Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:46 01.05.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Хубавите моменти в живота  
Автор Flying Bug (член)
Публикувано14.05.15 18:22



Така, както съм седнал пред компа с чаша меко шотландско се разрових из паметта си за най-хубавите моменти от моя живот.

Започвам от детството (ееех безгрижни и волни годинии):

Летните вечери в Младост 2, когато на тумби по 20-30 деца кладяхме огньове, играехме на най-различни игри - най-вече си "разменяхме" фунийки, жмичка, разказване на врели некипели около огньовете... от блоковете се чува дрънчене на кухненски прибори и свиркане от балконите (всяко дете си имаше уговорен сигнал, за да вечеря), обикновено се прибирах мръсен като прасе и банята преди вечеря беше някак нещо естествено за мен. Следваха сладки разговори около масата, телевизия (ако имаше нещо интересно) и после сън. Помня миговете около заспиването - широко-отворен прозорец и навън един куп щурци припяваха... ама наистина много щурци... А аз заспивам леко, уморен от всичките глупости дето съм правил през деня... Давам всичко, което имам само за една подобна вечер ама уви - никой не ми го ще и няма да ми продаде една такава вечер за толкова евтино дето се вика за глупости.

Тръби за фунийки... качваме се на покрива на блока избираме една-две антени с подходящи и за 10 секунди - на антената са останали само заоблените тръбички. След това беж... е един път ни хванаха... ама някак ни прости чичката на 8-мия етаж



Помня, че имаше период в който правехме модели на кораби от стиропор и ги пускахме в езерцето на градинката пред нас... какви славни морски битки се разиграваха около това езерце... целият ни квартал беше потънал в парченца стиропор от това

Правехме и салове - палета от строежите, натъпкани със стиропор... брях мама му - все някой тарикат разклащаше силно сала и всички се озовавахме в мръсната вода... пък никой не се зарази с някоя злокобна болест.

Правехме и страхотни къщи от тухли... познайте - пак от многобройните строежи на Младост 3 - който се вдигна пред очите ми за нула време.

Имах много красиво детство... училището беше само между другото. Рядко си пишех домашните и почти не си учех уроците... за мен най-доброто училище беше улицата. Все имаше по някой "зубър" на следващия ден да го хванем за канарче и да му препишем домашните. Вкъщи никога не ме притискаха за учене и оценки - оказа се за добро... обичайния разговор след училище между мен и майка ми (баща ми съвсем не се интересуваше от оценки) беше "Майко, днес получих 2 по математика" - обичайният отговор беше - "Нищо - ще я оправиш" и аз я оправях на тройка примерно - естествено с преписване . Никога не ми се е налагало да крия, че съм получил двойка - нямаше и защо - знаеха какво дете-идиотче имаха насреща

Помня, че се биех с момчетата от горната част на Младост 2 - те ни бяха нещо като врагове и устройвахме сериозни битки, но никога със сериозни последици. Просто така се случваше.

После дойде периода, дето посред нощ се разхождахме по центъра на София... ей така - гъз път да види...

После периодът на купоните... оттам не са много спомените ми... помня, че поканих 10-15 човека у нас обаче се събраха много съдове после за миене и ги сложих във ваната и ги накиснах с веро и гореща вода... Както и да е - помня, че майка ми бълва огън и жупел, търкайки ваната после... Естествено съдовете бях ги измил - обаче ваната...

Има още много - но сега да ви чуя вас... Кои са вашите най-красиви моменти в живота - дето си ги спомняте с умиление?



Тема Re: Хубавите моменти в животанови [re: Flying Bug]  
Автор lsrael Thronstein (Dr)
Публикувано14.05.15 18:27



Баси ти трябва да си мой набор. Аз имах абсолютно същото детство с една разлика - вместо Младост 3 се случваше в ж.к. Люлин. И фунийките, и огньовете привечер, и жумичка с топка, и лодките от стиропор, и сигналите за вечеря.

ИТ



Тема Re: Хубавите моменти в животанови [re: Flying Bug]  
Автор FlLerO99 (око на КГБ)
Публикувано14.05.15 18:28



Най-красивия и сладък момент през животът ми беше когато унижих зверски лошо една пачавра която нямаше пари да си храни детето и тъй като преди да го направи ме отряза та аз няколко години по-късно си паркирах новия и лъскав пасат пред блокът й и слязох от него с манекенката си фигура. Тя много добре ме видя е направо не можеше да повярва на очите си!

Друг сладък момент от подобен род е като изкарах въздуха на една която ме обиждаше. Курвата се свлече на земята изпускайки торбите в адска агония и аз много се накефих. Бях й търпял обидите в продължение на повече от 3 години време което беше наистина прекалено много.

Сладък от момент от детството ми бяха първите астрономически наблюдения в края на 1987ма година с детския пластмасов телескоп. Същото първите западни велосипеди с които много обичах да дразня децата. Имах три броя и позирах с тях пред тях и те все ми искаха кръгчета.



Тема Re: Хубавите моменти в животанови [re: lsrael Thronstein]  
Автор Flying Bug (член)
Публикувано14.05.15 18:29



68



Тема Re: Хубавите моменти в животанови [re: lsrael Thronstein]  
Автор FlLerO99 (око на КГБ)
Публикувано14.05.15 18:29



А едно дете понеже отказа да играе на фунийки с нашата компания го застигнах пред тях и му пробих гърбът с една фунийка с една огромна игла на нея. После майка му беше побесняла и едва едва се разминах с шамарите.



Тема Re: Хубавите моменти в животанови [re: FlLerO99]  
Автор Flying Bug (член)
Публикувано14.05.15 18:31



Чопър ли си имал? Ако да - и в квартала ни около 75-76 г. имаше две деца с чопър. Настина беше удоволствие да го караш.



Тема Re: Хубавите моменти в животанови [re: Flying Bug]  
Автор yetti (пристрастен)
Публикувано14.05.15 18:33



е, детството пак. на всеки това му е любимият период.

един път с брадчедите заринахме целото междублоково пространство с хартиени самолетчета и оставихме наште без листове хартия, вестници, списания, квот се сетиш...

+1 за темата и описанията.

Nobody fucks with the Jesus!


Тема Re: Хубавите моменти в живота [re: Flying Bug]  
Автор FlLerO99 (око на КГБ)
Публикувано14.05.15 18:33



Имах не само Чопър, имах и Фуего и беемхикс. Отделно от това имах и Балканче. Балканчето ми го купиха през 1987ма, Фуегото с дисковите спирачки и амортисьорите през началото на февруари 1989та, беемхикса не си спомнях кога точно, а Чопъра на 14ти септември 1990та година. За Фуегото и за Чопъра баща ми плати по 800 лева.



Тема Re: Хубавите моменти в живота [re: yetti]  
Автор Flying Bug (член)
Публикувано14.05.15 18:34



О... хартиени самолетчета... правехме ги наистина много и много се усъвършенствахме в направата им... а хартия имахме постоянно, защото и родителите ми и съседите работеха в печатници.





Тема Re: Хубавите моменти в живота [re: Flying Bug]  
Автор FlLerO99 (око на КГБ)
Публикувано14.05.15 18:35



А пукала прави ли ли сте си? Съседите не можеха да си почиват от тях. Правиха се пак от хартия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.