Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:19 17.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Социология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Да гласувам ли за Костов или няма да мине прага?нови  
Автор тъпoтo koпeлe (тъпо копеле)
Публикувано09.06.05 20:43



Кажете, бе?



Тема не се излагай бенови [re: тъпoтo koпeлe]  
Авторaтakyвaщ (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 22:15



В АТАКА!



Тема Re: Да гласувам ли за Костов или няма да мине прага?нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано14.06.05 01:23








Тема свежо е въпреки че няма връзка с тематанови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор harkaМодератор ()
Публикувано14.06.05 12:10



това е свежо, дори много - особено ако човек има време и се поразрови. Направо да се чуди човек колко човеко-часа труд отнема подържането на такъв сайт.

Само дето отворих

и наред с множеството неща с които съм съгласен (напр. "Строги санкции за ругателство с БГ национални светини"), други направо ме сащисаха. А за една от тях са използвали copy-paste от "Моята борба" - " Забрана и ясни санкции за етнически партии ...".

Това някой взима ли го насериозно?

Има и други интересни нещица от този род.
Ебати! Поне да бяха си платили хостинг на някоя бъългарска фирма като са толкова отворени, а те са си сложили всички материали на безплатните сървъри на data.bg - за справка - виж URL-a на предизборния плакат


И един въпрос към »№*ы{ђ}lЏ3©®™, щото явно си фен на Волен - смяташ ли че има шансове коалицията му да мине бариерата и да влезе в парламента.



Тема Re: свежо е въпреки че няма връзка с тематанови [re: harka]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано14.06.05 12:59



В отговор на:

използвали copy-paste от "Моята борба" - " Забрана и ясни санкции за етнически партии ...".

Това някой взима ли го насериозно?



Това, мой човек, е написано ясно в конституцията на България, член 11, алинея 4. Обвинявай хората, отговорни за конституцията, че са правили copy/paste от "Моята борба" (ти всъщност чел ли си тази книга?).
Това нещо би трябвало прокуратурата да го вземе насериозно. Процеси срещу ДПС са водени в началото на 90-те, но понеже са имали двама депутати - българи, са оправдани. Оттогава нямат нито един български депутат.
В някои държавни институции, например министерството на земеделието, българите са наричани "гяури". Това е нарушение на доста членове и алинеи. Пак там се използва изключително турски език, което е в нарушение на чл. 3 от конституцията, според който официален език в България е българският.
Ето ти и , запознай се с този copy/paste от "Моята борба":
Чл. 3. Официалният език в републиката е българският.
Чл. 11 (4) Не могат да се образуват политически партии на етническа, расова или верска основа, както и партии, които си поставят за цел насилствено завземане на държавната власт.


В отговор на:

Ебати! Поне да бяха си платили хостинг на някоя бъългарска фирма като са толкова отворени, а те са си сложили всички материали на безплатните сървъри на data.bg - за справка - виж URL-a на предизборния плакат



Виж какво нещо ти е направило впечатление На data.bg са качени няколко гигабайта, такъв платен хостинг излиза солено. От "Атака" не разполагат с финансовите възможности на Saxe-Koburg-Gotha и подобните му, както би могъл да се досетиш.


В отговор на:

И един въпрос към »№*ы{ђ}lЏ3©®™, щото явно си фен на Волен - смяташ ли че има шансове коалицията му да мине бариерата и да влезе в парламента.



Абсолютно съм убеден в това. И твоите колеги - социолозите го знаят, вече от доста време започнаха кампанията против "Атака". Методите обаче са им малко изтъркани и на народа му е писнало. В момента подкрепата за "Атака" е доста на 4%. Все пак не са изключени машинации около изборите.

А мога ли да те попитам ти на коя политическа сила си фен?

Редактирано от »№*ы{ђ}lЏ3©®™ на 14.06.05 13:01.



Тема Re: свежо е въпреки че няма връзка с тематанови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор harkaМодератор ()
Публикувано14.06.05 13:22



мноо cool :)

явно не бях запознат с конституцията или по-скоро съм бил недобре запознат - ама "Моята борба" съм чел.

и понеже бързам, но си запазвам правото да ти отговоря по-късно, само да кажа че това са първите избори, на които не знам за кого да гласувам, .т.е не съм избрал.

А съм участвал във всички досега от както съм пълнолетен.

Сегашните избори ме принудиха да решавам на основата на това, дето социолозите му викат "наказателен вот". Т.е. понеже не харесвам достатъчно нито една от политическите партии/коалиции, дето се регистрираха, ще трябва да гласувам на принципа на изключването. Тъкмо снощи с един приятел се майтапехме, че ако самите ни професии и работата с която се занимаваме не предполагаха "дясна ориентация" щяхме да изберем БСП.
Не заради друго, а защото от платформата им личи че знаят какво искат и същевременно са в час с реалностите на международната ситуация. Затова всеки който ми ппропагандира за излизане от НАТО или за невключване в ЕС, не е реалист. Не мисля че абсолютния изолационизъм е възможен в днешно време - не и при нашата икономическа и политическа ситуация. Отдлено стои въпроса дали това ми / ни харесва или не.



Тема Re: свежо е въпреки че няма връзка с тематанови [re: harka]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано14.06.05 14:03



В отговор на:

Не мисля че абсолютния изолационизъм е възможен в днешно време - не и при нашата икономическа и политическа ситуация. Отдлено стои въпроса дали това ми / ни харесва или не.



Сегашната иконмическа и политическа ситуация е, че сме кукли на конци. Съвсем открито Международният Валутен Фонд (една колонизаторска институция) ни диктува какво да правим с икономиката си. За политиката примерите са безброй - АЕЦ е най-очевадният. Такива държави-марионетки никой не уважава.
На мен това положение не ми харесва и ще гласувам за промяна

Редактирано от »№*ы{ђ}lЏ3©®™ на 14.06.05 14:07.



Тема Re: свежо е въпреки че няма връзка с тематанови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор Лил ()
Публикувано14.06.05 14:18



Що ли не съм изненадана от политическия ти избор?

А сега сериозно: България има нужда от дясна националистическа партия просто защото има такива политически нагласи и те трябва да имат своето политическо представителство и защото така е навсякъде по света. Обаче не е Волен човекът, трябва сериозна, умна и харизматична личност като Хайдер, льо Пен и т.н., със сериозна платформа и ясни и разумни - десни и националистични - послания, а тук посланията са ако не леви, то доста объркани.

Мен ако питаш - ти повече ставаш за лидер на такава партия :))
Не че аз бих гласувала за нея ;)



Тема Re: свежо е въпреки че няма връзка с тематанови [re: Лил]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано14.06.05 20:57



В отговор на:

Мен ако питаш - ти повече ставаш за лидер на такава партия :))



Ти ме разби Много съм поласкан

В отговор на:

сериозна платформа и ясни и разумни - десни и националистични - послания, а тук посланията са ако не леви, то доста объркани.



Объркващи са. Просто защото доста хора мислят в категориите "ляво-дясно". едно много добро обяснение от Волен Сидеров:
Защото това е смисълът на политиката. Да правиш живота на колкото може повече хора колкото може по-добър за колкото може по-кратък срок. Това е формулата на политиката, която трябва да води всеки държавник. Когато някой започне да ви пита: добре, но това дясно ли е, ляво ли е - да знаете, че искат да ви объркат и вкарат в капан. В капана на предателство на националните интереси.

Ето какво казва и Петър Берон:
никой от "Атака", включително и председателят й Волен Сидеров, не се представя нито като десен, нито като ляв - патриотизмът няма цвят.

Редактирано от »№*ы{ђ}lЏ3©®™ на 14.06.05 21:09.



Тема Re: свежо е въпреки че няма връзка с тематанови [re: harka]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано14.06.05 21:02



В отговор на:

явно си фен на Волен - смяташ ли че има шансове коалицията му да мине бариерата и да влезе в парламента.



Пействам една статия за шансовете:

Центърът за социологически и политологически анализи към Института за развитие на демокрацията публикува анализ на предизборните нагласи за периода 26 май - 3 юни. На първо място е Коалиция за България, посочена като водеща политическа сила, с 16,4%. Сравнително стабилна подкрепа - 12,2%, има НДСВ. На трето място центърът посочва Коалиция “Атака” - 8,1%.
Ето и анализът на центъра в частта му за Коалиция “Атака”.
Основната изненада в настоящото изследване е резултатът на Коалиция „Атака”. Със своите 8,1% за пръв път от 2001 г. в политическия живот се откроява извънпарламентарна политическа формация, която двойно прехвърля необходимия избирателен праг. Фактически „Атака” засега неоспоримо заема третото място след БСП и НДСВ и оставя след себе си други парламентарно представени партии.
Причините за феномена „Атака” вероятно са твърдите позиции относно незабавното изтегляне на българския контингент от Ирак, искането за забрана на продажбата на българска земя на чужденци, искането да не се разполагат чужди военни бази на българска територия, категоричната позиция против закриването на първите 4 реактора на АЕЦ „Козлодуй” и т.н.
Характерни за „Атака” са особените критики към правителството на г-н Симеон Сакскобурготски по повод приватизацията, здравеопазването и външната политика. Подобни позиции очевидно намират добър прием сред много български граждани. Доколкото тези искания не присъстват достатъчно категорично в програмите на никоя парламентарно представена партия, вероятно мнозина възприемат „Атака” като алтернатива на политическото статукво през последните години.
Изненадващите резултати на новата политическа формация са свързани вероятно и с позициите и популярността на Волен Сидеров, водещ на предаването „Атака” по национална телевизия „Скат”, както и с някои депутати от 39-ото НС, популярни сред българската общественост с публичното си несъгласие относно здравната реформа, с ревизирането на т.нар. царска реституция, с войната в Ирак, с чуждите военни бази и със закриването на реакторите на АЕЦ „Козлодуй” - Стела Банкова и Огнян Сапарев. Основната подкрепа към „Атака” идва несъмнено както от недоволните от политиката на ръководството привърженици на БСП, така и от разочарованите от останалите традиционни партии.
Сегментът на разочарование от парламентарно представените политически партии е около 70% и в този смисъл новата формация има реален потенциал за растеж.

Редактирано от »№*ы{ђ}lЏ3©®™ на 14.06.05 21:11.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.