Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:14 07.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема За съжаление Арбайдер партие се издъниха.нови  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано12.09.17 01:05




Горе-долу по равно са гласовете с лек превес на червените, но десните и сините ще имат 79 места в парламента срещу 69 на левите.
Неочаквано в Берген печелят десните.
Щом искат още повече всичко да се прецака и усложни, да си живеят в такава Норвегия.
Пред мен имам няколко избора-
1.Дообразоване за по-лека работа.
2.Собствен бизнес.
3.Завръщане в България като фирмаджия вече.
Ако трябва ще ходя на курсове, ще уча счетоводство и бюджети.. но повече не мога да се оставя десни да ме тормозят.
Ако ще е десни тук да ни пият соса, по-добре за мен си или към България. Десните правителства са масови убийци на работническата класа.

Мина и ми друго през главата.. че няма начин само аз да се чуствам така. Много ме е яд на това което правят тук с обикновенните хора. И мисля че трябва да оставя своя отпечатък.. било то в движение, партия или някаква организация. Бих подкрепил всеки който е със сходни виждания на моите. Може и една емигрантска партия на онеправданите и прецаканите да си направим.
Не знам накъде ще тръгна и откъде ще започна, но аз от години съм в процес на трансформация.
Трябва да има контрол над частниците и работодателите генерално.
Мисля че оттам трябва да се започне.
Директно със нещо като организация на доброволни начала, необвързана с партии.
И да започне някой истински да помага на хората.
Изборите и партиите няма да решат приблемите, точно обратното.
Знам че всички са лъжци и мошенници. Не съм гласувал от височайший кеф за левите. А за по-малкото зло, за промяната и по-сигурното. За жалост.. и тук както в България избраха кретена- Бащица за трети път.. и тук избраха наново една свиня- майка за министър председател.
Новата -стара Ерна Сулберг.

Аз лично започвам да търся промяна и варианти.
Като за начало, мога още отсега да се включа като активист към партията която е най-голям враг на десните тук. И ще участвам дейно в подготовката и борбата за след 4 години.
Когато пострадаш лично, понякога политиката започва да те зове. Понеже искаш много неща да промениш.
Ще започна да проучвам.. къде е това което ми трябва. За да има работни правила, лекари за болните, учители в училищата и една по-социална система. Която не вдига само данъците и реже добавките.. и гледа да те прати болен на работа заради статистиката. Все пак всички остаряваме. А на десните пенсионери и болни не им трябват. Както и образовани. Време е лично да се включа в борбата. Може пък и работа да ми намерят към някоя партия, платена.


Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 12.09.17 01:11.



Тема Re: За съжаление Арбайдер партие се издъниха.нови [re: Catch 22]  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано12.09.17 04:55



Леля ти Ерна май че е от твоя град.. Айде па да ви жива и здраве леля ви Ерна и да иляди :-)

chronic kvetch


Тема Re: За съжаление Арбайдер партие се издъниха.нови [re: Catch 22]  
Автор ШокоЛаДа (лято..)
Публикувано12.09.17 08:56



В социалната система, т.е. като някой друг ти дава, ти нямаш право да избор..т.е. приемаш само това, което ти дават, а нямаш право за повече...
това ли искаш?
да си социална "овца" в стадото?
Финтроле, аз много внимавам кой ми дава пари, помощ и какво очаква в замяна. За съжаление е прието, че който плаща, той поръчва музиката...
десни..леви..всички искат да им сведеш главица..и да работиш за тях...безропотно...а надигнеш ли глава те смазват..: )
Не вкарвай живота в идеали..той не е идеален..няма как да е такъв..



Тема Re: За съжаление Арбайдер партие се издъниха.нови [re: Catch 22]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано12.09.17 11:08



Май започва да ти светва.
С твоята образно наречена квалификация за никъде не си, ставаш само за някакъв вид общ работник, нископлатен.
Давай, усъвършенствай се.

ad infinitum ...


Тема Re: За съжаление Арбайдер партие се издъниха.нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано12.09.17 11:54



Да,за съжаление.Щом толкова си я обичат..халал да им е.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: За съжаление Арбайдер партие се издъниха.нови [re: ШокоЛаДа]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано12.09.17 12:03



Няма как да бъде такъв да.Но е жалко че Норвегия е на път да изгуби прословутата си социална система.И все повече да заприлича на Щатите да речем.С просяците под мостовете,топлещи се на запалени варели и казани.


Затова дойдохме тук,понеже в крайна сметка са малко държавите в света от този тип.А десните искат да ни върнат към дивия капитализъм,почасовия труд,временната заетост и несигурността.Живот по квартири и по комуни не е изобщо вариант за хора със семейства.
Понеже вече ако си сам тук,ако нямаш партньор да изплащате заедно сметки и жилище е невъзможно и банката да ти отпусне заем..а и евентуално да ти отпусне..много хора даже се събират по сметка един вид даже,за да могат да си купят жилище.Други пък не могат да се разведат..понеже ще фалират реално.

До това докараха за 4 години Норвегия десните тук.И все по-зле ще стане.Реват десните и симпатизантите че левите искали много такси и данъци да вдигнат,винетките също..ама едно е да имаш работа и варианти..пък нека ти ги вдигнат 3 пъти данъците да речем.
Друго е да подлъгваш хората с данъчни облекчения,а работният живот да е леш.
И да си в несигурност.
Много жалко за тази овча нация от безмозъчни егоисти..които повярваха в намаляването на данъците..уплашени от Ерна..колко скъпо щяло да стане като червените щели да дойдат на власт.
Не всички сме бизнесмени и с топ-професии.

Аз лично ще предприема мерки.Понеже скоро може и да решат да ни изхвърлят като безработни без доходи..да се оправяме сами.

А благодарение на тях,които толкова принизиха и отслабиха работният кодекс..ще чакам с години в пекарната за постоянен договор и за голяма заплата.

Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 12.09.17 12:05.



Тема Re: За съжаление Арбайдер партие се издъниха.нови [re: Alice in WL]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано12.09.17 12:09



Без значение какъв си,трябва да можеш да живееш достойно.Доскоро можеше в Норвегия.Но скоро и образованите ще гладуват и тичат на почасови работи.
Ще видите че Норвегия ще влезне в още по-голяма криза.
Нека да съм общ работник.С 250 кр нощна ставка на час.Първоначална.
Може да се влача умирайки,но ще работя и изкарвам пари.Искам да направя движение,съпротивително.А че ще се ходи по курсове и ще търся варианти е ясно.Търся хора за съдружници.Наскоро говорих със семейство,имали желание за бг ресторант.Предложих им да станем съдружници.Понеже законово е по-добре да не си едноличен.
Подписвам каквото трябва,от мен проблем няма да видят.И аз ще искам подпис и от тях,ако се навият.За един честен бизнес проект с поделени отговорности.И тях ги е страх да рискуват.Но сме на много общи идеи и виждания за радост.
Сами трудно ще издеянат както те искат уж,в законовата джунгла тук.
Въобще да си едноличен в Норвегия е преебана работа.Къщата ти виси постоянно за отнемане реално.


Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 12.09.17 12:13.



Тема Re: За съжаление Арбайдер партие се издъниха.нови [re: Catch 22]  
Автор ШокоЛаДа (лято..)
Публикувано12.09.17 12:19



дивия капитализъм е еквивалент на прекрасният социализъм...
наистина ли не го виждаш?
Единствената разлика е, че са различна собственост...
при единия случай си "собственост" на човек /т.е. той те е закрепостил да играеш по неговите правила/, а при другия на държавата /пак така/..и на много собственици..ама те ти дават толкова, колкото да живуркаш...и да те подчинят на системата...
А въобще не ми се говори за третия робовладелец - Банките...
та...евреите са го измислили..не се притеснявай..все си собственост на някого. А аз наскоро научих, че Маркс бил евреин...: )))
Човеко, вземи си живота в ръце и спри да търсиш лесното...лесно е да бъдеш роб на система, на работодател, на партия, на банка...ама си е робия, независимо какъв е строя и кой не управлява.
Предполагам няма да ме разбереш, но карай..


ии нека бИде Социализъм!...: )))
ама не при мен..аз не го щА...и капитализъм не искам...: )))
а на теб ако много ти пука за хората..защо не им даряваш своята заплата...ето това е помощ за тези които са под мостовете..реална помощ! Другото е лицемерие...



Тема Re: За съжаление Арбайдер партие се издъниха.нови [re: Catch 22]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано12.09.17 12:41



'без значение какъв си...'
Това вече ме убива! Най-важното е какъв си и има значение! Човек, който има специалност и е добър в нея, не е мързелив, винаги ще намери начин да живее достойно, където и да било по света. Нататък не четох.

ad infinitum ...


Тема Re: За съжаление Арбайдер партие се издъниха.нови [re: ШокоЛаДа]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано12.09.17 12:41



Ако имам много,бих дарил.Но дойде момент в който и аз нямам.Тогава ставаш най-вече солидарен с угнетените маси.
Робията е ясна че е навсякъде.Както казах,не съм гласувал от кеф за червените.А защото това си е моето лично отмъщение към плантаторите.Нямаше държава и отрганизация която да ги удари през ръцете за това което ни причиняваха-затова и моят вот е червен.
Дори и профсъюзите ми казаха в прав текст-Прекалено много си ги пази дясното правителство частниците.И сме с вързани ръце вече.
Може това да е било политически ход,да наберат гласове..но е факт че все по-разюздани частници и собственници има тук.
Наскоро Скандик хотел веригата като купиха в центъра хотел Норге,емблематичният хотел на радисън сас-хотел Норге..и уж обещаха след ремонтите да задържат повечето работници.
В момента тече дело за над 300 уволнени и изхвърлени на социалната.
Представяш ли си какъв ужас е товеа.И изобщо не им пука дали си профсъюзен член или не.
Явно повечето не са били.Само да ми продължат договора след 18 септември ..ако стане,и в момента в който стане..отивам да стана отново профсъюзен член.За сигурност отново.Понеже не исках да плащам членски внос докато бях безработен.
Все пак е много по-добре да си профсъюзен член.

Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 12.09.17 12:42.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.