Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:02 20.05.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема На мен също ми е неприятнонови [re: Бeзcъннa]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано03.02.06 08:51



Но не смятам че никой от никъде си има право да плюе страната която го е отгледала да се прави на хванал господ за шлифера и да дава акъл с назидателен тон за неща от които не разбира. И реагирам съответно. Най-отвратителните емигранти които съм виждал са българите и негрите. Готови са да ближат задника на всеки нов "родител" само и сама да ги погалят по тиквата с думите "ти си вече наш а не от "онези" ". Е във всяко стадо има мърша ама нашата все си е в повече - явно национална черта Предлагам поради изчерпване на темата да се затвори



Тема Re: На мен също ми е неприятнонови [re: lnfinity]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано03.02.06 09:09



Ти май нещо против свободата на словото...?
Шъ ни лишиш от просветление!


_________________________________
Ту лоша, ту добра... ту и двете заедно.


Тема Re: На мен също ми е неприятнонови [re: holi_day]  
Автор beta1 (black_hole) (Aquarius/Pisces)
Публикувано03.02.06 12:30



Против свободата на словото никой няма нищо проив, но против свободата на плюенето заради самото плюене аз поне имам.
Безсънна е права, че колкото и да се заяждаме един друг едва ли ще променим по този начин нещо. А проблема повдигнат в темата си е много сериозен и злободневен. Уви
Болното общество има повече проблеми от нормалното, но и "убийството" на такова общество не е решение. А и "лековете" за тези общества действуват бавно.

rpm -i homo homini ....


Тема Re: На мен също ми е неприятнонови [re: beta1 (black_hole)]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано03.02.06 13:07



Виж "здраво" общество няма. Във всяко стават такива или подобни гадости. Не разбирам "човечноста" да оставяш убийци на свобода или да не ги обесиш публично щото не било "демократично". Изродщини стават във всяка страна особенно пък в тия от ЕС. Понеже престъпниците имат "права" пък жертите нямат. Съгласен съм за преенцията и предварителната работа но Англия е била велика държава като са бесели за кражба над 5 пенса а Щатите са дръпнали когато наказанията са били веднага след престъплението. Знаеш ли колко народ навремето е избесен и разстрелян в Щатите? Респектът от закона не се постига с приказки. Лошото е че у нас никой няма интерес от разкриването и наказването на такива престъпления. Полицията все мрънка че са и малко парите а всеки втори напуснал висш полицай става адвокат на престъпници щото е законно. Хората нямат право да носят оръжие докато престъпниците си носят без притеснения. И все в името на "демокрацията". Плюя на такава демокрация



Тема Re: На мен също ми е неприятнонови [re: beta1 (black_hole)]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано03.02.06 13:28



Не е задължително да си разбрал написаното от мен.
Хоби ми е говорене заради самото такова. Скупчвам думи без да са смислово и тематично обвързани.

"...колкото и да се заяждаме един друг..." - толкова ли е трудно разграничаването на 1л.ед.ч. и 2л.мн.ч.?! Къде си заяждал ти, че не успях да видя? Избягване на конфронтацията, заради "опасността" от лавиноподобно й разрастване или?


П.П. Съвсем офф - остаряла форма и вече извън правописа "действуват". Свиквай с "действат", ако желаеш.


_________________________________
Ту лоша, ту добра... ту и двете заедно.


Тема На времетонови [re: holi_day]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано03.02.06 13:37



Имаше един чешки филм "Зареждайте бабите правилно" Не са се сетили да направят "Лелята-Терминатор"



Тема Re: На мен също ми е неприятнонови [re: lnfinity]  
Автор beta1 (black_hole) (Aquarius/Pisces)
Публикувано03.02.06 13:40



Предполам искаш да кажеш, че идеално общество няма. С това съм съгласен.
А здраво общество знаем какво е това от Ленско Сталински тип. Предполагам знаеш, че Ленин е създал първите лагери а Хитлер само е усъвършенствувал идеята.
Ами кой ти е казал че сегашното ни обшество е демократично? Аз под нормално общество разбирам такова където има ясни правила и разумно балансиране между инересите на гражданите и държавата. А и каква декомрация без реални стопански субекти - реални фирми които произвеждат реални стоки. Знаеш че вноса прелива пари навън а не навътре в държавата.
Ама реални фирми не се създават с директиви от Евросъюза , че за 5 г 80% от икономиката ни трябва да е в "часници" създадени за 1 ден. Добре знаеш , че без конкуретно производство не стабилни фирми не се създават.
Та след порочно заченатата "демокрация" естествен процес е деморализацията на големи групи от хора. Такива резки социални промени си оказват влиянието. Нима и Германия не е изживяла след загубата на 1 световна война подобно нещо. Кой е вярвал че в такава развита държава ще дойде Хитлер на власт?
Е, отплеснах се.
Не съм съгласен съвсен и за полицията. И там има свестни хора които си вършат работата. Но тяхната работа не е да стрелят на място.
Не искам повече да си чешам пръстите, да коментирам какво точно не е наред, но за всички е ясно че много неща не са наред. Но и с плюене нищо не се решава.

rpm -i homo homini ....


Тема Re: На времетонови [re: lnfinity]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано03.02.06 13:47



... Или "Лелята-беглец" - по действителен случай.


_________________________________
Ту лоша, ту добра... ту и двете заедно.


Тема Re: На мен също ми е неприятно [re: holi_day]  
Автор beta1 (black_hole) (Aquarius/Pisces)
Публикувано03.02.06 13:55



Ако се чувстваш лично засегната сори. Писах на теб като последна реплика, а не лично за теб. Просто по темата.

rpm -i homo homini ....


Тема Re: На времето [re: holi_day]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано03.02.06 13:58



С грозната закана на лелята - I'll be back - и последващия смях до напикаване




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.