Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:06 24.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Социология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема търся помощ  
Авторянa (Нерегистриран)
Публикувано23.04.05 18:06



Моля да ми препоръчате магистърска програма .Аз съм завършила социални дейности в БСУ бакълавър.



Тема Re: търся помощнови [re: янa]  
Автор harkaМодератор ()
Публикувано24.04.05 12:49



Поне кажи горе-долу към каква област си се насочила или би искала да се насочиш и тогава някой може да ти даде отзиви за съответните магистърски програми.
Но принципно при избора в момента не трябва да се доверяваш на представянето на програмата в разните справочници, нет-сайтове и т.н. Всичко звучи много добре, но от близкото познаване на процеса на правене на такива програми и съдържателната им страна, смятам, че много често става дума за стремеж към събиране на колкото се може повече кандидати (поради финасови причини) без да се обръща внимание на това, какво и как се преподава. Има малко стойностни магистърски програми, но за съжаление и те са принудени да се съобразяват с общата конюнктура. Нека да ти цитирам един преподавател в такава програма "принудени сме да им пишем високи оценки и не можем да си позволим да ги късаме на изпити, защото догодина никой няма да се запише в нашата програма, а ще отидат при Х (др. програма в същата дисциплина), където нищо не учат, но накрая пак имат същия документ."

Т.е. най-важното е да прецениш дали ти трябва документа или искаш да научиш нещо, което ще ти помогне в реализацията.

Първото не винаги е лошо - имам познати, които и без този документ имат повече познания в дадената област в сравнение с всички други завършили магистратура и получаването на магистърската степен за тях е само формално признаване на знанията и уменията им.

Второто пък е трудно осъществимо, защото въпреки уверенията на много от курсовете, че те подготвят за професионалната реализация - това са пълни глупости в 90% от случаите. Говоря от гледна точка на познаващ няколко магист. програми по социология (не само в София), имащ познати, които се обучават в тях, приятели сред преподавателите там и същевремнно работещ в областта на социологията вече от 8 години.

А доколкото чувам от познати и в другите специалности картинката не е по-различна



Тема Re: търся помощнови [re: harka]  
Авторянa (Нерегистриран)
Публикувано24.04.05 18:52



В момента работя с инвалиди.Искам и програмата да е свързана с тях.



Тема Re: търся помощнови [re: янa]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано25.04.05 11:11



В такъв случай и ако питаш за СУ (при другите университети не знам) е добре да се ориентираш към факултета по начална педагогика. Там имат цяла специалност, която се занимава със социализацията на децата инвалиди. Разбирам, че вероятно се интересуваш от възрастни инвалиди, но в специалност Социология (към Философския факултет) със сигурност няма и няма шанс да има такава програма. За други факултети и специалности в СУ, които биха се занимавали с някаква социална дейност не се сещам.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.