Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:24 21.09.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: РечникЪТ на калоферският езикнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано14.09.17 01:28



Ако четеше разгънато, нямаше да пише купища еднакви постинги към всеки поотделно. Дори само с един човек да пише в тема, пак губи какво му се казва. Просто не внимава, не е до изгледа, аз що не губя кое към кое е.



Тема Re: РечникЪТ на калоферският езикнови [re: Bezsynna]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.09.17 11:27



но пък не го домързява за присъщата му обстоятелственост
да напише същите неща отново в друг словоред


май си имаме работа с поне световен вицешампион по машинопис
има хора, които 1 и съща история я разказват всеки път по различен начин,
а като си подреди неговата си я тиражира със следващия постинг същата
не е малко това

нощес се наложи да работя
и днес си чета едни бележки, които писах до себе си в повелителна форма
като оня луд, дето писал нещо, питали го какво пише, отговорил: писмо
- а какво пише в него?
- не зная, не съм го получил
та и моята работа същата се получи
днес ги чета и си викам - брех! голям началник съм си - всичките в повелителна форма, а не само по дума за подсещане
трябва наистина да имам нужда от здраво строяване и насочване
та... оплаквам се от мене си
към 4 часа надникнах тук и аха да ви се оплача, мъ викам айде и след малко е ден



Тема Re: РечникЪТ на калоферският езикнови [re: Catch 22]  
Автор tirtirlin (старо куче)
Публикувано14.09.17 12:34



Тва пътя за "Мъжки манастир" Къде тръгва от асфалта, има чешма, поят животните, на юг над пътя е височко, там имаме парцел 2 дка удобен за хотелче, къща за гости. Тва обаче е пипкава работа. Вила "Мечкареви" правех банкети за Гергьовден и Коледа. Мъжкия манастир стаите съм му наемал, до бяла река бившата вила на Горското.
Тоя дрон, над тая могила коя ти казах, наляво се отделя пътче за местността "Посран камък" еми миризливо име, но мож да е древно. По надолу почва този
" Звъниград" снимал съм основи на къщи там, от там са извозвали каруци камъни калоферци за техните си къщи.

Всъщност това е предният Калофер,- Звъниград. Турците го палят,- Калифер Войвода шава къде шава, мърда къде мърда и прави селище нагоре, сегашният Калофер.

Ко имаш ниви продавай, търсенето са засили, сеят рози, лавандула, гледат крави и прочие овцета.


Редактирано от tirtirlin на 14.09.17 12:43.



Тема Re: РечникЪТ на калоферският езикнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор tirtirlin (старо куче)
Публикувано14.09.17 12:46



Сигурно чете в разгънат вид, коет е най-добрия начин да се убие нишката на разговора.


По принцип има идея човек да се прави леко чалнат, леко нервен, леко депресиран, леко дебалансиран, и леко чаровен.



Абе фърли им пушек в очите да са дзверат, да им люти.



Тема Re: РечникЪТ на калоферският езикнови [re: tirtirlin]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.09.17 13:11



има и вариант
разчита някой да го приемат, че са прави на чалнат, та да не се разбере, че си е





Тема Re: РечникЪТ на калоферският езикнови [re: Bezsynna]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано14.09.17 13:31



Ок.Сега разбрах.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: РечникЪТ на калоферският езикнови [re: Bezsynna]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано14.09.17 13:33



Още от малък съм си доста разсеян.Това ми беше най-трудното.Да се концентрирам.Затопва и ми беше много трудно в училище.Наречете го хипактивност,заболяване или каквото и да е..но си имах сериозни затруднения навремето в училище.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: РечникЪТ на калоферският езикнови [re: holi_day]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано14.09.17 13:36



Всеки си е чалнат на някаква степен.Разсеяноста и липсата на концентрация винаги са ми били най-големите ми врагове.
Имах потенциал,но просто с наизустяване не ставаше.До другия ден повечето го бях забравил.Което съм го вниквал и разбирал,по него предмет съм бил добре.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: РечникЪТ на калоферският езикнови [re: tirtirlin]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано14.09.17 13:44



Хубава снимка.От много години не съм в калофер,много си е хубаво на бяла река.Дори и на паниците,но н яма вода в Тунджа верче.И лятото вони и смърди покрай бентовете на тиня.Поне преди 4-5 години беше така.Ниви и имоти нямам там.В друга посока са.Към старите лозя,където е моста на околовръстното и към Стовръшка.А там масово ливадите и лозята са зарязани.Иначе мечтата ми един ден когато се върна дай боже на старини в града ни...направо може би ще продам старат си къща,която реално е за бутане..макар и мястото да е близо до центъра,и винаги съм искал да си построя къща извън града.На бяла река е най-добре,но пътя така и никога няма да го оправят.Затова може би ще е към паниците.Една къща от готов тип.С тераса и веранда ми е мечтата.


И с кучета да пазят.Може и котки.
Само че първо трябва фирмата да е на 200пр проверена от сигурни хора които са ползювали услугите им.
Не ми трябва много,двуетажна къщурка,от скандинавски тип ми е достатъчна.

Дай боже да се осъществи мечтата ми.Пък калофер е на максимум 10км.Може даже и малко магазинче да си отворя за туристите там.И за овчари,говедари и който мине.

Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Още калоферизминови [re: holi_day]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано14.09.17 18:30



Дай малко яснота.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.