Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:48 27.04.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ето, че се случинови  
Автор Aдa (Shadowchaser)
Публикувано14.04.07 18:58



метод за обучение в математика, така щях да озаглавя темата.... не бе, няма смисъл

ще кажете, че съм глезла или че някъде някой може да промени нещо


обаче не - баща ми получи инсулт - пак съм от късметлиите - някои ги отнасят завинаги , в моя случай имаше късмета просто да се затрие част от мозъка му. това е лошо, но-полезно е понеже му няма лампичката, която всеки ден да му светка колко е безсмислено всичко. като едно животинче е, ако го юк-неш ще се свие, ако го прикоткаш с добро и храна, ще дойде при теб и ще иска да се милва.

често сънувам миналото, когато бях 10-11 години и той ме учеше да умножавам трицифрени числа наум, и за проверка ползвахме една сметачна машина на работата му - една такава, където въвеждаш нещо си и натискаш една ръчка отстрани, незнам как се казваше. а, сега този същия човек не знае коя дата сме, не знае числа и не ги ползва, не знае колко е часа, дори да му тикаш часовника в носа..... ех, казват, че да нямаш часовник, значи, че си щастлив човек.

та ето това е - че сънувам кошмари, как собствения ми баща ми обяснява математиката, а на другия ден ми се смее, на стриктнете формули.




знам, че всички ще умрем,



Тема Re: ето, че се случинови [re: Aдa]  
Автор blackbard ()
Публикувано14.04.07 19:36



Миличка ,знам колко боли .....но всички минаваме по този път на раздяла с най- близките си хора ......тъжно е като гледаш как настъпва старостта ,тъжно е да не можеш да помогнеш на хората ,които най- много обичаш и да гледаш как страдат ,....познато ми е ....но какво да ти кажа !Аз вярвам ,че всичко това е една игра в която сме влезли по собствено желание и когато играта приключи пак ще сме заедно всичките ,и ще се включим в ново приключение ......отново заедно ,приеми го като едно изпитание ,приеми го като част от играта .... може би трябва да научиш някакъв урок ,за да станеш по- мъдра !И той е приел тази роля ,за да провокира в теб определено осъзнаване !
Някъде бях чела ,че човек е като какавида- както пеперудата напуска пашкула ,за да блесне в цялата си красота ,така и за човешкия дух материалното тяла е нещо като какавида ,в която временно сме приковани ,влезли сме в определена роля ,но когато се освободим от него - тогава сме истинската си същност !Не тъжи ,животът е прекрасен и ти имаш важна мисия да изпълняваш !



Тема Re: ето, че се случинови [re: Aдa]  
Автор Дивaнe (излитащ)
Публикувано14.04.07 20:21



Даваха по ТВ. в някаква болница в София (ама не запомних коя), провеждали някакво ново лечение за инсулти. Проблема бил, да се реагира в първите 3 часа от това. Мъж с тежък инсулт, 2 дни след това даваше интервю за ТВ. и при това движеше всичките си крайници. Дано се оправят при теб нещата.



Тема Re: ето, че се случинови [re: Aдa]  
Автор jojo-mojo ()
Публикувано15.04.07 11:27



баща ми почина на 13-ти август 1998
и аз се старая да помня хубавите ни дни
живеехме в голяма къща със сестрата на майка ми и двете ми братовчедки
през ваканциите правехме "олимпиада" по математика с три кръга и там с всичките им правила - баща ми беше организатора


кураж



Тема Re: ето, че се случинови [re: Aдa]  
Автор Бeзcъннa (fragile)
Публикувано15.04.07 11:38



Жената, която ме отгледа, беше преподавател по езици и музика, остана дементна в последните си години и рядко знаеше коя съм, но любовта й я имаше. Много по-късно оцених времето, което ни бе дарено и съм благодарна, че го имаше. Единственият човек, когото в живота си съм наричала татко, получи инсулт миналата година и рухна, живее през един блок от мен, а аз не мога да отида, да го прегърна и да се погрижа за него. А родния си баща не познавам. Както и да ти прозвучи думата радост в подобен конспект - радвай се, че имаш възможност да бъдеш с баща си. Грижи се за човека, намерете някого за контакт, аз също гледах предаването, за което казва Диване, инсултите се повтарят, предвидете някаква застраховка, бъди с него и го обичай, всички един ден ще пострадаме по един или друг начин, тежко е за всички засегнати, но любовта на близките е незаменима.

- - - -



Тема Re: ето, че се случинови [re: Aдa]  
Автор ledzep (дух куче)
Публикувано15.04.07 19:19



365х346=?

Само да те разсея и да те подкрепя.

Апропо, машината, за която говориш, мисля, че е марка Аscota (ако се пише така изобщо).

"Животът ни е като дъх на бизон през зимата".

Редактирано от ledzep на 15.04.07 19:21.



Тема Re: ето, че се случинови [re: Aдa]  
Автор ¤MИHAЛO¤ (Изчезващо)
Публикувано15.04.07 19:48



Съжелявам АДА..дано нещата да са по добре..знам колко те боли и колко е трудно..знам какво е да загубиш близък човек..говоря от опит АДА..татко почина преди 11 години а мама сега май месец ще направи 1 година откакто почина в ръцете ми:(..Мога само да ти кажа че трябв ада си силна..трябва да с едържиш и да не се отчайваш...
Стискам ти палци.



Тема Re: ето, че се случинови [re: Aдa]  
Автор Moonlight. ()
Публикувано15.04.07 19:59



моят баща умря преди година и седем месеца за 18 часа само без да е лежал болен , дори й той не разбра че са последните му часове, а може и да е разбрал, но не каза . не искам да говоря за кошмара, който изживях какъв беше . още има дни когато ме тресе - спомням си и плача.


има щанс да се оправи , но лечението е дълго. стискам палци , Господ да му помогне. да лежи, но да диша и жив да е - само това ще ти кажа .

помня моят баща като ме учеше буквите и да чета - бях 5 годишна от книжката ' Приказките на Шехеразада' .......и други неща си спомням и още сънувам - от година поне не са кошмари, а предупреждения .

Настроението е ветропоказател; чувството - извор; мисълта - река; принципът - школата


Тема Re: ето, че се случинови [re: Aдa]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано15.04.07 20:28



Съчувствам ти. Ако е здраво сърцето му, готви се за истинския ад. Моят баща изживя три инсулта без да се парализира и без да изгуби говор, но изхвърча целият му интелект. Сега пита по три пъти на ден коя дата сме, като не го гледаме, пие каквито хапчета му поподнат, тика се в кухнята и прави ужасни бели, ходи из апартамента и гаси бойлера, ако съм го включила и го включва, когато не трябва, Оплаква се, че някой е премахнал всички ключове за осветлението, Отрязва всички цветове на мушкатата, щото били болест по цветята... Абе, лоша работа. Понякога му се карам и после ме боли, защото той не го прави нарочно. Нужно е непрестанно внимание и много любов. Ако му говориш бавно и със спокоен тон, той се чувства по-добре и можеш да се надяваш на почти истински контакт.



Тема Не всичко е загубенонови [re: Aдa]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано16.04.07 09:57



Просто вярвай и бъди търпелива. Понякога нещата лека полека се връщат не напълно и не съвсем но се връщат. Но няма да е за седмица или месец. Просто бъди човек. Моя баща умря през 92. Получил инфаркт и никой два часа не осъзнал че човекът седящ на скамейката всъщност вече не е там.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.