Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:38 07.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Социология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Нов форум  
Авторc (Нерегистриран)
Публикувано18.05.05 12:55



На адрес

започнахме да правим форум на студентите по социология, който още не е развит, но се надявам това да се случи в скоро време, затова заповядайте там.

Редактирано от harka на 27.05.05 10:55.



Тема Re: Нов форумнови [re: c]  
АвторRa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.05 19:29



Аз с удоволствие бих го посещавала като го завършите!
Дано да има повече ентусиасти,които да постват там



Тема Re: Нов форумнови [re: Ra]  
Авторc (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 12:25



А защо не започнеш да го посещаваш още сега? Един форум няма завършек, а е комуникативен Процес, значи няма смисъл да чакаш



Тема хубаво, ама ...нови [re: c]  
Автор harkaМодератор ()
Публикувано20.05.05 10:40



Здравейте,

добра инициатива е този форум. Поздрави!

Само че - две съображения:

1. "Форум на студентите по социология" - това означава ли, че насърчавате само настоящи студенти да участват или и аз като "отколешен" може и има смисъл да се регистрирам. :-)
Сложете едно изречение в "Общите правила" - най-малко - каква е целта на форума.

2. "Само регистриралите се с истинските си имена ще им се разрешава достъп до определени теми" (май беше нещо такова - цитатът не е точен). А сега де!
Аз лично познавам поне трима нестуденти (сред тях има преподаватели и това дето му казваме "мениджъри на фирми"), които пишат в няколкото форума по социология из нет-а, които и аз посещавам (включително и този скромен клуб тук). И знам че никой от тях не иска да се регистрира с истинското си име, а пък мнението им в много случаи е наистина ценно. И защо да ги принуждавате или да се откажат от регистрация или да имате във форума измислени имена. Как ще ме проконтролирате, ако реша да съм "Иван Иванов Иванов". И ако го направете, няма ли да е сталинистки подход.
Псевдонимът е достатъчен за такива форуми, а сериозните хора ползват обикновенно само един и мога да ви изброя "истинските имена" на почти всички, които бяха постоянни и активни посетители на този клуб и чиито мнения са valuable, както казваше един от тях. Който иска разкрива самоличността си пред тези, за които е преценил, че може да знаят кой стои насреща.

(За съжаление повече от половин година този клуб замира, не на последно място поради липсата на време и от моя страна, и на няколкото свестни потребители) Надявам се скоро да станем отново активни, щото поне аз ще се поосвободя малко. С това искам да добавя, че клубове / форуми по социология има доста (има примерно 2 yahoo groups, 1 клуб на студентите по социология - ПУ със собствен форум, форум по социология за CEE countries), където почти едни и същи хора от Б-я участват, но ... дано вашия форум потръгне.



Тема Re: хубаво, ама ...нови [re: harka]  
АвторRa (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 13:30



Можете ли да ми дадете адреса на форума на ПУ
Благодаря предварително



Тема Re: хубаво, ама ...нови [re: Ra]  
Авторharka (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 16:58



- Клуб на студентите социолози към ПУ - това е адресът на клуба. Виж във секция "Форум", там има няколко адреса на форуми по социология - единият е техния, другите също не са за изпускане.

Апропо, предлагам да си говорим на "ти" и ако нямаш нищо против, пусни ми един мейл да се запознаем, ако не се знаем вече :)

(e-mail адресът ми: todor@mail.orbitel.bg - вижда се като "цъкнеш" на профила ми)



Тема Re: хубаво, ама ...нови [re: harka]  
АвторRa (Нерегистриран)
Публикувано22.05.05 16:43



Благодаря за инфото!Ще ми бъде от полза надявам се



Тема Re: хубаво, ама ...нови [re: harka]  
Авторc (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 21:06



Здравей Harka,

Съжалявам за малко късния отговор. Ето сега:
"Форум на студентите по социология" - това означава ли, че насърчавате само настоящи студенти да участват или и аз като "отколешен" може и има смисъл да се регистрирам. :-)
Сложете едно изречение в "Общите правила" - най-малко - каква е целта на форума. - Не разбира се! Идеята е да бъде правен от студентите за студентите. Ще помисля за такива общи правила

2. "Само регистриралите се с истинските си имена ще им се разрешава достъп до определени теми" (май беше нещо такова - цитатът не е точен). А сега де!.." Естествено, че винаги можеш да се регистрираш с фиктивно име или да пишеш като "гост", но много по-добре би било повечето потребители, участващи във форума да не бъдат анонимни. Но винаги може да бъдеш и такъв, просто няма да имаш права да пишеш някъде, къде сме счели

Yahoo-groups си е нещо съвсем различно - това трябва да бъде съвсем публично и максимално общодостъпно. Групите са си за конкретни поводи, проекти и изобщо по-тесни комуникационни канали. Пловдивчаните нещо се загубиха от една година насам, а на форума на европейската асоциацията наскоро погледнах, че последната тема май е от април миналата година. Така май наистина интересът изчезва, но се надявам да можем да го върнем...

Поздрави, Стоян



Тема остана само хубавотонови [re: c]  
Автор harkaМодератор ()
Публикувано27.05.05 10:54



Здравей Стояне,

идеята ви е добра и се надявам да успеете. Но както и сам каза, повечето форуми замряха. Не знам защо, но аз лично го свързвам с масовизацията на нет-а. Колкото и странно да звучи, колкото повече възможности, толкова по-малко време за всяка от тях. Поне при мен стана така - преди 3-4 години клуб Социология беше активен, но тогава имаше 4 (четири)!!! страници на български, посветени на социология, сега - не съм ги броил, но са адски много и малката все пак аудитория се "пръсна". Въпросът, както аз го виждам, е: може ли да се намери начин да се "събере" отново? Т.е. дали може да се направи нещо за интегрирането на няколкото що-годе функциониращи или отскоро неработещи сайтове/форуми/клубове и т.н. Отдавна с едни приятели го имаме като идея, сред тях беше и един от Плодвив, от "Парадокс", само че в момента е извън Б-я и работата замря.

Но все пак - дерзайте и ще видим какво ще стане. От вас форума, от нас активността - за другите не знам, но аз ще се регистрирам, да видим как ще е.



Тема Re: остана само хубавотонови [re: harka]  
Авторc (Нерегистриран)
Публикувано27.05.05 14:08



Здравей,

Не знаех, че има толкова много соц сайтове, аз поне не ги знам, освен Парадокс. При нас първоначалната идея беше да има сайт на студентската асоциация, но нямахме средства да го направим и засега решихме да се задоволим само с форум, а сайта към края на годината.
Аз съм по-скептичен към готовността на хората да говорят или по-точно към това, че изобщо има както да кажат. Модерирам и един форум на психолози (http://psihologia.net/forum/) и там макар, че се развиваме добре, пак няма много хора, които да говорят смислени неща и най-голямото ми притеснение е да не заприлича на клуба психология тук в дира. По-голямата активност в психологическите форуми кореспондира донякъде с това, за което говори Бъргър - че винаги за психолозите имало повече вицове в сравнение със социолозите. Но все пак - дали е останало нещо за интегриране?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.