Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:51 10.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Социология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Социологическо проучваненови  
АвторЛoли (Нерегистриран)
Публикувано25.12.05 11:04



Мога ли да прочета някъде в нета, как се прави проект за емпирично социологическо проучване?



Тема Re: Социологическо проучваненови [re: Лoли]  
Авторskyka (Нерегистриран)
Публикувано05.06.06 19:11



da



Тема Re: Социологическо проучваненови [re: skyka]  
Авторskyka (Нерегистриран)
Публикувано05.06.06 19:14







Тема Re: Социологическо проучваненови [re: skyka]  
Авторloli (Нерегистриран)
Публикувано19.09.06 13:05



i kade v neta e tova opatvane, 4e mnogo speshno mi triabva



Тема Re: Социологическо проучваненови [re: loli]  
АвторJangle (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 14:31



Абе верно я помогнете с тия ЕСИ-та, че много кофти курсови работи дават нещо тия преподаватели. А ми искат 50 лв. от разни сайтове да ми я направят. Кофти...



Тема Re: Социологическо проучване [re: Jangle]  
Автор harkaМодератор ()
Публикувано23.11.06 10:52



А бре хора, що се сещате да научите нещо за ЕСИ, чак като ви дадат "кофти курсови работи"

В нет-а досега не съм срещал публикации за ЕСИ или пък "упътване" как се прави. Е, поне не в 'българиския' нет. На английски не съм търсил - то по-добре човек да чете 'дебелите книги'

Ама ето ви няколко подсказки за 'офлайн' текстове, които могат да са ви полезни:

1. Енциклопедичен речник по социология (не го препоръчвам като цяло, ама има събрана накуп информацията която ви трябва - що е ЕСИ, що е индикатор, що е въпросник и т.н.) За начало става. Имаше две издания, тъй че е лесно намираем

2. Общественото мнение. Епистемологични проблеми - Йордан Венедиков, София, 1993 (ако мразите теоретичната статистика - не е много ясно дали ще ви помогне, но е много добра книжка и се чете лесно - само 200 стр. :))

3. Атанасов, Ат., М. Молхов, Св. Съйкова, Ем. Ченгелова, В. Георгиева. “Емпиричните социологически изследвания на социалната действителност: Подходи, методи, организация. Проблеми и нови решения. Издателство “Марин Дринов”, БАН, София, 2004, 300 с. - Това вече ще ви помогне със сигурност

4. Статистическото изследване - Иванка Съйкова, София Тодорова, Издателство: Нов български университет (Не го познавам, но двама колеги ми го похвалиха - само дето според

става дума по-скоро за ЕСИ, а не за "статистически анализ" (понятие "статистическо изследване" (statistical survey) не съм срещал до момента извън България)



За други не се сещам, ако по-късно се сетя, ще добавя тук. Ако пък на друг му хрумне нещо, нека пише

П.С. Умишлено не споменах богатата литература за 'напреднали' или пък публикациите, отнасящи се до конкретни проблеми / части от провеждането на едно ЕСИ или цялостен социологически изследователски проект. Такива има много

Редактирано от harka на 23.11.06 10:56.



Тема Re: Социологическо проучваненови [re: harka]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано27.11.06 16:58



Енциклопедичния речник скоро го свалих някъде от нета. Ако някой го иска - да си остави мейла.

Статистическото изследване на Съйкова, ако е просто ново издание на старото, си е чиста статистика.

Добавям една книга (

) - лекции, хора, ходете на лекции. От изброените от Харка 4 книги имам 3, но не съм ги ползвала като студентка, а чак сега. ЕСИ се пише идеално по даденото на лекции инфо.



Тема Re: Социологическо проучваненови [re: little_rabbit]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано27.11.06 17:00



А, сетих се - най-добре е обяснено тук: "Икономическа социология" Университетско издателство "Стопанство, С. 1996 - последната глава.



Тема Re: Социологическо проучване - още литературанови [re: harka]  
Автор harkaМодератор ()
Публикувано29.11.06 12:54



Не мога да разбера как съм го пропуснал

Съйкова, Ив. и Б. Чакалов - "Методология и методика на емпиричните социологически изследвания" (Май за това говори Малкия заек - доколкото знам различава се от новата книга на същата сйкова, която вече цитирах)

Ще си позволя да кажа, че ако препоръчаната от Малкия заек "Икономическа социология" е на Т. Пачев - много ниско мнение имам за книгите му - конкретно книга със същото заглавие четох веднъж още докато бях студент и на мен ми доведе две неща: смях и упоритото чувство че това което не е за смях вече съм чел някъде другаде - причислих книгат към "преразказ с елементи на (неуспешни опити за) разсъждение". това си е лично мнение



Тема Re: Социологическо проучване - още литературанови [re: harka]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано29.11.06 13:57



Икономическата социология е под редакцията на Пачев. Отделните глави в нея са писани от свестните хора в катедрата (и от някои не-свестни). И си заслужава. Пачевата едноименна е издадена няколко години по-късно, аз вече завършвах и не се наложи да я купувам.

Съйкова и Чакалов "Методология и методика на емпиричните социологически изследвания" - ако е много древната книга - да, хубава е, но трудно се намира. И май ми е набор. А чистата статистика "Статистическото изследване" на Съйкова и Тодорова е друго.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.