялата. Клубно не те познавам и не очаквах, че си чак толкова ферманеста.


Направо си кажи, че за злините на този свят най са ти виновни учителите. Добави и научните работници, които хептен нищо не вършат, а получават макар и мизерните си заплати с безсрамно постоянство и всичко ще бъде точно между нас.

~~~
Малко почивка на сигнатурата.


Тема Re: Специалното отношениенови [re: holi_day]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано10.11.17 08:37



изобщо не е за мен да спя на открито
и ден не мога да оцелея сред природата ако не съм с някой като кента или боев



Тема Re: Специалното отношениенови [re: Bezsynna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано10.11.17 08:57



повечето и сега правят като прабаба ти и прадядо ти







Тема Re: Специалното отношениенови [re: snowprincess]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано10.11.17 09:41



при теб ми се струва малко по-лесно - на плажа
скачаш през деня от аспаруховия мост, през нощта - къпане в морето и после сън под звездите
на терасата да броим ли, че е под открито небе
а в гори тилилейски, където има вълци и мечки... трябва ми специален план и придружител с опит, естествено въоръжен



Тема Re: Виж сеганови [re: Phillip]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано10.11.17 09:42




ти го каза
и за безсрамното постоянство
има рутина, която не могат да пречупват след време



Тема Re: Специалното отношениенови [re: snowprincess]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано11.11.17 14:14



Абе реално не бях права. Сегашните практики всъщност /според мен де!/ се явяват заместител на религиозните убеждения на по-старото поколение. А те са били достатъчно устойчиви като морален кодекс. Хората са се водели по тях и са се чувствали стабилно стъпили на нещо. Сега явно тая празнота се усеща и всеки гледа да я позапълни с друго.

А по страха и предубежденията спрямо психологическата помощ какво да кажа. Много от малка дълбая по себе си. Била съм във фактологически различно положение от всички край мен и без възможност да се слея, вечно наблюдавах и разсъждавах. Чела съм много за човешката психика, исках да уча психология. Но остана назад, няма време за всичко. Възстановявам се от голяма моя си драма - ами никой не разбра колко дълбоко е, сама се оправям. И навремето в други случаи съм се спасила сама. Някой може да не може, аз обаче нито ще се самоубия, нито ще се пропия, прекалено анализираща съм се паднала.

И инат. Ценя си го, благодарна съм. Ходила съм на психолог след опит за отвличане и вероятно убийство, анализирах го него, ужас някакъв. Не беше безсмислено, но и не помогна, прескочих си го с инат. Психологът на сегашната ми работа беше готин, нямах никакви предубеждения като ми казаха, че трябва да мина през тест. Другите да се оправят, мога само да съжалявам, че не се познават достатъчно, за да различат когато са в проблем, аз за моите си давам ясна сметка и взимам мерки, няма да живея сто живота я, за да го хабя тоя в чакане.



Тема Re: Специалното отношениенови [re: holi_day]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано14.11.17 17:13



Щрака им акъла.Сиромах човек-жив дявол са казали хората.
Ама не знам как ще е с тези химикали и съставки в гумата на бос крак?
Докато ти се обринат краката.






Тема Re: Специалното отношениенови [re: holi_day]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано14.11.17 17:16



Два пъти съм бил на палатки,мерси!
Хубаво,ама на другия ден си нахапан от мравки и комари целият.
Отделно и една стоножка ми беше до главата като се събудих.Баджанака е по тази част-Риболов,палатки,къмпинги,кану каяци и пр.
Аз преедпочитам на бунгала или във хотел.




Тема Re: Специалното отношениенови [re: holi_day]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано15.11.17 00:22



Изчетох форума докато ядох бутер чикен с парата, индийско се води тука, или хималайско май. Специално отношение имам към паратата, ударението на второто "а".



Тема Re: Специалното отношениенови [re: holi_day]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано15.11.17 00:38



кат рече за пълна гама нови усещания се сетих, че едно време на студентите им организираха селскостопански бригади.
може пък точно това да са имали предвид другарите.



_
Спорно е, дали Бил Гейтс е най-известната личност, но най-често споменаваната е майка му.

Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: holi_day]  
Автор Infinitoid (Shadowchaser)
Публикувано15.11.17 20:05



Да вметна - още от моето студенство - 80те години в профил педагогика отиваха най-мързеливите и некадърните. 95% жени. Та сега си берем плодовете на тая мърлявщина. Огромна част от учителите не могат да преподават просто защото не разбират за какво става въпрос. Преподаването не е просто мънкане на заучени неща. Смея да го твърдя от тригодишното ми асистентване в СУ. Плюс ужасната феминизация на тая професия. Учителя е като стругар - като не разбира и не може вместо болт ще извади криво желязо и купчина стружки, ще счупи ножа и може да изкара окото на някой.

Сегашните учители взимат жалки заплати, не са мотивирани да правят нищо защото ще бъдат овикани както от директор така и от родители. Резултата - професия ползваща се с престижа на боклукчия и подобно заплащане. Кой освен притиснат от обстоятелствата човек ще се занимава с нея?

20 години съм работил с училища и учители - сатава само по-зле...

Може би...Едва ли...


Тема Re: Специалното отношениенови [re: Bezsynna]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано15.11.17 23:14



Чела съм много за човешката психика, исках да уча психология.
ето това ми е най-странно..
значи за човешката психика не може да се чете по книги, тя се учи от реално общуване с хора.
И до ден днешен не мога да разбера какво може да се учи в психологията, освен да вкарва хората в калъп. Ми не, не са.
Наскоро попаднах на някакъв психолог случайно по нета, който раздава акъл на килограм, как да имат хората успешен брак. Стана ми интересно и погледнах в биографията му, е че той три пъти развеждан, четири пъти женен...
Е а сега кажи как да повярвам на учения, съвети, психолози..като думите се размиват във фактите от неговия живот.
Ако хората са искрени във взаимоотношенията си, едва ли ще имат нужда от психолози, драми и т.н., но манипулаторите станаха много..лъжливите обещания, празнодумието..



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: Infinitoid]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано15.11.17 23:25



Сегашните учители взимат жалки заплати, не са мотивирани да правят нищо защото ще бъдат овикани както от директор така и от родители.
Не мога да се съглася с теб или поне не изцяло. В професията "учител" мотивирането трябва да идва от осъзнаване на отговорността, че се работи с деца и млади хора и те са като пластелин в ръцете му /на учителя/. Мотивацията не винаги е финансова.
И повярвай децата могат да обичат много и искрено, когато насреща си имат учител, а не истеричен безотговорен и меркантилен преподавател.
Кой освен притиснат от обстоятелствата човек ще се занимава с нея?
Човек, който обича работата си и децата и му е удоволствие работата с тях./децата/



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: ShokoLada]  
Автор mousebuster (Shadowchaser)
Публикувано16.11.17 10:06



Всяка сутрин отивайки на работа минавам покрай едно училище - Елисавета Багряна. Не бих казал, че съм очарован както от учениците (ако тези пушещи, крещящи някакви нечеленоразделни глупости и странно изглеждащи индивиди може да се нарекат ученици) и правещите им компания "учители". Все си мисля, че учителят не трябва да пуши с осмокласници а да им направи забалежка. Кво разбирам аз от съвременен учебен процес

Пластелин?! Хаха. По-скоро ръждиво арматурно желязо.

Не виждам никакво удоволствие да работиш с арогантни малки човекоподобни, на които не можеш двойка да пишеш (понеже веднага идват озверелите големи човекоподбни и вдигат врява как техния дебил ще получава двойка), не можеш да ги изгониш защото ще те набият, не можеш да поискаш да бъдат изключени понеже директорката ще дойде и ще те изяде жив - да не си луд да искаш да им намалят делегирания бюджет.

Учителят е поставен в ролята на звероукратител, обаче без пистолет и камшик. А чалгарите дето си карат агресивните отрочета с джиповете до училище искат от този същия да направи от малкото чалгарче човек. Causa perdutta...

Може би...Едва ли...

Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: mousebuster]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано16.11.17 16:09



Агресията поражда агресия.
Ми не, звероукротители са, защото не могат да грабнат вниманието на децата, да го задържат, да пробудят любопитството им...
В момента ролята на учителя е точно такава, да събуди интереса на учениците, защото в днешният технологичен век има инфо за всичко с едно цъкване на мишката.
Знаеш ли, поне според мен на едно дете трябва да му се дадат крила, а не да ги чупят и прекършват...с двойки и наказания.
Децата усещат отношението към тях и си го връщат тъпкано...нормално..
ми не..не са ръждиво арматурно желязо..а точно пластелин...





Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: ShokoLada]  
Автор Infinitoid (Shadowchaser)
Публикувано16.11.17 17:28



Не съм съгласен. По време на странстванията ми по света видях училища в арабските страни и Индия където учителя е бог. По време на урока му не се чува гък, камо ли звънене на телефони, крясъци и замеряне с разни неща. Идва охраната и на секундата нарушителя изчезва при директора. При втора такава проява го изхвърлят, независимо кои са родителите му. На децата е обяснявано, че са там да учат а не да се чудят каква простотия да направят. Учителят е добре заплатен, има престиж и може да си позволи да се самообучава.

Сравнявам с нас. От ранна възраст на децата се набива в главата, че имат права. Това, че имат задължения нещо се пропуска. Учителят е поставен в положение да се опитва да заинтересува хора, които са отгледани като типични консуматори. Какъв интерес да възбудиш у кухоглавец, който не може да пише, запъва се да чете а мечтата му е да се напуши или надруса. Акъл те не щат - пари им дай! Учителят в момента няма права - има само задължения. За това са виновни както малоумниците в министерството, където виреят изключителни тиквеници, инспектората пълен с тъпи и климактерични лели и мафиотите от издателствата, пробутващи учебници заради които би трябвало да бъдат бесени публично.

И това е малка част от проблемите на българския учител... Всеки път като се сетя за това, благодаря на боговете, че се разкарах навреме от това поприще. Вложих години да уча нови неща но пък сега ми се отплащат.

Може би...Едва ли...


Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: ShokoLada]  
Автор blood2 ()
Публикувано16.11.17 17:35



Ти си лоша учителка, мъчителка.



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: Infinitoid]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано16.11.17 18:38



Така.
За да има проблем, той винаги е двустранен. При Учителите и сега има ред и дисциплина, а при тези които са само преподаватели, изпяват си урока, за да си получат парите, няма как да има.
Времената се промениха драстично, защото пак ти казвам сега съществува и парадокс, ученик да знае повече от учител. Информацията ни залива и който иска сам може да се обучава. НО! За това трябва да се пробуди интерес, желание за знание, причина за това знание, да се има индивидуален подход към всяко дете. Няма лоши деца, има лоши възрастни.
В децата контрола трябва постепенно да се развива в самоконтрол.
Не един път съм разказвала, че на моето дете му обещавах шоколад при двойка, но тя се усети и каза да си гледам работата, защото докато яде шоколада знае че той е "награда", която не заслужава. Завърши в НПМГ само с една петица по физическо, защото преподавателя и /не казвам учител/, имаше властта да направи така, че да намрази физическото и да не иска да влиза в часовете му.
На младите и децата трябва да се дава свобода, а не свободия, защото свободата е най-голямата самоотговорност.
И последно, всяко учение трябва да има и практическо приложение, защото иначе е напълно безсмислено да се учи. И да, скапана е системата, води до затъпяване, и свободия. НО..не е невъзможно дори и така, да се създават хора които искат и могат.



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: blood2]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано16.11.17 18:43



Вярно?





Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: ShokoLada]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.11.17 18:55



сега съществува и парадокс, ученик да знае повече от учител. Информацията ни залива и който иска сам може да се обучава.

Знаят повече за социални медии, най-ученолюбивите знаят и за фотошоп. Чел съм учебници по 300-400 долара, тази информация я няма в интернет, опитвал съм да търся "повече инфо в нета" ама няма. Най-много да срещнеш част от терминологията когато някой се опитал да стане по-висок по блогове и форуми. Никой няма да напише нещо без пари в нета както ще го напише за книга коят се продава за 300 долара. Ето те и теб дори, защо питаш Ламби ми си не потърси в нета инфо за тия лихви? Това дори го има щото е нещо което се приема повечето знаят. Ще отнеме още време, но ще се осъзнае - в нета няма инфо с което се става професионалист или се правят пари.



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано16.11.17 19:40



От учене професионалист не се става, става се с практика, учението е основата. Защо на младите кадри не се поверяват отговорни неща, а са прикрепени към някого, който да продължи практичното им обучение?
Ламби тепърва ще търпи въпроси, на които бая ще се озори с отговори, защото банките в България предлагат нещо, което се размива в мъгла. Но в момента нямам време да му обърна нужното внимание. В момента Ламби като професионалист няма отговори на моите въпроси, защото никой ги няма..защото банките са законните мутри, облечени законово с много правомощия и власт.
Човек сам избира от къде да се обучава, ако не е нета, има книги и учебници, резултата е същия, не е от учител.
Хайде сега аз да те попитам нещо. Защо един Учител не обучава децата по всички предмети? И защо детето трябва да знае всичко, което му се преподава от различни хора? Не смяташ ли че е глупаво? Хванат едно дете и го задръстят с куп ненужна информация и ако не се справя по даден предмет се пишат двойки, порицания..изкарва се глупаво, оценката пречи за пътят му напред и т.н. и т.н.
В училищата децата трябва да се учат да мислят...да искат...


пп а на теб какъв ти е проблема като питам нещо? Не си спомням теб да съм питала за каквото и да е, та се зъбиш такъв!





Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: ShokoLada]  
Автор blood2 ()
Публикувано16.11.17 20:47



Подиграваш ми се.



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: ShokoLada]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.11.17 21:21



защото банките в България предлагат нещо, което се размива в мъгла.
Никва мъгла, банките винаги са правили това.


няма отговори на моите въпроси, защото никой ги няма.

Ми не е така, напъни се малко в морето от информация



а на теб какъв ти е проблема като питам нещо?
Твърде много проблеми имам за да те сложа и теб на главата си. Давам ти пример, че и ти като оня психолог с браковете приказваш различно от каквото правиш. Имало информация, ми да не ходят на училище тогава. Има домашно училище в щатите, виждал съм такива деца. Изпадат в паника като се наложи да са сред хора, но аз пък вярвам в бъдещето в което ще сме всъщност доста самотни.

Защо един Учител не обучава децата по всички предмети? И защо детето трябва да знае всичко, което му се преподава от различни хора?
Децата в училище се подготвят за служители, това. Да се научи на срокове и че е по-важно да предаде нещо колкото и нищожно но навреме вместо нещо перфектно но след дедлайна.

Дават им се различни предмети за да могат да видят дали нещо им е интересно, щото френдовете във файзбук няма да се сетят да си сложат на стената закона на Ом. За кой възрасти говорим тук, щото до 4ти клас не е ли си една учителка за всичко? По-нагоре са отделни, щото учителите се предполага да са учили как се преподава конкретна дисциплина, не е един и същи начинът на представяне на информацията по физика и по литература.



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано16.11.17 22:58



Никва мъгла, банките винаги са правили това.
Учудвам ти се колко си смел да говориш за неща, за които не си запознат отвътре.
Гарантирам ти, че в никой друга държава банките не правят това, което в България. Прекалено много съм навътре в ипотечното кредитиране, за да знам.
Ми не е така, напъни се малко в морето от информация
по-скоро трябва да се обърна към гадателите...
Имало информация, ми да не ходят на училище тогава.
ти четеш ли какво ти пиша? Къде казах, че не трябва да ходят на училище? Говорих за ролята на Учителя в училището.
Децата в училище се подготвят за служители, това
за бели роби нали..да се подчиняват и изпълняват, без да мислят
Да се научи на срокове и че е по-важно да предаде нещо колкото и нищожно но навреме вместо нещо перфектно но след дедлайна
и пак не!...децата не бива да се учат да правят нещо заради срокове, а нещо което си заслужава, да получат похвала поощрение..да почувстват награда за труда си.
По-нагоре са отделни, щото учителите се предполага да са учили как се преподава конкретна дисциплина, не е един и същи начинът на представяне на информацията по физика и по литература.
Предполага се? Ама учителите са много, а ученикът е един..и трябва да попива информация от сумати места, да се прибере в къщи, да пише домашни, да учи за другия ден уроците...или викаш нека им..те трябва да затъпяват от информация..наблъскана и неосъзната..въпросът е да учат!
Май няма какво да кажа повече..и ще започна да се повтарям, а е излишно...



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: blood2]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано16.11.17 23:04



Не! Отговарям в твой стил и начин.



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: ShokoLada]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.11.17 23:28



Учудвам ти се колко си смел да говориш за неща, за които не си запознат отвътре.
Гарантирам ти, че в никой друга държава банките не правят това, което в България. Прекалено много съм навътре в ипотечното кредитиране, за да знам.


Ми такъв съм си, не се учудвай. Не съм гледал какво си писала днес в темата за Ламби, но вчерашният ти въпрос е под квалификациите на човек който е навътре в кредитирането.

и четеш ли какво ти пиша? Къде казах, че не трябва да ходят на училище?
Ти осмисляш ли какво пиша. Това беше извод от размишленията ти, че в училище няма какво да се научи. Защо да ходят тогава?

за бели роби нали..да се подчиняват и изпълняват, без да мислят
Именно. А ако се намери и някой дето му сече пипето, той ще се оправи да не е бял роб.

и пак не!...децата не бива да се учат да правят нещо заради срокове, а нещо което си заслужава, да получат похвала поощрение..да почувстват награда за труда си.

С това съм съгласен, но животът е друг.

информация..наблъскана и неосъзната..въпросът е да учат!
Наблъскан е разсад, какво ще узрее не е сигурно, но е по-добре от плевели. Някой може се окаже не обича чушки, ми няма да гледа тогава, ще си полива доматите. Обаче да не е пробвал чушки е като днешната хранителна индустрия - не слагаме фъстъци никъде щото има алергични, което на практика завишава процента алергични щото организмът не се приучава да реагира. Вярващият в тесният специалист е човекът който е бял роб, това е човекът който ще викне бърза помощ да му смени спуканата гума





Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано16.11.17 23:46



А ако се намери и някой дето му сече пипето, той ще се оправи да не е бял роб.
Как ще му сече пипето, като той въобще не знае че има пипе, защото досега е бил заливан с чужди мисли, с информация и той е свикнал всичко наготово?
Цифров, наистина не ви разбирам. Всички виждаме образователната система как направо агонизира, как нещата се изкривяват и какво се получава...а вие продължавате да я защитавате.
Само едно не мога да разбера, не се ли осъзнава, че опитните зайчета са нашите децата, че живота на едно дете много зависи от детството му, от училището..от спомените натрупани през този период. Или викаш..който има пипе..да мисли, да ама трябва да му се покаже че има пипе, защото сега ги правят да нямат такова.
И пак се забравя практиката...а тя е в основата човек да може.



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: ShokoLada]  
Автор mousebuster (Shadowchaser)
Публикувано17.11.17 08:48



и пак не!...децата не бива да се учат да правят нещо заради срокове, а нещо което си заслужава, да получат похвала поощрение..да почувстват награда за труда си.

Ужасно грешно твърдение, резулататът от което е купища осакатени и умрели деца. Точно поради това сумати деца измряха и се осакатиха в битови инциденти и катастрофи. Тази глупост възпитава децата в липса на мислене, игнориране на реалността и очакването, че като се забъркат в някоя каша някой ще дойде да ги извади оттам. Да ама не!

Да изброявам ли? Случая с автобуса в Лим, многбройните катастрофи с коли в които малки пикльовци и дрисли се правят на велики и свършват в ковчег а до тях родителите им се сополивят в стил Що така бе Миме, падналия от недосторената медицинска академия, студeнтите дето бяха изгоряли на разклона за Пазарджик и т.н.

Един ден чакайки да си сменя гумите слушх как някакъв 18 годишен дебил обясняваше на друг като него, че Аудито му имало такива въздушни възглавници че при челен удар с 200 нямало нищо да му стане. Попитах го дали е наясно, че при тази скорост инерцията ще му извади мозъка през ушите независимо от възглавниците. "Детето" спечели конкурса за най-тъп и празен поглед на деня. Спрях да пътувам нощем след като бях свидетел на катастрофа къдет куп учиници взели БМВ-то на бащата на единия се бяха размазали в дърво и чаках повече от час следователите да оберат частите развърляни по асфалта.

След година видях същото преди нова загора ама през деня. Главата на шофьора с кормилото беше се закачила на дърво от другата страна на пътя. Мамин златен 16 годишен дето винаги са му удовлетворявани капризите. Според крясъците на родителите виновно било дървото... Да, дървото дето им служи вместо глава...

Да продължавам ли?

Може би...Едва ли...


Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: mousebuster]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано17.11.17 12:05



Не.
Стана ми ясно, че с това отношение към децата и младите, няма как да стигнете до разбирателство и да ти позволят да ги научиш на нещо, защото ще получаваш от тях същото, младостта не е порок, а знанието и не прави безсмъртни.
Това са трагедии, светла им памет на починалите.
И продължавам да твърдя, че доброто отношение, похвалите, поощряванията и даването на доверие в аванс са начините да достигнеш до някого.
Но това е мое мнение.



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: ShokoLada]  
Автор blood2 ()
Публикувано17.11.17 12:07



И какво ти е мнението за сайта ми?



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: ShokoLada]  
Автор Infinitoid (Shadowchaser)
Публикувано17.11.17 12:28



Разбирателство има, когато и от двете страни имат желание то да бъде постигнато. Ако едната страна е учена, че всичко и се полага и отговорност не носи дори и с най-добри намерения, това не води до нищо добро. Въпрос на гледна точка е кой как си възпитава децата. Но въпрос на факти е този, който е отгледал мамино детенце да си поеме отговорността а не да я търси в обществото, училището, лоштие хора де не си чупят краката на угаждат на "детето", дърветата, лошото време и т.н. Край на дискусията.

Може би...Едва ли...


Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: blood2]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано17.11.17 12:34



не видях там контакти/обратна връзка



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: holi_day]  
Автор blood2 ()
Публикувано17.11.17 12:40



Това какво е и как се използва? Ще пусна и такъв раздел Donation, Но какво да пиша там не знам. Някакви идеи.



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: blood2]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано17.11.17 12:49



по-скоро ти трябва разговор, отколкото публикуване само на твои изявления.
а така е все едно сам си говориш
да има възможност за коментар под темите/рубриките или там каквото е



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: holi_day]  
Автор blood2 ()
Публикувано17.11.17 12:57



За какво ми е разговор? Какво ще ми платят за разговор? Да не съм професор и да изнасям лекции? Тоест искаш да разговарям безплатно с психолози ли? Нали ги разбрах какви са те. Не съм добре с главата да ходя на изследвания и да се лекувам.

Хайде измисли как да ми плащат като общувам и ще го направим.



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: holi_day]  
Автор blood2 ()
Публикувано17.11.17 13:05



google уеб има и по-стара версия където се публикуват коментари. И знаеш ли какво ще стане? Ще се навъдят 1000 трола където ще ми пишат разни глупости и псувни и аз ще трябва да се занимавам постоянно и да им трия мненията.

За какво ми е разговор? Нали преди години се срещам с 5-6 клубарки и говорихме и никоя не иска да ми е приятел? Е, не съм симпатичен. Не ме харесват.

Какво като ми дадат няколко лайка и ми харесат някакво мнение? Парите са в лекциите на живо и поученията. Една лекция от 10-20 човека и хайде 100 лева печалба. И за кво не мога да го разбера. Ама младите и красивите да се събират.



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: blood2]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано17.11.17 13:12



Имаш време за губене.





Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: Infinitoid]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано17.11.17 13:15



Добре.



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: ShokoLada]  
Автор blood2 ()
Публикувано17.11.17 13:17



Това го знам, че искате да умра.



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: blood2]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано17.11.17 13:29



в това вече си ме обвинявал, пробвай с друго, ново.



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: ShokoLada]  
Автор blood2 ()
Публикувано17.11.17 16:46



И ти си скучна.



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: ShokoLada]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано17.11.17 17:46



Как ще му сече пипето, като той въобще не знае че има пипе, защото досега е бил заливан с чужди мисли
Бе има си хора с по-голям хардуер, нали чувам някои какви мбижки имат





Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: blood2]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано17.11.17 19:53



И това знам.



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано17.11.17 19:55



то май зависи повече от софтуера..



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: ShokoLada]  
Автор blood2 ()
Публикувано17.11.17 21:10



И знаеш всичко.

Редактирано от blood2 на 17.11.17 21:11.



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: blood2]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано18.11.17 01:42



Да.



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: ShokoLada]  
Автор blood2 ()
Публикувано18.11.17 10:30



Само знаеш. Но не помагаш.



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: blood2]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано18.11.17 18:55



Предлагам да спреш да тъпчеш темата на Холи с твоите празнодумия!
Задръствай си собствените теми.



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: blood2]  
Автор tirtirlin (старо куче)
Публикувано18.11.17 19:38



Само знаеш. Но не помагаш.


И да обещае, че ще даде !






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.