Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:15 10.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Всички сме обреченинови [re: Nuke Dukem]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано27.08.17 02:01



Ако колелата са еднакви и плътно едно до друго, разстоянията между центровете им ще са равни. Нещо си заклещил между две и три, за да объркаш Гераско!





Тема Re: Всички сме обреченинови [re: Bezsynna]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано27.08.17 02:04



Няма такова понятие като "равни центрове", те могат да бъдат само "съвпадащи" или "несъвпадащи" един спрямо друг.

Задачата е поставена съвсем правилно, а наградата е 12 виртуални доларес, решете я и следващият въпрос ще бъде за 144 виртуални долара.





Тема Re: Всички сме обреченинови [re: Nuke Dukem]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано27.08.17 02:26



Пак си разконцентриран, такова словосъчетание не съм употребила изобще!

Оправяйте се, лека нощ!



Тема Re: Всички сме обреченинови [re: Bezsynna]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано27.08.17 03:12





Извинявам се – ето задължителният чертеж:





Тема Re: Всички сме обреченинови [re: Nuke Dukem]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано27.08.17 09:25



Отказвам да смятам, но съм доволна, че помогнах да се изясни условието.





Тема Re: Всички сме обреченинови [re: Bezsynna]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано27.08.17 09:31



Ами, по косинусова теорема косинусът на ъгъла, който е заключен между отсечките 30 и 40 – е cos(алфа)=0,666.



А иначе резултатът е около 110.



Тема Re: Всички сме обреченинови [re: Nuke Dukem]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано27.08.17 09:57



Ама нали изпитваше някой друг, що толкоз лесно се предаде! Тъкмо щях небрежно да те питам как ще изчислиш точките за крива на ръкавна извивка, за да проверя колко си умен.

Викам вече да спрем да затрупваме темата на Блъди.



Тема Re: Всички сме обреченинови [re: Bezsynna]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано27.08.17 10:20



Как така ще спрем да му затрупваме темата, че той, ако има нещо против – ще си напише.

Тъкмо щях небрежно да те питам как ще изчислиш точките за крива на ръкавна извивка...

Гледах

... И едвам успях да изтърпя.

Няма ли с линийка и пергел – не ми го хвали. При мен се строят само правилни полигони:





Хайде все пак да решим задачата. Косинусът е изчислен, сега трябва да сметнем ъгъла... Идеи?

Редактирано от Nuke Dukem на 27.08.17 10:22.



Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано27.08.17 10:32



Олеле какъв глас! Няма начин да издържа, за да й чуя обясненията!

И всъщност се ползват линия и пергел, за да се начертае ъглополовяща и да се нанесе по нея получен резултат и съответно там една от точките. Но няма значение, защото само се закачам, не знам дали разбираш. Неприятен ми стана някак изпитът по математика. И изчезвам от тая тема!



Тема Re:нови [re: Bezsynna]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано27.08.17 10:46



И всъщност се ползват линия и пергел, за да се начертае ъглополовяща

...понашенски – бисектриса.










Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.