Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 10.05.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Тема 4 existenceнови  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано19.07.04 18:53



Заглавието ме провокира : Mindhunters. Не четох cast, не писах в Google:заглавие+review+Renny Harlin..направих го после.
В изчистен вид, заданието на неделните филми е да забавляват.
Да задържат вниманието.
Да не поставят въпроси без отговор.
Да не те хвърлят в дълбокото, от дето излизане няма ако приятел не подаде ръка над чаша лате и слуша медитацията ти след прожекцията.

Не е чудно, че критиката не може да хване началото. Харесвам-драйфам спектъра е гъсто населен със зрители.
Опитах да открия един дет нещо аха-чат-ва психо да прочета колко вода държат психо схемите в историята; това лято психолозите отмарят над тероризъм или документалистика. Нямаше ги.

Накратко, за това става дума :

Though the premise of "Mindhunters" is not original, it is irresistible. A group of aspiring men and women enrol in a FBI programme under Harris (Val Kilmer), an unconventional trainer who mentors them in the art of profiling serial killers.

His methods are unpopular: Harris puts his group through simulations in order to give them a taste of reality.

For their final exam he takes them on a deserted island and leaves them there with the task to explicate a fictitious serial killer. There's only one problem. When the trainees start to die for real (in unique and mostly gruesome ways) it becomes clear that one of them is playing the proverbial grim reaper

Като го изтърпиш искам да ми напишеш възможно ли е профилирането на убиец ? Според теб !






Тема Re: Тема 4 existenceнови [re: 4eHe]  
Автор Лaypa ()
Публикувано20.07.04 13:37



не съм гледала филма)
замисли ме заглавието за двете обособени по-значителни категории хора- ловци и жертви, от някаква група психолози. съществуваха като дефинирани май и помагачи, пазачи.. т.е. човешки умения не само като даденост, заложеност някаква на човешката природа, но и като съзнателно развити и усъвършенствани умения с помощта на множество средства, включително и внушаване на чуждо мислене, чужда истина до придобиването и на правоспособност в собственото съзнаване. терминологията на вариантите е богата. в една от тях за подтисничеството ( Фенън, психиатър -" несретници на земята") изследвания доказват, че постоянното подтисничество на личността може да доведе до интернализиране на проектираните от подтисника представи за себе си, което води и до превръщането на личността в свой собствен автоподтисник. в крайните си форми това води до алиенация, която е отчуждение към себе си, или от значим друг човек, от човека по принцип, от среда, култура,всякаква обществена дейност и прочее..
всъщност конкретно на въпроса ти мисля, че е напълно възможно. така, както мениджъра успява да "види" в подходящата роля индивида, както възможността тази роля да бъде изпълнена и чрез специална методика и инструментариум да профилира този човешки ресурс за постигане на стратегии и цели.



Тема .. мениджъра успяванови [re: Лaypa]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано20.07.04 14:43



Лаура,
опитай да дадеш пример кога мениджъри deal w. криминални елементи






Тема Re: .. мениджъра успяванови [re: 4eHe]  
Автор Лaypa ()
Публикувано20.07.04 15:04



мисля, че не ме разбра правилно)
или може би аз не съм била достатъчно ясна в това, че той успява във вложения във въпроса ти смисъл. в противоположния на деликуентен, девиантен, антисоциален, имах предвид. един вид методология, но с отрицателен заряд на съдържанието. пример имаме тип "изпълнител" на когото се делегират задълженията на "ръководител" и в същото време не се търси решение за излизане от кризисни ситуации, а напротив се провокират, с което се задълбочава и стреса и дистреса, не овладява гнева. оттук и агресивност, неприязън, раздразнение, нетърпимост(вярно и не без значение е самата специфика на индивида) но така или иначе той не е наясно действително ли ситуацията е такава, каквато си мисли или му изглежда. в подобно състояние манипулацията върху собствените му мисли се приемат без апелация и информацията, която му се внушава просто става факт на съзнанието))



Тема Re: Тема 4 existenceнови [re: 4eHe]  
Автор Kpъr (fractal)
Публикувано21.07.04 00:34



е, този и аз не съм го гледал, нищо че имам възможност - идеята за нон-стоп насилие не ме привлича!?

за това пък гледах малко по старият "ExistenZ" (1999)
" възможно ли е профилирането на убиец ?"

го намерих като отговор там - убийците успяха да създадат цял свят в който поставиха себе си, жертвите и мотивите, като последните (мотивите) оцеляха няколкократната смяна на контекста/света ...
добре че е само на филм... засега...

ExistenZ - излязл само седмица след the matrix, и дори не е американ, затова ... ненужно подценен...

Белое на белом...


Тема профилиранетонови [re: 4eHe]  
Автор vladisss (.)(.)
Публикувано21.07.04 10:23



Профилирането на убиец е не само възможно, но и наложително!!
кой ще ни приеме в европа с тея наши непрофилирани главорези!?
Нужен е по-висок професионализъм, а той е невъзможен без профилиране!




Тема ооф тнови [re: vladisss]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано21.07.04 12:32



New site design харесва, харесва






Тема Re: ооф тнови [re: 4eHe]  
Автор vladisss (.)(.)
Публикувано22.07.04 09:45



: ) ех, 4eHe : )
да знаеш, че единственно комплексите за езиково безкултурие, които придобивам когато попадна на твои постинги ми пречат да проследя всички електронни нишки до теб..


Редактирано от vladisss на 22.07.04 10:06.



Тема Re: ооф тнови [re: vladisss]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано26.07.04 12:03



Език се учи. С ръка на сърцето, човешките езици са една от най-леките категории за учене. Щото всичко е ново. Всяка дума, всеки смисъл зад нея, всеки контакт ти връщат удовлетворението на един нов свят

не е като машинните езици






Тема Re: Тема 4 existence [re: 4eHe]  
Автор Ambro ()
Публикувано27.07.04 18:49



Друго е невъзможно. Профилирането на нов Христос




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.