Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:29 07.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: Infinitoid]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано15.11.17 23:25



Сегашните учители взимат жалки заплати, не са мотивирани да правят нищо защото ще бъдат овикани както от директор така и от родители.
Не мога да се съглася с теб или поне не изцяло. В професията "учител" мотивирането трябва да идва от осъзнаване на отговорността, че се работи с деца и млади хора и те са като пластелин в ръцете му /на учителя/. Мотивацията не винаги е финансова.
И повярвай децата могат да обичат много и искрено, когато насреща си имат учител, а не истеричен безотговорен и меркантилен преподавател.
Кой освен притиснат от обстоятелствата човек ще се занимава с нея?
Човек, който обича работата си и децата и му е удоволствие работата с тях./децата/



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: ShokoLada]  
Автор mousebuster (Shadowchaser)
Публикувано16.11.17 10:06



Всяка сутрин отивайки на работа минавам покрай едно училище - Елисавета Багряна. Не бих казал, че съм очарован както от учениците (ако тези пушещи, крещящи някакви нечеленоразделни глупости и странно изглеждащи индивиди може да се нарекат ученици) и правещите им компания "учители". Все си мисля, че учителят не трябва да пуши с осмокласници а да им направи забалежка. Кво разбирам аз от съвременен учебен процес

Пластелин?! Хаха. По-скоро ръждиво арматурно желязо.

Не виждам никакво удоволствие да работиш с арогантни малки човекоподобни, на които не можеш двойка да пишеш (понеже веднага идват озверелите големи човекоподбни и вдигат врява как техния дебил ще получава двойка), не можеш да ги изгониш защото ще те набият, не можеш да поискаш да бъдат изключени понеже директорката ще дойде и ще те изяде жив - да не си луд да искаш да им намалят делегирания бюджет.

Учителят е поставен в ролята на звероукратител, обаче без пистолет и камшик. А чалгарите дето си карат агресивните отрочета с джиповете до училище искат от този същия да направи от малкото чалгарче човек. Causa perdutta...

Може би...Едва ли...

Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: mousebuster]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано16.11.17 16:09



Агресията поражда агресия.
Ми не, звероукротители са, защото не могат да грабнат вниманието на децата, да го задържат, да пробудят любопитството им...
В момента ролята на учителя е точно такава, да събуди интереса на учениците, защото в днешният технологичен век има инфо за всичко с едно цъкване на мишката.
Знаеш ли, поне според мен на едно дете трябва да му се дадат крила, а не да ги чупят и прекършват...с двойки и наказания.
Децата усещат отношението към тях и си го връщат тъпкано...нормално..
ми не..не са ръждиво арматурно желязо..а точно пластелин...





Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: ShokoLada]  
Автор Infinitoid (Shadowchaser)
Публикувано16.11.17 17:28



Не съм съгласен. По време на странстванията ми по света видях училища в арабските страни и Индия където учителя е бог. По време на урока му не се чува гък, камо ли звънене на телефони, крясъци и замеряне с разни неща. Идва охраната и на секундата нарушителя изчезва при директора. При втора такава проява го изхвърлят, независимо кои са родителите му. На децата е обяснявано, че са там да учат а не да се чудят каква простотия да направят. Учителят е добре заплатен, има престиж и може да си позволи да се самообучава.

Сравнявам с нас. От ранна възраст на децата се набива в главата, че имат права. Това, че имат задължения нещо се пропуска. Учителят е поставен в положение да се опитва да заинтересува хора, които са отгледани като типични консуматори. Какъв интерес да възбудиш у кухоглавец, който не може да пише, запъва се да чете а мечтата му е да се напуши или надруса. Акъл те не щат - пари им дай! Учителят в момента няма права - има само задължения. За това са виновни както малоумниците в министерството, където виреят изключителни тиквеници, инспектората пълен с тъпи и климактерични лели и мафиотите от издателствата, пробутващи учебници заради които би трябвало да бъдат бесени публично.

И това е малка част от проблемите на българския учител... Всеки път като се сетя за това, благодаря на боговете, че се разкарах навреме от това поприще. Вложих години да уча нови неща но пък сега ми се отплащат.

Може би...Едва ли...


Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: ShokoLada]  
Автор blood2 ()
Публикувано16.11.17 17:35



Ти си лоша учителка, мъчителка.



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: Infinitoid]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано16.11.17 18:38



Така.
За да има проблем, той винаги е двустранен. При Учителите и сега има ред и дисциплина, а при тези които са само преподаватели, изпяват си урока, за да си получат парите, няма как да има.
Времената се промениха драстично, защото пак ти казвам сега съществува и парадокс, ученик да знае повече от учител. Информацията ни залива и който иска сам може да се обучава. НО! За това трябва да се пробуди интерес, желание за знание, причина за това знание, да се има индивидуален подход към всяко дете. Няма лоши деца, има лоши възрастни.
В децата контрола трябва постепенно да се развива в самоконтрол.
Не един път съм разказвала, че на моето дете му обещавах шоколад при двойка, но тя се усети и каза да си гледам работата, защото докато яде шоколада знае че той е "награда", която не заслужава. Завърши в НПМГ само с една петица по физическо, защото преподавателя и /не казвам учител/, имаше властта да направи така, че да намрази физическото и да не иска да влиза в часовете му.
На младите и децата трябва да се дава свобода, а не свободия, защото свободата е най-голямата самоотговорност.
И последно, всяко учение трябва да има и практическо приложение, защото иначе е напълно безсмислено да се учи. И да, скапана е системата, води до затъпяване, и свободия. НО..не е невъзможно дори и така, да се създават хора които искат и могат.



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: blood2]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано16.11.17 18:43



Вярно?





Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: ShokoLada]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.11.17 18:55



сега съществува и парадокс, ученик да знае повече от учител. Информацията ни залива и който иска сам може да се обучава.

Знаят повече за социални медии, най-ученолюбивите знаят и за фотошоп. Чел съм учебници по 300-400 долара, тази информация я няма в интернет, опитвал съм да търся "повече инфо в нета" ама няма. Най-много да срещнеш част от терминологията когато някой се опитал да стане по-висок по блогове и форуми. Никой няма да напише нещо без пари в нета както ще го напише за книга коят се продава за 300 долара. Ето те и теб дори, защо питаш Ламби ми си не потърси в нета инфо за тия лихви? Това дори го има щото е нещо което се приема повечето знаят. Ще отнеме още време, но ще се осъзнае - в нета няма инфо с което се става професионалист или се правят пари.



Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано16.11.17 19:40



От учене професионалист не се става, става се с практика, учението е основата. Защо на младите кадри не се поверяват отговорни неща, а са прикрепени към някого, който да продължи практичното им обучение?
Ламби тепърва ще търпи въпроси, на които бая ще се озори с отговори, защото банките в България предлагат нещо, което се размива в мъгла. Но в момента нямам време да му обърна нужното внимание. В момента Ламби като професионалист няма отговори на моите въпроси, защото никой ги няма..защото банките са законните мутри, облечени законово с много правомощия и власт.
Човек сам избира от къде да се обучава, ако не е нета, има книги и учебници, резултата е същия, не е от учител.
Хайде сега аз да те попитам нещо. Защо един Учител не обучава децата по всички предмети? И защо детето трябва да знае всичко, което му се преподава от различни хора? Не смяташ ли че е глупаво? Хванат едно дете и го задръстят с куп ненужна информация и ако не се справя по даден предмет се пишат двойки, порицания..изкарва се глупаво, оценката пречи за пътят му напред и т.н. и т.н.
В училищата децата трябва да се учат да мислят...да искат...


пп а на теб какъв ти е проблема като питам нещо? Не си спомням теб да съм питала за каквото и да е, та се зъбиш такъв!





Тема Re: Продължаваме дискусиятанови [re: ShokoLada]  
Автор blood2 ()
Публикувано16.11.17 20:47



Подиграваш ми се.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.