Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:04 06.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Социология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Как се прави проект за социологическо проучване  
Авторнeзнaeщa (Нерегистриран)
Публикувано26.11.05 22:41



Можете ли да ми помогнете да направя проект за социологическо проучване или поне да ми дадете сайтове(ако има такива)с примерни проекти ,за да се ръководя по тях.Предварително благодаря!



Тема Re: Как се прави проект за социологическо проучваненови [re: нeзнaeщa]  
Автор harkaМодератор ()
Публикувано28.11.05 10:39



Здравей,

първо уточни какво имаш превид:
"социологическо проучване" означава "социологическо емпирично изследване (ЕСИ)" или "survey", т.е. подготовка на въпросник, регистране на данни чрез него и обработката им. Второто е всъщност част от етапите на първото.

В помощ би могъл да ти бъде "Енциклопедичен речник по социология" - има няколко издания, но не се различават едно от друго. Там има описани както етапите на ЕСИ и survey, така и как се прави макет, какво означава всяко едно от тези неща и т.н.

За саитове досега не съм срещал, но не съм и търсил умишлено. Но на ългарски саитове мисля че няма защото имам поглд върху всички (поне се стремя да е така) страници свързани със социология, които са на български.

Ако искаш повече помощ, пусни по-точен въпрос, както и тема, на която искаш да е това "проучване". Не е излишно да споменеш и срока, за когато ти трябва

успех!



Тема Re: Как се прави проект за социологическо проучваненови [re: harka]  
Авторнeзнaeщa (Нерегистриран)
Публикувано29.11.05 20:57



Здравей harka, Това което мога да допълня е,че по мой избор трябва да е темата на проекта,цел,задачи,теоретичен модел на изследването-от тук какво знаем за обекта,как е изследван,кой е поръчвал предишните изследвания и съответно резултатите от тях.Да,но откъде да черпя информация за предишните проучвания по темата?После да включа очаквани резултати от изследването,обработка на информацията,методика,извадка и накрая въпросника.Това е всичко ,което мога да допълня.Срокът за предаване на работата ми е до 15.01.2006.Благодаря!



Тема Re: Как се прави проект за социологическо проучваненови [re: нeзнaeщa]  
АвторJ. (Нерегистриран)
Публикувано29.11.05 21:29



Zashto ne izberesh nekoq tema ot poleto na sociologiqta na prestypnostta?



Тема Re: Как се прави проект за социологическо проучваннови [re: нeзнaeщa]  
Автор velibarabeli (чудеща се)
Публикувано29.11.05 21:37



Къде учиш?
Относно предишни изследвания: принципно има база данни за това, мисля беше базирано в БАН, но уж имаха и сайт (може да говоря и глупости), питай в библиотеката на специалността (виждала сьм брошурка, знаещите повече да кажат, но дали нещото е проработило). Нормалният начин въобще да проучиш такива неща е ровенето в каталози на библиотеки и други бази данни. Дисертациите също влизат в сметката, донякьде и дипломни работи. Има и мързелив начин, но не знам доколко е възпитателно (доверяваш се на няколко чужди предишни изследвания и техния обзор). Но предполагам за това можеш да се обърнеш и към преподавателя си, неговата работа е и в това, отиди на консултация. Т.е. реши пьрво какво и как искаш да изследваш най-общо и след това с ровене и питане конкретизирай обекта и предмета. Предполагам имаш някаква идея за какво искаш да пишеш.



Тема Re: Как се прави проект за социологическо проучваненови [re: J.]  
Авторнeзнaeщa (Нерегистриран)
Публикувано30.11.05 17:57



Благодаря за идеята!



Тема Re: Как се прави проект за социологическо проучваннови [re: velibarabeli]  
Авторнeзнaeщa (Нерегистриран)
Публикувано30.11.05 18:07



Уча във филиал на Велико Търновския университет,задочно.Благодаря за насоката за черпене на информация,все ще ми послужи нещо от посоченото тук.Ако имам проблем ще пиша,а то сигурно ще е така...



Тема Re: Как се прави проект за социологическо проучваненови [re: J.]  
Авторpp65 (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 10:09







Тема Re: Как се прави проект за социологическо проучваненови [re: нeзнaeщa]  
Авторйyлиa (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 15:06



много добро



Тема Re: Как се прави проект за социологическо проучваненови [re: нeзнaeщa]  
Авторacмaтa (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 11:24



къде да намеря отговор на въпроса си




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.