Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:11 17.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Социология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Социолозите за хомосексуалносттанови  
Автор pstone (непознат)
Публикувано14.08.06 16:59



Привет на всички!

В момента правя едно изследване за дипломна работа за отношението на обществото у нас към хомосексуалните хора.

Ще бъда благодарен на всеки, който се включи в него и попълни



Анкетата е анонимна и единствените демографски показатели са пол и възраст.

Благодаря Ви предварително!

-----------------------------------------------------


Тема Re: Пиша наред соринови [re: pstone]  
Авторvelibarabeli (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 02:03



Абе попълних анкетата, но въпросите са малко глупавки, извинявам се за директността, но са така формулирани, че ще получите лъжливи резултати. Социолог съм, и го пиша от добро чувство.
Например, аз съм против хомосексуалисти в армията, но защото съм против армията.
Т.е. с такива въпроси и индикатори можете да уловите само крайни ксенофобски нагласи, но не знам за какво би ви послужило това, няма да даде никаква дълбочина на погледа. Нямате въпроси, свързани сьс социо-икономически статус, както и с образование.
А самата анкета е направена с предполагаем респондент хетеросексуален, което е сериозен дефект също.
"морален", "етичен' са неясни и празни категории.
"грях" за нерелигиозен човек е празно от смисъл понятие.
Не мога да преценя, поставено в средата на скалата предразполага към мисленето му като среден вариант, а не липса на мнение.
И последно, да не стане прекалено
"хомосексуалистите са необходима част от обществото...", прекалено е утилитаристично като формулировка. Аз бидейки човешко същество не се мисля като необходима част от нещо си


"8. Това, което хомосексуалистите правят в спалнята си, е лично тяхна работа. " (препдполагам какво се опитвате да хванете с въпроса, степен на толерантност, но ако интимният живот се мисли като интимен наистина, тогава това би било валидно и за хетеросексуалните двойки и то не само в спалнята, но и в кухнята, тоалетната, килера и всяко друго сравнително частно пространство)
Както и се замислете това какво значи : Хомосексуалистите се нуждаят от нашата подкрепа, за да се справят с различните проблеми и начина си на живот. (ако ги мислим като дискриминирани значи се нуждаят от НЕЧИЯ подкрепа)



Тема Re: Пиша наред сори [re: velibarabeli]  
АвторJ. (Нерегистриран)
Публикувано18.08.06 21:54



Като цяло идеята на анкетата е добра. Не бих искал да критикувам, защото и сам при анализа на данните ще разберете, че некои неща са объркващи, в смисъл нееднозначни, т.е. валидността на изводите ще е съмнителна.

Не мога да пропусна да отбележа грешка, която е доста неприятна и даже лично ме постави в ситуация с 2 отговора. Става дума за въпроса за възрастта - 20 до 30 и после 30 до 40 и т.н. Чоджум какво да пиша като съм на 30! Пишете или 20 до 29 и после 30 до 39 и т.н. Щото иначе просто повъзрастовия Ви анализ си е ... ... сещаш се.

Поздравления все пак за добрата идея за онлайн анкета.



Тема Re: Пиша наред соринови [re: J.]  
Автор aqua_aqua (непознат )
Публикувано20.08.06 00:41



Ми слагаш се, в която група се чувстваш

. В кръга на шегата.



Тема Re: Пиша наред соринови [re: aqua_aqua]  
АвторJ. (Нерегистриран)
Публикувано20.08.06 11:21



Така се сложих и аз

, но това няма да помогне много на автора с тия големи възрастови интервали.



Тема за възрасттанови [re: J.]  
Автор harkaМодератор ()
Публикувано22.08.06 14:19



още нещо - обикновенно е много полезно да не задаваш предварително възрастовите категории - тъй като възрастта е цяло просто число, най-лесно е просто да има отворен въпрос. После е много лесно да се прекодира - дори в Ексел става, да не говорим за статистически софтуер.

И още нещо - при създаване на въроси е хубаво да се избягва негативната формулировка - "Идеята за гей браковете ми изглежда нелепа."

"Законите, регулиращи поведението между хомосексуалисти трябва да бъдат по-демократични." - по-демократични от какво? - от останалите закони - това е невъзможно и антиконституционно. Или "по-демократични" от сега действащите закони - тук в Б-я или в САЩ или въобще? Ако е у нас - тогава трябва да има един "контролен" въпрос - "Познавате ли специализирани закони (норми) у нас, третиращи отношението между / към хомосексуализма" с отговори "да" и "не". Който отговори с "да", попълва вече следващия въпрос за "демократичността"

"Мисълта за хомосексуален акт между мъже ме отвращава." - това е по-скоро въпрос за "да/не" отговор, а не отоговор с 5-степенна скала

Както и горните колеги са писали - необходими са доста познания и усилия за да се "съчини" добър въпросник. Не се сърди, всичко това го пиша, за да ти помогне в по-нататъшната ти работа. Иначе не бих попълнил такава анкета




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.